Skocz do zawartości
IGNORED

CD do dynaudio i octave


PaiMei

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nikt nie polecał, sam nie słuchałem, jednak ma dobre opinie, tani nie jest, może używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam DAC Acoustic Plan'a. Zrobił na mnie duuuuze wrażenie.

Ayon 07s modyfikowany w trybie bezpośredniej końcówki wypada naprawdę fajnie ;)

 

Tyle ze u mnie Octave V70se gra z Davone Riva...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kilkukrotnie w Salonie. Zacne urządzenie. Może u mnie z czasem zamieszka.

 

To tak jak i ja :) Oczywiście koniecznie z opcją lepszego zasilacza. Transport CD Acoustica jako opcja grania z płyt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wypożyczenia do domu, bo tylko taki test ma sens. W przyszłym tygodniu testuje HD25, a DAC Acoustic Plan ma zbliżoną cenę i kusi lampoowością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do Romka z Galerii Audio ;) bardzo otwarty facet :) jakby coś namiary na priva ;)

To naprawdę świetny DAC. Co prawda słyszałem ze Snaperami i z Leema Tucana, ale za każdym razem było niezwykle wciągająca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chwile obecna plumka sobie soul note sc 710 taki niepozorny maluszek a gra i gra jak to Japończyk ;) podczas czekania na dzielone reimyo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chwile obecna plumka sobie soul note sc 710 taki niepozorny maluszek a gra i gra jak to Japończyk ;) podczas czekania na dzielone reimyo

Dzięki, już mi kiedyś dałeś, jak chciałem posłuchać Davone Riva. Rzeczywiści elastyczny jest Roman, nawet się wstępnie umawialiśmy, że jak będzie koło Krakowa to wpadnie z tymi paczkami, ale jakoś nie wyszło a mnie Dynki F260 wciągnęły:)

 

Sorki za złe zaznaczenie, było do greenmike.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wypożyczenia do domu, bo tylko taki test ma sens.

 

Jak będziesz się dogadywał, to koniecznie z dodatkowym zasilaczem i najlepiej z Telefunkenami. Standardowo producent daje chyba Philips, a Telefunkeny można dokupić oddzielnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Zasilacz i Telefunkeny to....must have ;)

I spróbujcie urządzeń Changa. Koniecznie. Do lampy- będziecie zaskoczeni ile jeszcze potencjału mają wasze klocki. Tego akurat testowałem i stoi w swoim torze na stałe. A wydawaloby się że Voodoo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

PaiMei

Jeśli nie boisz się polskich sprzętów, to spróbuj WILE Sarah (dawny SoundArt) - na pewno nie jest krzykliwy.

Jest jeszcze Electrocompaniet, wchodzi właśnie ich nowe wersja MC 1 Mk. IV. Do głowy przychodzi mi jeszcze Abbingdon.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co warto posłuchać w takiej sytuacji to:

 

Acoustic Arts CD (integra)

dCS Puccini (tylko S/H)

McIntosh MCD-550

Esoteric K01 i K03

 

Podobno 'Ostatni Mohikanin' Hegla jest świetny, ale to czysty CD, bez wejść cyfrowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz?

 

Bum, taka mala sugestia na przyszlosc. Jak zamieszczasz post to wystarczy ze dasz w nim sama 'kropke', nie trzeba calych slow, a bron boze wrecz zdan i tak kazdy na forum bedzie wiedzial co chciales przekazac, znamy szablon na pamiec ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaiMei

Jeśli nie boisz się polskich sprzętów, to spróbuj WILE Sarah (dawny SoundArt) - na pewno nie jest krzykliwy.

Jest jeszcze Electrocompaniet, wchodzi właśnie ich nowe wersja MC 1 Mk. IV. Do głowy przychodzi mi jeszcze Abbingdon.

Pozdrawiam Stempur

 

Hen właśnie tez zauważyłem nowego electrocompanieta mam niedaleko by go posłuchać, wiec nie omieszkam sprawdzić, polskich niestety nie znam ale zainteresować się warto

 

To co warto posłuchać w takiej sytuacji to:

 

Acoustic Arts CD (integra)

dCS Puccini (tylko S/H)

McIntosh MCD-550

Esoteric K01 i K03

 

Podobno 'Ostatni Mohikanin' Hegla jest świetny, ale to czysty CD, bez wejść cyfrowych.

czy przypadkiem Esoteric nie kreśli wszystkiego super cienka kreska?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PaiMei

Jeśli nie boisz się polskich sprzętów, to spróbuj WILE Sarah (dawny SoundArt) - na pewno nie jest krzykliwy.

Jest jeszcze Electrocompaniet, wchodzi właśnie ich nowe wersja MC 1 Mk. IV. Do głowy przychodzi mi jeszcze Abbingdon.

Pozdrawiam Stempur

 

Skoro już mowa o WILE a kolega PaiMei szuka dobrego basu to wart uwagi jest kondycjoner MOCARZ(Oczywiście CD Sarah również jak najbardziej). Nie zawsze same CD, wzmacniacz i kolumny są odpowiedzialne za wszystkie niedociągnięcia dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek.

Jak najbardziej masz racje, każdy element wpływa na dźwięk, ale jako ze CD został moim zdaniem najsłabszym ogniwem wyliczanki, bo np Naim z tej samej polki cenowej zagrał bardziej kontrolowanym basem, wnioskuje ze pozostała elektronika może więcej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek.

Jak najbardziej masz racje, każdy element wpływa na dźwięk, ale jako ze CD został moim zdaniem najsłabszym ogniwem wyliczanki, bo np Naim z tej samej polki cenowej zagrał bardziej kontrolowanym basem, wnioskuje ze pozostała elektronika może więcej ;)

 

Tyle że z dobrym zasilaniem ta elektronika może nawet więcej niż Ci się wydaje. Niedawno też kupiłem sobie lepsze źródło(AA Tube Dac II SE) ale nie wiem czy ono samo dało by mi tego czego szukałem i to co w dużej mierze dało mi w połączeniu z dobrym zasilaniem. Nawet parę dni temu podłączyłem sobie sprzęt pod starą listwę i trafo separacyjne ale jak szybko go tam wpiąłem tak szybko wypiąłem. Nie wiem czym teraz zasilasz swój sprzęt ale na ogół ludzie ten temat traktują po łebkach. Ja też tak robiłem dopóki nie usłyszałem co robi to urządzenie. Kiedyś miałem jakiś kondycjonerek na próbę ale żadnej poprawy nie usłyszałem a przy tym natychmiast. Poprawa dynamiki, basu i średnicy była natychmiastowa. Tylko wysokie tony doszły do siebie po jakimś czasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek,

Myśle ze tak całkiem zle nie jest, dedykowana linia od skrzynki, (tylko 1 połączenie od słupa) na lini tylko 4 urządzenia, końcówka, pre, CD, i gramofon, gniazdo furutecha, wszystkie sieciówki harmonixa i listwa oyaide, wydaje mi się ze trochę o zasilanie zadbałem,

Jakiego kondycjonera używasz??

 

Aaa I jeszcze jedno pytanie jakiego transportu z AA używasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba calkiem dobrze z zasilaniem wiec koniec tematu. Uzywam "kondycjonera" Wile. Padla propozycja CD Sarah wiec dolozylem sie z tym kondycjonerem bo nic nie pisales wczesniej o tym jakie masz zasilanie.

 

Do AA uzywam na razie Meridiana 508. Tube daca dopiero co kupilem wiéc jeszcze nie wiem jaki dobrac transport. A moze pliki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba calkiem dobrze z zasilaniem wiec koniec tematu. Uzywam "kondycjonera" Wile. Padla propozycja CD Sarah wiec dolozylem sie z tym kondycjonerem bo nic nie pisales wczesniej o tym jakie masz zasilanie.

 

Do AA uzywam na razie Meridiana 508. Tube daca dopiero co kupilem wiéc jeszcze nie wiem jaki dobrac transport. A moze pliki.

 

No to chyba calkiem dobrze z zasilaniem wiec koniec tematu. Uzywam "kondycjonera" Wile. Padla propozycja CD Sarah wiec dolozylem sie z tym kondycjonerem bo nic nie pisales wczesniej o tym jakie masz zasilanie.

 

Do AA uzywam na razie Meridiana 508. Tube daca dopiero co kupilem wiéc jeszcze nie wiem jaki dobrac transport. A moze pliki.

 

Przepraszam coś poszło nie tak próbowałem napisać z tableta, ale to nieporozumienie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc spróbuj audio reseacha ,chwile temu sam przerabiałem podobny temat szukałem cd albo transport z dac przeznaczyłem na start 12tyś póżniej nawet 30 ale i tak nie czułem pełnej satysfakcji żeby wydać taką kwotę .Przerabiałem rynkowe i forumowe hity troszkę się ujeżdziłem ,ale jak to mówią doświadczenia są bezcenne .Po rozmowach z ludżmi którzy są osłuchani do radzili audio resercza cd 3 mk2 lub wyżej .przed zakupem pomyślałem że jak nie trafi w mój gust to przynajmniej porządny transport będzie do daca. Po zainstalowaniu w systemie banan od razu pojawił sie na twarzy że w takiej kwocie można dostać taką jakość bo to co jest na rynku w przyziemnej cenie to nieporozumienie,Kompakt po paru tygodniach pod prądem zaprezentował jeszcze wiecej kunsztu muzycznego .Jeżeli moge podpowiedzieć odnośnie dynaudio 25 bo takie też mam wypróbuj kable głośnikowe vovox textura w wydaniu s u mnie zdły egzamin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.