Skocz do zawartości
IGNORED

CD do dynaudio i octave


PaiMei

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, może ma ktoś pomysł na to jaki ce może zagrać w tym zestawieniu, ewentualnie dac i transport, myślałem ze dzielony CEC załatwi sprawę ale od dwóch dni słucham i nie przekonuje mnie, niby bas ok ale jakoś nie urzekło mnie, macie pomysł na CD z dobry basem, rozdzielczy ale nie jaskrawy i krzykliwy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule... do Dynaudio- zapałki ;) , do Octave- Zollery lub ProAc.

 

A serio, pewnie proponowany wyżej AA będzie dobrym rozwiązaniem, od siebie dorzucę dac Exogal-a. Wspominałem o nim w "Kujawskich":

 

Exogal jest płynny, gładki i namacalny, esencjonalny, barwny z dobrą rozdzielczością i kontrolą na dole pasma.
grał bardziej gładko, był bardziej rozdzielczy i mniej ostry jednocześnie. Ne mogę wyjść z podziwu dla tego urządzenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powiedz jeszcze, jaki masz model Ocave, bo nie wszystkie grają tak samo. Dynaudio mają bliższy sobie dźwięk firmowy, ale też są pewne różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re 290, sbb, hp 500 i s25

Miałem przez trochę ayona ale są CD z lepszym basem wiec szukam AA nie znam wiec na pewno postaram się posłuchać ale on tez chyba na lampach jak tam z basem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Czyli standard, całość od jednego dystrybutora. To dobre rozwiązanie, można wszystko posłuchać w jednym miejscu.

Znam dobrze Twoją elektronikę od Octave- gratuluję. Dynki to nie moja bajka, ale wiem w czym rzecz.

 

Wspomniałem o Exogalu, ale pewnie jest zbyt tani... AA znam dobrze tylko wzmacniacze, te są bardzo fajne. Gdybym miał je do czegoś przyrównać, byłaby to właśnie Octave. Niestety, źródeł nie znam na tyle, żeby się wypowiadać, dzielonki są podobno świetne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuu teraz to mnie zraniles, zbyt tani to nie fajne ogreslenie, trzeba było napisać ze zestawienie dupia..... Ja tam nie mam problemu, jak znajdziesz CD za 500 zł które sprosta jestem za bynajmniej zaoszczędze, samotnia jest li i wylłącznie dla mnie, wiec nie szukam błyskotek a porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem w podobnym miejscu. Choć mam niższy model Octave i niższy model Dynaudio. Chodzi mi po głowie eksperyment. Bardzo dobry i chwalony DAC HD30 i niepozorny transport HEED. czemu to piszę, bo słuchałem transportu HEED z dużo lepszymi klockami i dawał radę. Niestety dystrybutorzy różni ale da się wypożyczyć u obu i posłuchać u siebie. Na początek chcę posłuchać HD25 ale w Twoim systemie właściwym byłby HD30. Jeśli nie znasz tych urządzeń, to może nie czytaj testów tylko wypożycz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, może ma ktoś pomysł na to jaki ce może zagrać w tym zestawieniu, ewentualnie dac i transport, myślałem ze dzielony CEC załatwi sprawę ale od dwóch dni słucham i nie przekonuje mnie, niby bas ok ale jakoś nie urzekło mnie, macie pomysł na CD z dobry basem, rozdzielczy ale nie jaskrawy i krzykliwy?

Jaki miałaś model tego Ceca? Daczki tej firmy sobie daruj. Wysokie transporty grają tak jak oczekujesz. Nie znam bardziej rozdzielczego i szybszego transportu od TLOX. Weź pod uwagę DCSa i Esoterica, do Twoich gratów będą pasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re 290, sbb, hp 500 i s25

Miałem przez trochę ayona ale są CD z lepszym basem wiec szukam AA nie znam wiec na pewno postaram się posłuchać ale on tez chyba na lampach jak tam z basem?

 

Zdecydowanie polecam AA zarówno playery jak i oddzielne urządzenia. Z basem jest naprawdę dobrze i powinieneś

być zadowolony. Co praawda ja wolę lampę w dacku więc polecam szczególnie z NOS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie DA 3 N jakoś tak nie powala, jedynie po coaxial jako tako, ale bez sensu kupić dać i używać tylko jednego wejścia, jeszcze transport po Superlinku jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD z dobry basem,

 

CD z dobrym basem..

Bas nie istnieje, to wszystko co słuchasz to prąd elektryczny, on nie wie nic o istnieniu basu ani żadnego innego zakresu, po prostu "płynie", bez świadomości, oceny ze strony tzw "audiofili"

 

P.S.

Bas zależy od wielu różnych elementów, najwięcej od przekroju przewodnika, którym nawinięta jest cewka głośnika tzw "basowego", tam polecam poszukać rezerw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czemu szukasz CD z dobrym basem. Głośniki, które pracują w Twoim systemie mają go w nadmiarze. Choć drugostronnie to monitory, może rzeczywiście trzeba poszukać godnych podłogowych. W Dynaudio też takie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można lepiej, ale Octave 290 naprawdę trzyma bas z Dynek "za twarz" - jak ktoś lubi dźwięk kolumn tej firmy to będzie zachwycony, jak nie, to będzie pisał o zapałkach;-)

Źródło powinno być jak najlepsze i tu DAC-i CEC-a nie są dobrym wyborem, jak to już zostało wspomniane powyżej...

Jesteś na drodze do zbudowania świetnego systemu, jeśli Twoje kolumny wpasowały się w akustykę i wymiary pokoju, jeśli nie, będzie ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trilok :) wiem ze można zawsze można ;)

Zaproponuj coś do mojej konfiguracji.

Wit-told pokój 17m2 ale bardzo i to bardzo zaadoptowany akustycznie wiec dymki maja się jak paczek w maśle :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesuje mnie ten wątek bo też mnie dotyczy. Cały czas mam wątpliwość czy brak perfekcyjnej kontroli basu w Twoim systemie wynika ze źródła. Znam te głośniki, grały u mnie ponad tydzień (testowe, wygrzane), grały z V70SE na niektórych nagraniach coś z basem było nie tak. Pokój mam bardzo poprawny akustycznie, dużo drewna i książek, dywan, podwójne zasłony. Znam osobę, u której gra V70SE z bb, 25SE i jakimś wysokim modelem CD Ayona. Jest doskonale. Być może niedoskonałość kontroli basu wynika z lekkiego niedopasowania akustyki pokoju do tego systemu. Gdyby w Twój system wpiąć C1 i było OK, znaczyłoby, ze jednak 25SE nie jest do tego pomieszczenia. A może to jednak niuans i dobry CD rozwiąże sprawę, czego życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze CD z CEC-em jest lepiej z Naimem było lepiej niestety poza lepsza definicja basu nie przekonały mnie te CD. Może wyższe model ayona bedą lepsze w tym aspekcie nie słyszałem jeszcze ani cd-3sx ani np sigmy i cd-t niczego nie wykluczam, jak narazie dzięki wam jest nowy producent AA którego wigilie nie brałem pod uwagę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S25 nie są łatwe...

Octave 290 z moimi Special One robiły co chciały, AA źródeł nie znam - ponoć bdb, z moim dzielonym CD (S/H) było jedwabiście;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być używany nie mam z tym problemu, założyłem sobie nie przekraczać 30stki

 

nie moja kasa, nie moja sprawa ale mam pytanie... czy rzeczywiście wierzysz w to, że za takie pieniądze uzyskasz adekwatną jakość ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może jakiś dzielony używany Accuphase? Albo jakiś Metronome? Albo Audio Research?

 

Widziałem też gdzieś w ogłoszeniach Audioneta G3 z zasilaczem, ale nie wiem, czy to nie za bradzo krzykliwa propozycja...

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie moja kasa, nie moja sprawa ale mam pytanie... czy rzeczywiście wierzysz w to, że za takie pieniądze uzyskasz adekwatną jakość ???

 

Tego nie wiem i jak narazie sprawdzam, już wiem za 17 za dac cec-a nie dam bo u mnie się nie sprawdziło,

Szukam i testuje, wiem jak grał Ayon za 10 wiem jak gra DVD z 1 i wiem jak gra technisc za 200 zł ale zazwyczaj tak jest ze dobre rzeczy musza trochę kosztować.

Myśli ze warto dopłacać ponad pół miliona zł do nowego bugatti który przyspiesza o sekundę szybciej i maksymalna prędkość ma o 30km większa?

 

No to może jakiś dzielony używany Accuphase? Albo jakiś Metronome? Albo Audio Research?

 

Widziałem też gdzieś w ogłoszeniach Audioneta G3 z zasilaczem, ale nie wiem, czy to nie za bradzo krzykliwa propozycja...

 

Pozdrawiam Stempur

tez myślałem nad accu ale posłuchać pojadę dopiero w przyszłym tygodniu, z używanych to znalazłem reimyo dap 999 ;) ale posłuchanie to problem bo za granica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz w kilku słowach te różnice które usłyszałeś. Będzie nam łatwiej doradzić. Zobaczymy w którym miejscu jesteś.

W ayonie przeszkadzał mi bas i czasami był taki dosyć krzykliwy.

CEC wypadł dosyć płasko z lepszym basem ale nie tak przestrzennie jak Ayon,

Naim najlepszy bas, granie bardziej dynamiczne niż CEC, mniej przestrzenne niż ayon.

Cec paradoksalnie odchudził granie a wszyscy piszą ze gra pełnym dźwiękiem, niestety u mnie tak nie było, a była to podstawowa cecha która skłoniła mnie do posłuchania

To takie moje wrażenia w moim systemie.

Szukam dźwięku który nie jest chudy, ani krzykliwy, jest rozdzielczy i z dobra kontrola. O taki ze wymarzyłem a co wyjdzie zobaczymy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś starszego S/H za 5-8 tyś z czasów, gdy liczyła się jakość, a nie zysk i będzie lepiej od tych propozycji za 30 tyś....serio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś starszego S/H za 5-8 tyś z czasów, gdy liczyła się jakość, a nie zysk i będzie lepiej od tych propozycji za 30 tyś....serio

Tylko będziesz mi musiał podpowiedzieć co to S/H? Bo tego akurat nie wiem ;(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S/H?

zez drugiej ręki;-)

Trochę dziwne te Twoje spostrzeżenia...

No nie wiem, nie wiem.... bo Twoje propozycje (akurat bardzo dobre) są dużo kosztowniejsze;-)

A za 30 tyś. niestety trudno kupić w sklepie coś naprawdę dobrego - tak się popiermyliło;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze tylko używane nie pisałem tego bo wydawało mi się to oczywiste.

A to się z Tobą zgadzam, ale i tak jest to parę złotych;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.