Skocz do zawartości
IGNORED

Interkonekt DIY


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Złoty ma ciut cofniętą średnicę, ale jest przestrzenny i rozdzielczy. Taki Jack of ale trades. Ten drugi gra ciemno i gęsto. Trochę tłumi dynamikę, choć w ogólnym rozrachunku to lepszy przewód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Złoty ma ciut cofniętą średnicę, ale jest przestrzenny i rozdzielczy. Taki Jack of ale trades. Ten drugi gra ciemno i gęsto. Trochę tłumi dynamikę, choć w ogólnym rozrachunku to lepszy przewód.

 

No widzisz :) złoty wg mnie gra głównie średnicą i brakuję mu właśnie dobrej lokalizacji i separacji, choć przestrzeń jest niezła. Na pewno nie jest kabelkiem neutralnym.

Jak ten drugi gra ciemno i gęsto to znaczy, że dodaje od siebie więcej niż złoty. To w takim razie obydwa to nie moja bajka.

Dzięki Somek za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Może ktoś z forumowiczów lubiący "grzebać" w kablach podejmie się przetestowania przewodu, który jakiś czas temu złożyłem?

Proponuję prawdziwy ślepy test, udostępniam przewodzik gratis, prześlę go osobie która będzie zainteresowana.

Ale jedno ale.... Zawieramy umowę, że budowa kabla pozostanie na razie tajemnicą (bez rozkręcania wtyczek), a swoimi opiniami osoba testująca podzieli się ze wszystkimi na tym forum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od razu uprzedzam, że w przewodzie nie ma żadnego voodoo - wtyczki Amphenol, 2 żyły bez ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forumowiczów lubiący "grzebać" w kablach podejmie się przetestowania przewodu, który jakiś czas temu złożyłem?

Proponuję prawdziwy ślepy test, udostępniam przewodzik gratis, prześlę go osobie która będzie zainteresowana.

Ale jedno ale.... Zawieramy umowę, że budowa kabla pozostanie na razie tajemnicą (bez rozkręcania wtyczek), a swoimi opiniami osoba testująca podzieli się ze wszystkimi na tym forum.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od razu uprzedzam, że w przewodzie nie ma żadnego voodoo - wtyczki Amphenol, 2 żyły bez ekranu.

 

Mogę potestować i porównać do Swoich kabli i osławionego na światowych forach RCA Duelund'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę drugi. Z chęcią porównam z posiadanymi w domu firmowymi i też diy ze srebra i węgla.

Oczekuje na kontakt.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

Oficjalnie chętnych jak na lekarstwo a i konstruktor się nie odzywa???

Czyżby to było przysłowiowe małe piwko w dużym kuflu

A może wakacje kolegę dopadły i zapomniał.

Cóż, czekamy na wieści.

Z drugiej strony ciekaw jestem osiągnięcia kabelkowego ponieważ sam kiedyś popełniłem podobny przewód nawet ze srebra 999 o średnicy 0,5mm i grało to dość dobrze.

Czekamyyyyyyyyyy !

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem...

Jutro rano wysyłam przesyłkę do "gucia", a następny w kolejce jest "zorge".

Nie jest to wielkie osiągnięcie, ot taki sobie kabelek..... Może troszkę inny niż standard, ale jestem ciekaw opinii kolegów, którzy niejednego kabelka "ukręcili".

Potraktujcie to jako ciekawostkę - dostaniecie zupełnie nieznany przewód, podłączacie go, słuchacie i wydajecie opinię. Po wszystkim podzielę się informacjami o budowie i napiszę małe podsumowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,

Miło, że ktoś się chce podzielić swoim dokonaniem.

Obiecuję bezstronną opinię, jako że sam popełniłem wile konstrukcji kabelków to wiem co to znaczy.

Krótki przegląd moich mizernych dokonań można zobaczyć na poprzednich stronach.

Np. modele JODYNA, KWAS i SIARA są na stronie 6.

U mnie najfajniej istniała w sprzęcie najgrubsza JODYNA, z resztą kierunkowy przewód.

Potem był węgiel jako przewodnik, miedź monokrystaliczna, był też radziecki drut posrebrzany w izolacji teflonowej.

No cóż, poczekamy, posłuchamy, napiszemy.

Obecnie, co jest podłączone, można zobaczyć na stronie 12 tegoż wątku.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable doszły, mam nadzieję że dziś będę mógł coś posłuchać.

 

Dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem w ten weekend krótki 50cm DIY kabel sygnałowy do DAC z użyciem przewodu mikrofonowego Canare L-2T2S i łączówek Neutrik Profi.

Miałem w zanadrzu markowego fabrycznego Oyade PA-02 i Accross,0 750 w wersjach 0,7m.

Kabel na 22AWG Cu 6N pokryty złotem i emalią, bez żadnego ekranu 40cm + Neutriki Profi, i po serii testów w moim systemie, Canare sprawdził się najlepiej jako kabel między DAC a PRE i jeszcze lepiej między PRE i AMP.

Cena śmieszna w porównaniu do Oyaide

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Popełniłem w ten weekend krótki 50cm DIY kabel sygnałowy do DAC z użyciem przewodu mikrofonowego Canare L-2T2S i łączówek Neutrik Profi.

 

Genialny kabelek na start do budżetowych systemów. Myślę jednak, że powinieneś szukać dalej. Może nie w tej cenie ale można o parę klas lepiej.

Kabelek jest trochę efekciarski, lekko podbija dół i górę, takie kabelkowe loudness. Choć nie przeczę, że w niektórych systemach może się sprawdzić.

Brakuje mu troszkę rozdzielczości i może sybilować, ale fajnie ożywia zmulone systemy, całkiem fajna dynamika... Sam używałem długo Canare l-4e6s, który jest bardzo podobny w brzmieniu.

Fakt, że stosunek ceny do jakości jest całkiem niezły. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny kabelek na start do budżetowych systemów. Myślę jednak, że powinieneś szukać dalej. Może nie w tej cenie ale można o parę klas lepiej.

Kabelek jest trochę efekciarski, lekko podbija dół i górę, takie kabelkowe loudness. Choć nie przeczę, że w niektórych systemach może się sprawdzić.

Brakuje mu troszkę rozdzielczości i może sybilować, ale fajnie ożywia zmulone systemy, całkiem fajna dynamika... Sam używałem długo Canare l-4e6s, który jest bardzo podobny w brzmieniu.

Fakt, że stosunek ceny do jakości jest całkiem niezły. :)

 

Mój system w "o mnie"

 

To nie są tanie rzeczy..

 

IMHO sam przewód to jeszcze nie kabel, liczą się też wtyczki, użyta cyna, jak i sama długość przewodu. (tu 0,5m tj ok 35pF na kanał)

Jak na moje ucho to właśnie jest odwrotnie. Dużo średnicy i to takiej nasyconej jak z tranzystoa w klasie A. pełny bas i analogowa góra. Ogólnie przestrzennie i gramofonowo tak jakby a gram z Tidal i plików.

Canare 4e6s kiedyś kiedyś użyłem testowo, ale to nie jest kabel sygnałowy. i w sygnale bardzo słabo się sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Najważniejsze, że jesteś zadowolony. :)

Chyba tu o to chodzi.

Miałem ten dokładnie kabelek co opisujesz. Widocznie liczy się system. Wtyki miałem miedziane bullety, cyna mundorfa ze srebrem. Długość jak teoria nakazuje 140cm.

 

Ale fakt, faktem wtyki Eichmanna Bullety są mocno przereklamowane, być może one psuły dźwięk, a może po prostu brak zgrania.

Teraz używam kabelków firmowych, że tak powiem i również jestem w pełni zadowolony. Mało tego, jeśli chodzi o IC to skończyłem poszukiwania, a przewaliłem ich trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak by wyszły porównania z absolutnie bazowym modelem IC.

Tak traktuję IC z YTDY 0,5 mm na najtańszych, jak najlżejszych wtykach,

czyli takich z jak najmniejszą masą.

U mnie wygrały z AQ Topaz, srebrzanką od 0,8 do 1,5 mm i srebrem 0,8 mm średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku tygodni Oyaide FTVS-910.

Zaczne od zalet, bardzo plynny i gladki dzwiek. Pod tym wzgledem muzyka jest bardziej naturalna, analogowa.

 

Niestety wad jest wiecej. Podbicie "sredniego zakresu srednich tonow" powoduje zachwianie balansu tonalnego i powoduje ze gorne rejestry sa mniej czytelne. Byc moze z chlodno grajaca elektronika to by sie zgralo. Albo z taka z wycofana srednica...

Do tego niezbyt imponujaca dynamika.

 

W porownaniu do mojego Yarbo, rownierz ze srebra, wypada slabiej w ogolnym rozrachunku. Yarbo gra spokojniej przy jednoczesnie wiekszej dynamice i rownym balansie tonalnym.

Takze troche zawodu bo przy cenie 160 euro za metr oczekiwalbym po prostu lepszego kabla.

 

Ktos testowal moze nowe Neotechy na drutach o przekroju prostokatnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam następcy tego mojego Yarbo ale nie mogę znaleźć. Czy z tych z rolki w ogóle istnieje lepszy?

 

Niedawno testowałem Audioquest Sky - to jest kabel! TO jest granie. Świetna gładkość, spokój i naturalne barwy. I do tego szeroko.

Że znajdę taki choć zbliżony jakością to pewnie życzeniowe myślenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z # 375 następcą tronu raczej nie będzie, nawet Samozwańcem,

ale może mało drażniącą uszy odmianą ;-)

Jak próbowałeś, to opisz różnice wg Ciebie.

U mnie na teście LP + Chesky'ego i wielu różniastych gatunkach się sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forumowiczów lubiący "grzebać" w kablach podejmie się przetestowania przewodu, który jakiś czas temu złożyłem?

Proponuję prawdziwy ślepy test, udostępniam przewodzik gratis, prześlę go osobie która będzie zainteresowana.

Ale jedno ale.... Zawieramy umowę, że budowa kabla pozostanie na razie tajemnicą (bez rozkręcania wtyczek), a swoimi opiniami osoba testująca podzieli się ze wszystkimi na tym forum.

 

Na wstępie chciałbym podziękować kolegom "gucio" i "zorge" za poświęcenie swojego czasu i przetestowanie mojego przewodu. Dziękuję za krytyczne uwagi i podsunięcie pomysłów na eksperymenty w przyszłości.

Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że w porównaniu do markowych, drogich kabli wypadnie mizernie, jednak chciałem się upewnić odnośnie moich wrażeń ze słuchania tego przewodu. Ucho nie jest precyzyjnym instrumentem, który można skalibrować, poza tym zastanawiałem się czy nie wpadłem w pętlę autosugestii. Dlatego nie chciałem kolegom niczego sugerować i nie opisałem budowy tego kabelka.

 

Na początek szczegóły konstrukcji:

Jest to przewód węglowy ("rowing węglowy") złożony z 2 żył, każda zawiera po 8000 włókien. Jako że węgiel jest nielutowalny, zakończeniem są tulejki elektryczne o średnicy 1mm, dł. 10mm. Po zaciśnięciu tulejek, na żyłę nałożona jest koszulka termokurczliwa. Następnie żyły są skręcone ze sobą i wykończone oplotem.

 

Co w tym odkrywczego, wyjątkowego?

Przede wszystkim to coś innego niż przewód z metalu. Jak pierwszy raz podłączyłem go do odsłuchu (jeszcze w wersjii przed-prototypowej, poklejonej taśmą klejącą) pomyślałem: "jak to przyjemnie brzmi...". Właśnie przyjemnie, łagodnie, inaczej....

Wiedząc już, że coś z tego może być - wykonałem kolejną wersję, tą którą przesłałem Wam do testów.

Kolejną cechą tego kabelka to w/g mnie doskonały stosunek jakości do ceny.

- włókno węglowe - 1,50 zł

- koszulka termokurczliwa - 2 zł

- tuleki - 0,50 zł

- oplot - 4 zł

 

Za 8 zł mamy 2 odcinki gotowego 2 żyłowego kabla, do tego 4 wtyczki, co daje ~50 zł za komplet. Do tego godzinka pracy i gotowe.

 

W/g mnie przewód z włókien węglowych "kasuje" przewody DIY zbudowane na budżetowych przewodach mikrofonowych/instrumentalnych Canare (GS-6, L-4E5C), Cordial (CMK209). Oczywiście wszystko zależy od konkretnego systemu oraz upodobań słuchacza.

Jest to przewód "ciemny" z wycofaną górą, tak że prawdziwym szokiem było dla mnie bezpośrednie porównanie z przewodem ze srebra.

Jednak mając go wpiętego do systemu, słuchanie ulubionych płyt sprawia mi przyjemność, a chyba o to chodzi, prawda?

 

Ponieważ przewód wysłałem do testów, na szybko zrobiłem kolejną wersję tym razem z rowingu węglowego z 1600 włóknami, charakter przewodu pozostał bez zmian, zmniejszyła się rezystancja (~ 8 Ohm na odcinku 25cm).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No i właśnie.

Esencja DIY.

JBNN sam zrobił cały kabel.

Nie Kupił gotowca na metry, tylko sam "zawijał w te sreberka węgielek".

Pozdrawiam z urlopu.

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jak myślicie OCC 7N 26 AWG Litz Cryo v2 - na interkonekt o długości 1m - bez ekranów ???

Wtyczki Amphenol lub Neutrik.

Czy taki projekt ma sens...?

 

Przewód z miedzi OCC o czystości 7N (99,99999%) poddanej procesowi kriogenicznemu.

Budowa przewodnika: 7x7 (7 grup po 7 żył), Litz, emaliowane

Średnica zew.: ~1,25mm

Izolacja zew.: PE

Dodatkowy rdzeń kevlarowy dla zwiększonej wytrzymałości na rozciąganie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako słuchawkowy zapewne niezastąpiony, ale ile grup można wykorzystać do IC ?

Po mojemu jako stacjonarny ( bez potrzeby zginania ) lepiej sprawdzi się np. 2 x 26 AWG,

albo 2 x 2 x 26 AWG, bo uważam, że im więcej równoległych ( bo to lica ) przewodników,

tym mniejsza precyzja. Biorę jednak pod uwagę i to, że zarówno system, jak przede wszystkim

sam słuchacz może bardzo tej zmiękczającej korekty oczekiwać ;-)

Za te pieniądze polecam taki eksperyment, ale jako biegun przeciwny polecam coś z takich:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiękczenia nie oczekuję od IC.

IC Ma być naturalny i przejrzysty ale nie podbijający wyższej średnicy i wysokich tonów i nie "suszyć" :) .

W głośnikowych kiedyś miałem 0,5mm2 Jantzen Solid Core z miedzi 6N - Kabelek miał bardzo dobry zwarty bas (Cable Talk 3mm2 bez szans), wysokie tony niestety trochę podbite ale i w miarę gładkie. W trochę ciemniejszym systemie to może...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kabel ma coś " dobrego i coś złego " . Bardzo trudno uzyskać dobry bas , oraz czyste wysokie , w większości przypadków RAZEM , jest to prawie niemożliwe . Każdy kabel jest inny , jeden ma piękną średnicę i gorsze skraje , inny coś innego ... Wiele kabli daje też cienki albo suchy obraz , nawet te dobrych marek . Podrzucanie sobie różnych kabelków , ze względu na wygląd mija się często z celem . To na ogół kable techniczne do urządzeń pomiarowych ...NIE mające nic wspólnego z muzycznym audio przekazem . Chyba że robimy DIY bez słuchania muzyki , dla zabicia czasu i popukania młotkiem " ? Przepraszam , brzmi to brutalnie , ale od wielu lat sprawdzałem różne kable i myślę , że należy powrócić do sprawdzonych wzorców o ile interesuje nas muzyczny efekt końcowy . Najtańsze kable są obarczone słabą jakością w tym względzie ...ale i tu można znaleźć perełki ...trzeba poczytać fora na temat połączeń audio . Delikatnie wskażę kierunek ( o ile zależy nam na muzyce i odpowiednim efekcie i cena nas nie przestraszy ) .Np ; Kimber PBJ , i nieco wyższe modele , Albedo Blue ( I sz wersja ze srebra ) , Bardzo kolorowe Neotechy ( z miedzi ) , również barwne Atlasy ! ( niektóre kable można było kupić tanio na metry ok 99 zł /m ) Był też kidyś MIT bez puszek na metry / zapomniałem nazwy jakieś 2-3 litery z X" em ) był bardzo dobry , posrebrzany , stosunkowo tani , a grał prawie jak jego bracia z puszkami za 3,5 tys zł . Wskazałem tylko kierunek ... ewentualnych poszukiwań , aby być zadowolonym z rezultatów !!!! końcowych - muzycznych . Sa to sprawy przećwiczone na wszelkie możliwe sposoby , każdy z posiadaczy też na pewno robił własne ic z drutu od złotnika , wygrzewając je i kombinując z wtykami i cyną ze srebrem , która jest ponoć zupełnie nie potrzebna . Wystarczy zwykła cyna ,niska temperatura i Kontakt Gold 2000 " ( to rada od poważnego onegdaj producenta hi end kabli ! ) . Czasem wywarzamy szeroko otwarte drzwi , ciągle od nowa ...wierząc że jakiś " X " kabelek będzie kolejnym odkryciem "Supernowej ". DIY jest fajne bo tanie ..., ale NIE powinno zwalniać nas od myślenia i wiedzy , że na ogół ; JAKOŚĆ wiąże się z ceną oraz dobrą marką" !!! ( ...to mini konkluzja po wieloletnich testach bardzo różnych przewodów ) Pozdrawiam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc spory procent kolegów twierdzi, że całe zagadnienie i zasługa kabli w ogóle,

to sprawa kilku procent jakości dźwięku, tylko taki "ostatni szlif" ?

Piękna średnica, ale przy tym gorsze skraje, bas do bani czy sepleniąca niemiłosiernie góra, cienki

albo suchy obraz - i wszystkie te piękne cechy przypisujemy kablom ?

To tylko próba leczenia paskudnych zestawień sprzętowych, braku dynamiki, agresji elementów toru

które mimo wielu prób ciągle traktujemy jako ostateczny element zestawu, nie zważając np. na fakt,

że to już trzeci czy piąty egzemplarz danej firmy " z własnym charakterem" i nijak nie chce się w tym

systemie dopasować do naszych często mylnych wyobrażeń o idealnej barwie.

Każda jest zła, bo nie jest "mojsza" a nowe kable wobec np. kosztu wymiany kopułki to pozornie

dużo mniejsza inwestycja, ale podkreślę - POZORNIE.

IC, który ma takie zalety jak: świetna góra pasma, otwarcie, bardzo dobry kontur basu,

brak sztucznej agresji ( przejaw to seplenienie ) i do tego naturalna średnica istnieje,

ale ma podstawową, dyskwalifikującą go wadę - nie kosztuje i to też weźcie pod uwagę.

Tyle, że on nie wyleczy cech złych, o charakterystyce sejsmografu dobranych elementów toru;

on je obnaży i pokaże jak na talerzu, zamiast mulić, "zanalogowieć", czy co tam każdy próbuje

wymagać od kabli, które nawet wśród "słyszących kable" aż takich cudownych cech nie mają.

I to by było na tyle ..;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio pochłonęło robienie kabli z licy...wcisnąłem je wszędzie gdzie się dało. Trudno mi powiedzieć, czy jest to rozwiązanie uniwersalne, bo w między czasie w systemie robiłem równolegle inne zmiany...niemożliwe żebym teraz przylutował kilkanaście kabli parę razy dla sprawdzenia. Coś tam w międzyczasie testowałem i brzmieniowo lica jest lepsza od coaxa - mniej nachalnie wyrazista mówiąc krótko i pięknie się układa.

Kiedyś robiłem kable z grafitu z ołówków, na masę dawałem miedź+srebro lub miedź....dzisiaj spróbowałbym dać do węgla lice na masę.

 

Rola kabli jest ważna, docenić trzeba, przeceniać nie należy. Sygnał biegnie sobie OCC następnie z pomocą mosiężnych wtyków niklowanych, potem złoconych trafia do podobnych gniazd, potem lutowane połączenie i ścieżki z miedzi, kondensator i w końcu rezystor wykonany z mieszanki słabo-przewodzącej w celu słabego przewodzenia prądu...i z powrotem do źródła sygnału.

Tak więc moim zdaniem geometria przede wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie geometria, tylko jej zupełny brak ;-)

To coś ma być proste jak drut i nie bez powodu używa się tego sformułowania.

Z tym, że dziś już wiemy, o jaki to drut w audio chodziło - od 24 AWG w górę albo lica,

tyle, że złożona z niewielkiej ilości przewodników, jak np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub podobny jak ostatnia wersja wynalazku DNM Reson i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.