Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do ok 15 tys.


CrX

Rekomendowane odpowiedzi

Sls weź na samosia.pl sie zapisz...albo cos w tym stylu :) perl lite...to był spoko wzmak, jak cena o polowe spadła. Tak samo 8005. Brytyjskie wzmaki produkowane w Chinach...mówisz o jakiejś niszy, bo większość jest robiona w UK, choć są wyjątki, które są cienkie jak barszcz np "Kambodża" czyli CA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak, zamiast przepychanek, podamy dla kolegi więcej propozycji "zamiennika" tego Sugdena - bo to jest faworyt, a faworyci winszują sobie wysokie honoraria. Zawodnicy Xindak i Vincent zostali wymienieni, widzę, że Musical ma coś z 6 kpln. Coś jeszcze? Co do kolumn, to w nowym budżecie(18-19 kpln) niżej 8 kpln chyba nie ma co patrzeć. Nie wiem też jak z lampkami - bo skoro kolumny mają być solidne, podłogowe to trochę watów i amperow się przyda(choć Sugden niby ma tylko 30 - jeśli dobrze pamiętam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30W w klasie A starczy spokojnie na wiekszość kolumn na rynku. Jeśli się podoba to trzymaj się tego sugdena i szukaj kolumn. Kupienie kolumn za 6k do wzmaka za 10k nie bedzie mezaliansem

 

mnie swego czasu ten sugden oczarował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie swego czasu ten sugden oczarował

 

Mnie też, właśnie zbieram kaskę na A21 signature.

Rewelacja wzmacniacz, pięknie się zgrywa z minasami.

 

choć są wyjątki, które są cienkie jak barszcz np "Kambodża" czyli CA.

Cienkie?

Pewnie nie słuchałeś najnowszej serii CA.

Elektronika naprawdę daje rade i to już nie to samo co kiedyś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wątek idzie w inną stronę niż powinien.

Crx odsłuchaj coś i wróć z informacjami bo tak to temat upadł i znowu zaczynają się klutnie i sprzeczki.

Musisz ratować swój wątek :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś Vincent 237 + aperture/ tempo 6. W planach a70t + arcada, parasound + aperture... chyba nie szybko coś wybiorę ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sls weź na samosia.pl sie zapisz...albo cos w tym stylu :) perl lite...to był spoko wzmak, jak cena o polowe spadła. Tak samo 8005. Brytyjskie wzmaki produkowane w Chinach...mówisz o jakiejś niszy, bo większość jest robiona w UK, choć są wyjątki, które są cienkie jak barszcz np "Kambodża" czyli CA.

Jak tak jest to pokaż lepiej lub przynajmniej tak samo dobrze grający i wykonany nowy wzmacniacz za 2500PLN? To samo CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
dziś Vincent 237 + aperture/ tempo 6. W planach a70t + arcada, parasound + aperture... chyba nie szybko coś wybiorę ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

I jak AP vs Minasy?

dziś Vincent 237 + aperture/ tempo 6. W planach a70t + arcada, parasound + aperture... chyba nie szybko coś wybiorę ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś poleciłby jeszcze inne zestawy?

Wzmak + kolumny max do 18-19 tys.

I pytanie drugie, czy ktoś z wawy lub okolic posiada cayin a70t mk2 i byłby chętny w pomocy na odsłuch :)

Wiesz co, każdy pisze Ci coś innego. Czytaj te opinie, zaliczaj kolejne odsłuchy, ale póki co nic nie kupuj. To jest naprawdę dobra rada. Sam swojego czasu wywaliłem ponad 20k na zmiany i nic na tym nie zyskałem.

 

To co Ci proponowano na początku ma sens, ale to nie jest wszystko. W cenie 19k zahaczasz np. o Spendor + Lavardin i możesz mi wierzyć że to nie jest to samo co Denon czy Yamaha. Propozycja Sependor/Harbeth + Naim też ma sens. Jest też np. coś takiego jak Moon (wzmacniacz, który warto poznać bliżej) w zestawieniu z jakimiś dobrymi kolumnami. 19k to już mało nie jest. Odpuść sobie ostateczną decyzję na 3 miesiące, a zobaczysz że na dobre Ci to wyjdzie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też np. coś takiego jak Moon (wzmacniacz, który warto poznać bliżej) w zestawieniu z jakimiś dobrymi kolumnami.

 

Potwierdzam, Moony są fajne!

Słuchałem kiedyś integry Moona, bodajże 40 czy 60W, takiej niedużej z... Bowersami 802 i dawała radę!

Prowadziła te kolumny naprawdę bdb (a miałem wtedy też odniesienie do znacznie, znacznie mocniejszego wzmaka).

Moony są chyba troszkę chłodnawe, ciemnawe więc osobiście łączyłbym je z ciepło grającymi kolumnami, choć w całości chłodne zestawienia też mogą się komuś spodobać.

 

Wiesz co, każdy pisze Ci coś innego. Czytaj te opinie, zaliczaj kolejne odsłuchy, ale póki co nic nie kupuj. To jest naprawdę dobra rada. Sam swojego czasu wywaliłem ponad 20k na zmiany i nic na tym nie zyskałem.

 

 

Święta prawda!

U wielu osób emocje biorą górę (rozumiem to bo sam należę do bardzo niecierpliwych osób, które wszystko chcą mieć "na już" ale wiem, że w tym temacie po prostu nie warto się przypalać, w większości przypadków potem się żałuje. Wystarczy popatrzeć na portale aukcyjne, ogłoszenia, ile różnej maści sprzętu się wystawia, często praktycznie nowego!

Czasem to przypadki losowe, ale to czasem, w większości... rozczarowanie po dłuższym odsłuchu.

 

dziś Vincent 237 + aperture/ tempo 6. W planach a70t + arcada, parasound + aperture... chyba nie szybko coś wybiorę ;)

 

Jak wrażenia? Bardzo jestem ciekaw.

Mnie swego czasu Tempo powaliły, w salonach wypadały świetnie, to one zawsze przyciągały moją uwagę.

Pierwsze minuty grania - Tempo zawsze wygrywało.

Dalej twierdzę, że to bdb kolumny, wybijające się wieloma cechami, ale... przy dłuższym słuchaniu Arcada + A70T zdeklasowały zestawienie Tempo z różnymi wyrafinowanymi, drogimi piecami,

Inne granie. Pierwsze minuty: no nie, te Arcady coś średnicą za bardzo grają. Chwileczkę odsłuchu i JA (powtarzam ja) stwierdziłem, że to jedno z najlepszych zestawień jakie słuchałem. Po prostu inna estetyka grania, wreszcie kolumny, które dają radość słuchania i nie męczą po długim czasie a jednocześnie nic im nie brakuje.

 

30W w klasie A starczy spokojnie na wiekszość kolumn na rynku. Jeśli się podoba to trzymaj się tego sugdena i szukaj kolumn. Kupienie kolumn za 6k do wzmaka za 10k nie bedzie mezaliansem

 

 

Dokładnie!

 

Nie doradzajcie chłopakowi żadnych Marantz bo się tylko wqurzy i wywali kasę i za miesiąc będzie dalej kombinować .

 

Marantze i te sprawy: moim zdaniem to warto było np. PM-75 za tysiaka kiedyś kupić, to super granie w tej kasie.

Nowe, budżetowe modele... niestety to nie chce grać, w porównaniu z innymi klockami, mniej znanych producentów w tych pieniądzach.

Mówię to mimo sporego sentymentu do Marantza i Denona właśnie!

 

 

S4Home - nie znam, nie byłem, ale jak obserwuję Wasze wpisy to jesteście chyba jedynym salonem, albo jednym z nielicznych, który nie narzuca za wszelką cenę i nie próbuje wcisnąć produktu, z którego jest największy interes.

Bardzo dobra polityka, na pewno przyniesie więcej zadowolenia wśród klientów niż naganiactwo, choć wiadomo, że traci się w ten sposób sporo tych "napalonych, niekumatych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku trzeba napisać, że pomieszczenie odsłuchowe było duże. Dodatkowo umieszczono w nich panele akustyczne.

Vincent 237 + aperture / tempo 6: hybryda gra o wiele inaczej niż cayin z minasami. Tu było mniej gładkości, więcej basu (średnica głośnika aperture 18cm - nie mało i to czuć), góra dźwięczna, melodyjna, szybka. Niestety nie tak dźwięczna i nie tak klarowna jak u minasów. Ale za to bardzo dostępna, jakby od razu słyszalna. Minasy jakby "filtrują" górę i średnicę i do ucha dociera jakby "oczyszczone" brzmienie. Tutaj było lekko u góry i bardzo muzykalnie. Do tego ten Vincent to niezły potworek jeśli chodzi o bas :) tempo 6 czasem "dudniło" przez co je na pewno odrzucam. Dodatkowo tempo 6 mają woofery po bokach. U mnie kolumny niestety będą staly przy słupie w narożniku ścian, przez co woofery tempo nie zagrają dobrze. Wysokie iśrednie tony w tempo były niezłe, szybkie, klarowne, muzykalne. Aby w pełni docenić cały zestaw musiałbym poświęcić kilka dni na odsłuch. We czwartek mam dogrywkę z Parasound i może lampowcem Vincenta (nazwy nie pamiętam chyba TAC) - kolumny aperture i coś jeszcze (nie pamiętam nazwy).

 

Powyższe grało ze streamerem/daciem Naim.

 

Dziś katuję minasy z sugdenem i tannoy. Być może przesłucham jeszcze minasy premium / signature. - całość we współpracy z Auralic Mini (DAC).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brakować Ci będzie w minasach wysokich a jednocześnie będziesz miał w miarę poprawną resztę toru, spróbuj koniecznie wersji z lepszą wysokotonówką, będzie więcej detalu, dźwięczności, wybrzmień, jednak bez ostrości (ta w tempo może się zdarzyć jeśli cokolwiek w torze zawiedzie albo będą gorsze nagrania).

U mnie akurat w pokoju jest niedomiar basu, więc pójdę pewnie w Arcady, ale średnica i góra będzie na porównywalnym poziomie pewnie.

Ciekaw jestem Twoich dalszych wniosków, długi czas się motałem aż znalazłem swoje brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak AP vs Minasy?

jednak bez ostrości (ta w tempo może się zdarzyć jeśli cokolwiek w torze zawiedzie albo będą gorsze nagrania).

Mam podobne zdanie. Z AP trzeba uważać. Dokładnie dobierać zródło i okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obejdzie się bez sprawdzania w domu, skoro będzie stać przy ścianie czy innym słupie.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś minasy podstawowe, Tannoy xt 8f, minasy signature + Sugden + auralic mini. Minasy podstawowe pobiły konkurencję ;)

 

Zastosowano kable wzmacniające bas ;) całość grała tidal na dacu ariesa mini. Było naprawdę nieźle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minasy podstawowe pobiły konkurencję ;)

 

Zastosowano kable wzmacniające bas ;) całość grała tidal na dacu ariesa mini. Było naprawdę nieźle.

 

Spróbuj jeszcze signature, może będzie lepiej, a może okaże się, że taka ilość góry, detalu, wybrzmień jest w sam raz.

Nie na darmo Minasy zdobyły takie uznanie.

A jeśli się pojawiają do sprzedaży... to często z tego powodu, że ktoś idzie wyżej.

 

PS.

Nie jestem naganiaczem, nie mam z tego nic, ot. wspominam o nich gdyż zauroczyły mnie ostatnimi czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem czemu ludzie piszą, że jest ich tak dużo w sprzedaży, przecież raptem są 2-3 ogłoszenia minasów...

Można powiedzieć, że podjęliśmy decyzję już :)

 

Niestety nie wiem, które to kable były. Kolor niebieski ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuj jeszcze signature, może będzie lepiej, a może okaże się, że taka ilość góry, detalu, wybrzmień jest w sam raz.

Nie na darmo Minasy zdobyły takie uznanie.

A jeśli się pojawiają do sprzedaży... to często z tego powodu, że ktoś idzie wyżej.

 

PS.

Nie jestem naganiaczem, nie mam z tego nic, ot. wspominam o nich gdyż zauroczyły mnie ostatnimi czasy.

Ja sam zastanawiam się nad zmianą na Arcady tylko kariery brak narazie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem czemu ludzie piszą, że jest ich tak dużo w sprzedaży, przecież raptem są 2-3 ogłoszenia minasów...

 

Jak ktoś chce się do czegoś przyczepić to zawsze znajdzie powód.

 

Niestety nie wiem, które to kable były. Kolor niebieski ^^

 

Też mi się zawsze wydawało, że niebieskie kable miały sporo basu ;) A tak na poważnie do dopytaj w salonie jakie to były kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wiem czemu ludzie piszą, że jest ich tak dużo w sprzedaży, przecież raptem są 2-3 ogłoszenia minasów...

 

3 do max 12 miesięcy i będziesz wiedział czy warto było wydać te pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, które to kable były. Kolor niebieski ^^

 

Jeśli słuchałeś minasów w planecie dźwięku to oni podpinają albedo blue, ale nie wiem o co chodzi z tym basem. Ja ich tam słuchałem, ten pokój jest nieco za mały i trzeba najniższe pasmo na pewno odbierać z dystansem i brać na nie poprawkę, bas tam lubi szaleć, wzbudza się, jest go naprawdę sporo i ciężko tam sobie z nim poradzić. Ile może mieć w planecie ten pokoik? 15m2 ? Tak więc jak zawsze konieczne odsłuchy u siebie, bo pomimo, że wg. mnie grały super to brakowało ostatecznie opanowania basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w minasach był mały i biorąc pod uwagę całość charakteru brzmienia był wystarczający (oczywiście z sugdenem).

W porównaniu z signature było dobrze. Signature był taki suchy i praktycznie bez basu. Nie wiem, czy to zamierzony efekt, czy np. kolumny nie były wygrzane. W każdym razie minasy podstawowe grały lepiej.

 

ps. Dziś aperture + Vincent i parasound :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... jednak stwierdziłem, że nie będę się spieszyć.

Dziś odsłuchałem Audio Physic classic 20 + Parasound halo / Vincent 237 + CD Vincent.

Kurcze... Audiophysic'i + parasound grają wyśmienicie. Zbyt krótko tego słuchałem ale ogólnie wszystko mi się podobało. Detale góry, średnicy, bas. Kolumny grały bardzo otwarcie, przyjemnie i jak było trzeba potrafiły dać łupnia.

Mam drugiego faworyta: Audio Physic + Parasound

Cena idzie w górę ale akurat w sklepie jest promocja :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.