Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do ok 15 tys.


CrX

Rekomendowane odpowiedzi

Sugden był na miejscu więc sprzedawca wyszedł z taką propozycją, aby go podłączyć. Jednak 10 tys. za wzmaka to już za drogo (przynajmniej na razie) ;-)

Maciek36 dokładnie taki jest zamiar. Powyższy zestaw + Auralic mini. Pytanie czy auralic czy bluesound node 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica na papierze to formaty obsługiwane przez Mini tj DSD itp. Mini jest też tańsze, przynajmniej w oficjalnym cenniku. Do konfiguracji Mini na chwilę obecną musisz mieć coś na iOS. Później można już sterować z androida. Mini ale to poczytaj w wątku o nim obsługuje w Tidal jakość mastera.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Różnica na papierze to formaty obsługiwane przez Mini tj DSD itp. Mini jest też tańsze, przynajmniej w oficjalnym cenniku. Do konfiguracji Mini na chwilę obecną musisz mieć coś na iOS. Później można już sterować z androida. Mini ale to poczytaj w wątku o nim obsługuje w Tidal jakość mastera.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Nie da rady skonfigurować bez ios?

To u mnie odpada od razu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się zmieniło przez miesiąc, ale pierwszy set up tylko przez iOS. Ja pożyczyłem starego iphona uruchomilem Mini i już dalej android. Soft bubble upnp

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to głupota absolutna po stronie auralic. Bo urządzeń z androidem jest więcej na rynku niż z ios

Dlaczego od razu głupota, po prostu nie jesteś targetem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale andoirow jest tyle wersji i sprzętów różnych ze trudno napisać na to stabilna apke zeby każdemu działał. W ios jest prościej, może to przez to ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem problemu apki na androida. Najważniejsze jest tylko aby core apki był kompatybilny z jakąś wersja andka np powyżej 4.1.1 i po kłopocie. Reszta to jest tylko GUI danego producenta telefonu (urządzenia). Dlatego nie rozumiem producentów Auralica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venom a próbowałeś coś programować? Najlepiej na androida? Jak nie to możesz nie widzieć problemu ;)

Wszystko da się zrobić ale nie koniecznie łatwo, przykład z Maratzem który pisałem kiepsko działał na ios, wiec nie ma reguły. Zależy jakich programistów zatrudnia producent sprzętu, bo budżet to wielu z nich na pewno ma, a efekty bywają opłakane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Venom a próbowałeś coś programować? Najlepiej na androida? Jak nie to możesz nie widzieć problemu ;)

Wszystko da się zrobić ale nie koniecznie łatwo, przykład z Maratzem który pisałem kiepsko działał na ios, wiec nie ma reguły. Zależy jakich programistów zatrudnia producent sprzętu, bo budżet to wielu z nich na pewno ma, a efekty bywają opłakane.

Ja nie widzę problemu sam programów nie robiłem ale byłem kiedyś w tzw grupie zamkniętej testowej Romów na xda .

Tak samo jak i poprawki na moje zlecenie szły. Ogólnie w sdk bazy programów w ios i Android są bardzo podobne skrypty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka apke chcesz zrobić. Jak jest zależna tylko od np. telefonu/tabletka np. Kalkulator to luz. Gorzej jak ma współpracować np. z zew sprzętem. Miałem kiedyś NC+ i apke na tel pod ios (była tylko na ios), działało to super... do czasu aż sprobowali uruchomić ja na androida... przez kolejne prawie 2 lata, nigdy nie działało to juz tak dobrze nawet na ios jak na początku. Na androidzie tez szału nie było. Coś w tym zatem jest ze nie jest tak prosto.

Jak masz ochotę to poczytaj o andoidzie i złożoności tematu.

Są na pewno spece co i z tym pewno dadzą radę, ale widać nie ma ich za wielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zależy jaka apke chcesz zrobić. Jak jest zależna tylko od np. telefonu/tabletka np. Kalkulator to luz. Gorzej jak ma współpracować np. z zew sprzętem. Miałem kiedyś NC+ i apke na tel pod ios (była tylko na ios), działało to super... do czasu aż sprobowali uruchomić ja na androida... przez kolejne prawie 2 lata, nigdy nie działało to juz tak dobrze nawet na ios jak na początku. Na androidzie tez szału nie było. Coś w tym zatem jest ze nie jest tak prosto.

Jak masz ochotę to poczytaj o andoidzie i złożoności tematu.

Są na pewno spece co i z tym pewno dadzą radę, ale widać nie ma ich za wielu.

Może i tak ja bym szukam po ludziach którzy nawet bez sourca potrafią modyfikować core.

Wiem wiem dla niektórych to za szyfrowana wiadomość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo ważna rzecz w strumieniowcu to obsługa/aplikacja

Auralic nie próżnuje i wydał właśnie aktualizacje do 4.1 i jest m.in. Tidal Master

 

Z powodu słabej apki zrezygnowałem kiedyś z zakupu CA SM6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tannoy XT8F i marantze mozna miec tanio z uk jak sie poszuka, tylko jest problem, bo w większości nie wysyłają do Polski, wiec trzeba miec znajomego z lokalnym adresem z UK. Cena w uk za te kolumny to 800-900 GBP. W Polsce praktycznie razy dwa. Zreszta, ceny Tannoy w Polsce to jakis żart, co nie zmienia faktu ze xt8f to bardzo dobre kolumny. Jak masz pokoj do 20m to xt6f beda ok.

 

Z chęcia moge pomóc co do kupna w Uk i wysyłki do polski nie ma problemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po raz kolejny byłem na odsłuchu.

Tym razem: Studio 16 Hertz Minas Anor IIIs + Sugden a21 Signature + auralic aries mini (po dacu z auralica).

Budżet wzrósł ale w porównaniu z cayinem CS55A, Sugden zamiata.

A21 signature wymusił basy w Minasach, przez co całość wypadła bardziej muzykalnie, bardziej przestrzennie. Dźwięk zrobił się pełniejszy i przestrzeń bardziej wypełniona. Było naprawdę extra.

Rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił, że mając tego wzmaka i te kolumny to będzie to bardzo dobra podstawa. Potem można z czasem dokupić DAC zewn i transport CD. Dalej już ewentualnie gramofon itp.

Pod taki zestaw budżet musi się rozciągnąć i tak się zastanawiam czy warto. Wiem, że trzeba popracować nad źródłem ale podstawa zestawu będzie służyć na lata. Co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry zestaw i rozwojowy słuchalem tego zestawienia tez w porownaniu z Cayinem i nie było czego zbierać z chinczyka (bas był tak bułowaty że nie dało się tego słuchać) - z czasem dokupisz lepszego DACa

mozesz się ewentualnie zainteresować zamiast Auraliciem to Oppo Sonica DAC to też streamer z wbudowanym przetwornikiem na najnowszym Sabre - dopłacając 2kzł będziesz miał juz teraz optymalny zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli takie zestawienie Ci się podobało to moim zdaniem warto dołożyć. Będziesz miał system na lata. Jesteś kolejną osoba , która chwali zestawienie Sugdena a21 + Minasy. Będę musiał kiedyś odsłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dźwięk sugdena jest lepszy. Jednak w niektórych nagraniach ta pełnia sceny obniżała czystość wokalu. Jakby wokal gubił się w masie średnich i wysokich tonów. Mam świadomość że źródło nie było najlepsze (aries mini dac). Dlatego potraktuję minasy i sugdena jako zestaw wyjściowy do "popracowania" nad daciem, transportem, kablami.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj po raz kolejny byłem na odsłuchu.

Tym razem: Studio 16 Hertz Minas Anor IIIs + Sugden a21 Signature + auralic aries mini (po dacu z auralica).

Budżet wzrósł ale w porównaniu z cayinem CS55A, Sugden zamiata.

A21 signature wymusił basy w Minasach, przez co całość wypadła bardziej muzykalnie, bardziej przestrzennie. Dźwięk zrobił się pełniejszy i przestrzeń bardziej wypełniona. Było naprawdę extra.

Rozmawiałem ze sprzedawcą i mówił, że mając tego wzmaka i te kolumny to będzie to bardzo dobra podstawa. Potem można z czasem dokupić DAC zewn i transport CD. Dalej już ewentualnie gramofon itp.

Pod taki zestaw budżet musi się rozciągnąć i tak się zastanawiam czy warto. Wiem, że trzeba popracować nad źródłem ale podstawa zestawu będzie służyć na lata. Co o tym sądzicie?

Jestem za. Z prostego powodu, sluchales masz opinie, swoją opinię!

 

Chociaż chyba w 15k się nie zamkniesz nawet po rabacie co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet nieco się zwiększył. W sobotę ostateczna decyzja: Cayin vs Sugden - czyli średnica + wokale vs muzykalność i ogólny power ;).

Kolumny prawdopodobnie zostaną zamówione: Minaski IIIs kolor biały, kable. Nad ariesem mini się zastanawiam w kontekście wychodzącego Oppo Sonica. Zanim kolumny przyjadą mam chwilę czasu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyjściowa to niecałe 12tys. Zaproponowano mi 9,7tys. Dużo ale w porównaniu z Cayin CS55A jednak jest spora różnica. Pytanie tylko czy w porównaniu z CS88A będzie aż tak spektakularnie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wyjściowa to niecałe 12tys. Zaproponowano mi 9,7tys. Dużo ale w porównaniu z Cayin CS55A jednak jest spora różnica. Pytanie tylko czy w porównaniu z CS88A będzie aż tak spektakularnie.....

 

Minas Anor + A70Tmk2 zmiata wszystkie inne modela Cayina i sporo droższych lampowców. Ten wzmacniacz to inna liga niż A88T, CS55A....A100T itd.

Tu bym postawił na wzmacniacze z tej klasy dosyć wyśrubowanej (z Minas Anorami oczywiście ) Sugden A21 ,Sugden Masterclass , A70TMK2.

 

Który zagra lepiej ? Trzeba wziąć do siebie do swojego pomieszczenia i przetestować mając najlepiej kilka źródeł i trochę kablarstwa .

 

Lampowce mają jeszcze potencjał w samych lampach ,a pasjonaci lamp wiedzą ile te same lampki wnoszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minas Anor + A70Tmk2 zmiata wszystkie inne modela Cayina i sporo droższych lampowców. Ten wzmacniacz to inna liga niż A88T, CS55A....A100T itd.

Tu bym postawił na wzmacniacze z tej klasy dosyć wyśrubowanej (z Minas Anorami oczywiście ) Sugden A21 ,Sugden Masterclass , A70TMK2.

 

Który zagra lepiej ? Trzeba wziąć do siebie do swojego pomieszczenia i przetestować mając najlepiej kilka źródeł i trochę kablarstwa .

 

Lampowce mają jeszcze potencjał w samych lampach ,a pasjonaci lamp wiedzą ile te same lampki wnoszą.

 

Właśnie, jeszcze lampki sterujące.

W przyszłości można np. pokusić się o lepszy set 12ax7 i 12au7 i A70TII zagra jeszcze lepiej, znacznie lepiej niż w świetnej już serii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.