Skocz do zawartości
IGNORED

Magico S1 mk2


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak samo można próbować wyśmiewać każde monitory (bo S1 niczym nie różnią się od monitorów ... może poza tym, że nie potrzebują podstawki). A jednak konstrukcje typu Sonus Faber Guarneri Homage (z 13ką na midbasie) mają swoje wierne grono fanów.

 

 

monitory kocham, miałem, i rozumiem o czym piszesz, ale od wielu lat przestały mnie one interesować, zresztą nie stać mnie na take :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ABs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Podaj przykład takiej kolumny, jeżeli możesz.

 

Musiałbym posłuchać tych Magico żeby precyzyjnie określić jaki to poziom dźwiękowy. Mam natomiast dwa typy z polskiego podwórka, które grają znakomicie. Pierwsze z nich to nowe Ethosy Studia 16 Hertz. Drugie to Nimbusy Harpii z berylowym tweeterem. Niezależnie od rozmaitych opinii krążących o obu markach, sądzę że jest to całkiem realna konkurencja jakościowa. Dodałbym jeszcze topowe Akkusy, ale ich nie znam na tyle dobrze. Tym niemniej wrażenie z odsłuchów podczas ostatniego Audio Show znakomite.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym posłuchać tych Magico żeby precyzyjnie określić jaki to poziom dźwiękowy. Mam natomiast dwa typy z polskiego podwórka, które grają znakomicie. Pierwsze z nich to nowe Ethosy Studia 16 Hertz. Drugie to Nimbusy Harpii z berylowym tweeterem. Niezależnie od rozmaitych opinii krążących o obu markach, sądzę że jest to całkiem realna konkurencja jakościowa.

 

Być może są to świetnie grające kolumny, warte każdej złotówki. Ale gdzie tu zaawansowanie technologiczne, o którym wspominałeś ?

 

Akurat Magico jest obecnie jedną z najbardziej innowacyjnych firm. To na ich prośbę Scan Speak przygotował berylową kopułkę, która potem trafiła do katalogu Scana.

 

Byli jedną z pierwszych firm (po Goldmundzie), która zastosowała obudowy aluminiowe.

Byli pierwszą firmą, która połączyła aluminium z kratownicą Matrix wymyśloną przez B&W.

Byli pierwszą firmą, która zastosowała berylowego Scana.

Byli pierwszą firmą, która zastosowała berylowy głośnik pokryty diamentem.

Już ich pierwsze kolumny miały głośnik z nietypową membraną - sandwitch z tytanem napylanym próżniowo.

Jako pierwsi zastosowali nanorurki.

Jako pierwsi zastosowali grafen.

Byli jedną z pierwszych firm (po Wilsonie Benechu), która zastosowała obudowy z włókna węglowego.

 

TO jest zaawansowanie technologiczne. Prawdę mówiąc, nie znam drugiej firmy, która by tak mocno parła z innowacjami do przodu w ostatnich latach.

 

Zauważ, że ich patent sprzed 10 lat, z aluminiową przednią ścianką przykręconą do obudowy ze sklejki, skopiowało w serii D3 nawet samo B&W.

 

Gdy teraz ktoś pisze, że Magico to 5% zaawansowanie technologiczne, a 95% marketing, to pusty śmiech mnie ogarnia. Bo jeżeliby przyjąć takie proporcje, to w przypadku 99% pozostałych firm produkujących kolumny, ten stosunek musiałby wyglądać jak 0,0001 do 99,9999%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie, że ja i niektóre osoby piszące w tym wątku, żyjemy w światach równoległych.

Nie zamierzam prowadzic sporu tylko z racji tego ,że wiem co nieco o budowie kolumn, przedstawiam Ci argumenty dotyczące tylko i wyłącznie tego ,że patrząc pod kątem mozliwości i konstrukcji nie jest to dla mnie żaden hi end, tym bardziej jesli weżmiemy pod uwagę przedział cenowy wg Twoich wyliczeń ok 100000 zł to konkurencja na rynku jest olbrzymia.

 

Druga sprawa to podpierasz sie opiniami i pomiarami S5, sugerując w ten sposób ,ze jesli S5 maja dobrą opinie to S1 też muszą, bo oba produkty pochodzą od Magico.

 

Skoro słuchałes S5 i masz teraz okazję porownać do S1

to zwróć uwagę na brzmienie wg uwag odnośnie samej konstrukcji

 

jak brzmi średnica modulowana basem w stosunku do S5

jak brzmi niski środek na ktorym musi sie zaznaczyc dołek od ugięcia dyfrakcyjnego w stosunku do S5

jak drastyczne rozciągniecie pasma i mała powierzchnia membrany wpływa na reprodukcję basu w stosunku do S5

jak brzmia wysokie tony z głośnika stłumionego 3 krotnie w stosunku do S5, bo przeciez to ten sam głośnik

czy jesli ustawisz poziom głośności taki jak słuchałeś S5 zauważysz różnicę in minus związana z wiekszym wychyleniem membrany meedwoofera?

 

To są tylko kwestie związane bezpośrednio z różna konstrukcją abstrahujace od szkoły brzmienia Magico.

 

Odnośnie opinii A.Kisiela jeden przykład kolumny WHT PR mk2

 

po dosyc stonowanym opisie i przyznaniu "TOP hi-end"

w dalszej części numeru nie pozostawił suchej nitki na konstruktorach tej kolumny

odpowiedz sobie sam dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik moreno1973 dnia 27.06.2016 - 20:17 napisał

To wieczne narzekanie na ceny..

A może kolejny głos rozsądku.... bo fakt, że wszystko drożeje i musi drożeć jest bezdyskusyjny (lepiej pewnie nie będzie) ale to nie znaczy, że trzeba aż tak szarżować...

To niestety spirala oraz drgawki przedśmiertne branży hifi i szczególnie highend. Widać to po CES Las Wegas 2016, pawilony świeciły pustkami. Gfk jasnie pokazuje mocne spadki sprzedaży HiFi stereo urżądzeń ilościowo oraz wartościowo na całym świecie. Coraz mniej ludzi jest zainteresowanych kupnem nadstandardowych audio urządeń. Krótkookresowo firmy się ratują gwałtownymi, niczym nie uzasadnionymi podwyżkami cen. Ale to potrwa dopóki się rynek kompletnie nie zatrzyma. Wtedy większosć firm produkcyjnych oraz dystrybucyjnych zbankrutuje lub się zrestruktualizuje. W branży przeżyją tylko najmocniejsze najbardziej agresywne firmy, iestety nie koniecznie te najbardziej solidne i uczciwe.

Smutny ale bardzo prawdopodobny scenariusz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO jest zaawansowanie technologiczne. Prawdę mówiąc, nie znam drugiej firmy, która by tak mocno parła z innowacjami do przodu w ostatnich latach.

 

Nie przesadzasz trochę? Beryl to był już wcześniej niż w Magico. W Focalach był ale chyba nie tylko. Co do aluminium na froncie to nawet konserwatywne Dynaudio miało to w modelach z serii Evidence znacznie wcześniej, 16 lat temu?Może nawet więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz trochę? Beryl to był już wcześniej niż w Magico. W Focalach był ale chyba nie tylko. Co do aluminium na froncie to nawet konserwatywne Dynaudio miało to w modelach z serii Evidence znacznie wcześniej, 16 lat temu?Może nawet więcej.

Beryl uzywano juz w latach 70-tych i to nawet w relatywnie dużych kopulkach sredniotonowych.

Typowy przykłąd Yamaha NS-1000. Produkcja takiej kopułki sredniotonowej trwała czystych 16 netto godzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez elektroboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tu zaawansowanie technologiczne

Nie mam zamiaru podważać tak postawionego pytania, które dotyczy polskich manufaktur.

 

A może nie o zaawansowanie technologiczne w tej zabawie chodzi?

Mam duże wątpliwości.

Bardziej chodzi o to, by nowe kolumny, które wypuszcza się na rynek nie straszyły dźwiękiem. Dążyć do normalności jest najlepszym drogowskazem. Bitwy na beryle, grafeny, kompozyty...?

Nie o to chodzi.

Nie wygrywa ten, kto zastosuje te "nowości", lecz ten, kto wie, po co to robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To na ich prośbę Scan Speak przygotował berylową kopułkę, która potem trafiła do katalogu Scana.

 

Kopułka owszem bardzo dobra, ale sądzę że nawet bez protektoratu Magico Scan Speak coś takiego wprowadziłby do oferty. To jest znakomite rozwiązanie i wielu producentów tego typu zapotrzebowanie sygnalizowało wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie guzik mnie obchodzi cena (wszystkie ceny hi-endu są ostatnio chore), jak również licytowanie się na patenty. Ale czy mógłbym wreszcie poczytać czy i jak to gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po prawdzie guzik mnie obchodzi cena (wszystkie ceny hi-endu są ostatnio chore), jak również licytowanie się na patenty. Ale czy mógłbym wreszcie poczytać czy i jak to gra?

 

O to najtrudniej w tym wątku. W kóncu jedyna para w Polsce ogranicza możliwości odsłuchowe...za to wątek dynamicznie się rozwija w różnych kierunkach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zawsze jak przepychanka to non stop ci sami userzy ?! Czasem jak widze ich nicki to juz dalszej części nie czytam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy mógłbym wreszcie poczytać czy i jak to gra?

Dopóki nie przyznasz ,że jakikolwiek produkt Magico jest the best nie masz szans:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dopóki nie przyznasz ,że jakikolwiek produkt Magico jest the best nie masz szans:):):)

 

Z pierwszej serii bardzo dobre są S3 oraz S5. To nie podlega żadnej dyskusji. Na ich tle stary S1 jest po prostu modelem nieudanym i to też trzeba jasno powiedzieć. Zresztą bardzo trafnie opisałeś czysto techniczne ograniczenia tej konstrukcji. Dźwiękowo przekłada się to na wyraźne ograniczenia w przenoszeniu impulsów basowych, kolumna zbyt wcześnie wchodzi w przesterowanie. Słowo clipping byłoby na miejscu;-) Przy głośnym graniu czuć dobijanie cewek. Część kolegów zwracała również uwagę na niespójności w zakresie średnicy, ale tego typu obserwacji nie odnotowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta o Grafenie, Nanorurkach , Berylu i Diamencie w kontekście ... źródła w postaci Lampizatora i "technologii przesylu danych po usb" ;)

To tak jakby do wozu z węglem założyć opony z Formuły 1 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Axolotl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz trochę? Beryl to był już wcześniej niż w Magico. W Focalach był ale chyba nie tylko. Co do aluminium na froncie to nawet konserwatywne Dynaudio miało to w modelach z serii Evidence znacznie wcześniej, 16 lat temu?Może nawet więcej.

 

Pierwsze kopułki berylowe to zrobiła bodajże Yamaha w latach 70-tych. Jednak ich sukces był tylko połowiczny, bo elektronika z tamtych lat była dla nich zbyt niedoskonała, przez co przylgnęła do nich opinia grających ostro (gdy tak naprawdę ostro grała elektronika).

 

Te stare Yamahy dopiero ludzie doceniają po latach, pędząc je często z lampy.

 

Potem beryl na nowo 'odkrył' Focal, jednak nikomu tych głośników, zgodnie ze swoją nowa polityką, nie chciał sprzedawać. Dlatego Magico namówiło Scana do zmierzenia się z tematem i owocem tej współpracy była kolumna Q5. Potem Scan 'obtanił' ten berylowy głośnik (zamiast aluminium w obudowie, zastosowano plastik) i wprowadził do swojej oferty.

 

Teraz Magico ponownie jako pierwsze poprosiło Scana o przygotowanie głośników z membranami pokrytymi powłoką diamentową, ale nic nie słychac aby taka wersja miała być dostępna dla innych.

 

sx-9000(2).JPGsx-9000.JPG

 

Elb, ja osobiście nawet Cię lubię, jak tak opowiadasz..

 

Być może JVC w swojej dostępnej tylko w Japonii serii Victor (bo jak rozumiem to przedstawia powyższy obrazek), zrobiło to przed Magico. Niestety często jest tak, że nie ważne kto coś wymyślił, tylko kto co spopularyzował.

 

Tu nie ulega wątpliwości, że do szerszej świadomości zarówno klientów, recenzentów, jak również i ludzi pracujących w firmach produkujących głośniki, aluminium wprowadziło Magico.

 

Natomiast pierwszą firmą, która zastosowała aluminium do budowy skrzynek, był Goldmund w modelu Apologue, w połowie lat 80-tych.

 

Nie zamierzam prowadzic sporu tylko z racji tego ,że wiem co nieco o budowie kolumn, przedstawiam Ci argumenty dotyczące tylko i wyłącznie tego ,że patrząc pod kątem mozliwości i konstrukcji nie jest to dla mnie żaden hi end, tym bardziej jesli weżmiemy pod uwagę przedział cenowy wg Twoich wyliczeń ok 100000 zł to konkurencja na rynku jest olbrzymia.

 

Druga sprawa to podpierasz sie opiniami i pomiarami S5, sugerując w ten sposób ,ze jesli S5 maja dobrą opinie to S1 też muszą, bo oba produkty pochodzą od Magico.

 

Skoro słuchałes S5 i masz teraz okazję porownać do S1 to zwróć uwagę na brzmienie wg uwag odnośnie samej konstrukcji

 

jak brzmi średnica modulowana basem w stosunku do S5

jak brzmi niski środek na ktorym musi sie zaznaczyc dołek od ugięcia dyfrakcyjnego w stosunku do S5

jak drastyczne rozciągniecie pasma i mała powierzchnia membrany wpływa na reprodukcję basu w stosunku do S5

jak brzmia wysokie tony z głośnika stłumionego 3 krotnie w stosunku do S5, bo przeciez to ten sam głośnik

czy jesli ustawisz poziom głośności taki jak słuchałeś S5 zauważysz różnicę in minus związana z wiekszym wychyleniem membrany meedwoofera?

 

To są tylko kwestie związane bezpośrednio z różna konstrukcją abstrahujace od szkoły brzmienia Magico.

 

Przyznam się szczerze, mam problem aby zrozumieć sens twojej wypowiedzi. Najpierw sam przywołujesz Magico S5, wklejając ich pomiary, a potem masz pretensje, że w swojej odpowiedzi do tego co napisałeś się do nich odnoszę.

 

Następnie piszesz rzeczy oczywiste jako prawdy objawione, zupełnie ignorując fakt, że to co piszesz można by odnieść do każdej konstrukcji 2-drożnej vs większej 3-drożnej.

 

Sęk w tym, że S1 mk 2 to najtańsza konstrukcja w ofercie Magico, z założenia 2-drożna, z założenia przeznaczona do małych pomieszczeń. Dla osób które mają do nagłośnienia większe metraże, Magico ma w swojej ofercie modele S3, S5 i S7.

 

Masz małe pomieszczenie i stać cię na wydanie 80kzł na monitor - możesz rozważyć. Masz duże pomieszczenie i nie stać cię na większe Magico - kup inne kolumny. Kropka.

 

Już nawet nie wspomnę o tym, jaki jest sens w porównywaniu kolumny za 80kzł (S1) do takiej za 220kzł (S5).

 

Na ich tle stary S1 jest po prostu modelem nieudanym i to też trzeba jasno powiedzieć. Zresztą bardzo trafnie opisałeś czysto techniczne ograniczenia tej konstrukcji. Dźwiękowo przekłada się to na wyraźne ograniczenia w przenoszeniu impulsów basowych, kolumna zbyt wcześnie wchodzi w przesterowanie. Słowo clipping byłoby na miejscu;-) Przy głośnym graniu czuć dobijanie cewek. Część kolegów zwracała również uwagę na niespójności w zakresie średnicy, ale tego typu obserwacji nie odnotowałem.

 

Nie wiem czy S1 były kolumną nieudaną i pod jakim względem, bo ich nie słuchałem. ZTCW miał je u siebie w domu swego czasu Stefek i mówił że fajnie grały.

 

Pisanie o ograniczeniach w przenoszeniu impulsów basowych w odniesieniu do 2-drożnego monitora z 16-ką na basie jest tak samo oczywiste jak to, że sportowe auto typu Porsche / Ferrari ma mały bagażnik.

 

Każdy taki monitor można przesterować do momentu w którym membrana sięgnie fizycznych limitów wychylenia głośnika, pompując w głośnik odpowiednio dużo mocy i odtwarzając dźwięk o dostatecznie niskiej częstotliwości.

 

Jakoś nie zauważyłem, abyś robił z tego problem w przypadku Sonus Faberów Guarnieri czy Serblinów Accordo, czy innych wybitnych monitorów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC

 

Nie chodzi o drobne spory, po prostu w typowych głośnikach wymyślono już wszystko, zastosowanie grafenu to nie jest pomysł, to jest oczywistość, tego typu sytuacji jest wiele, wchodzą nowe możliwości to się je wykorzystuje.

 

Prawdziwe innowacje zasadzają się na innych podstawach.

 

Sztywniejsza membrana - lepszy odczyt sygnału z cewki, lepszy odczyt funkcji obwodu magnetycznego, a więc również wszelkich problematycznych właściwości.

Dlatego można wpaść w pułapkę i polepszając - przesunąć tylko krótką kołdrę układu dynamicznego w głośniku.

 

Japończycy dając lepszą membranę, dają lepszą cewkę, lepszy karkas, lepsze zawieszenie, lepszy obwód magnetyczny i jeszcze jakieś lepsze drobiazgi, oczywiście lepszą zwrotnicę, gdyż wiedzą, że lepsza membrana /sztywność/ zaraz wyrzuci wszelkie właściwości charakterystyczne na pierwszy plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sam przywołujesz Magico S5, wklejając ich pomiary, a potem masz pretensje, że w swojej odpowiedzi do tego co napisałeś się do nich odnoszę.

pomiar S5 wkleiłem by pokazac różnicę w skuteczności w stosunku do S1, oraz po to by wykazać bzdurne wydumane dane katalogowe Magico.

 

co sam przyznałeś, pisząc ,że wiele firm kłamie, podając nieprawdziwe dane .

Odnosisz sie do pomiarów S5 bez sensu bo wątek jest o S1 a sam pisałes ,że stworzyłes wątek typowo tematyczny, więc trzeba było podać prawdziwe dane S1mk2 niz brnąć w dane innego modelu

 

Nie posadzaj mnie o pretensje , bo nadinterpretujesz, wg mnie jesli umieściłbys ten watek w zakładce start lub hi-fi to byłoby to wlaściwe miejsce dla tego modelu.

 

piszesz rzeczy oczywiste jako prawdy objawione, zupełnie ignorując fakt, że to co piszesz można by odnieść do każdej konstrukcji 2-drożnej vs większej 3-drożnej.

 

Wybacz ale to nie ja przytaczalem opinie Kisiela o S5 jako przykład wybornego grania produktów Magico , tylko Ty więc miej pretensje do siebie ,ze dyskusja potoczyła sie takim torem jaki zasugerowałeś.

 

 

Skoro nie masz ochoty pisać o dźwieku tych kolumn, to po co załozyłes ten wątek? Aby chwalic patenty Magico i udowadniać ,ze wiesz lepiej kto wprowadził na rynek konkretne rozwiazania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Skoro nie masz ochoty pisać o dźwieku tych kolumn, to po co załozyłes ten wątek?<br />

 

a kiedy host zalozyl ten watek??? Miesiac temu? Nie, troche ponad ca.50 godzin temu. Wiec nie ma sie co ekscytowac, udaru mozna dostac przy tych temperaturach...

Juz tego czytac sie nie da: w niemalze kazdym watku na tym Forum podobny scenariusz i rozwalanie tematow.

 

wiec dla przypominiena i lepszego zrozumienia:

 

<br />Na razie kolumny się wygrzewają (a w rogu pokoju na swoją kolej czekają Dynki 25 Special)..<br /> <br /> <br />

 

 

a co do cen i ich wysokosci

 

<br />stać cię na wydanie 80kzł na monitor - możesz rozważyć<br />

 

<br />nie stać cię na większe Magico - kup inne kolumny. Kropka.<br />

 

+1

nic dodac, nic ujac...

 

Ktos wchodzi np. do salonu BMW i jeczy jak to topowa X6 jest super droga i obraza sie mowiac ze kupi Skode Octawie??? Nie stac mnie to sobie dooooopy nie zawracam. Tak jest zdrowiej, zapewniam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może nie o zaawansowanie technologiczne w tej zabawie chodzi?

 

Dążyć do normalności jest najlepszym drogowskazem. Bitwy na beryle, grafeny, kompozyty...?

Nie o to chodzi.

 

 

...dlatego kupiłem se zwykłe skrzynie z śrubami na wierchu z których jestem bardzo zadowolony ....;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny nie ma co dyskutować, jest z kosmosu za takie kolumienki.

 

Technologia technologią, ale słuchałem pierwszej wersji S1 i to nie jest złe granie, ale nie za taką cenę. 60 kzł (za pierwszą wersję) i mamy dobicie przetworników przy głośniejszym graniu to chyba coś nie tak. Nie chodzi o przesadę z podaną mocą ale o możliwość (a raczej jej brak) zagrania głośniej i większego składu niż audiofilskie plumkanie. Jeżeli kolumna za takie pieniądze tego nie potrafi to jest ułomna również w swojej skali. Znam wiele monitorów, które potrafią (w odpowiednim dla nich pomieszczeniu) grać głośno i swobodnie bez dodatkowych atrakcji (Accordo Serblina do nich nie należą). Tego pierwsze S1 nie potrafią a za swoją cenę powinny.

 

Jeżeli potraktujemy te zestawy jako marketingowy zapychacz katalogu i luksusowy gadżet dla amerykańskich dentystów (nikogo nie obrażając) to ja się więcej nie czepiam.

 

>>Elberoth

Ponawiam jeszcze moje pytanie: jak gra ta nowa wersja u Ciebie? I jak tam Dynki? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny nie ma co dyskutować, jest z kosmosu za takie kolumienki.

 

Technologia technologią, ale słuchałem pierwszej wersji S1 i to nie jest złe granie, ale nie za taką cenę. 60 kzł (za pierwszą wersję) i mamy dobicie przetworników przy głośniejszym graniu to chyba coś nie tak. Nie chodzi o przesadę z podaną mocą ale o możliwość (a raczej jej brak) zagrania głośniej i większego składu niż audiofilskie plumkanie. Jeżeli kolumna za takie pieniądze tego nie potrafi to jest ułomna również w swojej skali. Znam wiele monitorów, które potrafią (w odpowiednim dla nich pomieszczeniu) grać głośno i swobodnie bez dodatkowych atrakcji (Accordo Serblina do nich nie należą). Tego pierwsze S1 nie potrafią a za swoją cenę powinny.

 

Jeżeli potraktujemy te zestawy jako marketingowy zapychacz katalogu i luksusowy gadżet dla amerykańskich dentystów (nikogo nie obrażając) to ja się więcej nie czepiam.

 

I tak traktuj S1 jako kolumnę dla dentystów i do ciasnych garsonier na Manhattanie...

 

Jest samochód BMW 1 , który jest mały, ciasny, drogi i generalnie bez sensu... za te same pieniądze kupisz sobie Skodę Superb, gdzie załadujesz całą rodzinę i namiot ale są klienci, którzy potrzebują takie BMW 1 aby dojechać do centrum miasta i zaparkować w ciasnej uliczce cały czas czując że jadą BMW...bo tak lubią. To samo jest z S1. Mają w domu S5 lub Q7 a w kanciapie S1. Trzeba trochę wyjść poza postrzeganie wszystkiego relacjami cena/jakość.

 

dobicie przetworników przy głośniejszym graniu - ja to dokładnie zaobserwowałem przy kolumnach Accordo i dlatego ich nie kupiłem choć patrząc na nie ochota była wielka...

 

Znam wiele monitorów, które potrafią (w odpowiednim dla nich pomieszczeniu) grać głośno i swobodnie bez dodatkowych atrakcji - też takie znam i cenię - doskonały przykład do Sonus Faber Guarneri Evolution.

 

Pozdrawiam

 

...dlatego kupiłem se zwykłe skrzynie z śrubami na wierchu z których jestem bardzo zadowolony ....;-)

 

Nie chwal się brytolskimi kolumnami bo wkrótce w UE ich zabronią używać;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez moreno1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiar S5 wkleiłem by pokazac różnicę w skuteczności w stosunku do S1, oraz po to by wykazać bzdurne wydumane dane katalogowe Magico.

 

A ja ci udowodniłem, że według innych - w mojej ocenie znacznie bardziej rzetelnych pomiarów - dane katalogowe dot efektywności kolumn Magico równią się zaledwie o 1dB (S1 mk 2) i 2dB (S5 mk 1), co jest bardzo dobrym wynikiem na tle innych producentów kolumn. Niestety postanowiłeś zignorować ten post, jako nie pasujący do twojej 'tezy'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie chwal się brytolskimi kolumnami bo wkrótce w UE ich zabronią używać;-)

 

...nie dość że nie mają aparycji o jakiejkolwiek technologicznej nowince nie ma prawa być mowy

..to jeszcze i to..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posadzaj mnie o pretensje , bo nadinterpretujesz, wg mnie jesli umieściłbys ten watek w zakładce start lub hi-fi to byłoby to wlaściwe miejsce dla tego modelu.

 

Niestety nie mam tak dobrego systemu jak Twój, ani tak drogiego, i dla mnie - małego żuczka, kolumna za 84kzł to hi-end. Zarówno brzmieniowo, jak i cenowo. Ale rozumiem, że Ciebie to budżetówka, a 84kzł to drobne. Pogratulować !

 

Skoro nie masz ochoty pisać o dźwieku tych kolumn, to po co załozyłes ten wątek? Aby chwalic patenty Magico i udowadniać ,ze wiesz lepiej kto wprowadził na rynek konkretne rozwiazania?

 

Odpowiedź na to pytanie padła już z moich ust w tym wątku dwukrotnie. Zadaj sobie choć trochę trudu, aby przeczytać, o czym jest tu mowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Technologia technologią, ale słuchałem pierwszej wersji S1 i to nie jest złe granie, ale nie za taką cenę. 60 kzł (za pierwszą wersję) i mamy dobicie przetworników przy głośniejszym graniu to chyba coś nie tak.<<

 

Jeżeli ludzie co słuchali S1 piszą prawdę o tak poważnych mankamentach to ta cała laboratoryjno-innowacyjno-prekursorska otoczka produkcji tych magicznych cudów to zwykły marketingowy bełkot. Jakich błędów należy spodziewać się w innych modelach czas pokaże. Podany przykład odsprzedaży za połowę ceny S1 po 1,5 roku o czymś świadczy, wręcz jest wymowny. Jeśli traktuje się poważnie klientelę i chwali się niezwykłą wręcz kontrolą jakości takie numery poważnej firmie nie powinny były się wydarzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.