Skocz do zawartości
IGNORED

Pylon kolumny - obrzydliwa nachalna kryptoreklama


olekpolko

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownicy złapani na byciu klonami i wzmanianie FEZZa w klubie:

-Mack10

-stereolady

 

Złapanie klona to bardzo ciężka i pracochłonna sprawa (zminne IP, koniecznosc ciągłego śledzenia wpisów itd.) wiec śmiało można przyjąć ze na jednego złapanego klona 10 umyka...

 

 

Nie wiem jak tam się tych klonów łapie, ale wymieniony przez Ciebie Mack10 miał 6 letni staż na forum

a marka Fezz istnieje znacznie krócej. Wynajęli go? :)

Moje IP też się zmienia. Czy jeżeli skoreluje się ten fakt z tym, że jestem ogólnie zadowolonym użytkownikiem wzmacniacza od Fezz, a także bardzo zadowolony z obsługi producenta, to czy automatycznie również jestem podejrzany o bycie klonem?

 

Pomijając to mam swoją teorię n/t tych dziwnych komentarzy chwalących Pylona.

Może to po prostu jakiś nawiedzony marketingowiec dziabnął serię takich lipnych opinii (zapłacił za nie nawet) bez porozumienia z samą firmą?

Pracowałem kiedyś w pewnej firmie, która zmieniała obsadę działu marketingu prawie tak często jak ja skarpetki, a te biedaki kombinowały na wszelkie sposoby by się utrzymać. Nie raz trzeba było pewne sprawy odkręcać. Możliwe, że tu sytuacja wygląda podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szaman777 przejrzyj wątek fezza, zobacz jak rzeczowe niewygodne posty i pytania są zasypywane przez klonów ohami i ahami. Tylko o to chodzi. Nie można podyskutować argumentami, bo zaczyna się trolowanie. Sam tam opisałem pozytywne aspekty, ale jak wykazałem negatywy, to nagle kwestie podstawowych norm były zasypywane postami klonów.

Tyle w temacie.

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem Pylon ma więcj takich chamskich prymitywnych reklam, poniżej jest następna, hurtem już piszą w odstępie jednej godziny (ten sam klon). Poszukan nastepne ale to już może jutro.

 

 

Autor: tomasz pie

Data dodania: 15.07.2015 16:24 Jakość/cena:

starf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gifOcena ogólna:

starf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gif Plusy: dźwięk

cena

jakość wykonania

polska firma z rewelacyjnym podejściem do klienta Minusy: nie znalazłem, nawet szukając na siłę:) Twoja opinia: Długo poszukiwałem odpowiednich kolumn odpowiednich dla siebie, ale również ładnie wyglądających dla żony:) Dopiero po odsłuchu w salonie kolumn Pylon Pearl 25 stwierdziłem, że to to:) grają rewelacyjnie, cena przystępna, produkt polski, a nie jakaś chińszczyzna. Świetne wysokie i średnie tony, a dodatkowo ciepły bas, który uzupełnia to wszystko.

Z czystym sumieniem polecam te kolumny dla niezdecydowanych!!! Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: salon Gliwice Ile zapłaciłeś/aś?: 1500zł Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: jakość, dźwięk, cena, polski produkt Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: ^ do góry

 

 

 

 

 

 

 

Autor: tomasz pie

Data dodania: 15.07.2015 15:36 Jakość/cena:

starf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gifOcena ogólna:

starf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gifstarf.gif Plusy: Dźwięk

Jakość

Wygląd

Polski produkt

Cena Minusy: jeszcze nie znalazłem Twoja opinia: Witam wszystkich poszukujących głośników dla siebie. Od niedawna jestem posiadaczem głośników Pylon Pearl 25.Głośniki grają rewelacyjnie! Jeśli chodzi o ich dźwięk to...jest bardzo przyjemny dla ucha, nie jest ani trochę męczący po wielu godzinach słuchania. Ja zwracam uwagę na szczegóły w muzyce, każdy najmniejszy instrument lubię wyraźnie słyszeć. Również bardzo lubię średnie i wysokie tony, ale musi to wszystko być uzupełnione ciepłym basem, który jednak nie przejmuje inicjatywy i tutaj to wszystko mam:) a dodatkowo nie jest to tania chińszczyzna, która po 2 latach zacznie szwankować tylko polski produkt.

Opinią postanowiłem się podzielić, ponieważ chciałbym ułatwić komuś podjęcie decyzji. Sam długo szukałem odpowiednich głośników i dopiero podczas odsłuchu w salonie zdecydowałem się na ten model. Dzisiaj mogę powiedzieć, że był to bardzo dobry wybór. Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Gliwice Ile zapłaciłeś/aś?: 1500zł Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Rewelacyjnie brzmienie, przekonałem się do nich po odsłuchu w salonie Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: JBL Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Technics SU-VZ 220

Pioneer PD - S503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream, jak można mówić źle o swoich produktach?

 

 

Może Cię to zdziwi, ale tak właśnie jest. Jestem w takim wieku, w którym niczego nie muszę odgrywać, udawać i udowadniać. Gdyby moje Pylony grały źle, to szczerze bym to powiedział lub wymienił je na inne. W MOIM systemie i pokoju odsłuchowym brzmią bardzo dobrze i spełniają moje oczekiwania. Zdaję sobie sprawą z tego, że innym mogą zwyczajnie nie odpowiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Cię to zdziwi, ale tak właśnie jest. Jestem w takim wieku, w którym niczego nie muszę odgrywać, udawać i udowadniać. Gdyby moje Pylony grały źle, to szczerze bym to powiedział lub wymienił je na inne. W MOIM systemie i pokoju odsłuchowym brzmią bardzo dobrze i spełniają moje oczekiwania. Zdaję sobie sprawą z tego, że innym mogą zwyczajnie nie odpowiadać...

A czy sam rozumiesz co napisałeś we wcześniejszych swoich wypowiedziach ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem Pylon ma więcj takich chamskich prymitywnych reklam, poniżej jest następna, hurtem już piszą w odstępie jednej godziny (ten sam klon). Poszukan nastepne ale to już może jutro.

 

Dalej tu śmierdzi takimi wpisami ludzi z tak małą ilością wpisów .

 

Mój post, ten który cytujesz, może być podsumowaniem tego, o czym wcześniej pisałem.

Trochę mało to zrozumiałe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby moje Pylony grały źle, to szczerze bym to powiedział lub wymienił je na inne. W

 

Stream w moim odczuciu jesteś klonem bo 9 na 10 twoich wypowiedzi zawierają lokowanie produktu Pylon. Teraz zaczynasz wraz ze swoim drugim klonem tj. z Bartek Bartoszewski zamazywać sedno sprawy. A jak widać to dopiero początek "pięknych recenzji o twojej firmie. Panowie chyba już czas udać się na firmowy FB i tam ściemniać dalej bo tu już nasmrodziliście wystarczająco. Zostawcie to forum w spokoju, głupich tu więcej nie znajdziecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream w moim odczuciu jesteś klonem bo 9 na 10 twoich wypowiedzi zawierają lokowanie produktu Pylon. Teraz zaczynasz wraz ze swoim drugim klonem tj. z Bartek Bartoszewski zamazywać sedno sprawy. A jak widać to dopiero początek "pięknych recenzji o twojej firmie. Panowie chyba już czas udać się na firmowy FB i tam ściemniać dalej bo tu już nasmrodziliście wystarczająco. Zostawcie to forum w spokoju, głupich tu więcej nie znajdziecie

Gratuluję teorii spiskowej:) Równie dobrze można by powiedzieć, że działasz dla konkurencji Pylona, bo większość Twoich wpisów to próby dokopania tej firmie...

Rozumiem, że według Ciebie, właściciel produktów danej firmy nie ma prawa jej chwalić, bo będzie to ściemnianie, lokowanie produktu i robienie smrodu. Kolejna ciekawa teoria. Z takim podejściem może lepiej Ty zostaw to forum w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Stream w moim odczuciu jesteś klonem bo 9 na 10 twoich wypowiedzi zawierają lokowanie produktu Pylon. Teraz zaczynasz wraz ze swoim drugim klonem tj. z Bartek Bartoszewski zamazywać sedno sprawy. A jak widać to dopiero początek "pięknych recenzji o twojej firmie. Panowie chyba już czas udać się na firmowy FB i tam ściemniać dalej bo tu już nasmrodziliście wystarczająco. Zostawcie to forum w spokoju, głupich tu więcej nie znajdziecie

Adamskip Twoja wypowiedź miałaby sens gdybyś miał większy dorobek na tym forum, a tak sam brzmisz mało wiarygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie trzeba daleko chodzić szukając klonów. Niektórzy tu pisali o użytkownikach z małym albo wręcz zerowym dorobkiem, którzy się wypowiadają na forum i do ich wypowiedzi trzeba mieć ograniczone zaufanie. Ja też mam mały dorobek bo nie uważam się za znawcę sprzętu ani też za audiofila, więc rzadko się wypowiadam. Lubię słuchać muzyki, od jakiegoś czasu sprawia mi przyjemność obcowanie ze sprzętem audio z trochę wyższej półki niż to, co jest w supermarketach. Lubię też poczytać opinie użytkowników, dlatego od jakiegoś czasu tu zaglądam.

Po pół roku czytania tego forum wyrobiłem już sobie zdanie na temat niektórych forumowiczów i niektórych produktów, które tu są nachalnie przez tych że forumowiczów promowane. I moim zdaniem jeżeli jest tu jakiś klon nachalnie promujący markę Pylon, to jest forumowicz pod nickiem Q21.

Odkąd czytam to forum, w zasadzie w każdym wątku, w którym pojawia się pytanie na temat "jakie kolumny" zaraz się pojawia Q21 z poradą na pierwszy rzut oka w miarę obiektywną, bo pada najczęściej propozycja 2-3 producentów kolumn, ale jakoś tak to jest podane że jednak Pylon byłby najlepszy.

Dla kogoś kto czyta forum okazjonalnie, to nawet nie rzuca się w oczy, ale dla kogoś kto zagląda tu często, gołym okiem widać że według Q21 Pylon jest dobry do wszystkiego: do wzmacniacza NAD - Pylon, do HarmanKardon - Pylon, do Atol - Pylon i td.

Poniżej przytaczam kilka postów Q21. Proszę zwrócić uwagę na daty: to są tylko niektóre posty z ostatniego miesiąca.

Ale wystarczy w wyszukiwarce forum wpisać hasło "Pylon" i zgadnijcie czyje posty w 90% pojawią się z propozycją kolumn Pylon z odpowiednim uzasadniam jakie one są świetne i z zachętą do odsłuchu w salonie Q21. Po czymś takim nie mam zaufania ani do marki Pylon ani tym bardziej do salonu Q21.

 

236152709e29b.jpg

 

df318997002b6.jpg

 

755874eef7185.jpg

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

azimut ale Ty tak na poważnie czy dla jaj?

Przecież to jest branża a tam obiektywizmu no sorki ale nie będzie.

Po za tym brak konsekwencji w tym co mówisz, a co cytujesz. Bo wynika, że to nie tylko jawnoreklama pylonów ale też i Audio Academy, Hegla oraz Klipscha i Monitor Audio.

Dużo tego :)

Tym bardziej, że Q21 zaprasza do odsłuchów czyli osobistej weryfikacji organoleptycznej czyli przyjdź, posłuchaj, zdecyduj.

Jakiekolwiek opinie osób trzecich są raczej niewiele warte bo liczą się osobiste preferencje i osłuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie trzeba daleko chodzić szukając klonów. Niektórzy tu pisali o użytkownikach z małym albo wręcz zerowym dorobkiem, którzy się wypowiadają na forum i do ich wypowiedzi trzeba mieć ograniczone zaufanie. Ja też mam mały dorobek bo nie uważam się za znawcę sprzętu ani też za audiofila, więc rzadko się wypowiadam. Lubię słuchać muzyki, od jakiegoś czasu sprawia mi przyjemność obcowanie ze sprzętem audio z trochę wyższej półki niż to, co jest w supermarketach. Lubię też poczytać opinie użytkowników, dlatego od jakiegoś czasu tu zaglądam.

Po pół roku czytania tego forum wyrobiłem już sobie zdanie na temat niektórych forumowiczów i niektórych produktów, które tu są nachalnie przez tych że forumowiczów promowane. I moim zdaniem jeżeli jest tu jakiś klon nachalnie promujący markę Pylon, to jest forumowicz pod nickiem Q21.

Odkąd czytam to forum, w zasadzie w każdym wątku, w którym pojawia się pytanie na temat "jakie kolumny" zaraz się pojawia Q21 z poradą na pierwszy rzut oka w miarę obiektywną, bo pada najczęściej propozycja 2-3 producentów kolumn, ale jakoś tak to jest podane że jednak Pylon byłby najlepszy.

Dla kogoś kto czyta forum okazjonalnie, to nawet nie rzuca się w oczy, ale dla kogoś kto zagląda tu często, gołym okiem widać że według Q21 Pylon jest dobry do wszystkiego: do wzmacniacza NAD - Pylon, do HarmanKardon - Pylon, do Atol - Pylon i td.

Poniżej przytaczam kilka postów Q21. Proszę zwrócić uwagę na daty: to są tylko niektóre posty z ostatniego miesiąca.

Ale wystarczy w wyszukiwarce forum wpisać hasło "Pylon" i zgadnijcie czyje posty w 90% pojawią się z propozycją kolumn Pylon z odpowiednim uzasadniam jakie one są świetne i z zachętą do odsłuchu w salonie Q21. Po czymś takim nie mam zaufania ani do marki Pylon ani tym bardziej do salonu Q21.

 

236152709e29b.jpg

 

df318997002b6.jpg

 

755874eef7185.jpg

 

Q21 bym się nie czepiał. Kogo mają promować jak nie producenta, którego są oficjalnym sprzedawcą? Występują jako BRANŻA i są aktywni na forum w wątkach gdy ktoś czegoś poszukuje. W uprzejmy i nie nachalny sposób proponują to co mają sami w ofercie, zawsze kilka propozycji do wyboru, zaproszenie na odsłuchy itp. Nawet z przykładów, które podałeś wcale nie wynika, że Pylon to jedyny słuszny wybór. Osobiście dopiero z Twojej wypowiedzi dowiedziałem się, że Q21 ma Pylona w ofercie. Na forum jestem trochę dłużej od Ciebie, więcej czytam niż piszę i nigdy nie zauważyłem niczego niestosownego u Q21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w branży audio, ale jestem nie najgorszym specjalistą jeśli chodzi o sprzedaż. Każdy ww post Q21 jest tak skonstruowany aby promować jedną markę przy jednoczesnym zachowaniu pozorów że jest się obiektywnym. Dlatego wrzuca się najpierw kilka propozycji innych produktów, a na koniec delikatnie się sugeruje że jednak jest taki jeden produkt który ciebie zadowoli najbardziej. Do tego, w każdym ww poście te "inne" marki są rzeczywiście za każdym razem inne, ale Pylon jest najlepszy do wszystkiego i dlatego pojawia się w każdym poście:)

Ja pewnie jestem dziwny człowiek, dlatego nie mam usprawiedliwienia dla takiego postępowania. Co z tego że jest z branży i jest dystrybutorem określonej marki? To może nie powinien się udzielać tu na forum ze swoimi opiniami bo wciska ludziom to co mu się opłaca, więc niech wykupi reklamę, a nie udaje obiektywnego fachowca który chce pomóc ludziom.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą w branży audio, ale jestem nie najgorszym specjalistą jeśli chodzi o sprzedaż. Każdy ww post Q21 jest tak skonstruowany aby promować jedną markę przy jednoczesnym zachowaniu pozorów że jest się obiektywnym. Dlatego wrzuca się najpierw kilka propozycji innych produktów, a na koniec delikatnie się sugeruje że jednak jest taki jeden produkt który ciebie zadowoli najbardziej. Do tego, w każdym ww poście te "inne" marki są rzeczywiście za każdym razem inne, ale Pylon jest najlepszy do wszystkiego i dlatego pojawia się w każdym poście:)

Ja pewnie jestem dziwny człowiek, dlatego nie mam usprawiedliwienia dla takiego postępowania. Co z tego że jest z branży i jest dystrybutorem określonej marki? To może nie powinien się udzielać tu na forum ze swoimi opiniami bo wciska ludziom to co mu się opłaca, więc niech wykupi reklamę, a nie udaje obiektywnego fachowca który chce pomóc ludziom.

 

Nie wiem jak funkcjonuje BRANŻA na forum ale widzę często tutaj okienka z reklamą Q21, więc pewnie nie za darmo są umieszczane. Będę jednak obstawał, że przesadzasz. Jak idziesz do salonu Toyoty to oczekujesz, że sprzedawca obiektywnie powie Ci po cichu, że skrzynia CVT w Toyotach jest do d...y. i odeśle Cię do np. do Subaru?

 

Q21 ma Pylona w ofercie, może ma na nim wysoką marżę i co z tego? wybór należy zawsze do Ciebie. Q21 nie jest od doradzania co kupić używanego na allegro tylko co kupić w ich sklepie. Czy to takie trudne do ogarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak funkcjonuje BRANŻA na forum ale widzę często tutaj okienka z reklamą Q21, więc pewnie nie za darmo są umieszczane. Będę jednak obstawał, że przesadzasz. Jak idziesz do salonu Toyoty to oczekujesz, że sprzedawca obiektywnie powie Ci po cichu, że skrzynia CVT w Toyotach jest do d...y. i odeśle Cię do np. do Subaru?

 

Miałbyś racę gdyby nie jeden szczegół. To forum to nie jest salon Q21.

Rozumiem że według Ciebie jeżeli ktoś zamieszcza tu reklamy (oczywiście nie za darmo) to może na forum robić co chce i pisać co chce.

 

Q21 ma Pylona w ofercie, może ma na nim wysoką marżę i co z tego? wybór należy zawsze do Ciebie. Q21 nie jest od doradzania co kupić używanego na allegro tylko co kupić w ich sklepie. Czy to takie trudne do ogarnięcia?

 

Na tej samej zasadzie Pylon może robić też co chce i np. wysyłając tu klonów (choć nie twierdzę że tak robi), którzy mogą sobie pisać co chcą i gdzie chcą. A co mają pisać korzystne opinie na temat innych produktów, skoro płaci im producent jednego konkretnego?:)

To Ty nie ogarniasz: takie forum to nie jest miejsce dla "ludzi z branży", którzy próbują wcisnąć tu ludziom to co mają akurat w ofercie. Na takie forum ludzie przychodzą aby się dowiedzieć czegoś od użytkowników sprzętu. Jeżeli chcę porady sprzedawcy, to idę do salonu a nie na forum!

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś racę gdyby nie jeden szczegół. To forum to nie jest salon Q21.

Rozumiem że według Ciebie jeżeli ktoś zamieszcza tu reklamy (oczywiście nie za darmo) to może na forum robić co chce i pisać co chce.

 

 

 

Na tej samej zasadzie Pylon może robić też co chce i np. wysyłając tu klonów (choć nie twierdzę że tak robi), którzy mogą sobie pisać co chcą i gdzie chcą. A co mają pisać korzystne opinie na temat innych produktów, skoro płaci im producent jednego konkretnego?:)

To Ty nie ogarniasz: takie forum to nie jest miejsce dla "ludzi z branży", którzy próbują wcisnąć tu ludziom to co mają akurat w ofercie. Na takie forum ludzie przychodzą aby się dowiedzieć czegoś od użytkowników sprzętu. Jeżeli chcę porady sprzedawcy, to idę do salonu a nie na forum!

 

Jest na to prosta rada: nie czytaj postów forumowiczów, którzy mają dopisek BRANŻA.

 

Nie Ty i nie ja wymyśliliśmy to forum ale przychodząc tutaj akceptujemy jego zasady, w tym możliwość pisania przez BRANŻĘ i chyba lepiej, że jest to jawne. Co do "klonów" to sprawa jasna i wszyscy się zgadzamy, że trzeba zjawisko tępić. Q21 to jednak nie żaden klon, a promuje to co im się podoba i opłaca bo to jest biznes.

 

Nie znam finansowania forum ale przypuszczam, że pochodzi głównie z reklam czyli piszemy i czytamy tutaj ZA DARMO głównie dzięki tej BRANŻY, którą tak piętnujesz. Pomyśl trochę. EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam finansowania forum ale przypuszczam, że pochodzi głównie z reklam czyli piszemy i czytamy tutaj ZA DARMO głównie dzięki tej BRANŻY, którą tak piętnujesz. Pomyśl trochę. EOT

 

Nie mam nic przeciwko reklamom. Ale nie podoba mi się że ktoś, kto opłaca tutaj reklamy może sobie pozwolić na więcej. Tylko tyle. Ja nie opłacam tu reklam, ale mam nadzieję że mam jeszcze prawo do tego aby coś mi się podobało albo nie. Nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać, ani z nikim się kłócić. Wyraziłem swoją opinię, poparłem ją przykładami. Nie każdy musi się ze mną zgadzać i nie do każdego muszą przemawiać moje argumenty.

W tej chwili tu wyświetlają się reklamy Audiopolis, Onkyo, STX, Yamaha. Czy ja coś napisałem na temat tych firm, czy napisałem że przeszkadzają mi ich reklamy, czy napisałem że mają kiepskie produkty?

Uważa że jeżeli ktoś z branży chce promować produkty ze swojej oferty to powinien założyć wątek SPONSOROWANY i tam może pisać co chce. I takie wątki są na tym forum, ale są one zakładane przez firmy które nie próbują udawać obiektywnych fachowców.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątki Sponsorowane są mało poczytne, nie zaglądam tam wcale. Q21 praktycznie nie zakłada wątków tylko odpowiada na pytanie typu "zestaw do rocka do 4000 zł " itp. Nie może tego robić? dlaczego? Nie jestem ich adwokatem, nawet nic nigdy od nich nie kupiłem i raczej nie kupię bo nie mają niczego co by mnie interesowało, a poza tym swojego "króliczka" już złapałem. Zabrałem głos tylko dlatego, że zrównywanie ich z bezczelnymi klonami to gruba przesada i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może tego robić? dlaczego?

Może. A mi się na to może rzygać chcieć. Nie może?

Szeptaną reklamę można robić ale sprytnie. Porównaj to do działalności S4Home, jako dobry przykład.

Mamy to i tamto. Dla ciebie podejdzie to i być może coś tam jeszcze. Nie "dla każdego i na każdą okazję kolumny XX" tylko coś realnie doradzają. Czasem podrzuca pomysł nawet z używanych, chociaż interesu w tym żadnego nie mają. Albo Zap-audio w zakładce diy.

Mój odbiór takiej działalności jest zupełnie, inny. Chociaż ostatecznie cel tej działalności podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeptaną reklamę można robić ale sprytnie. Porównaj to do działalności S4Home, jako dobry przykład.

 

Mam podobne odczucia na temat S4Home. Aktywnie udzielają się na forum, ale w ich postach nie widzę bezczelnego promowania i wciskania na siłę jednego produktu.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 działają jak automat. Jest pytanie, jest odpowiedź nieważne czy na temat. Normalne, że polecają sprzęty na których mają największą marżę. Pylon i Fezz rozdają sprzęty "za darmola" to sklepy chętnie z tego korzystają. Rozliczają się jak opchną towar. Ich wpisy to taki forumowy folklor i tak radzę je traktować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie znam finansowania forum ale przypuszczam, że pochodzi głównie z reklam czyli piszemy i czytamy tutaj ZA DARMO głównie dzięki tej BRANŻY, którą tak piętnujesz. Pomyśl trochę. EOT

 

Akurat koszty utrzymania forum są pomijalne - jedna osoba jest to w stanie sfinansować bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat koszty utrzymania forum są pomijalne - jedna osoba jest to w stanie sfinansować bez bólu.

 

Nie wiem ile osób utrzymuje to forum, ale właścicielem domeny audiostereo.pl jest spółka SITE S.A. z Olsztyna, która jest notowana na new connect. A to znaczy, że musi zarobić nie tylko na ludzi którzy to forum utrzymują, ale i na administrację, władze spółki oraz akcjonariuszy. Jest biznes jak każdy inny, Ze strony właściciela:

"Największy polski serwis dla pasjonatów tematyki audio. Oparty jest na forum zawierającym ponad 2 500 000 postów. Strona posiada kilkadziesiąt tysięcy zarejestrowanych użytkowników oraz kilkaset tysięcy podstron. Serwis posiada działy: Magazyn, Sklepy, Opinie, Ogłoszenia, Blogi, Ranking sprzętu."

Jedna osoba tego nie ogarnie, a już tym bardziej nie byłaby w stanie sfinansować wypromowanie tej domeny. Oczywiście jeśli mówimy średnio statystycznym Kowalskim, a nie o Kulczyku czy Czarneckim, którym notabene nie chciałoby się pewnie ogarniać tego forum.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.