Skocz do zawartości
IGNORED

Magico S1 mk2


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat monitory SF autorstwa Franco Serblina tak jak pisał Enzo są tej wady pozbawione. Z tego wynika, że Franco był jednak zdecydowanie lepszym projektantem niż Alon Wolf.

 

Jest to mało prawdopodobne. Chciałbym ich posłuchać na tym samym materiale, w tym samym pomieszczeniu. Praw fizyki nie przeskoczysz, i nie wmówisz mi, że 13cm w Accordo ma większy potencjał na basie (jest w stanie przenieść bez przesterowania większy impuls) niż 16cm w Magico.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Z tego wynika, że Franco był jednak zdecydowanie lepszym projektantem niż Alon Wolf.<br />

 

odwazne.....to moze nalezy poinformowac pana Wolfa, ze zle projektuje niektore swoje produkty i sa do poprawki? Byloby to innowacyjne po tylu latach.

 

 

<br />są tej wady pozbawione. <br />

 

a moze ten ktos posadowil sie w kiepskiej akustyce, w dziurze i przy pomocy pilota wzmacniacza dokonal po prostu gwaltu na S1 chcac uslyszec z nich 'Bas&Power' ??? Wiecej: moze S1 tez byly pozyjonowane do d....y?

 

 

Czytajac powyzsze nie dziwie sie, iz Gospodarz nie ma czasu na odsluch odpisujac na 5 stron lania wody i dyskusji o kogos kompetencjach lub braku w konstruowaniu kolumn...oprocz paru dobrych wpisow reszta to klepanie dla klepania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz wypuszcza sie taki wynalazek na rynek to producent zamiast określać minimalna moc wzmacniacza powinien określic maksymalne parametry wzmacniacza majac na uwadze liniowe wychylenie membrany (nie maksymalne mechaniczne), wytrzymałośc mocową głosnika . Przy topowej cenie to nie jest jakis wymysł:)

Chocby po to by nabywca nie spiepszył kolumny przy pierwszym odsłuchu. Można tez zastosować mniejsza objetościowo obudowę, by ograniczyc zejście, ale zwiekszyc bezpieczeństwo głosnika.

Jesli S1 mk2 będa przekraczać w impulsie maksymalne wychylenie membrany przy duzym akceptowalnym poziomie odsłuchu to są to kolumny spieprzone przez konstruktorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mało prawdopodobne. Chciałbym ich posłuchać na tym samym materiale, w tym samym pomieszczeniu. Praw fizyki nie przeskoczysz, i nie wmówisz mi, że 13cm w Accordo ma większy potencjał na basie (jest w stanie przenieść bez przesterowania większy impuls) niż 16cm w Magico.

 

Może najpierw należałoby ich posluchac zanim od razu zaczniesz przekreślać te głośniki tzn. zrobić dokładnie to co zalecasz innym w tym wątku ?;)

To są wg. mojej opinii wybitne kolumny w swojej cenie - mam na myśli oczywiście SF Accordo.

Stawiam kilogram diamentów przeciw kilogramowi śledzi ,że pomimo tego ,że SF kosztują 25 % ceny Magico graja nie gorzej a może nawet lepiej z odpowiednią elektroniką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

odwazne.....to moze nalezy poinformowac pana Wolfa, ze zle projektuje niektore swoje produkty i sa do poprawki?

 

Być może dotarły do niego takie uwagi z rynku, stąd projektuje ulepszonego następcę. To by świadczyło o nim w jak najlepszy sposób. Natomiast odnośnie uwag konsumentów to tak to już jest, że każdy produkt jest weryfikowany przez potencjalnych nabywców. Jeśli tu na forum kilku osłuchanych i doświadczonych userów pisze niezależnie od siebie, że zaobserwowało podobny problem to jednak coś jest na rzeczy. Trudno podejrzewać, że te osoby doznały zbiorowej halucynacji. Powiem tak, dla mnie zdanie wyrażone przez doświadczonych i zaprawionych w bojach kolegów jest zdecydowanie bardziej znaczące niż jakiekolwiek marketingowe slogany uprawiane przez dowolnego z producentów.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz wypuszcza sie taki wynalazek na rynek to producent zamiast określać minimalna moc wzmacniacza powinien określic maksymalne parametry wzmacniacza majac na uwadze liniowe wychylenie membrany (nie maksymalne mechaniczne), wytrzymałośc mocową głosnika . Przy topowej cenie to nie jest jakis wymysł:)

Chocby po to by nabywca nie spiepszył kolumny przy pierwszym odsłuchu. Można tez zastosować mniejsza objetościowo obudowę, by ograniczyc zejście, ale zwiekszyc bezpieczeństwo głosnika.

Jesli S1 mk2 będa przekraczać w impulsie maksymalne wychylenie membrany przy duzym akceptowalnym poziomie odsłuchu to są to kolumny spieprzone przez konstruktorów

 

ok, masz racje, ale powiedz ilu userow przyklada tak naprawde uwage do akustyki? Tym bardziej przy pierwszym jak piszesz odsluchu? Sam zapewne wiesz, iz czesto sa to warunki bojowe.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw należałoby ich posluchac zanim od razu zaczniesz przekreślać te głośniki tzn. zrobić dokładnie to co zalecasz innym w tym wątku ?;)

To są wg. mojej opinii wybitne kolumny w swojej cenie - mam na myśli oczywiście SF Accordo.

Stawiam kilogram diamentów przeciw kilogramowi śledzi ,że pomimo tego ,że SF kosztują 25 % ceny Magico graja nie gorzej a może nawet lepiej z odpowiednią elektroniką.

 

A teraz to już dorabiasz teorię do rzeczywistości. Nigdzie nie napisałem, że to złe kolumny. Czytamy ze zrozumieniem.

 

Czytajac powyzsze nie dziwie sie, iz Gospodarz nie ma czasu na odsluch odpisujac na 5 stron lania wody i dyskusji o kogos kompetencjach lub braku w konstruowaniu kolumn...oprocz paru dobrych wpisow reszta to klepanie dla klepania.

 

Napisze jak choć chwilę posłucham Dynek dla porównania. Wtedy będę miał lepszy ogląd sytuacji. Chwilowo własnie spieprzył mi się komputer i nie mam na czym słuchać :)

 

Być może dotarły do niego takie uwagi z rynku, stąd projektuje ulepszonego następcę. To by świadczyło o nim w jak najlepszy sposób. Natomiast odnośnie uwag konsumentów to tak to już jest, że każdy produkt jest weryfikowany przez potencjalnych nabywców. Jeśli tu na forum kilku osłuchanych i doświadczonych userów pisze niezależnie od siebie, że zaobserwowało podobny problem to jednak coś jest na rzeczy. Trudno podejrzewać, że te osoby doznały zbiorowej halucynacji. Powiem tak, dla mnie zdanie wyrażone przez doświadczonych i zaprawionych w bojach kolegów jest zdecydowanie bardziej znaczące niż jakiekolwiek marketingowe slogany uprawiane przez dowolnego z producentów.

 

Napiszę po raz trzeci - i mam nadzieję ostatni. Wszystko zależy od: głośności, wielkości pomieszczenia oraz częstotliwości odtwarzanych dźwięków.

 

Twoi koledzy najwyraźniej nie spełnili któregoś z tych warunków. Grali zbyt głośno, w zbyt dużym pomieszczeniu lub odtwarzali dźwięki o zbyt niskiej częstotliwości - a najprawdopodobniej wystąpiła kombinacja tych czynników. Na identycznej zasadzie można przesterować KAŻDY głośnik, a monitory w szczególności.

 

Zapraszam Cię do siebie z twoimi kolumnami, to z przyjemnością zademonstruję Ci jak to się robi, a wtedy porozmawiamy o 'wadzie' twoich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Zapraszam cię do mnie ze swoimi kolumnami, to z przyjemnością zademonstruję ci jak to się robi, a wtedy porozmawiamy o 'wadzie' twoich kolumn.

 

Każde głośniki da się przesterować, problem jedynie w tym przy jakim poziomie głośności to zjawisko następuje. Ja mam sekcję basową podłączoną do odczepów 16-omowych, więc tym bardziej łatwo wzbudzić bas. Tym niemniej da się bez większego problemu dojechać do poziomu wysterowania 75 jednostek w preampie ARC, a wtedy poziom głośności przypomina mocno nagłośniony koncert live. Przy ustawieniu na odczepach 8-omowych zjawisko przesterowania basowców nie wystąpiło w zasadzie nigdy. Mam nadzieję, że w nowym modelu, który będziesz mieć okazję testować ten problem już nie występuje. Czekam na opis wrażeń odsłuchowych, na razie cała dyskusja przypomina pompowanie balonika tudzież podbijanie bębenka.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz wypuszcza sie taki wynalazek na rynek to producent zamiast określać minimalna moc wzmacniacza powinien określic maksymalne parametry wzmacniacza majac na uwadze liniowe wychylenie membrany (nie maksymalne mechaniczne), wytrzymałośc mocową głosnika . Przy topowej cenie to nie jest jakis wymysł:)

Chocby po to by nabywca nie spiepszył kolumny przy pierwszym odsłuchu. Można tez zastosować mniejsza objetościowo obudowę, by ograniczyc zejście, ale zwiekszyc bezpieczeństwo głosnika.

Jesli S1 mk2 będa przekraczać w impulsie maksymalne wychylenie membrany przy duzym akceptowalnym poziomie odsłuchu to są to kolumny spieprzone przez konstruktorów

 

Pomijasz w swoich dywagacjach jeden istotny aspekt - częstotliwość. Głośniki mogą przyjąć różną moc w zależności od częstotliwości dźwięku. Inne będzie maksimum dla 40Hz, dla 100Hz, a inne dla 1kHz.

 

Określenie 'duzym akceptowalnym poziomie odsłuchu' to już w ogóle jakieś kuriozum, bo pomijając już nawet fakt, że jest to rzecz względna (co to znaczy duży ? ile dB ?), to nie bierze pod uwagę kubatury pomieszczenia. Tu znowu - im większa kubatura, tym głośnik musi ciężej pracować aby osiągnąć taki sam SPL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, masz racje, ale powiedz ilu userow przyklada tak naprawde uwage do akustyki? Tym bardziej przy pierwszym jak piszesz odsluchu? Sam zapewne wiesz, iz czesto sa to warunki bojowe.....

moje uwagi odnosza się tylko do konstrukcji kolumny a nie do akustyki pomieszczenia, jesli pokój jest nie przygotowany akustycznie to ani CL ani BR ani TL nie maja sznas na to by mody pomieszczenia się nie ujawniły

a im mniejsze pomieszczenie odsłuchowe tym mody występuja wyzej, dla 15 m2 , do ktorych S1 maksymalnie sie nadaje to beda częstotliwości ok 40hz i ok 80hz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde głośniki da się przesterować, problem jedynie w tym przy jakim poziomie głośności to zjawisko następuje. Ja mam sekcję basową podłączoną do odczepów 16-omowych, więc tym bardziej łatwo wzbudzić bas. Tym niemniej da się bez większego problemu dojechać do poziomu wysterowania 75 jednostek w preampie ARC, a wtedy poziom głośności przypomina mocno nagłośniony koncert live. Przy ustawieniu na odczepach 8-omowych zjawisko przesterowania basowców nie wystąpiło w zasadzie nigdy. Mam nadzieję, że w nowym modelu, który będziesz mieć okazję testować ten problem już nie występuje. Czekam na opis wrażeń odsłuchowych, na razie cała dyskusja przypomina pompowanie balonika tudzież podbijanie bębenka.

 

Nie występuje, bo masz duże kolumny w stosunku do kubatury pomieszczenia. Dlatego własnie próbuję ci wytłumaczyć, że wstawianie małych kolumn do za dużego pomieszczenia, a następnie nazywanie występującego nieuchronnie przesterowania 'wadą', jest bzdurą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dlatego własnie próbuję ci wytłumaczyć, że wstawianie małych kolumn do za dużego pomieszczenia, a następnie nazywanie występującego nieuchronnie przesterowania 'wadą', jest bzdurą.

 

Pomieszczenie nie ma aż tak wielkiego wpływu na przesterowanie kolumn. Rozumiem, że membramy będą wchodzić w interakcje z powracającą, odbitą falą, natomiast nie upatrywałbym w tym głównego powodu przesterowania. Jak kiedyś mieszkałem w bloku wykonanym w NRDowskiej technologii prefabrykatów miałem system w "salonie" o powierzchni rzędu 15 metrów kwadratowych. Zdarzało mi się i wtedy słuchać bardzo głośno (w tamtych latach miałem rozmaite podstawkowe modele Dynaudio) i nigdy problem związany ze wzbudzeniem głośników basowych z powodu rezonansu pomieszczenia nie wystąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijasz w swoich dywagacjach jeden istotny aspekt - częstotliwość

ależ wcale jej nie pomijam tylko pisałem ogólnie.

Jesli zmiejszam obudowę to filtr 12 dB/ok jakim jest CL zaczyna działać od wyższej częstotliwości, to juz jest zmniejszenie amplitudy dla powiedzmy 40hz w stosunku do 200hz

 

Określenie 'duzym akceptowalnym poziomie odsłuchu' to już w ogóle jakieś kuriozum

skoro to jest dla Ciebie niejasne, to napisze prościej

ustaw najwiekszą głośnośc taka jak słuchałeś S5 i zaobserwuj jak zachowuje sie głośnik w S1

to jest chyba jasne dla Ciebie?

Tu znowu - im większa kubatura, tym głośnik musi ciężej pracować aby osiągnąć taki sam SPL.

jasne, jednak pomieszczenie rzedu 25m2 nie jest dla konwencjonalnego monitora zbyt duże, tym bardziej nie powinno byc za duże dla podłogówki,, go głośnego grania. Przecież nie poto kupuje sie kolumny by słuchać tylko np arii operowych w nocy i do tego w tle. Kolumna musi odtworzyc każdy rodzaj muzyki tym bardziej gdy jej koszt jest porównywalny z najlepszymi 3-way na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz to już dorabiasz teorię do rzeczywistości. Nigdzie nie napisałem, że to złe kolumny. Czytamy ze zrozumieniem.

 

Nic nie dorabiam.

To raczej Ty dorabiasz różne legendy i teorie aby uzasadnić cenę 100 tys. PLN za dwu drożne kolumny aby uzasadnić ich absurdalną cenę.

Nie odnoszę się do ich brzmienia tylko zasadności sugerowanej ceny .

Za ok. 85 tys.pln masz np. SF Ktema i chyba nie chcesz mi powiedzieć , że to jest ten sam poziom dźwiękowy?

Ty jesteś fanem marki Magico ale na Magico świat się nie kończy a nawet nie zaczyna.

Spróbuj może z innym źródłem to wtedy spojrzysz przez inny pryzmat na kolumny .

Oczywiscie nie krytykuje Twojego wyboru , po prostu patrze obiektywnie bo nie jestem przywiązany do żadnej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Axolotl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jak chodzi o duże pomieszczenia, to odsłuchy owych nieszczęsnych S1 wcale nie odbywały się przy ekstremalnych poziomach wysterowania. Dla mnie najbardziej miarodajna jest ocena Piotra111111, który temat kolumn Magico zgłębiał bardzo systematycznie i metodycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem związany ze wzbudzeniem głośników basowych z powodu rezonansu pomieszczenia

 

???

 

membramy będą wchodzić w interakcje z powracającą, odbitą falą,

 

?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

?????

 

Wiem o co chodziło Elberothowi, czyli o to że w dużym pomieszczeniu trzeba łoić głośniej. Ale pierwotnie zrozumiałem jego wpis inaczej, stąd taki a nie inny komentarz. Potwierdzam, sprzęgu basowca z pomieszczeniem nie udało mi się zaobserwować. Aczkolwiek nie wykluczam, że takie zjawisko w ekstremalnym przypadku może mieć miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dorabiam.

 

A więc jednak idziesz w zaparte. No więc przypomnijmy sobie co napisałeś:

 

Może najpierw należałoby ich posluchac zanim od razu zaczniesz przekreślać te głośniki (Accordo - Elb) tzn. zrobić dokładnie to co zalecasz innym w tym wątku ?;)

 

A co tak naprawdę napisałem ?

 

Praw fizyki nie przeskoczysz, i nie wmówisz mi, że 13cm w Accordo ma większy potencjał na basie (jest w stanie przenieść bez przesterowania większy impuls) niż 16cm w Magico.

 

Gdzie tu złe słowo o Accordo ? No własnie. Kurtyna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o zwykłą głośność potrzebną do właściwego nagłośnienia konkretnego metrażu.

Chociaż ja pomiędzy 25 m^2 a nawet 50 m^2, przy zwykłym słuchaniu, wielkiej różnicy nie widzę.

Więcej (w odbiorze) zależy od strojenia kolumny.

 

A do poziomów live nie nadaje się 95% kolumn - to inny przypadek. Kompresję skrzynki słychać od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ wcale jej nie pomijam tylko pisałem ogólnie.

 

Pominąłeś, pisząc cytuję: producent (...) powinien określic maksymalne parametry wzmacniacza majac na uwadze liniowe wychylenie membrany (...), wytrzymałośc mocową głosnika.

 

Bez podania częstotliwości i max spl, twoja rada jest bez sensu. Tyle.

 

skoro to jest dla Ciebie niejasne, to napisze prościej

ustaw najwiekszą głośnośc taka jak słuchałeś S5 i zaobserwuj jak zachowuje sie głośnik w S1

to jest chyba jasne dla Ciebie?

 

Ale co ma na celu to porównanie ? Bo nie bardzo rozumiem. S1 to niewielka, 2-drożna kolumna do małych pomieszczeń. S5 to wielka kolumna z dwoma 10 calowymi basiszczami. Do tego 3x droższa. Co takie porównanie ma mieć na celu, poza stwierdzeniem prawd oczywistych ?

 

 

jasne, jednak pomieszczenie rzedu 25m2 nie jest dla konwencjonalnego monitora zbyt duże, tym bardziej nie powinno byc za duże dla podłogówki,, go głośnego grania. Przecież nie poto kupuje sie kolumny by słuchać tylko np arii operowych w nocy i do tego w tle. Kolumna musi odtworzyc każdy rodzaj muzyki tym bardziej gdy jej koszt jest porównywalny z najlepszymi 3-way na rynku

 

Do 25m2, tym bardziej do głośnego słuchania, firma Magico rekomenduje model S3 lub S5.

 

Problem zaczyna się wtedy, gdy ludzie których nie stać na S3/S5, a którzy powinni je kupić ze względu na kubaturę pokoju / porzadany SPL, próbują na siłę nagłaśniać swoje pomieszczenia zbyt mała kolumną.

 

Powtórzę jeszcze raz: S1 to kolumna do małych pomieszczeń (16-20m2), do tego schodząca bardzo nisko na basie (producent podaje 32Hz jako dolną częstotliwość graniczną), co też nie pomaga. Rzeczą oczywistą, dla każdej osoby mającej podstawowe pojecie o budowie kolumn, że wstawienie tych kolumn do większego pomieszczenia, do tego po to aby słuchać głośno (bo przecież jestem panisko, dałem 100k, to nie po to aby słuchać cicho, NIEEE ?) skończy się ich przesterowaniem.

 

Mi, w 24m2, przesterować się ich jeszcze nie udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Mi, w 24m2, przesterować się ich jeszcze nie udało.

 

Ale Ty jak rozumiem piszesz już o wersji Mk 2. A krytyczne uwagi dotyczą Mk 1. Jeśli Mk 2 nie ma tego problemu to jeszcze raz podkreślę, chwała projektantowi/producentowi za to, że mankamenty pierwowzoru usunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, w wersji mk 2 nie zmieniono nic, poza materiałem membrany. Strojenie jest bardzo zbliżone jeżeli nie identyczne, identyczna jest też konstrukcja pozostałych elementów głośnika (poza materiałem membrany).

 

Głośniki dalej są małe, dalej schodzą bardzo nisko (<40Hz), przez co dalej będą się przesterowywać, wstawione do zbyt dużego dla nich pomieszczenia. Praw fizyki nie zmienisz, a woda dalej będzie zamarzać w temperaturze niższej niż 0', nawet jeżeli nazwiesz to 'wadą wody'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi, w 24m2, przesterować się ich jeszcze nie udało.

trzeba było to napisać wczesniej:)

i nie byloby dyskusji na ten temat.:)

Bez podania częstotliwości i max spl, twoja rada jest bez sensu. Tyle.

nie wymagaj ode mnie bym znał lepiej od producenta jaki max spl moze wytworzyc kolumna i jakie jest jej bezpieczne zejście przy danym poziomie głosności:) z Takimi zarzutami zwróć sie do Magico:)

 

 

Rzeczą oczywistą, dla każdej osoby mającej podstawowe pojecie o budowie kolumn, że wstawienie tych kolumn do większego pomieszczenia, do tego po to aby słuchać głośno (bo przecież jestem panisko, dałem 100k, to nie po to aby słuchać cicho, NIEEE ?) skończy się ich przesterowaniem.

 

Zaproponuj umieszczenie takiej informacji w instrukcji obsługi, bo nie wiem czy wiekszośc kupujacych taki produkt snobów, ma swiadomośc ograniczeń o których piszesz poza nami:)

 

Rozumiem, że membramy będą wchodzić w interakcje z powracającą, odbitą falą,

 

fala od tylnej strony membrany zostaje wytracona w obudowie zamknietej w tym wypadku, natomiast głosnik po to jest by przez ruch membrany wytwarzał fale akustyczną i nigdy nie słyszałem by ktoś badał wpływ fali odbitej od ściany podłogi czy sufitu na przednia strone membrany przetwornika

jesli wiesz coś na ten temat to napisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było to napisać wczesniej:)

i nie byloby dyskusji na ten temat.:)

 

Te kolumny z cała pewnością można przesterować, tak samo jak można przesterować wszystkie inne monitory które miałem u siebie przez ostatnie pół roku. To jest prosta fizyka. Jak 2+2 = 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny z cała pewnością można przesterować, tak samo jak można przesterować wszystkie inne

czas pokaże jak to jest z tymi mk2 i jakie będa opinie o nich wsród uzytkowników

dlatego ciekawi mnie i jak widac nie tylko mnie co masz do powiedzenia o ich dźwieku :):):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Jest to mało prawdopodobne. Chciałbym ich posłuchać na tym samym materiale, w tym samym pomieszczeniu. Praw fizyki nie przeskoczysz, i nie wmówisz mi, że 13cm w Accordo ma większy potencjał na basie (jest w stanie przenieść bez przesterowania większy impuls) niż 16cm w Magico.

Może najpierw należałoby ich posluchac zanim od razu zaczniesz przekreślać te głośniki tzn. zrobić dokładnie to co zalecasz innym w tym wątku ?;)

To są wg. mojej opinii wybitne kolumny w swojej cenie - mam na myśli oczywiście SF Accordo.

Stawiam kilogram diamentów przeciw kilogramowi śledzi ,że pomimo tego ,że SF kosztują 25 % ceny Magico graja nie gorzej a może nawet lepiej z odpowiednią elektroniką.

 

Dla ścisłości tam jest nacinana 15 - tka ....niesamowicie zestrojona.

Co do konfrontacji obu konstrukcji w tym samym pomieszczeniu tak do ok 20-23 m2 mam swoje zdanie jak by to mogło być.

Ale nie gdybam / czas pokaże swoje.

 

 

http://highfidelity.pl/@main-1262&lang=

 

19.jpg

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, czekam na kilka zdań odnośnie brzmienia kolumn Magico

... również ciekaw jestem, jak zaprezentowały się Dynaudio S25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

jak zaprezentowały się Dynaudio S25

 

Właśnie też na to czekam - 20-cm woofer w 24m2 to już że tak powiem /// brak niedomówień.

Ciekawe co pokarzą z " jeżami " MSB.

 

Ten pokój w starym Sobieskim rok 2011.... chyba nie miał więcej (nie mam pewności ) / a makro dynamika porażała.

Ogólnie bardzo wysmakowane brzmienie.

Zapadło do dziś w pamięci / to było coś.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.