Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do 14k nowy vs tańszy używany


maciek36

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Noszę się z zamiarem zakupu wzmacniacza.

Na nowy nie chcę wydać więcej niż 14 000zł brutto :D , na używany w porywach 9000zł.

Ma to grać z Audio Physic Virgo V. Wersja 8ohm wraz z dac M2Tech Young DSD.

 

zależy mi na klimacie w słuchaniu muzyki, przestrzeni, zwartym basie, aby wzmacniacz miał na tyle wydajny aby na chwilę obecną zapanować nad Virgo.

raczej nie słucham ciężkich brzmień, starego rocka, ale lubię dużo muzyki filmowej i tutaj szczególnie kontrola musi być. sporo słucham kobiecych wokali, czy np buble.

 

Nie wykluczam wzmacniacza lampowego.

 

Przyznaję, że nie mam czasu, ani motywacji, żeby rok czasu przesłuchiwać sprzęt, a chciałbym obecnym zakupem zamknąć temat na dłuższy czas

 

I tu mam dylemat, bo wpierw sądziłem, że kupię jakiś używany wzmacniacz za 8, może 9k kilkuletni i będzie to optymalny zakup. W tej cenie dużo lepszy niż nowe ze sklepu, ale, no właśnie, ale

 

obserwuję od ponad 3 miesięcy rynek wtórny i nic. Nic takiego co wpadłoby mi w oko

 

Bardzo kuszą mnie Accuphase, tylko mam problem z zakupam za niemal 10k wzmacniacza, który ma 10 lat, czy nawet więcej. Poza tym teraz jest ich tyle na sprzedaż, co Hegli i też się zastanawiam dlaczego. Czy właśnie to jest ten czas kiedy należy się ich pozbyć ? Do tego problemy z odłuchem, a opinie o accu też bywają skrajne o modelach.

 

Z nowych wybrałem przede wszystkim Unison Research Unico 100 ( porządnie zbudowane dual mono, mocna hybryda) jest w dobrej promocji. Kusi mnie bardzo, jestem umówiony na wypożyczenie.

 

Ponad to chciałbym posłuchać zestawu Emotiva, gdzie przy dobrej negocjacji powinienem mieć zestaw pre +2x końcówka mocy.

 

Z opcji pod tytułem lampa myślałem o Octave, ale obawiam się, że V40se będzie za słaba, a v70 to już zbyt dużo kasy. Ewentualnie Rogue audio cronus magnum II, tylko chyba w Warszawie nie da się go posłuchać ?

 

Podpowiedzcie co byście zrobili, co myślicie o takim nowym vs używanym wzmaku. Chciałbym mieć na kilka lat spokój ( mam nadzieję) sensownie wydanych pieniędzy i zadowolenia z dźwięku.

 

Przyznaję, mocno patrzę na budowę wzmacniaczy, , które rozważam i na pewno nie kupię za 14k wzmaka co waży 7kg :) Ten typ tak ma

 

Dzięki wielkie za sugestie, opinie co do wymienionych w moich wywodzie wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opcji pod tytułem lampa myślałem o Octave, ale obawiam się, że V40se będzie za słaba, a v70 to już zbyt dużo kasy. Ewentualnie Rogue audio cronus magnum II, tylko chyba w Warszawie nie da się go posłuchać ?

 

Jak masz blisko do Warszawy to spróbuj podskoczyć na AudioShow posłuchać lampy Ars Sonum Filarmonia SJ . Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. W systemie o brzmieniu neutralnym i naturalnym będzie elementem na lata. Można też wypożyczyć ten wzmak na odległość z tego co wiem od dystrybutora z Bydgoszczy. Ja akurat na miejscu to z ewentualnym wypożyczaniem nie mam kompletnie w ogóle problemu.

 

Jeśli jednak nie będzie Ci się chciało go wypożyczać, czy nie pofatygujesz się o wycieczkę na Audio Show, to i tak celuj we wzmacniacz lampowy. Moim zdaniem w tym przedziale cenowym z lampy da się więcej wycisnąć niż z tranzystora, choć zapewne znajdą się i wśród tych drugich jakieś rodzynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opcji pod tytułem lampa myślałem o Octave, ale obawiam się, że V40se będzie za słaba, a v70 to już zbyt dużo kasy.

Gorąco polecam Octave V70SE, gra u mnie od ponad roku. Porozmawiaj o cenie, może zejdą, do rozsądnej dla Ciebie ceny. To bardzo uniwersalny wzmacniacz i może pracować z szeroką paletą lamp mocy. Od EL34 do KT150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko do Warszawy to spróbuj podskoczyć na AudioShow posłuchać lampy Ars Sonum Filarmonia SJ

 

Mieszkam w Warszawie, bilet na AVS już mam od dawna :) dzięki, zainteresuję się tym wzmaczniaczem. W Q21 kupowałem swojego dac'a. Tylko czy te 30W nie będie tylko do plumkania na takich kolumnach jak Virgo V ?

 

Gorąco polecam Octave V70SE

 

zadzwonię do Nautilusa, zobaczymy co powiedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Twoich propozycji - zadzwoń do hifi reference w Warszawie. Będą mieli Rogue, do tych kolumn polecą Ci też wyższe modele vincenta, np. sv 700. A skoro już tam będziesz, to co szkodzi posłuchać?

PS 39 też dobrze radzi, targuj się o octave. Przypuszczam, że prawie wystarczy Ci budżetu.

 

Ilość ogłoszeń sprzedaży to średnia baza do ocen. Tu jest jak na giełdzie - bańkę się pompuje, aż kiedyś musi pęknąć. Moda też przemija. I wtedy wszystko się wylewa na rynek. No i co to znaczy dużo? 10 sztuk? W 38mln kraju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Warszawie, bilet na AVS już mam od dawna :) dzięki, zainteresuję się tym wzmaczniaczem. W Q21 kupowałem swojego dac'a. Tylko czy te 30W nie będie tylko do plumkania na takich kolumnach jak Virgo V ?

 

 

Generalnie ten wzmacniacz dysponuje zapasem dynamiki bardzo sporym. To nie jest lampa tylko do plumkania, w dobrze skonfigurowanym systemie poradzi sobie w kazdym repertuarze. Nie znam natomiast Twoich kolumn pod względem zapotrzebowania na prad. Mysle, ze w q21 lub u dystrybutora udziela Ci wiecej info na temat polaczenia tej lampy z Twoimi kolumnami. Najlepiej jednak wypozyczyc go do siebie do domu, w tym wypadku nie powinno byc problemu. Mysle, ze jesli trafisz na bardziej dynamiczy nowy wzmak w tej cenie, to bedzie to takie brzmienie, ze bedziesz sciszal poziom glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do hifi reference w Warszawie

tam już nie mają prawie nic, Rogue tylko końcówka mocy 100 chyba inne dużo droższe, a Vincenta słuchałem, nie chcę :)

 

Mysle, ze w q21 lub u dystrybutora udziela Ci wiecej info na temat polaczenia tej lampy z Twoimi kolumnami.

a to Kto jest dystrybutorem ? nie Q21 ? dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywa dla fajnych lampowców spróbuj Audia Flight - szczerze polecam.. Batlab wiele osób chwali, ale są głosy że producent do 'porównań' nie chce zbytnio pożyczać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem Rogue jest aktualnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Zadzwoń do nich i zapytaj czy wzmacniacz będzie na AudioShow albo zapytaj czy można posłuchać w Audiofilu na ul. Boya-Żelańskiego w Warszawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie polska manufaktura Resonus,nawet tutaj pisal na forum ktos od nich.

Posluchalbym gdybum mieszkal w Polsce,Baltka od siebie tez polece choc nie kazdemu odpowiada,tak jak w zyciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek 36

Jak będziesz na AS to wejdź do pokoju Haiku Audio - to krakowska manufaktura, robią świetne wzmacniacze. Po raz pierwszy będą na AS. Niech Ci podłączą swoją nową integrę SOL III. Można się zdziwić.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Rogue audio cronus magnum II, tylko chyba w Warszawie nie da się go posłuchać ?

 

Szczerze polecam to zestawienie.

Gra bardzo dobrze z Tempo 6 i M2Tech Young/Palmer, więc z Twoim setupem również powinno być dobrze.

 

Możliwość dopasowania i sporych zmian brzmienia przez wymianę jednej 12au7 w przedwzmacniaczu. Warto kupić jakąś dobrą lampkę NOS.

 

Świetny wzmacniacz, tylko patrzę, że cena jego jak dobre wino ciągle rośnie. ;) Już prawie 14tyś....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10.000 można już kupić rewelacyjna lampę Polskiej manufaktury.

Jeżeli taka opcja wchodzi w grę to zerknij na katalog Pana Mariusza Dziubczyńskiego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja proponuję używany Hegel H360 i Norma Revo IPA-140.

 

Hegel nie wiem, natomiast Norma mnie kusi, ale poziom informacji o tym co, gdzie za ile bardzo słaby.

Ile ten wzmacniacz kosztuje katalogowo ?

 

Mam w domu Unison Research Unico 100 obecnie. Dużo sobie obiecywałem po nim, bo fajna konstrukcja, bdb cena, ale ma zepsuty potencjomentr :(

Przy cichym słuchaniu trzeszczy strasznie, a przy głośniejszym też od czasu do czasu coś słychać. Przy wyłączaniu też strasznie się wzbudza, aż strach o głośniki.

 

Cóż trzeba szukać dalej. Dzisiaj będę dzwonił i pytał o Octave i ROgue Audio, czy są do pożyczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli wchodzę w rytm testowania, a jako autor wątku wypada kilka słów napisać.

Jestem po odsłuchach u siebie w domu

Rogue Audio Cronus Magnum II

Unison Research Unico 100

 

Wrażenia:

Rogue - przede wszystkim dziwnie buduje scenę. Wokal nie jest tak perfekcyjnie skupiony naprzeciw mnie, dźwięki które w Unico były oderwane od kolumn, albo obok w Rogue bywają może nie przyklejone do kolumny, ale dość wyraźnie słuchać, że muzyka płynie z głośnika, nie ze sceny muzycznej. Natomiast przede wszystkim dziwne jest to skupienie wokalu, a raczej jego brak.

Druga sprawa to detaliczność dolnych rejestrów. Jak dla mnie zbyt mała. Przy kawałkach np Buble nie przeszkadza to, a może nawet taki okrągły dźwięk mi się podoba, ale przy czymś szybszym lub gdzie jest więcej basu słychać lekkie spowolnienie, zlanie.

 

Unico pod względem separacji dźwięków na pewno jest lepszy. Czuć każdy instrument, dźwięk jest żywszy, szybszy. Bas jest jak dla mnie przyjemniejszy w odbiorze niż w lampowcu. Jest po prostu bardziej energetyczny. Ogólnie gdybym miał wybierać na chwilę obecną między tymi dwoma wybrałbym Unisona, ALE

niestety jest on uszkodzony. Jak wspominałem coś z potencjometrem. Włoska robota można by powiedzieć.

 

TBC ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz sansuji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogue - przede wszystkim dziwnie buduje scenę. Wokal nie jest tak perfekcyjnie skupiony naprzeciw mnie, dźwięki które w Unico były oderwane od kolumn, albo obok w Rogue bywają może nie przyklejone do kolumny, ale dość wyraźnie słuchać, że muzyka płynie z głośnika, nie ze sceny muzycznej. Natomiast przede wszystkim dziwne jest to skupienie wokalu, a raczej jego brak.

Druga sprawa to detaliczność dolnych rejestrów. Jak dla mnie zbyt mała.

 

Wow!!! Dla mnie Twój opis to kompletne zaskoczenie.

Muzyka z głośnika, brak pierwszego planu, mała detaliczność dolnych rejestrów?

Wygrzany miałeś ten wzmacniacz, czy z pudełka?

Brzmi jak opis zepsutego Rogue... ;)

Widocznie co system/akustyka to inne wrażenia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzany miałeś ten wzmacniacz, czy z pudełka?

Niewygrzany niestety, ale czy taka różnica będzie ? Może muzyka z głośnika to trochę niesprawiedliwe określenie, bo momentami Rogue grał bardzo szeroko.

CHyba ogólnie dziwnie budowana scena oraz brak separacji.

 

Jezeli nie masz Dale kolumny do Lodzi zapraszam da Manufactury dziwieku

 

Mieszkam w Warszawie, niby niedaleko, ale zbyt duża logistyka dla mnie. Chętnie usłyszę ciekawą propozycję z możliwością odsłuchu u mnie.

 

 

daj szansę Pathosom, MF m6si

 

Myślałem o Pathosie, ale jest w Premium Sound, więc bardzo daleko.

 

Natomiast dzisiaj jestem po sesji odłsuchowej, ale nie u siebie w domu.

 

To co stwierdziłem to przede wszystkim jak dobre kolumny mam :D

Odłsuch zaczął się od Focali Aria, później zmiana na kolumny Unison R, dalej Dynaudio (nie wiem które-jakieś podłogówki) i na końcu Danish Pysic i na tych ostatnich dopiero grała muzyka. A cały czas lampa była podłączona. Focale to krew z uszu.

 

Co do wzmaków to słuchałem

 

Unison research S6 - trochę efekt Rogue Audio - zbyt mała separacja średnicy i basu na kawałkach jak Slash.

 

Unison Research Symfonia - to był ostatni słuchany wzmak. Tutaj wydaje się wszystko było tak jak powinno. Dół, średnica, drive. Spora różnica vs S6 in plus.

 

Exposure 3010S2 - tutaj dość spore zaskoczenie. Bardzo wyrównany dźwięk. Minimalnie bas za duży i u mnie byłoby już źle, ale byłem pod wrażeniem spójności, przyjemności ze słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.