Skocz do zawartości
IGNORED

R2R DAC + FPGA


olog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MSL ma sens przed procesem montażu automatycznego. Zachowanie procedur zapewnia dobrą zwilżalność elementów podczas lutowania I pewność, że element się przylutuje podczas procesu.

Po lutowaniu można sobie robić co się chce, niezapominajac jedynie, że niektóre elementy jak mikrofony, czy głośniki można uszkodzić podczas mycia.

 

A jakby się tak na serio tym MSL przejmować w DIY to by można było sobie z góry podarować wszystkie elementy nie przechowywane w opakowaniach fabrycznych I w zależności od poziomu nawet max pół roku od wyprodukowania.

 

I tym to stwierdzeniem można podsumować dyskusje o MSL. Przy lutowaniu w piecu fakt, ma to znaczenie (miałem kiedyś taki przypadek, jakiś cudem poszła do lutowania zawilgocona pasta lutownicza, elementy można było zbierać po całym piecu, woda uwięziona w paście lutowniczej po podgrzaniu dosłownie eksplodowała rozrzucając elementy dookoła). Przy ręcznym lutowaniu gdzie możemy się pochylić nad każdym lutem i obejrzeć sobie każdą nóżkę scalaka, MSL nie ma większego znaczenia. Ja np. po polutowaniu całej płytki oglądam ją i jeśli gdzieś element nie leży równiutko na padach dokładam jeszcze trochę topnika na pady i podgrzewam gorącym powietrzem z niewielką siła nadmuchu, wszystkie małe elementy same pozycjonują się idealnie na padach. Co do topnika 'no clean" nie raz już się przekonałem że przy ręcznym lutowaniu zdecydowanie lepiej go "clean" należy tylko pamiętać o tym żeby zrobić to bardzo dokładnie, niektóre topniki po niedokładnym umyciu są bardziej reaktywne niż przed myciem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gaballus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
MSL ma sens przed procesem montażu automatycznego. Zachowanie procedur zapewnia dobrą zwilżalność elementów podczas lutowania I pewność, że element się przylutuje podczas procesu.

Hmm....

1.MSL nie ma nic wspólnego z jakością lutowania.

2. Zgoda co do warunkow MSL w lutowaniu ręcznym w DIY dopóki nie używa się nagrzewnicy do lutowania , poprawiania lutów itp zabiegów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( atak na moderacje )

2. Zgoda co do warunkow MSL w lutowaniu ręcznym w DIY dopóki nie używa się nagrzewnicy do lutowania , poprawiania lutów itp zabiegów

Podejście kompletnie ortodoksyjne. Bez sensu w DIY. Znałem tylko jedną osobę z tego forum która całe lutowanie zostawiała bez mycia, ale pośród topnika i kalafonii było bardzo dużo odprysków cyny i ciągle kolega Andrzej miał problemy z uruchamianiem układów. Było to lat temu 12.

 

Być może kolego pataus znasz normę o której piszesz, ale zapomniałeś że IPA jest tłusta i a woda ma spore napięcie powierzchniowe oraz to że myjemy w IPA i w wodzie w podobnej temperaturze. Nie ma możliwości aby woda dostała się do kołnierza oporowego nóżki który to jednocześnie jest uszczelniaczem. Nic tej wody tam nie zagoni. No chyba, że różnica ciśnień, ale to podczas mysia woda należałoby drastycznie schłodzić układ scalony.

 

Acha i dla pozostałych kolegów czytających ten watek, przyda się nawet Olkowi - NIE wolno suszyć płytek sprężonym powietrzem z butli, ponieważ gaz rozprężając się jednocześnie bardzo mocno się schładza i "psiknięcie" na układ scalony często powoduje jego uszkodzenie.

Sprężarką wolno (ale najlepiej tego nie robić). Butlą nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy adhezja jest większa od kohezji to mamy zwilżanie i ciecz może się nawet "wspinać". Na tej zasadzie wodę z ziemi zaciągają rośliny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy adhezja jest większa od kohezji to mamy zwilżanie i ciecz może się nawet "wspinać". Na tej zasadzie wodę z ziemi zaciągają rośliny.

to wiem, ale przy zachowaniu kolejności IPA woda oraz podobnych temperatur, nie ma obawy, bo było i jest tłusto od środka myjącego,

polecam popatrzyć na wodę pod mikroskopem i spróbować ją (wodę) zmusić do wlezienia gdziekolwiek po natłuszczonym terenie,

nie ma szans, jakaś dziwnie niepewna się staje.

 

no dobra koniec offtopu o lutowaniu,

 

- trochę baboli z cyny,

- pełno "nitek" cyny podczas zabierania kolby od elementu,

wróciłem do tego wpisu aby pokazać co się dzieje jak się nie myje na co zwrócił uwagę gawron04.

nie odnoszę się do Olka, bo temat już obgadany,

ale do tego, że po lutowaniu należy wymyć, jak ktos nie chce nie musi używać wody, będzie tłusto i wszędzie odciski palców,

ale przede wszystkim mycie usunie większość z tych zanieczyszczeń, te luźne, a potem należy dokładnie obejrzeć za pomocą lupy x10 czy wszystko ok,

dla lutujących układy mające 144 nóżki nie jest nowością, a wręcz chlebem powszednim, że część nóżek może nie być dokładnie przylutowana.

Jest też alternatywna technika polegająca na polutowaniu z nadmiarem cyny a potem posmarowaniu ponownie topnikiem i za pomocą świetnej plecionki miedzianej odciągamy nadmiar cyny, wówczas jest duża szansa a nawet pewnośc przy odrobinie wprawy, że nie musimy używać nagrzewnicy bo wszystkie nóżki po takim wyrównaniu plecionką wyglądają jak fabrycznie nowe.

Ale należy uważac z naciskiem grota na taśmę i mocą ręki przy przesuwaniu grota i taśmy, bo czasami plecionka zahaczy o nóżkę i kłopot innego rodzaju murowany.

 

muszę dodać, że za pomocą plecionki podgrzewamy wszystkie pady i nóżki ponownie i te nie polutowane zostaną przylutowane, co jest ewidentną zaletą tej techniki, a jak nie zastosuję to jest wtopa.

z polutowanych moich fpga do daca na PCM63 jedną płytkę dostałem do poprawy i w sumie słusznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Podejście kompletnie ortodoksyjne. Bez sensu w DIY. Znałem tylko jedną osobę z tego forum która całe lutowanie zostawiała bez mycia, ale pośród topnika i kalafonii było bardzo dużo odprysków cyny i ciągle kolega Andrzej miał problemy z uruchamianiem układów. Było to lat temu 12.

Ależ MSL to nadal nie ten problem. Nie mam nic przeciw myciu ale nie wodą. Układy łapią wilgoć z otoczenia (a co dopiero przy traktowaniu wodą) i nagłe ogrzewanie w wysokich temperaturach może powodować ich uszkodzenia wewnętrzne tzw efekt popcornu. Warto o tym wiedzieć nawet w warunkach DIY(to samo z ochroną ESD). Scalaczki bywają drogie i warto na to uważać bo prawo Murphyego moze zadziałać ;)

Przepraszam za off top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wiem, ale przy zachowaniu kolejności IPA woda oraz podobnych temperatur, nie ma obawy, bo było i jest tłusto od środka myjącego,

polecam popatrzyć na wodę pod mikroskopem i spróbować ją (wodę) zmusić do wlezienia gdziekolwiek po natłuszczonym terenie,

Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć tej zasady mycia. Skąd tłuszcz i dlaczego trzeba go zmywać wodą? Raczej bez mydła się wodą tłuszczu nie da usunąć.

Jako chemik zupełnie tego nie kumam :)

IPA tłuszczem nie jest. To alkohol, który rozpuszcza się w wodzie.

Tłustawe są topniki, nie wszystkie się rozpuszczają w wodzie, więc się ich wodą nie wymyje.

Właśnie zrobiłem eksperyment i potraktowałem topnik w żelu, jaki używam, wodą i izopropanolem.

Z wodą zrobił się glut, w izopropanolu się rozpuściło. Nie widzę sensu mycia wodą w tym przypadku.

Jeśli topnik się w wodzie rozpuszcza, to co innego. Warto jednak używać wtedy wody demi, jeśli już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra poddaję się.

Nie wyobrażam sobie co ty robisz ze swoimi pcb, skoro nic nie piszesz na ten temat pozostaje woodoo, albo może po bożemu i bez wody, ale z całym inwentarzem tego faktu.

Ale nic miłego skoro nie jest to do pokazania, ani opisania.

A po temacie to ślizgasz się. Tu wrzutka, tam ściemka ot taki "wiem, ale nie powiem", a może mały trolik.

Dla mnie jesteś picuś glancuś co ma inny cel niż pokazać kolegom dobre praktyki.

 

>Do Moda co potrafi straszyć karaniem - w dalszym ciągu oczekuję od forumowicza pataus merytorycznych odpowiedzi na zadane pytania.

Uważam, że to właśnie takie ściemy wszelkich patausów powinny być karane.

Nie przypomina Wam to czegoś?

Ale być może Mod da radę zmusić kolegów "wiem a nie powiem" do rzeczowych odpowiedzi.

Ja tego właśnie oczekuję od Moderatora.

 

I aby byc sprawiedliwym - jak forumowicz pataus opisze i udokumentuje lepszy sposób całego procesu lutowania, czyszczenia , sprawdzania i mycia pcb mogącego być stosowanym przez kolegów DIY (nabywajacych forumowe pcb i we własnych domach lutujących) to przeproszę za przykre słowa.

Do tego czasu proponuję aby do układów projektowanym na tym forum stosować praktyki w pełni opisane na tym forum.

 

Jakoś nie jestem w stanie zrozumieć tej zasady mycia. Skąd tłuszcz i dlaczego trzeba go zmywać wodą? Raczej bez mydła się wodą tłuszczu nie da usunąć.

Jako chemik zupełnie tego nie kumam :)

Słowo tłuszcz jest opisowe. Tam go niema.

Nie ma tłuszczu za to jest substancja powodująca zwiększenie napięcia powierzchniowego wody.

W efekcie obrazowo woda zachowuje się jak płynąca po tłuszczu.

Kto używał IPA to wie jak wygląda po umyciu w IPA pcb.

Wie też jak się lepi taka pcb.

A kto stosując się do moich rad umył wodą to wie jak się zachowuje woda na płytce wcześniej umytej wodą.

Płytka jest czysta, nie lepiąca, się. Pokazująca wszystkie spoiny i odstępy pomiędzy nóżkami.

Z chęcią poczytam i zobaczę inne techniki prowadzące do tego celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.... to może tak :

1. Używanie topników no clean nie wymaga czyszczenia po lutowaniu -zostawiają warstwę zapobiegajacą utlenianiu lutowia.

2. Mycie wodą i następnie poprawianie lutowania metodą "na dmuchawę" może uszkodzić elementy wrażliwe na wilgoć.

 

 

 

 

 

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do koncowego umycia PCB mozna tez uzyc zmywacza do hamolcow w sprayu + szczoteczka jakas (nawet do zebow). Zmyacz idzie z puchy pod cisnieniem i bardzo szybko odparowywuje nie pozostawiajac po sobie sladow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

iAMP, iPSU, iSMPS i kto tam wie co jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak 30 litrowa myjka ultradźwiękowa wypełniona IPA :) Odpalam, wrzucam wszystko, wyciągam i używam kompresora do usunięcia resztek IPA z PCB. Nie znam szybszej i dokładniejszej metody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa generatorów kwarcowych i ultradźwięków? Ostatnio słyszałem, że można je w ten sposób uszkodzić(pogorszyć parametry), co ma sens, w końcu jest to układ mikro mechaniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam płytkę FPGA i zauważyłem, że wyjścia do Dac mają zdublowane piny BCkl i LE, więc nie muszę z płytek DAC robić kanapki i łączyć taśmą IDC tylko postawię je obok siebie i kabelkami poprowadzę z FPGA do płytki kanału lewego Bckl, LE i DOL a do płytki prawej z FPGA zdublowane Bckl i LE, i DOR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antichoice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi_06 być może stosujesz kiepski zanieczyszczony IPA albo płytki nie domywasz dlatego się lepi i jest tłusta jeszcze z topnika .

Ja myje tylko IPA + szczotka i jak dobrze wyczyszczę to nie ma szans aby zostało cokolwiek tłustego albo lepiącego się na płytce .

I nie stosuje żadnej wody.

Najlepsza jest jednak myjka ultradźwiękowa, lutujesz pewnie zdecydowanie więcej pcb ode mnie więc inwestycja miała by sens .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zapoznałem się z Waszymi propozycjami.

Widać, że da się obyć bez wody stosując IPA.

Sprawdzę je każde po kolei, zwłaszcza samo IPA.

 

A teraz do Moderacji.

Straszyć regulaminem rodem z czasów komuny to se możesz własną rodzinę.

Widać jesteś niekumaty i nie złapałeś o co poszło w dyskusji o sposobach lutowania i krytykowaniu jakiegoś sposobu bez podania powodu ani innego sposobu.

Ostrzeżenia to se możesz....

Dzięki temu osiągniesz drugą elektrodę, gdzie banują za samo słowo "nie wiem ale pytam".

A może Ty stamtąd jesteś?

Jak widzisz - wszyscy oprócz Ciebie Moderatorze zachowali się ok i pojawiła się dyskusja merytoryczna.

Za co kolegom forumowym dziękuję zwłaszcza patausowi.

A ty Modzie tylko ostrzeżenia potrafisz pisać.

A może Żonę bijesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z IPA i myjką ultradźwiękową faktycznie fajnie czyści, że nie trzeba już nic więcej robić. Mam małą myjkę i czyszczę tak małe płytki.

Większe, które już mi nie wejdą do myjki muszę się męczyć długo a na koniec też czasem wodą żeby uzyskać pożądany efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem dostanę swój zestaw od Olka.

Będzie można go posłuchać. A i małą niespodziankę Olek też przygotował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niebawem dostanę swój zestaw od Olka.

Zazdroszczę!

 

 

Będzie można go posłuchać.

 

Czekamy na relacje!

 

 

 

A i małą niespodziankę Olek też przygotował.

A co wgrał do FPGA jakieś melodyjki? ;)

 

 

Jestem cholernie ciekaw jak to będzie działało. Wiem że jest kilka komercyjnych DACów na FPGA (w tym na programowalnych DSP) i kosztują krocie... Niektórzy mówią, że stosowanie FPGA w DACach to przerost formy nad treścią, itd. Ale może nie mają racji i Wasz projekt zagra, tak że człowiekowi spadnie beret ?!?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wgrał do FPGA jakieś melodyjki? ;)

Nie, wręcz przeciwnie.

Ironia przyjęta, ale raczej chodzi o sprzęt niż o soft w postaci MP3 :-)

Jestem cholernie ciekaw jak to będzie działało.

Ja też.

Wiem że jest kilka komercyjnych DACów na FPGA (w tym na programowalnych DSP) i kosztują krocie...

Wg mnie raczej im chodzi o odróżnienie się od innych firm i o zrobienie czegoś za co bogaty ale niekumaty człowiek kupi ten a nie inny sprzęt i będzie miał poczucie wyjątkowości. Nic w tym złego, ale tak to działa.

Niektórzy mówią, że stosowanie FPGA w DACach to przerost formy nad treścią

Nie, to dzisiaj konieczność, bo dobrych filtrów już nie ma w sprzedaży, a to od filtra zależy dzwięk systemu. Jak się w filtrze popsuje to dalej się nie naprawi. (Prawda Józek?)

Ale może nie mają racji i Wasz projekt zagra

Jak już pisałem inne sa przesłanki do zrobienia własnego filtra.

No i on nie "wasz" nawet nie mój. Ja stoję w kolejce po wersję finalną dłużej niż inni, właściwie wszyscy dostali a ja jeszcze nie.

tak że człowiekowi spadnie beret ?!?

Nie noszę bereta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi melodyjkami to był joke oczywiście.

 

 

Wg mnie raczej im chodzi o odróżnienie się od innych firm i o zrobienie czegoś za co bogaty ale niekumaty człowiek kupi ten a nie inny sprzęt i będzie miał poczucie wyjątkowości. Nic w tym złego, ale tak to działa.

 

 

Chyba trafiłeś w sedno.

 

 

Nie, to dzisiaj konieczność, bo dobrych filtrów już nie ma w sprzedaży, a to od filtra zależy dzwięk systemu. Jak się w filtrze popsuje to dalej się nie naprawi. (Prawda Józek?)

 

....a jednak się przydaje! :) Ja na DAC-ach się nie znam, znam ogólna zasadę działania i nic poza tym. Ale chciałbym wejść nieco w temat i powiem, że dodatkową zachętą do tego jest FPGA (miałem styczność z Xilinxami na studiach i bardzo mi się podobało). Będę śledził wątek i jak będzie rozrastać się "manufaktura" kolegi Olka, to może uda mi się wejść w posiadanie opisywanego tu projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Gavron, 3lite

 

przepraszam, jeśli Was uraziłem, trochę za mocno zaangażowałem się w temacie :), zupełnie niepotrzebnie..

Gavron od wczoraj jest "odblokowany" i na przyszłość postaram się reagować trochę subtelniej ...

 

Co do lutowania, obadałem temat i popełniłem dwa błędy

1. za niska temperatura grota

2. za mało topnika

 

Kiedy podniosłem temperaturę i wszystko "pływa" w topniku, całość wygląda zupełnie inaczej...

 

Co do mycia, używam topnika "no-clean", więc zgodnie z normami niby nie trzeba myć, wiadomo, jak się umyje, wygląda ładniej, nie próbowałem (ze względu na brak sprzętu), metody zaproponowanej przez Waldka,

bardzo dobrze sprawdza się sposób .3lite, tylko zmodyfikowany, bo nie mam takiej dużej wanienki :)

mianowicie, po każdym myciu, ipa wylewam i do następnego daję nowy ... po trzech przebiegach, jest oki.

 

>>Niektórzy mówią, że stosowanie FPGA w DACach to przerost formy nad treścią, itd.

tutaj postaram się później odpowiedzieć szerzej...bo fpga to tylko narzędzie jest...

 

>>"manufaktura" kolegi Olka

 

nie ma czegoś takiego :))

to jest tak, że czasami, czasem przez przypadek, wyjdzie mi coś fajnego i wartego uwagi (według mnie oczywiście)

wtedy staram się podzielić tym z innymi, bo sam bez pomocy, nie zrobiłbym nic....

 

>>Waldek

wrzuć mi na maila dokładny adres do wysyłki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleg - jakiś schemacik podłączenia całości? :) Jak posługiwać się przełącznikiem na FPGA? Brakuje jakiejś krótkiej instrukcji jak to odpalić, żeby grało :)

 

Chyba, że któryś z kolegów ma instrukcję na PW to mógłby udostępnić :)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gavron04

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem dziś płytkę FPGA.

Dzięki Olek.

 

Przymierzyłem wstępnie.

Wyszedł mi niezły patchwork ;-).

 

Na zdjęciu cyfrówka złożona z:

komputerek BeagleBone Black (BBB) jako źródło I2S.

płytka izolatorów

płytka zegarów i przelącznik zegarów (BBB ma fajną cechę, że akceptuje zewnętrzny zegar (czego nie można powiedzieć o RPi))

Filtr FPGA

Reclocker

DAC zbalansowany 4xPCM1704U-K

 

Czeka mnie poskładanie zasilania części cyfrowej. No i ciekawe jak to zagra...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bern
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Sorka, że nie na temat, ale zapewne możliwa jest Wasza pomoc w zmianie OPA.

Złożyłem sobie DAC na BB pcm56 i mam wstawiony OPA podrabiany NE5532P. Czy i na jaki zmienić aby zyskaćnieco na dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szy_a napisał:

Sorka, że nie na temat, ale zapewne możliwa jest Wasza pomoc w zmianie OPA.

Złożyłem sobie DAC na BB pcm56 i mam wstawiony OPA podrabiany NE5532P. Czy i na jaki zmienić aby zyskaćnieco na dźwięku?

Oryginalny NE5532 firmy JRC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.