Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do ok 15 tys.


CrX

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam zbadać propozycje Venoma tj. Cayin + studio16hz lub audio convector. W salonie w którym będę to wszystko niby jest. Zobaczymy jak to zagra, zapowiada się ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie mieszaksz, ale jesli masz taka mozliwosc to z mojej strony proponuje posluchac jeszcze kolmun aktywych w jakims sklepie muzycznym ze sprzetem studyjnym.

Niech to beda Neumann KH310, Event Opal, KS Digital czy APS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim budżecie to połączenie NAD + XT8F może być na prawdę zacne

Zamierzam zbadać propozycje Venoma tj. Cayin + studio16hz

Pisałem Ci o tym od początku, no ale tak kto słucha branży :)

Minas Anor od Studia 16HZ z lampą Cayin A55TP.

Możesz tego odsłuchać u nas.

 

Między tymi dwoma zestawami mieć wybór to zacny wybór :) Raczej z tych przyjemniejszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odłuchałem:

 

Cayin A55TP + studio 16 hz Minas Anor IIIs / Tannoy XT 8F

oraz

Sugden a21+ kolumny j.w.

 

Bardzo pozytywnie zaskoczony jestem kolumnami studio 16 Hz. Naprawdę mają coś w sobie takiego, że każdy rodzaj muzyki sprawia ogromną frajdę. Czy słuchałem muzyki filmowej, rocka, florence & the machine, wiedźmin 3 ost - wszystko brzmiało bardzo przestrzennie ale i co jest dziwne w ogóle nie męczyło słuchu. Nie wiem jak mógłbym to opisać, ale wszystkie nagrania były "bardzo przyjemne" dla uszu. Sugden a21 niby klasa A, 25W na kanał....ale jak to grało !!!! max 1/4 głośności a było za dużo. Dźwięk bardzo soczysty i o dziwo wszystko elegancko było słyszalne: vocale, góra, środek i nawet bas. Jednak nie był on duży.

 

Przy ww wzmakach Tannoye zagrały również nieźle. Oczywiście przy Sugdenie lepiej. Podczas grania basów.... przyjemnie nogawki u spodni falowały :D Bardzo duży bas, który czuć po podłodze, który wprowadza w drżenie cały pokój :) Co mi nie pasowało to fakt, że trochę zaczęły męczyć. Jednak ich nie skreślam, gdyż umówiłem się na następny odsłuch, w którym będzie Cayin / Cambridge Audio CA, CXN,CXC + Studio16hz / Tannoy.

Sugden niestety za drogi......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do punktu wyjścia tak jak na początku padło żebyś zobaczył Minasy tak okazały się faworytem.

A na dodatek masz najlepszy support że strony producenta Grzegorza jaki można sobie wyobrazić

Weź jeszcze pod uwagę że w domu nie masz zapewne takiej adaptacji akustycznej jak w salonie i dźwięk z Tannoy będzie ciebie męczyć jeszcze bardziej. Pogłosy niestety zrobią swoje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ venom200

Co masz na myśli mówiąc, że mam suport ze strony producenta?

 

Nie będę spieszyć się z wyborem. Mam jeszcze kilka opcji, z którymi chciałbym się zapoznać.

Mam wrażenie, że cayin A55-TP jakby miał zbyt mało mocy dla Tannoy XT 8F. Dlatego jeszcze potestuję go kilka razy.

Na koniec oczywiście prezentacja całości w domu. Sprzedawca w salonie zaproponował nawet, aby wziąć 2 pary kolumn do sprawdzenia.

W salonie muzycznym raczej nie było paneli ściennych tłumiących dźwięk. Cztery gładkie ściany i wykładzina na podłodze, sofa, stolik. Pomieszczenie dość małe, miało może 15m2 ?

Spodziewam się, że mój salon będzie mieć lepsze parametry wygłuszające :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc, że mam suport ze strony producenta?

Że się wtrącę. Poczytaj wątek Studio 16 Hertz, i oceny odnośnie kontaktu i wsparcia e strony producenta. W każdym razie po kupnie nie zostaniesz sam z ewentualnymi problemami , pytaniami, modyfikacjami sam sobie. W razie awarii, również nie wysyłasz sprzętu do Pakistanu, tylko masz serwis na miejscu. Zadzwoń, pogadasz, dowiesz się wielu cennych informacji i będziesz wiedział co dlej, w którą stronę iść , czego słuchać....itp,itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
@ venom200

Co masz na myśli mówiąc, że mam suport ze strony producenta?

 

Nie będę spieszyć się z wyborem. Mam jeszcze kilka opcji, z którymi chciałbym się zapoznać.

Mam wrażenie, że cayin A55-TP jakby miał zbyt mało mocy dla Tannoy XT 8F. Dlatego jeszcze potestuję go kilka razy.

Na koniec oczywiście prezentacja całości w domu. Sprzedawca w salonie zaproponował nawet, aby wziąć 2 pary kolumn do sprawdzenia.

W salonie muzycznym raczej nie było paneli ściennych tłumiących dźwięk. Cztery gładkie ściany i wykładzina na podłodze, sofa, stolik. Pomieszczenie dość małe, miało może 15m2 ?

Spodziewam się, że mój salon będzie mieć lepsze parametry wygłuszające :)

Mam na myśli że kupujesz kolumny a producent doradza Ci jaki najlepszy setup w jak najniższej cenie. Wypożycza sprzęt bez problemu nawet jak nie masz kasy to nie krzyczy od razu za jakieś kaucję. Wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem w razie potrzeby ma pomysl na upgrade. Inni powinni się tylko uczyć. Lepszego wsparcia i lepszej osoby która robi to z pasją nie znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że są jakieś problemy z kolumnami Studio 16 Hz? Awaryjne są?

Nie, Ale wsparcie jest na wysokim poziomie. Goście ogarniają co robią. Gwarancja na Cayiny także niby dwa lata, ale wsparcia nie odmówią jeśli nie zrobiłeś nic umyślnie.

E tam :D

Tu się zawsze zastanawiam jak wyciągnąć ten głośnik. W nowych XT są przykręcane w starszych DC, Precision czy Definition jest srebrna chyba przyklejony ring. Nieco gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ano dla tego że już nie raz i tu chyba każdy przyzna mi rację że prezentacja możliwości sprzętowych w salonach zasadniczo różni się od odsłuchów w własnym domu . No cóż tu jest największy problem .Ale i na to są rady, inf na priv

 

 

Po raz kolejny kolega pisze "info na priv" chcąc udzielać rad. A dlaczego nie na forum ? Wszyscy chcielibyśmy poznać receptę na audio nirvanę.

Myślę sobie jednak, że po ilości błędów ortograficznych oraz stylistycznych ja bym koledze nie zaufał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tu się zawsze zastanawiam jak wyciągnąć ten głośnik. W nowych XT są przykręcane w starszych DC, Precision czy Definition jest srebrna chyba przyklejony ring. Nieco gorzej.

 

To maleństwo wytrzymuje 350 W w peak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Maleństwo może i tak, ale te 15tki w DC6T nie wytrzymywały więcej niż 80:) Sprawdzone :)

Moc znamionowa, a peak, to dwie różne rzeczy.

Tak czy owak, przypadkiem spalić nie jest łatwo.

 

89bdd33efd8730e341b7e55355a00f38.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz je?

Powiem Ci że to jedne z ciekawszych kolumn jakie spotkałem. Granica dźwięku jest bardzo krótka.

Na godzinie 9:30-10 w zależności od wzmacniacza grają fenomelanie. Wciągająco, żywo. Z kolei deczko wyżej 15tki nie wyrabiają.

Nie chodzi o moc, bo głosniki nadal grajączysto ale wychył jest za duzy i tracą kontrole.

Co ciekawe te same przecież membrany w modelu Precision wytrzymują znacznie więcej i trzymają kontrole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Masz je?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Masz je?

Powiem Ci że to jedne z ciekawszych kolumn jakie spotkałem. Granica dźwięku jest bardzo krótka.

Na godzinie 9:30-10 w zależności od wzmacniacza grają fenomelanie. Wciągająco, żywo. Z kolei deczko wyżej 15tki nie wyrabiają.

Nie chodzi o moc, bo głosniki nadal grajączysto ale wychył jest za duzy i tracą kontrole.

Co ciekawe te same przecież membrany w modelu Precision wytrzymują znacznie więcej i trzymają kontrole.

 

Myślisz, że to wina głośników...? Czy jak zwykle złego doboru amplifikacji?

 

 

Patrick...podoba mi się wpis...

 

"Gra tak ładnie, że aż strach coś ruszyć :)"

 

Tak trzymaj :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :)

 

 

U mnie dożywocie mają m2 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co ciekawe te same przecież membrany w modelu Precision wytrzymują znacznie więcej i trzymają kontrole.

 

Precision mają prawdopodobnie podwójny układ magnetyczny.

Taka moja luźna hipoteza, bo skądś takie głośniki w DC6T SE się wzięły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po 2h słuchania znowu:

Minas Anor 2,5 i Cayin CS-55A z Auralic Altair :)

Podłączyliśmy również Tannoy XT 8F (również znowu).

 

Jednak Tannoy gra trochę słabiej. Mniej szerokości za to większy rozmach i moc. W porównaniu z NAD 375 Cayin chyba nie daje rady Tannoyom. Basu jest dużo mniej.

 

Świetnie spisywał się TIDAL na Altairze. Jakość pierwszorzędna.

 

Jeszcze nie odsłuchiwałem Cambridge Audio, ale z doradca stwierdził, że wg moich preferencji nie ma co, gdyż inne modele bardziej utrafią w mój gust.

Do przesłuchania będą jeszcze: Pylon Audio, Focal Aria 926 i jeszcze coś extra.

 

Na chwilę obecną faworyt to Cayin i Studio 16hz. Do tego potrzebuję jeszcze źródło. Najprawdopodobniej będzie to Auralic mini lub bluesound node 2 - pomógłby ktoś co lepsze?

Do tego Cedek chyba dokupię w późniejszym terminie z uwagi na przekroczenie budżetu :) Prosiłbym ewentualnie o jakieś niedrogie propozycje: max 2-3 tys zł. A może jest combo (CD, streamer) godne polecenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak udało Ci się odsłuchać Sugdena razem z kolumami 16hz. Wypożyczyłeś oddzielnie i poszedłeś do sklepu z nim ? Domyślam się, że odłuchy robisz w planecie dźwięku w warszawie ?

Pisałeś, że grało z Sugdenem super, dlaczego jednak nie ten trazystor wklasie A ?

 

Posłuchałbym zestawu który wybierzesz od razu np z Auraliciem Mini, żebyś nie był rozczarowany później po zmianie z Altair. To jednak chyba inne półki sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.