Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo UDP-203 4K Ultra HD warto już teraz?


Rafał35

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się, są perełki w prawdziwym 4k. No i właśnie widząc je i widząc te barachło upskalowane doszedłem do takiego wniosku jak napisałem w poprzednim poście.

To chyba w tych prawdziwych 4k to widać różnicę do FHD, czyż nie?

Jak wspomniałeś Planeta Ziemia 2 na przykład...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filmy w full hd, 4k i 4k z hdr. Na moim tv 65 cali nie ma znacznej roznicy miedzy full hd a 4k z oppo udp 205. Roznica jest ale to chyba normalne jak wchodzi hdr. Dlatego jesli chodzi o 4k to mi to lata ale z hdr to inna broszka.

 

Dziwnie odpowiedziałeś na moje pytanie.

Jak rozumiem różnice widzisz ale Twoim zdaniem nie "jest warta" przesiadki?

 

Moim zdaniem róznica w rozdziałce ma mniejsze znaczenie niż dołożenie HDR i szerokiej palety barw bo to robi niesamowita róznicę.

 

Jaki masz TV?

 

 

 

Moim zdaniem najlepszym wydaniem 4K na BD-UHD jest pierwszy sezon Westworld. Pod katem jakości obrazu. Oglądane w Dolby Vision z OPPO203 na OLEDzie LG. Oglądane z projektora na 120" także robi niesamowite wrażenie.

 

 

westworld_season_1_4k_ultra-hd_blu-ray.jpg

 

 

 

 

Planet Earth II też wygląda znakomicie ale to raczej zasługa jakości ujęć i profesjonalnej techniki kręcenia scen natury.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadze mam zbyt maly tv zeby roznica miedzy sama rozdzielczoscia byla az tak oszalamiajaca.

 

Jednakze powtorze ze jesli material jest 4K z HDR to polecam bo obraz jest o 100% lepszy.

Jednakze byloby to 4K bez HDR nie jest to zadne LAL. Taka moja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadze mam zbyt maly tv zeby roznica miedzy sama rozdzielczoscia byla az tak oszalamiajaca.

 

Jednakze powtorze ze jesli material jest 4K z HDR to polecam bo obraz jest o 100% lepszy.

Jednakze byloby to 4K bez HDR nie jest to zadne LAL. Taka moja opinia.

...a niektórzy koledzy z forum , czekają na 50 cali i 8K.... ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a niektórzy koledzy z forum , czekają na 50 cali i 8K.... ;) :)

Raczej watpie ze 8k na 50 calach bedzie wielka roznica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadze mam zbyt maly tv zeby roznica miedzy sama rozdzielczoscia byla az tak oszalamiajaca.

 

Jednakze powtorze ze jesli material jest 4K z HDR to polecam bo obraz jest o 100% lepszy.

Jednakze byloby to 4K bez HDR nie jest to zadne LAL. Taka moja opinia.

 

Na ekranie 120" róznicę widac bez dwóch zdań. Na TV z większej odległości niż mówi kalkulator odległości występuje raczej tylko efekt placebo (bez HDR i szerokiej palety).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...będzie z 50 cm... :)))))

 

Macie głowy dobrze napchane teoretycznymi trocinami. Widzę że sporo się towarzystwo naczytało. I tylko tyle. Obejrzyjcie gdzieś 8K na żywo, w akcji. To coraz łatwiejsze. Nie trzeba lecieć do Tokio aby odwiedzić salon wystawowy telewizji NHK.

 

A potem porozmawiamy. Na razie nie ma z kim ani o czym. Bo obecnie sytuacja przypomina taką, gdzie jedna strona zachwala jakąś przepysznościową egzotyczną potrawę, jaką miał przyjemność osobiście spróbować, a inni starają się twierdzić że to nic specjalnego, wręcz paskudztwo, albowiem tak przeczytali. A autor tekstu na który się powołują też jej nie miał okazji degustować, a jedynie sobie tak wyrozumkował.

 

Naprawdę nikt nie dostrzega śmieszności takiej sytuacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli obejrzenie spreparowanych filmów demo w 8K, które mają spowodować, że narobię w gacie? Jakoś nie narobiłem.

Oglądam te wszystkie wystawowe sample telewizorów 8K od trzech lat i nie sikam z radości.

 

PS. pokaz prosze jakieś komercyjne (za pieniądze, zapłacę) źródło contentu w 8K z satelity albo jako streaming czy OTT. Jakies tytuły? A może na fizycznym nośniku?

 

PS. właśnie wszyscy tu piszący dostrzegają śmiesznośc tej sytuacji.

 

PS. to nie potrawa tylko ... próbki fusion nieistniejącej kuchni ... marketingowe potrawy. A my sie pławimy w pysznościach kuchni 4K z HDR z Dolby Atmos/DTS X/Auro 3D. A ja nawet czasem w Dolby Vision.

 

Ty nasz smakoszu ;). Oglądasz to demo 8K w kółko? Masz zacięcie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobcat jak dobrze pamiętam to w Japonii 8k widziałes na ekranie powyżej 80 cali ( jeśli się mylę to mnie popraw) więc w kwestii mniejszego calarzu ekranu też nie możesz się wypowiedzieć gdyż to będzie teoretyzowanie.? Ktoś już kiedyś liczył zagęszczenie pixela na takim calarzu powyżej 80 cali 8k a np 4k powiedzmy 50 cali i można te osiem k sobie przybliżyć .. Druga sprawa to 8k posiada

7680×4320, 4k 3840x2160, fullhd 1920x1080, skoro ludzie nie widzą dużej różnicy między full HD a 4k jeśli chodzi tylko o rozdzielczość, żeby było jasne, to,, teoretycznie,, podkreślam, między 8k a 4k różnica będzie podobna.. Myślę że dwa 65 calowe tv 4k i 8k z odległości 3m, różnice ciężko będzie wyłapać,co innego duże ekrany 80+,Wiem wiem akademickie teoretyzowanie :)

 

I ostatnie, jeśli filmy będą kręcone natywnie kamerami 8k to jakość wzrośnie znowu na telewizorach 4k, tak samo jest teraz, nowe i najnowsze filmy dobrze nagrane obecnie wyglądają o wiele wiele lepiej na telewizorach fullhd, niż te kręcone z 10 lat temu też kamerami fullhd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bobcat jak dobrze pamiętam to w Japonii 8k widziałes na ekranie powyżej 80 cali ( jeśli się mylę to mnie popraw)

 

Sharp 85"

 

skoro ludzie nie widzą dużej różnicy między full HD a 4k jeśli chodzi tylko o rozdzielczość, żeby było jasne, to,, teoretycznie,, podkreślam, między 8k a 4k różnica będzie podobna.. Myślę że dwa 65 calowe tv 4k i 8k z odległości 3m, różnice ciężko będzie wyłapać,co innego duże ekrany 80+,Wiem wiem akademickie teoretyzowanie :)

 

Co do ostatniego zdania - pełna zgoda.

 

Różnica pomiędzy 8K a 4K jest znacznie (podkreślam słowo: znacznie) większa niż pomiędzy 4K a Full HD.

 

To nie jest kwesta ilości pikseli na cal, ale ich ilości na ekranie. FHD to 2.1 mln, 4K to 8.3 mln a 8K to 33.2 mln. Tu leży tajemnica fenomenalnej szczegółowości 8K.

 

jeśli filmy będą kręcone natywnie kamerami 8k to jakość wzrośnie znowu na telewizorach 4k, tak samo jest teraz, nowe i najnowsze filmy dobrze nagrane obecnie wyglądają o wiele wiele lepiej na telewizorach fullhd, niż te kręcone z 10 lat temu też kamerami fullhd

 

Nie jest to przypadkiem kwestia lepszego bitrate? Oraz że nowe kamery są po prostu lepsze? Rozdzielczość i tak masz zdeterminowaną ekranem i więcej nie wydusimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Różnica pomiędzy 8K a 4K jest znacznie (podkreślam słowo: znacznie) większa niż pomiędzy 4K a Full HD.

 

To nie jest kwesta ilości pikseli na cal, ale ich ilości na ekranie. FHD to 2.1 mln, 4K to 8.3 mln a 8K to 33.2 mln. Tu leży tajemnica fenomenalnej szczegółowości 8K.

 

 

 

Różnica jest taka sama: liczba pixeli 4x wieksza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica jest taka sama: liczba pixeli 4x wieksza.

Proporcjonalnie tak, ale już liczebnie to jest 6 vs 25 milionów dodatkowych pikseli szczegółów. Przy ograniczonej wielkości ekranu i ograniczeniu oka do odbierania szczegółów małej wielkości, różnica faktycznie może być kolosalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proporcjonalnie tak, ale już liczebnie to jest 6 vs 25 milionów dodatkowych pikseli szczegółów. Przy ograniczonej wielkości ekranu i ograniczeniu oka do odbierania szczegółów małej wielkości, różnica faktycznie może być kolosalna.

 

Nie będzie kolosalna. Polecam kalkulator odległości oraz materiały nt. odbioru obrazów przez ludzkie oko.

Przy porównaniu obrazów z TV 4K i 8K o takiej samej przekątnej z odległości prawidłowej dla 4K oko nie zauważy różnicy. Żeby zobaczyć te 4x więcej pixeli i dobrodziejstwo za tym idące trzeba będzie się znacznie zbliżyć do ekranu.

Mówię oczywiście o wpływie tylko samej rozdzielczości obrazu przy założeniu, że wszystkie inne parametry obrazu na obu TV bądą identyczne.

 

Dlatego ekrany 8K będą miały sens jedynie przy bardzo dużych przekatnych, moim zdaniem ponad 75".

Wyobrażasz sobie komfort oglądania 8K na ekranie 32" z nosem w telewizorze?

 

Na początku cena będzie zabójcza. Zapewne zjadliwa za jakieś 5 lat. Wystarczy popatrzeć od kiedy na rynku sa TV 4K. Problemem we wprowadzeniu i upowszechnieniu TV 8K na rynku będzie jak zwykle content czyli jego ... brak.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kalkulator odległości oraz materiały nt. odbioru obrazów przez ludzkie oko.

 

Akademickie wydumki autorstwa jajogłowych, którzy żyją w wieży z kości słoniowej.

 

Problemem we wprowadzeniu i upowszechnieniu TV 8K na rynku będzie jak zwykle content czyli jego ... brak.

 

Nie znasz Japończyków. Czas pojawienia się na rynku telewizorów 8K będzie identyczny z czasem rozpoczęcia regularnych programów w tym standardzie. Normy i standardy techniczne nadawania naziemnego i (przede wszystkim) satelitarnego już są gotowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akademickie wydumki autorstwa jajogłowych, którzy żyją w wieży z kości słoniowej.

 

 

 

Nie znasz Japończyków. Czas pojawienia się na rynku telewizorów 8K będzie identyczny z czasem rozpoczęcia regularnych programów w tym standardzie. Normy i standardy techniczne nadawania naziemnego i (przede wszystkim) satelitarnego już są gotowe.

 

Wydumki jajogłowych mówisz? Jak działa oko ludzkie to wydumka wielu naukowców na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. I z tym chyba raczej nie będziesz dyskutować. Natomiast jesli chodzi o wydumki o kalibracji ekranów nie znam w Polsce lepszego fachowca niż Maciej Komper. A znam go tak z 5 lat, obserwuję Jego karierę i sukcesy. Takich ludzi w Europie jest kilku. Z wiedzą, doświadczeniem potwierdzonymi odpowiednimi certyfikatami i rzeszą zadowolonych klientów, konsumentów oraz uznanych instytucji i firm.

I w przeciwieństwie do Twoich opinii Jego zdanie cenię bardziej. Sorry. Oraz to co widzę na własne oczy. Na takich samych demach i TV 8K jak i Ty.

 

Znam Japończyków. Bardzo rasistowska i zadufana w sobie nacja. Nienawidzą białych, czarnych i pozostałych żółtych nacji. Bardzo ciężko się z nimi współpracuje.

Nie interesuje mnie telewizja w Japonii. Interesuje mnie telewizja w Polsce ew. content dostepny w Polsce.

 

Zakończmy prosze na tym tą dyskusję, niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pierwsze telewizory 8K mają się pojawić na rynku już w tym roku. Do grona producentów obok Korei Południowej i Japonii dołączają Chiny. Co sprawia, że można być pewnym szybkiego spadku cen tego sprzętu.

 

Idźcie sobie w przejściówkę UHD Ready o nazwie 4K, nie moja kasa nie moja decyzja. Ja sobie zostanę z tym co mam, a potem zamienię od razu na 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazeta.pl to jest najlepszy i najbardziej wiarygodny branżowy portal o nowych technologiach wyświetlania obrazu. Dlatego zakładam, że twórca tego tekstu nie był osobiście na CES tylko zrobił zbitkę informacji z internetu. Tak jak to zwykle robią w takich przypadkach.

 

Cytuję: W dodatku jeszcze w tym roku w sprzedaży pojawią się modele 8K.

W Polsce? ;)

 

Czekaj, byles nie czekał wiecznie. Bo za chwilę ogłoszą kolejne HDMI, xK, HDR88, najszerszą paletę barw, najszybszy procesor.

A my wieczorkiem przy piwku cieszymy oczęta np. wspomnianym przeze mnie wcześniej Westworld czy Blade Runner 2049 z BD-UHD w Dolby Atmos. I mamy z tego ogromną frajdę. A Ty bębnisz w klawiaturę z nadzieją patrząc w świetlaną, marketingową przyszłość.

A może znasz miejsce gdzie mogę dzisiaj w Polsce obejrzeć te pozycje w lepszej jakości?

 

Wejdą telewizory 8K, będzie content ... kupimy, spokojna Twoja makówka, jak przyjdzie pora.

Tak samo jak było z 4K. Kto kupił TV 4K w 2014 roku może go dzisiaj wyrzucić na smietnik. Dopiero rok 2017 ustandaryzował format i wprowadził treści z BD-UHD i streamingu.

 

Pozdro i ... cierpliwości. Czekaj tatka latka.

 

PS. nie wiemy co masz bo nie napisałeś. Zakładam że plazmę i system 5.1. Trafiłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam Japończyków. Bardzo rasistowska i zadufana w sobie nacja. Nienawidzą białych, czarnych i pozostałych żółtych nacji. Bardzo ciężko się z nimi współpracuje.

 

To znaczy że ich totalnie nie znasz i tylko powtarzasz zasłyszane frazesy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że ich totalnie nie znasz i tylko powtarzasz zasłyszane frazesy.

 

Nie czasem tak samo jak Ty ? ;)

 

gazeta.pl to jest najlepszy i najbardziej wiarygodny branżowy portal o nowych technologiach wyświetlania obrazu. Dlatego zakładam, że twórca tego tekstu nie był osobiście na CES tylko zrobił zbitkę informacji z internetu. Tak jak to zwykle robią w takich przypadkach.

 

Cytuję: W dodatku jeszcze w tym roku w sprzedaży pojawią się modele 8K.

W Polsce? ;)

 

 

 

Teraz zauważyłem, że autorem tego tekstu jest ... Paweł Okopień. Człowiek, który akurat ma wiedzę w rzeczonym temacie. I absolutnie nie było moim celem deprecjonowanie Jego tekstu czy Jego osoby. Co nie zmienia mojego twierdzenia nt. jakości tekstów "branżowych" z różnych dziedzin zamieszczanych na gazeta.pl, co internauci nie raz wytykali. Co i ja uczyniłem.

 

Dalej sądzę, że nie ma potwierdzonych informacji nt. startu oferowania telewizorów 8K na polskim rynku w 2018 roku i są to jedynie marketingowe i PR-owe newsy.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czasem tak samo jak Ty ? ;)

 

Jakby to powiedzieć... Dziesiątki razy byłem w Japonii. A sześć lat mieszkałem i pracowałem w Tokio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć... Dziesiątki razy byłem w Japonii. A sześć lat mieszkałem i pracowałem w Tokio.

 

Nie zrozumiałeś ... miałem na myśli powtarzanie znanych marketingowych frazesów w temacie wyświetlaczy ;). Np. za gazeta.pl.

 

Nie mówiąc o tym, że przywołany przez Ciebie artykuł śmierdzi mi na odległość tekstem sponsorowanym od firmy na literkę S :). Jak się nie ma w ofercie OLEDa to ... się ma QLEDa i rozdmuchany PR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie było moim celem deprecjonowanie Jego tekstu czy Jego osoby.

 

przywołany przez Ciebie artykuł śmierdzi mi na odległość tekstem sponsorowanym od firmy na literkę S :).

 

Jedno przeczy drugiemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze telewizory 8K mają się pojawić na rynku już w tym roku. Do grona producentów obok Korei Południowej i Japonii dołączają Chiny. Co sprawia, że można być pewnym szybkiego spadku cen tego sprzętu.

Mało prawdopodobne, a nawet jeśli to co z tego? I tak brak contentu, żeby coś w tym 8K obejrzeć. Chyba nie zamierzasz oglądać filmików demo przez kilka lat, zanim cokolwiek w 8K się pojawi?

Swoją drogą to demo 8K musiało być genialne, że do tej pory takie zachwyty ;)

 

Różnica między 4K, a 8K będzie jeszcze mniejsza niż między FullHD, a 4K. Czym wyższa rozdzielczość, tym mniejszy zauważalny przyrost jakości - fizyki ludzkiego wzroku niestety nie oszukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 4K, a 8K będzie jeszcze mniejsza niż między FullHD, a 4K. Czym wyższa rozdzielczość, tym mniejszy zauważalny przyrost jakości - fizyki ludzkiego wzroku niestety nie oszukasz.

 

... powiedział kolejny teoretyk, który sobie tak wyrozumkował. A ja widziałem na własne oczy i wiem że nie masz racji. Jest znacznie większa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak temat jest o Oppo i 4k. Zostawmy 8K na przyszlosc i inna okazje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, a nawet jeśli to co z tego? I tak brak contentu, żeby coś w tym 8K obejrzeć. Chyba nie zamierzasz oglądać filmików demo przez kilka lat, zanim cokolwiek w 8K się pojawi?

Swoją drogą to demo 8K musiało być genialne, że do tej pory takie zachwyty ;)

 

Różnica między 4K, a 8K będzie jeszcze mniejsza niż między FullHD, a 4K. Czym wyższa rozdzielczość, tym mniejszy zauważalny przyrost jakości - fizyki ludzkiego wzroku niestety nie oszukasz.

Zdjęcia z 32Mpx lustrzanki można by oglądać.

8k ramka do zdjęć ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, a nawet jeśli to co z tego? I tak brak contentu, żeby coś w tym 8K obejrzeć. Chyba nie zamierzasz oglądać filmików demo przez kilka lat, zanim cokolwiek w 8K się pojawi?

 

 

...samsung wymyślił procesor do skalowania wszystkiego do 8K... :) ;) ... czyli kto ma kolekcję DVD to zostawia bo procek urodzi mu z tego 8K.... :) ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyglada SD w upscalingu do 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.