Skocz do zawartości
IGNORED

oszustwo w empiku


ayran

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Ja też nie jestem fanem empiku ale też trochę nie rozumiem tego hejtu na empik z powodu tego, że takie a nie inne badziewne wydanie (jak ta Republika) znalazła się na ich półkach.

Chyba, że mają na to wpływ ?????

A proszę mi powiedzieć jakiś sklep jest wolny od takich wydań? Jest jakiś sklep, w którym nawet niedoświadczony "szukacz dobrych wydać" może w ciemno dokonać zakupów???

Czy jest gdzieś taki sklep?????

Nawet gówno można zawinąć w złoty papierek i sprzedawać jako czekoladę , też brązowe tyle że inaczej pachnie. Empik powinien jeśli były zwroty oddać taki chłam tam skąd przyszedł . Jeśli w sklepie uniemożliwia się odsłuchanie płyty przez brak stanowisk do ich odsłuchania , mam na myśli rozpieczętowanie takiej płyty i odsłuchanie jej w odtwarzaczu na miejscu . W Empiku czegoś takiego nie zauważyłem . W Kołobrzeskim Flamenco tak . Wiele razy słuchałem we Flamenco płyt i nie zawsze kupowałem i nie było żalu tylko prawdziwe handlowe podejście do klienta a nie kanciarskie takie jak w przypadku sklepu w którym nie mam możliwości sprawdzenia i braku możliwości zwrotu badziewnej płyty . Problemem jest też obsługa "która ma jak najwięcej sprzedać" nie mająca bladego pojęcia co sprzedaje w tym wypadku są to płyty. Tak że wina leży po stronie Empiku , po stronie dystrybutora oraz po stronie klienta który godzi się na kupno takiego badziewia zmylonego i ogłupionego niską ceną. Tak jak w Biedronce .

Po prostu niskie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że brak możliwości zwrotu jest podejściem nie do końca fair zwłaszcza w sytuacji gdy ma się zastrzeżenia do jakości nagrania a nie zawartości.

Fajnie też było posłuchać płyty na miejscu ale w tym przypadku po przesłuchaniu płyty w sklepie można raczej wyrobić sobie zdanie o zawartości ale czy o jakości???? Tu mam wątpliwości- bo wątpię czy na sklepowych słuchawkach (umówmy się - nie hi-end) będziemy w stanie wyłapać jakość czy poprawność masteringu ??? W jakiś przypadkach tak ale czy zawsze.....

 

 

PS- A z drugiej strony co robi sklep z takimi wielokrotnie odsłuchiwanymi i często porysowanymi płytami? Sprzedaje je jak nówki?

 

Moim zdaniem wina leży przede wszystkim po stronie wydawcy bo to on podjął decyzję o wypuszczeniu takie badziewia na rynek nie dając wyboru klientowi np. wydając wersję delux czy jak ją tam nazwać zawierającą lepszą jakość. Ale wiem wiem jak to wygląda w realu i jak ma to się to bilansu zysku i strat.

 

Pytanie czy to tylko zła wola czy są jakieś inne czynniki techniczne czy finansowe.

Generalnie to jak nie rozumiem skąd aż takie problemy są z dzisiejszymi wydaniami na CD. Porównując postęp technologiczny w dziedzinie wizji (od VHS- dvd - HD- UHD) to w dźwięku to jakoś "bidnie" wygląda. Dziś mogę sobie z łatwością i to w ciemno kupić film z lat 80-tych w jakości (np na Bluray) o jakiej nie mógłbym nawet pomarzyć 30 lat temu a z muzyką wręcz odwrotnie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Trzeba zmienić podejście w płacę i wymagam , a nie kupuję pokornie za każdą cenę gówno zawinięte w złoty papierek.

Jak w latach 70 tych kupowałem płyty to mogłem ich wysłuchać . Ryzyko uszkodzenia winyla jest dużo większe niż CD .

Co mnie to obchodzi co sklep zrobi z porysowaną płytą . Masz prawo żądać nieporysowanej płacisz za nią . Sprzedają i ponoszą ryzyko sprzedaży . Byłem świadkiem odesłania całej wadliwej serii winyli do producenta. Nasz klient nasz pan i musimy znosić jego fochy inaczej do nas nie przyjdzie kupować. Tak powinno być a nie do końca jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo Jasne to piwo z charakterem, żaden tam sikacz, nie da sobie w pszenicę pluć ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu dobrych plyt proponuje ebay.uk :) sprzedawcow nie bede zdradzal...choc jednago podpowiem... audiophilebrit, juz sie wysprzedal ze wszystkiego, ale mial tam plyty, ktore szly za tysiace zlotych na aukcjach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tylko takie co idą za setki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w sklepie uniemożliwia się odsłuchanie płyty przez brak stanowisk do ich odsłuchania , mam na myśli rozpieczętowanie takiej płyty i odsłuchanie jej w odtwarzaczu na miejscu . W Empiku czegoś takiego nie zauważyłem .

 

To kupuj w np. w Media Markt.

 

Fajnie też było posłuchać płyty na miejscu ale w tym przypadku po przesłuchaniu płyty w sklepie można raczej wyrobić sobie zdanie o zawartości ale czy o jakości????

 

Dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w saturnie też widziałem ludzi słuchających płyt przez zakupem (no chyba że to pracownicy mieli przerwę ;))

Pytanie czy w takich "sklepowych" warunkach będziemy w stanie rozróżnić jakość wydania skoro nie raz w domu jest problem wyłapać różnice pomiędzy np. cd na plikiem hi res ... ale w sumie to inna "inkszość".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu dobrych plyt proponuje ebay.uk :) sprzedawcow nie bede zdradzal...choc jednago podpowiem... audiophilebrit, juz sie wysprzedal ze wszystkiego, ale mial tam plyty, ktore szly za tysiace zlotych na aukcjach :)

I pewnie też mieli super wydanie Republiki.

 

no właśnie w saturnie też widziałem ludzi słuchających płyt przez zakupem (no chyba że to pracownicy mieli przerwę ;))

Pytanie czy w takich "sklepowych" warunkach będziemy w stanie rozróżnić jakość wydania skoro nie raz w domu jest problem wyłapać różnice pomiędzy np. cd na plikiem hi res ... ale w sumie to inna "inkszość".

Piwo Jasne na pewno da radę;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w saturnie też widziałem ludzi słuchających płyt przez zakupem (no chyba że to pracownicy mieli przerwę ;))

Pytanie czy w takich "sklepowych" warunkach będziemy w stanie rozróżnić jakość wydania skoro nie raz w domu jest problem wyłapać różnice pomiędzy np. cd na plikiem hi res ... ale w sumie to inna "inkszość".

Młodyś na Forum, głupi, naiwny...:)

Był kiedyś taki, gdy się płyta nie "widziała" - właził, zamieniał i miał inny tytuł:-) Gniatkowski był zawsze debest. Takie jaja.

Za "głupiego" - wybacz!:-)

Pozdrawiam - Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gniewam się ale powiem szczerze że nie rozumiem tego posta.... może faktycznie to wina stażu na tym forum :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Piwo Jasne na pewno da radę;-)

Dla ciebie Jezz to pewnie bez znaczenia czy kupisz czekoladę czy gówno zawinięte w złoty papierek . Kolory podobne zapach inny . Odróżniać zapach to też trzeba umieć.

 

Poszukajcie winyla na Ebayu albo Allegro i po ptokach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukajcie winyla na Ebayu albo Allegro i po ptokach .

 

I wtedy co? Wg Twojej teorii słuchasz i jak się nie podoba wydanie albo porysowane zbytnio to odsyłasz, często za granicę i oczywiście z pokryciem kosztów wysyłki w obie strony przez sprzedającego. Żarty i to często w obrębie cen kilkunastu złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

I wtedy co? Wg Twojej teorii słuchasz i jak się nie podoba wydanie albo porysowane zbytnio to odsyłasz, często za granicę i oczywiście z pokryciem kosztów wysyłki w obie strony przez sprzedającego. Żarty i to często w obrębie cen kilkunastu złotych.

To jest w tej chwili jedyne źródło dla nas konsumentów jeśli chodzi o płytę Republiki wydanej w latach 80-tych . Idź do Polskich Nagrań Tonpressu ,czy Savitoru , "tych firm już nie ma" albo znajdź firmę która dysponuje nagraniem źródłowym i podaj namiary jak taki mądry jesteś. Kupuję na Ebayu , Allegro i na podstawie ceny mogę się spodziewać jakości płyty . Z resztą na rynku wtórnym cudów nie oczekuję. Empik to badziew do którego nie zaglądam . Jaki pan taki kram , nie potrafią sprowadzać płyt , dobrych płyt , liczą tylko na zysk . Czas dobrych sklepów płytowych zwłaszcza w Polsce minął bezpowrotnie. Sami tego chcieliśmy przerzucając się na MP3 i inne badziewia . Skoro tak to nie dziwię się producentowi że wypuszcza badziewną płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w latach 70 tych kupowałem płyty to mogłem ich wysłuchać

 

Kiedyś w Lublinie przy Krakowskim była taka księgarnia muzyczna. Przemiłe starsze Panie, cierpliwe, pomogły, doradziły młodemu wtedy szczylowi. Ech, gdzie te czasy, a ile papierków tam zostawiłem.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Lublinie przy Krakowskim była taka księgarnia muzyczna. Przemiłe starsze Panie, cierpliwe, pomogły, doradziły młodemu wtedy szczylowi. Ech, gdzie te czasy, a ile papierków tam zostawiłem.?

I wyszedłeś z Mazowszem pod pachą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyszedłeś z Mazowszem pod pachą

 

Wyobraź sobie że ze Stingiem. Sam byłem zdziwiony, że takie"stare" ( dla mnie wtedy takie były) mi go poleciły.:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciebie Jezz to pewnie bez znaczenia czy kupisz czekoladę czy gówno zawinięte w złoty papierek . Kolory podobne zapach inny . Odróżniać zapach to też trzeba umieć.

 

Poszukajcie winyla na Ebayu albo Allegro i po ptokach .

 

Pan Piwo jak zwykle z dużą kulturą i znawstwem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w tej chwili jedyne źródło dla nas konsumentów jeśli chodzi o płytę Republiki wydanej w latach 80-tych . Idź do Polskich Nagrań Tonpressu ,czy Savitoru ,

 

Płyta, o której mowa wydana została przez Sonic w 1993 roku. Jest to kompilacja wcześniej wydanych singli. Ukazała się wtedy na cd. Nie wiem czy był też winyl ale wątpię. Można w myśl zaleceń Piwa kupić sobie single.

winyl wyszedł w 2013 wydany przez Warnera. Czy były wcześniejsze wydania na winylu nie wiem. Pisanie w tym przypadku o płycie wydanej w latach 80 trochę mija się z prawdą ale ciężko dyskutuje się ze znawcą tematu.

 

Polskie Nagrania z tego co pamiętam nigdy nie wydały żadnej płyty Republiki. Podobnie Savitor więc tam nie ma czego szukać panie Piwo.

 

Jak ktoś wychował się na MP3 to z MP3 zdechnie. Brutalne a prawdziwe.

A to do kogo ta mowa bo nie bardzo się orientuję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik to badziew do którego nie zaglądam . Jaki pan taki kram , nie potrafią sprowadzać płyt , dobrych płyt , liczą tylko na zysk .

 

Empik to korporacja to czego się się spodziewasz, że będą dla jaśnie pana szukać na zamówienie białych kruków po całym świecie?

 

Są za to najlepsi w nowościach bo większość mają najszybciej, tylko że to zwykle katalog z muzyką głównego nurtu i jak ktoś szuka mniej popularnej czy alternatywnej muzyki to i tak pozostaje internet. Polecam np. Fan.pl, czasami trwa to bardzo długo ale są w stanie ściągnąć ze świata każdą płytę, oczywiście nową bo używanymi się nie zajmują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezz.Tylko nie mów mi że jest to atak personalny na EMPIK i na ciebie.

Ależ skąd, gdzież bym śmiał o to posądzać tak kulturalną osobę jak ty. Zastanawia mnie tylko skąd tak dużo o mnie wiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Płyta, o której mowa wydana została przez Sonic w 1993 roku. Jest to kompilacja wcześniej wydanych singli. Ukazała się wtedy na cd. Nie wiem czy był też winyl ale wątpię. Można w myśl zaleceń Piwa kupić sobie single.

winyl wyszedł w 2013 wydany przez Warnera. Czy były wcześniejsze wydania na winylu nie wiem. Pisanie w tym przypadku o płycie wydanej w latach 80 trochę mija się z prawdą ale ciężko dyskutuje się ze znawcą tematu.

 

Polskie Nagrania z tego co pamiętam nigdy nie wydały żadnej płyty Republiki. Podobnie Savitor więc tam nie ma czego szukać panie Piwo.

 

 

A to do kogo ta mowa bo nie bardzo się orientuję ?

Słuchaj Jezz

http://www.ebay.pl/itm/REPUBLIKA-1984-ULTRA-RARE-PICTURE-DISC-/122209298471?hash=item1c743de827:g:0pAAAOSwzaJX4nDt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Jezz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co ja na to poradzę, że ci się płyty mylą:). Może to wiek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grała Republika to Jezz zygotą był

 

A jak mam nazwać to ?

 

Nie muszę kupować. Republiki mam pierwsze wydania. Wersja angielska mnie nie interesuje. Sam sobie kup. Będziesz miał pamiątkę z tej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Jezz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Płyta "Nowe Sytuacje" w wersji na świat, wydana przez Mega Organizations pod tytułem "1984", co ciekawe - można ją było kupić jeszcze kilkanaście lat temu w Anglii na wyprzedażach za kilka funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Co ja na to poradzę, że ci się płyty mylą:). Może to wiek ?

Wpadasz jak huragan . Tu chodzi o jakość płyt i ich sprzedaż . Jak jesteś do badziewia przywiązany to twoja sprawa. Dla mnie to nie istotne jaki zespół w Republice i Punk Rocku nie gustowałem i nie gustuję . Jak EMPIK gówno sprzedaje to idioci kupują . Nawet jak to będzie PINK FLOYD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta "Nowe Sytuacje" w wersji na świat, wydana przez Mega Organizations pod tytułem "1984", co ciekawe - można ją było kupić jeszcze kilkanaście lat temu w Anglii na wyprzedażach za kilka funtów.

 

Nie znasz się;)

 

Wpadasz jak huragan

 

Ze co proszę ?

 

Dla mnie to nie istotne jaki zespół w Republice i Punk Rocku nie gustowałem i nie gustuję .

 

To widać po tym co tu napisałeś.

Pozwolę sobie zacytować ciebie na koniec

 

gówno

wiesz ale się wypowiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.