Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Video Show - 4-6.11.2016


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że wyższe modele blumenhofera to odlot cenowy.

Nie masz siana zadzwoń do bociana.....Masz racje ceny z kosmosu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

wlasnie ja mialem nadzieje ze beda, open baffle esy to nie moj dzwiek. zato np blumenhofer (nie open baffle, co by bylo jasne) jak najbardziej

Pisanie , że nie lubisz OB , bo słuchałeś ESY to jak pisanie , że nie lubisz terenówek , bo jeździłeś Land Roverem Defenderem ;)

OB to tylko rodzaj budowy głośnika ..grają tak jak są zaprojektowane , mogą być precyzyjne albo nieprecyzyjne ..szybkie , wolne ..itd..itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. wiem że się nie przebije.... Ale.

Byłem tam pierwszy raz choć wybieralem się od dobrych kilku. Hmmmm. Moim skromnym zdaniem...

 

Tak, do organizatorów.... może za rok uda się przekonać choćby TIDAL do udostępnienia dla wystawiajacych muzy? Zalety ?oczywiste - każdy słyszy inaczej ale!!!!! swoje kawałki zna!!! - odsłuch nawet zakładając na średniej jakości strumieniu danych da większy punkt odniesienia niż zadany przez wystawiający repertuar czyt. Stockfish czy jak on tam ������

 

Oczywiście zdanie początkującego na tych TARGACH ale... rozciągnięcie w czasie o kilka dni z podziałem dla określonych firm pewnie wyszłoby na dobre ( pewnie dużym firmom bo i tak będą mieć kasę na dłuższe posiedzenie że sprzętem - trzeba by pomyśleć skoro się impra z roku na rok rozwija) . Dlaczego ? B. dużo chętnych do odsłuchu - ja szukałem szerokopasmowców od Bognar po Audio Nirvana i ok! Znalazłem!

Co z tego, że i tak bym musiał wypożyczyć dany sprzęt bo inaczej, to muszę w pospiechu obleciec 7 pięter a potem poczekać na miejsce centralne ( if you know....) a jak już się załapię to znowu ten... Jak mu tam? Stockfish????

 

I tak do zaj...nia wrrrrrrrrr... -cytując wieszcza naszych czasów czyli Adasia Miałczyńskiego. Lecę przez kilka punktów włącznie ze stadionem , gdzie o zgrozo ! nie było oznaczonych wejść a mój kompan będąc zaprawionym w biegach długodystansowych człowiekiem przeciągnął mnie w zawrotnym tempie przez podziemia po kilku kondygnacjach: od -3go po drapacze chmur, oj chyba jakieś +3 piętra ale to już średnio pamiętam bo miałem stan przedzawalowy . ( na stadionie przez mgłę pamiętam! - PMC te największe grały fajnie! ;) )

 

Zaraz mi zarzucicie, że czepiam bo będący tam Pan H. Wrona spokojnie daje radę, no ale cóż, moje zdanie.

Pozdrawiam wszystkich cierpliwych z forum.

 

P.S. dźwięk (patrzac na kolumny), w niektórych pokojach był dramatyczny jeśli chodzi o reprodukcję często z b. dobrych źródeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. dźwięk (patrzac na kolumny), w niektórych pokojach był dramatyczny jeśli chodzi o reprodukcję często z b. dobrych źródeł.

To tylko potwierdza że akustyka to podstawa a odpowiednie połączenie elementów to droga do sukcesu . Bez akustyki nawet najlepszy system nie zagra poprawnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tej imprezy jakieś wnioski.mogą wyciągnąć tylko osoby mocno osłuchane które są w stanie wyłapać wpływ pomieszczenia na słyszany dźwięk i wiedzą jak może się zachować w pomieszczeniu o dobrej akustyce .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację choć czy w ogóle jest ktoś taki i ma takie umiejętności? Mam b . duże wątpliwości. Wydaje mi się, że konstruktor danej kolumny znając swój produkt będzie w stanie patrząc na pomieszczenie powiedzieć jak się zachowa kolumna ale do obcych konstrukcji się mieszać nie będzie bo nie będzie mieć takiej wiedzy. Zostaje wiec ocena zgrubna brzmienia i tyle. A jeżeli są tak osluchane osoby, to tylko pozazdrościć takich umiejętności i talentu.

 

Dochodzi jeszcze aspekt utworów, dzięki którym dokonujemy odsłuchu kolumn. I tu wydaje mi się, że mój pomysł z tidal jest dobry. Oczywiście nie można zapomnieć, że takie targi to nie tylko kolumny ale i równie ważne części składowe naszego hobby jak wzmacniacze, źródła kabelki itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie , że nie lubisz OB , bo słuchałeś ESY to jak pisanie , że nie lubisz terenówek , bo jeździłeś Land Roverem Defenderem ;)

OB to tylko rodzaj budowy głośnika ..grają tak jak są zaprojektowane , mogą być precyzyjne albo nieprecyzyjne ..szybkie , wolne ..itd..itp..

 

Nie, mialem na mysli ze nie przypada mi do gustu OB Esy (ten partykularny jeden) dwa razy mialem z nim stycznosc i zawsze nie byl to moj dzwiek.

 

Tylko że wyższe modele blumenhofera to odlot cenowy.

 

niestety... a jak bylem w 2015 roku na as i mialem chrapke by je nabyc to znalezienie przedstawiciela dystrybutora na stoisku graniczylo z cudem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co generalizować natomiast z grubsza o to chodzi.

70% ogólnie i tak nic nie grało! wyrocznią ni jestem. Ogólnie D...pa.

Mam podobne spotrzeżenia. Zdecydowana większość systemów grała średnio, a czasami bardzo średnio. No cóż krzywa Gaussa :).

Zakładając nawet tę samą akustykę w pokojach i puszczanie tych samych utworów z Tidal i tak nie da się porównać samych kolumn, co najwyżej całe systemy. Te same kolumny podłączone do dwóch różnych źródeł będą grały zupełnie inaczej, więc nigdy nie będzie to porówanie "apple to apple". Dobre źródło (np dobrze zaimplementowany DAC R2R Vout) potrafi uskrzydlić i ożywić średniej jakości kolumny. Natomiast słabe źródło (np: jakiś tam CD ze słabo zaimplementowanym przetwornikiem delta sigma) potrafi najlepsze kolumny sprowadzić do parteru. W takim wypadku najlepsze kolumny co najwyżej będą "idealnie" odtwarzać zniekształcenia i szumy źródła. Pomijam tu oczywiście kwestie wzmacniacza, który też ma wpływ.

Dla mnie kolumny to "cherry on the top" całego systemu/toru audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaką wisienkę byś widział na tym torcie, lub już masz ?

Ano pierwszy raz byłem na audio show. Nie znam sie na sprzecie komercyjnym, buduje własne. Robiłem sobie "ślepe testy", chodziałem po pokojach,

rejtowałem jak gra, a dopiero potem pytałem się co to w ogóle jest. Top one system dla mnie był pokój, gdzie jak sie potem okazalo grał Aqua Acoustic

Formula (chociaż ten pokój to był wystawca kabli ...) - nie pamiętam już jakie kolumny tam grały. Dźwięk był czysty, precyzjny i przyjemny.

Ogólnie spodobał mi się dźwięk z kolum papierowych. Np Voxativ z total dac. Ciekawe też rozwiązanie to Art

Loudspeakers Alnico 12 - Średnica w papierze + tweater + dodatkowy głośnik do basu. Ciekaw jestem jak będą grały pylony wykonane z Endumax-u. Nautlius

wystawił coś co się nazywa accuphase razem Dynaaudio - też fajnie to grało. A np RT-Projekt DAC fajnie grał, a kolumny i wzmacniacz był jakis tam sobie ..., co tylko potwierdza duże znaczenie jakości wykonania samego źródła.

Także na razie nie mam jeszcze wiśienki, a tylko prospekty. Trzeby by to wszystko przesłuchać na tym samym sprzęcie i w tym samym pomieszczeniu i wtedy możnaby podać swój subiektywny werdykt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam prasę zagraniczną na temat Audio Show i tym razem niemiecka delegacja z FIDELITY cichaczem przeszła wystawę. Jednak zobaczcie jakie polskie firmy są w TOP 5 :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! Goebels Audio na pierwszym miejscu! Dalej nie czytam, więcej nie trzeba, otwartość mojego umysłu zamkła się niczem klapa od dolnopłuka! Specyficzne niemieckie poczucie humoru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top one system dla mnie był pokój, gdzie jak sie potem okazalo grał Aqua Acoustic

Formula (chociaż ten pokój to był wystawca kabli ...) - nie pamiętam już jakie kolumny tam grały. Dźwięk był czysty, precyzjny i przyjemny.

Rozumiem ... popieram... używam nawet, no może nie La Formula :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! Goebels Audio na pierwszym miejscu! Dalej nie czytam, więcej nie trzeba, otwartość mojego umysłu zamkła się niczem klapa od dolnopłuka! Specyficzne niemieckie poczucie humoru...

 

Tak, dla mnie też zadziwiające ile dobrych lub bardzo dobrych opinii ten pokój uzyskał od recenzentów (ale też chyba od niektórych forumowiczów - więc to niekoniecznie tylko problem promocji prasowej). Obiektywnie nie był to dźwięk bardzo zły co prawda, ale na pewno nie uznałbym go za jeden z lepszych.

Ale może to kwestia gustu - niektórzy lubią "suche" wzmacniacze łączone z B&W, to był podobny typ brzmienia o ile pamiętam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla mnie też zadziwiające ile dobrych lub bardzo dobrych opinii ten pokój uzyskał od recenzentów (ale też chyba od niektórych forumowiczów - więc to niekoniecznie tylko problem promocji prasowej). Obiektywnie nie był to dźwięk bardzo zły co prawda, ale na pewno nie uznałbym go za jeden z lepszych.

Ale może to kwestia gustu - niektórzy lubią "suche" wzmacniacze łączone z B&W, to był podobny typ brzmienia o ile pamiętam...

Byłem tam. Widziałem. Był to jeden z pokoi przy którym sie zatrzymałem na troche dłużej. Fajnie i ładnie to grały, ale żeby jakość specjalnie zachwyciło to bym nie powiedział. Były systemy, której w mojej ocenie po prostu grały lepiej.

 

Rozumiem ... popieram... używam nawet, no może nie La Formula :-(

Ja obecnie mam DAC R2R Vout (wysoko zmodifykowany Soekris) - trudno już wrócić do czegkolwiek innego, a przerobiłem sporo kostek w swoim życiu. Chętnie bym się kiedyś zmierzył z La Formula. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem !

No to pora teraz na dual mono :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem !

No to pora teraz na dual mono :-)

Dual mono tak, ale to znow to ... "wisienka na torcie" ... Ten build z obrazka jest niezly. Widzialem go wczesniej na sieci, ale ... przede wszystkim w kazdym dac-u, wzmaku najwazniejsze jest zasilanie, czyli prad z ktorego powstaje ... "myzka", a mowiąc ściślej i w skrócie jego regulacja. Na tym obrazu jest uzyte PSU z korektorem bledow opartym na opamp - rozwiazanie bardzo dobre, ale nie najlepsze. Uzyte sa onboard regulatory oparte tl431, ktore sa bardzo dobre, ale nie najlepsze. Zrodlo sygnalu cyfrowego I2S to amanero, ktore jest bardzo dobre, ale nie najlepsze. Zasilanie FPGA to onbard switcher PSU 1.2V, ktore jest ... słabe i sieje zakłoceniami. Krotko mowiąc ten sam DAC w wersji nie dual mono z super dobrymi PSU zabrzmi lepiej niż dual mono z bardzo dobrymi PSU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko mowiąc ten sam DAC w wersji nie dual mono z super dobrymi PSU zabrzmi lepiej niż dual mono z bardzo dobrymi PSU

Też jestem tego zdania !

Zasilanie jest najważniejsze!

Właśnie myślę nad wypasionym PSU do swojego streamera.

 

Facet od dual mono, myślał, że błyśnie w necie swoim wypasionym dakiem ...... a zapomniał o "wisienkach .." :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania !

Zasilanie jest najważniejsze!

Właśnie myślę nad wypasionym PSU do swojego streamera.

 

Facet od dual mono, myślał, że błyśnie w necie swoim wypasionym dakiem ...... a zapomniał o "wisienkach .." :-)

Hehe dokładnie zapomniał o wisienkach :)

Ja tez wlasnie ulepszam zasilanie do swojego Audio PC. Chyba skorzystam z regulatorow belleson-a. Mam juz ich kilka. Sa jednymi z lepszych jakie testowalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dla mnie wizyta na AVS była pierwszą od 6 lat i faktycznie sporo się zmieniło, przede wszystkim skala imprezy. 3 obiekty to dla mnie była trochę zmora, wolałbym mieć wszystko w jednym miejscu (szczególnie, że nie jestem z Warszawy). Co do Tidala to według mnie byłoby ciężko zorganizować, gdyby wszyscy podpięli się nie tylko z Tidalem, ale także ze swoimi prywatnymi urządzeniami, infrastruktura sieciowa pewnie by tego nie wytrzymała.

 

Cieszę się, że miałem możliwość posłuchać sprzętu, który jest daleko poza moim zasięgiem. Cieszę się też, że powyżej pewnego progu to już bardziej fanaberie niż faktyczna różnica w jakości, bo nie mam potrzeby wzdychać do abstrakcyjnie drogich zabawek. Za głosami poprzedników - do akustyki faktycznie można było mieć wiele zastrzeżeń. Strefa słuchawek to genialny pomysł, ale ostre światło i hałas powodowały, że ciężko było się bardziej skupić. No i konieczność chodzenia dookoła stadionu żeby się do niej dostać mocno zniechęcała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mieszkam za granica, tak ze nawet nie wiedzialem o tym show.

Ale mam w reku najnowszy numer "STEREOPHILE, Vol.40 No.2, February 2017', gdzie na stronie 15 w kolumnie 'Industy Update, jest relacja z tej imprazy autora Paul Messenger.

Zpraszm do czytania, bardzo ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam za granica, tak ze nawet nie wiedzialem o tym show.

Ale mam w reku najnowszy numer "STEREOPHILE, Vol.40 No.2, February 2017', gdzie na stronie 15 w kolumnie 'Industy Update, jest relacja z tej imprazy autora Paul Messenger.

Zpraszm do czytania, bardzo ciekawe.

Piszesz o Stereophile w wersji papierowej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W HiFi News ukazał się właśnie felieton jednego z najbardziej uznanych (i krytycznych !) dziennikarzy na świecie - Kena Kesslera - który tak m.in. napisał o Audio Video Show:

 

'The Warsaw event in November last year was simply astounding'.

 

Sam raport z wystawy (w środku tego samego numeru) ma aż 5 stron, ale niestety dostałem wersje z olbrzymim nadrukiem 'not for publication' więc tu nie wklejam.

 

rXpfL1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za tym zaskoczeniem czy zdumieniem kryje się utrzymywany pęd Polaków za towarem hi-fi, jakie miało miejsce (wszędzie) w latach 80-tych, niskie ceny ogólnie i niewysoki koszt wystawienia się na imprezie. Czyli dzikusy, trzeci świat i jest miejsce na zwiększenie kosztu wynajmu sal.

Pewnie dlatego tak chętnie zwiedzamy, bo niewielu stać na konkretne zakupy. Proszę o tym pamiętać rozważając podwyżki dla branży. Nasze Audio Show to nie tylko komercyjne przedsięwzięcie, ale wydarzenie o społecznej misji. Szkoda tylko, że tak ważne wydarzenie ma tylko 18 stron wpisów (i ta liczba jest chyba z roku na rok malejąca - powyżej post #539), a jakieś poboczne tematy potrafią się ciągnąć przez tysiące wpisów i setki stron. Chyba, że ten malejący trend to dowód na mniejsze zdziczenie i zachłanność krajowych (post-komunistycznych) audiofilów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.