Skocz do zawartości
IGNORED

CD do dynaudio i octave


PaiMei

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam atoll CD100. Zagrało wybornie!

 

pozdrawiam :)

Hehhh nawt lepiej od vinylu ;)

Ale tu na szczęście każdy miał swoje gusta ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się innej odpowiedzi. Gdy pojawiają się konkrety i merytoryka tam cichną sprzedawcy i trolle.

Pozdrawiam Panie Dariuszu i zapewniam, że prywatnie mamy bardzo zbieżne poglądy. Proszę pamiętać pieniądze to nie wszystko. Można być uczciwym profesjonalistą w swoim fachu i nadal zarabiać. Wymaga to więcej wysiłku ale długofalowo się opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Szymon ludzie z branży a nawet ludzie którzy będą u Rocha na najbliższym spotkaniu kazali mi się nie wdawać z wami w dyskusję zauważyli u was jakieś wewnętrzne frustracje i mówią ,że prowokujecie i najlepiej wam nie odpisywać i tak też uczynię. Amen.............. możecie pisać o Ayonach co chcecie

 

:)

A dlaczego Wy ...to Szymek jest w kilku osobach?

 

 

Hehhh nawt lepiej od vinylu ;)

Ale tu na szczęście każdy miał swoje gusta ;)

Co lepiej od vinylu ..???!!!

Dawać tego Atolla skopiemy mu zaraz d.....;))) nie ma lepiej od vinylu ..może być inaczej , ale nigdy lepiej !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że trzeba drugą. A póki co żegnam się z Ayon CD7s i przyznam, że bardzo ładnie pograł u mnie wnosząc bardzo zauważalny progres w moim systemie.

 

No to czas na coś poważnego.

Może Docet Lector?

Myślę, że powinien Ci się spodobać.

 

Szymon ludzie z branży a nawet ludzie którzy będą u Rocha na najbliższym spotkaniu (...)

 

Cały czas się zastanawiam dlaczego od dawna omijam salon na Malborskiej.

W końcu lata temu wstecz zostawiłem tam i jeszcze wcześniej na Kalwaryjskiej kilka sakiewek dinaros.

 

Chyba teraz wiem.

Jest coś niesympatycznego w tym miejscu, w jego atmosferze i w ludziach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear77

Wspieram również Polski biznes i każdemu mówię ,że Grzesiek Rogala poznaje przetworniki Dynaudio z odległości 20 m :)

 

 

 

Mógłbyś przybliżyć temat wsparcia polskich producentów. Ileż to polskich marek macie w ofercie .

Skoro uważasz że Grzegorz jest profesjonalistą, to moje pytanie , ile jego produktów rekomendowałeś.

 

Jedyne co się liczy to szybki zarobek i macie głęboko w tyle ,co reprezentuje dane urządzenie , ważne aby było duże bicie cenowe. A klient jak zwykle głaskany do momentu ,,ubrania " .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem na odsłuch octave v40se z boxem ,porównuje go ze swoim lebenem,narazie tylko dynamika jest lepsza , poprostu więcej mocy,octawe w miarę przejrzyście gra,ale tak jakby szarawo.

Zaznaczam Leben jest po tuningu i octave może nie dać mu rady :)

Ale puscilem mu płytę purista,zobaczymy jak się po puriscie ułoży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Dear77

Wspieram również Polski biznes i każdemu mówię ,że Grzesiek Rogala poznaje przetworniki Dynaudio z odległości 20 m :)

 

 

 

Mógłbyś przybliżyć temat wsparcia polskich producentów. Ileż to polskich marek macie w ofercie .

Skoro uważasz że Grzegorz jest profesjonalistą, to moje pytanie , ile jego produktów rekomendowałeś.

 

Jedyne co się liczy to szybki zarobek i macie głęboko w tyle ,co reprezentuje dane urządzenie , ważne aby było duże bicie cenowe. A klient jak zwykle głaskany do momentu ,,ubrania " .

Eeeee, ja już dawno kupowałem , a kawę zawsze dostaję jak przyjdę :)))

Nie czepiajcie się Darek jest OK !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kawy dzis nie dali ale to raczej ja im powinienem cos postawic. Tydzien L4 byl bardzo milym tygodniem mimo rekonwalescencji.Muzycznie bylo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dlaczego Wy ...to Szymek jest w kilku osobach?

 

 

Co lepiej od vinylu ..???!!!

Dawać tego Atolla skopiemy mu zaraz d.....;))) nie ma lepiej od vinylu ..może być inaczej , ale nigdy lepiej !!!!

;) jak napisałem każdy miał swoje gusta, ja zostaje przy winylu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i leben połamał kości octave,octave tylko gra głośniej.

Reszta grania to nie ta bajka nie ta Dolina:)

Oczywiście w moim systemie i wg mojego gustu:)

Oczywiście to moja wersja zdarzeń:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No i leben połamał kości octave,octave tylko gra głośniej.

Reszta grania to nie ta bajka nie ta Dolina:)

Oczywiście w moim systemie i wg mojego gustu:)

Oczywiście to moja wersja zdarzeń:)

Szkoda że nie wziąłeś na odsluch v70se ... gra wyśmienicie...i to bez black boxa...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat kolega miał w sklepie ten model,ale miał tezv70,mowil mi że porównywał je,v40 plus box grał na zbliżonym poziomie do v70 bez boxa.

Pamiętajmy,ze ja Lebena lekko usprawnilem :)

Jak ktoś ma blisko do Łódzi ,to zapraszam.

Rafał M był i kolega Magnepan również,takze można zweryfikować moje opinie:)

 

Leben i Octave to zupełnie inne granie. Tak na prawdę to Ty wygrałeś bo wybrałeś to co wolisz.

to znaczy jakie są różnice?,ja mam 300f Lebena.

 

 

Szkoda że nie wziąłeś na odsluch v70se ... gra wyśmienicie...i to bez black boxa...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

to zależy co dla kogo gra wyśmienicie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy jakie są różnice?,ja mam 300f Lebena.

 

Leben gra bardziej lampowo, cieplej, Octave gra bardziej tranzystorowo bardziej krystalicznie. Octave jest bardziej analityczny, Leben bardziej gęsty w średnicy. I to i to może się podobać. Oczywiście można zmusić Octave do grania w stylu Lebena wstawiając mu lampy EL34, ale czy Lebena da się przerobić na Octave, raczej nie. Reasumując Octave jest bardziej uniwersalny. Ale trzeba V70SE i wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje !!! Jestem pracownikiem ale czy to coś zmienia ? Od kilku miesięcy a nawet kilku lat niczego nie promuję na tym forum .To , że potrafię dobrze z ludźmi żyć i podaję rękę każdemu uczestnikowi organizowanych spotkań u Ciebie to coś złego ? Każdy klocek AN miałem przed podjęciem pracy .Mogę jak wiecie mieć każdy klocek i każdy kabel ale to ,że nie gram na firmowych zabawkach tylko umacnia moją wiarygodność i obiektywność.Mam również słabość do starych gratów i bardzo szanuję mądrych ludzi jak np.Muzga czy Gagacka którzy mają większą wiedzę niż wszyscy pseudo konstruktorzy razem wzięci.Wspieram również Polski biznes i każdemu mówię ,że Grzesiek Rogala poznaje przetworniki Dynaudio z odległości 20 m :)Różnica pomiędzy mną i wyżej wymienionymi ludźmi a Szymonem jest taka ,że nadrabiamy wiedzą i umiejętnościami sprzedaży a on ubliżaniem i wytykaniem.Mądry człowiek a zwłaszcza dobry sprzedawca nie musi tego robić !!! Odnośnie DAC-a on nie był klonem miał jedynie kość AD jak większość urządzeń AN.Nawet gdyby był nigdy nie powiedziałem ,że gra lepiej od oryginału tak jak to robi kolejny filozof niejaki Jaskiniowiec.Co do awaryjności nawet te wyśmienite Audio Noty nie są bez wad a zwłaszcza nowe :)Każdy też wie ,że jak pojawia się u nas w salonie tandeta stanę nawet przed właścicielem Ayona czy Accuphase i powiem prosto w twarz ,że zj....... temat :) Tak czy inaczej gram w tej chwili na Sonym z 78 roku bo ma ładny zielony wyświetlacz:)

dzieki za wpis

 

informacja dla Szymona który równiez ma konto prywatne - z tego konta w/g regulaminu forum nie reprezentujemy firmy i wypowiedzi sa czysto prywatne

Szymon swoje zwyczajowe pytania zadałes jak widze równiez w tym watku i na tym proponuje poprzestać

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leben gra bardziej lampowo, cieplej, Octave gra bardziej tranzystorowo bardziej krystalicznie. Octave jest bardziej analityczny, Leben bardziej gęsty w średnicy. I to i to może się podobać. Oczywiście można zmusić Octave do grania w stylu Lebena wstawiając mu lampy EL34, ale czy Lebena da się przerobić na Octave, raczej nie. Reasumując Octave jest bardziej uniwersalny. Ale trzeba V70SE i wyżej.

nie wiem o jakim lebenie piszesz i na jakich kolumnach go słuchałem,jesli na pazdziochach stypu spendor lub harbeth,to pewnie masz rację:)

Octave faktycznie gra szaro jak tranzystor.

Ale nie róbmy tu sporu,jak coś zapraszam do siebie:)

Wtedy będzie ,sprawdzam mu:)

Pozdrawiam

Piotr

Eot

Ps.

Nienawidzę gęstej średnicy,:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zmusić Octave do grania w stylu Lebena wstawiając mu lampy EL34

 

Miałeś okazję odsłuchać Octave na EL34?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, sporu nie ma, ja preferuję bardziej uniwersalny wzmacniacz bardziej dla mnie wpisujący się w muzykę której słucham. Myślę, że Leben jest bardziej klimatyczny, ale to wszystko moje subiektywne odczucia.

 

Miałeś okazję odsłuchać Octave na EL34?

Nie, oparłem się na wypowiedziach kilku osób z forum i nie tylko. Mam zamiar kupić kwadrę i mieć "na stanie". Jak jest taki nastrój wsadzam EL34 i mam zupełnie inne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, oparłem się na wypowiedziach kilku osób z forum i nie tylko. Mam zamiar kupić kwadrę i mieć "na stanie". Jak jest taki nastrój wsadzam EL34 i mam zupełnie inne granie.

 

Daj znać jak zagra na EL34. Na pewno zmiana będzie jednak nie samymi lampami mocy wzmacniacze grają. Jestem ciekaw na ile się zmieni brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daj znać jak zagra na EL34. Na pewno zmiana będzie jednak nie samymi lampami mocy wzmacniacze grają. Jestem ciekaw na ile się zmieni brzmienie.

Ehhhhh Panowie lampy, lampami ale szukamy źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

realnym miejscu produkcji urządzeń i/lub wskazaniu dokładnego miejsca "wytwarzania" w Austrii (najlepiej ze zdjęciami fabryki) z dokładnymi danymi producenta po których można go zweryfikować jego istnienie w tym kraju.

Chętnie zobaczymy też jakąkolwiek siedzibę i linię produkcyjną Ayon Audio Hong Kong Ltd. rzecz jasna w Chinach.

 

Czy na Audio Show 2016 pojawi się Gerhard Hirt? Jeśli tak to warto zapytać u źródła...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 07s jest za "słaby" To nie jest odtwarzacz dla ortodoksyjnego audiofila, raczej spodoba się, trochę bardziej wymagającemu melomanowi. M/z oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wracamy na właściwy tor, cóż źródło które testowałem CD07s, za słabe dla Ciebie, ale czy testowałeś Ayona CD-T.

Jeszcze nie ale to tez jedna z dróg,

Teraz pojawił się nowy sacd player ayona cd35

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ale to tez jedna z dróg,

Teraz pojawił się nowy sacd player ayona cd35

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Myślę, że inwestycja w dobry transport to rozsądna droga.

Dla mnie standard SACD to raczej ślepa uliczka. Kiedyś kupowałem te płyty ale na szczęście hybrydy.

Według mnie lepiej grają BSCD2 i SHCD. I takie teraz kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

O tak , Docet jest super , miałem , sprzedałem i żałowałem :((

 

+1

 

nie wiem o jakim lebenie piszesz i na jakich kolumnach go słuchałem,jesli na pazdziochach stypu spendor lub harbeth,to pewnie masz rację:)

Octave faktycznie gra szaro jak tranzystor.

Ale nie róbmy tu sporu,jak coś zapraszam do siebie:)

Wtedy będzie ,sprawdzam mu:)

Pozdrawiam

Piotr

Eot

Ps.

Nienawidzę gęstej średnicy,:)

 

Profanacja :)

Zdrówko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy na Audio Show 2016 pojawi się Gerhard Hirt? Jeśli tak to warto zapytać u źródła...

 

Witam.

Dla zainteresowanych:

 

W zeszłym roku na AS (2015) rozmawiałem z Gerhardem H. Spytałem go o miejsce wytwarzania Ayonow. Odpowiedział mi mniej więcej (głośno było) tak:

Części tak jak wszyscy w branży kupuje na całym świecie w zależności od możliwości i potrzeb. Sprzęt montuje w Austrii i w krajach europejskich. Wspomniał o Bułgarii, i w tym przypadku sprzęt z tylu opisany jest jako Made in EU. Sprzęty złożone w Austrii są oznaczone Made in Austria ( ja posiadam CD2s opisany właśnie MADE IN AUSTRIA, co mogę poprzeć zdjęciem). Na moje pytanie skąd tyle wątpliwości w sieci odnośnie pochodzenia sprzętu i siedziby firmy, odrzekł, ze to robota konkurencji.

 

Tak wyglądała moja krótka z nim rozmowa. Był bardzo miły, wyluzowany, stał dumnie przy swoim sprzęcie, sprawiał wrażenie wiarygodnego, aczkolwiek nie jestem pierwszym naiwnym i wiem ze w dzisiejszych czasach różnie moze być.

 

Ja budowę i montaż sprzętu oceniam wysoko, natomiast awaryjność jeżeli jest faktycznie wyższa niż innych sprzętów...cóż, jest serwis, który działa bardzo sprawnie, co potwierdzają wszyscy którzy z niego korzystali. Zreszta bez przesady z ta awaryjnością.

Nagonka Szymona akurat na ten brand jest dla mnie przesadzona i niesmaczna.

Faktem jest ze wymieniałem w serwisie mikroprzełącznik - szybko i bez szemrania, od tej pory jest ok.

Co do brzmienia - każdy moze sam ocenić. W zeszłym roku wydaje sie ze system Ayona brzmiał dużo lepiej niż sąsiedni pokój z systemem McIntosha, co potwierdziło tu kilka osob, a ja sie z tym zgadzam.

 

Odnośnie samego uzytkowania cd Ayona warto pamiętać o kilku sprawach:

Lampy w środku grzeją - obudowa jest dobrze ciepła w pewnych miejscach - nie wiem co na to kondensatory po kilku latach używania.

Dodatkowo fakt ze jest to toploader wymusza ustawienie zawsze na wierzchu. Ja posiadam do tego monosy lampowe, do tego lampowe pre, do tego gramiak - wszystko to powinno stać na "gorze" -wymaga to ode mnie sporej powierzchni, bez szans zmieszczenie tego w jeden stoliczek.

Ale jeżeli ktoś planuje kompaktowy system to kupuje końcówkę i jazda. Wielokrotnie grałem w układzie Ayon - końcówka, korzystając z regulacji głośności w Ayonie. Nie mam żadnych zastrzeżeń do tej funkcji, uważam ze działa świetnie. Do tego korzystam z wejść na DACa, wyższe modele maja tez wejścia analogowe - śmiało można tam sie pchać ze szpulą, czy pre gramofonowym.

Lamp jeszcze nie zmieniałem ale zrobię to któregoś dnia.

Pilot - porażka pod jednym względem: jest zaprojektowany tak, ze sterowanie odbywa sie za pomocą 32 identycznym małych pipków, ustawionych 4x8 na środku pilota. Mam to cos 2 lata i do dziś nie nauczyłem sie trafiać w play czy next. W nocy w ogóle masakra, nie wiem nawet czasem czy nie trzymam go przypadkiem tyłem do przodu. Od innych modeli Ayonow piloty widziałem pomyślane dużo lepiej.

Kupilem go z 2/3 ceny na wyprzedaży, regularnej ceny (ok. 19kzl) w życiu bym nie zapłacił, choćby z tego powodu ze w życiu nie kupię źródła droższego od kolumn.

 

Pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.