Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do ok 15 tys.


CrX

Rekomendowane odpowiedzi

Kup używane Audio physic Avanti II ewentualnie Virgo , do nich mocny co najmniej 200 watowy piec i zakonczysz poszukiwania na baaaardzo wysokim poziomie dźwięku . Masz 34 metry do nagłośnienia te Minasy jak i wiekszosc konstrukcji 2 oraz 2,5 droznych Ci tam zginą z basem ( wiem bo miałem je w kilku pomieszczeniach ) . Potrzeba ci 3 drożnych kolumnn Z Avanti będziesz miał przestrzeń i bas jak od linijki . Za wzmak i kolumny dasz ok 13000 zł . Rozwiniesz się muzycznie na tych kolumnach posłuchasz każdego gatunku muzycznego z zadowoleniem a Zimmer będzie czystą poezją .

 

 

Oba modele to przeciwstawne bieguny grania , nie ma co porównywać konstrukcji podstawkowych do wolnostojących a już sposób strojenia Minasów i kef to jak mówiłem przeciwstawne bieguny . Dobrze że jesteś zadowolony znalazłeś swoje granie Minasy to świetne konstrukcje jednak do 34 metrów gdzie kolega pisze że lubi tupać noga przy basie to jednak kolega sobie nie potupie .

Tu się zgodzę że na 34 metrach Minasy na basie mogą się zgubić.

Wszystko jednak jest uwarunkowane akustyką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ podał 3,7 na 6 metrów czyli prostokąt , plus 10 metrów otwartej kuchni gdzie ona by nie była w przypadku gdy jest otwarta daje to ponad 30 metrów na rozejście się fali niskich tonów i tu układ niewiele zmieni pod kątem basu jedynie skończy się kręceniem gałką wzmacniacza w prawo żeby wzrostem głośności tuszować i nadrabiać niedostatki niskich tonów i dynamiki. Większy wpływ w tej wielkości pomieszczeniu ( w 34 metrach można żąglować dowolnymi kolumnami ) od układu będzie miała preferencja słuchającego czy lubi mało , liniowo czy dużo basu . Miękki ,twardy , szczupły i mało zróżnicowany czy schodzący nisko oraz potężny .

Poza tym ważne jest czy kolega może jeździć i ustawić kolumny tam gdzie zagrają najlepiej wysuwać je od ścian ponad metr itd itp , czy też nie ma takiej opcji i kolumny staną tam gdzie mogą o tym świadczy wpis że będą stały na ścianie dłuższej , oby to było akustycznie dobre ustawienie o tym z rysunku się nie przekonamy a jedynie po odsłuchu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu wszystko może się zgubić, lub zagubić, dlatego po pierwszych wstępnych odsłuchach polecam jednak odsłuchać finalnie konstrukcje w domu.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na zapytania jestem ze Warszawy (Żoliborz). Jest tu kilka sklepów audio i mógłbym się do nich wybrać na odsłuch. Jednak w tygodniu za bardzo czas mi na to nie pozwala. Na pewno w weekend coś odsłucham. Byłem w top-hifi i media-center. Właśnie u chłopaków z bemowa byłem blisko kupna (2 odsłuchy po 2-3h ;))

Postaram się naszkicować rzut salonu z umiejscowieniem kolumn.

Kolumny będą stały dość blisko ściany. Do tego jedna z kolumn będzie do ok 50 cm zakryta narożnikiem.....

Niestety rozplanowanie mebli w salonie oraz sam kształt salonu, okna uniemożliwia inne rozmieszczenie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie salonów jest sporo więc jest w czym wybierać. Odsłuchaj jak najwięcej. To co najbardziej Ci się spodoba w salonach wypożycz (najlepiej dwa zestawy dla porównania) i sprawdź jak zabrzmi to u Ciebie. I oczywiście daj nam znać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedź sobie Planetę Dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo Audioświat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tam możesz nie tylko umówić się na odsłuch bez żadnej łaski, ale i wypożyczyć każdy sprzęt do domu (za kaucją) też bez żadnej łaski i dodatkowyh opłat.

Ceny też mają dobre bo można się potargować z chłopakami, którzy naprawdę uwijają się i są frontem do klienta.

W Top-hifi przy Andersa byłem raz i nigdy tam nie wrócę. Żenujący poziom obsługi, ja więcej wiedziałem o sprzęcie który mają w ofercie, bo przed wizytą odwiedziłem ich stronę www. W sklepie oprócz mnie nie było ani jednego klienta, ale byłem olewany przez obsługę totalnie.

Z kolei w Media-Center kiedyś zadzwoniłem żeby umówić się na odsłuch, to mi kazali zapłacić 50 zł :) Podziękowałem grzecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo pozytywne doswiadczenia z Planeta Dzwieku, super uprzejmi ludzie tam pracuja, no i dzieki nim ciesze sie do dnia dzisiejszego z mojego piecyka, ktorego im dluzej mam tym bardziej lubie. A Top-HiFi tez podziekuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie problemy z ustawieniem to odsluch w salonie nic ci nie da. W domu i tak będą grały inaczej. Koniecznie weź je do domu przed zakupem. Bo później będziesz pisać tematy "pomocy" "ratunku" itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej rozkład salonu. W sobotę jadę do AudioŚwiat. Zobaczymy czy coś pobije NADa + Tannoy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu?

No przecież my chcemy tylko wszystkich zaprawić i oszukać... Ale to że wiedza ma swoją wartość o tym już mało kto wspomni,a na marginesie na 20 porad trafia się jeden chętny na zakup. Ręce opadają jak się czyta takie wywody

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Lukag72 nie jest tak zle,zwroc uwage ze akurat S4 czesto cos podpowiada od siebie niekoniecznie mając dany towar do "upchniecia" albo dorradza uzywki.

 

Z resztą branżę krytykujesz a sam zapraszasz do Łodzi na pączki z kawą w tak rewelacyjnych cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może konkretniej ? Jaki wzmacniacz do których kolumn (producent i typ)?

Kolegi problem nie jest co z czym dobrze się zgrywa, lecz ewidentnie połączenie możliwości akustycznych swojego pomieszczenia ze zgraniem się w nim sprzętu. Sprawa jest o tyle trudna że najlepiej było by zabrać do domu powiedzmy 3 pary głośników i chociaż 2-3 wzmacniacze przy jednym dwóch żródłach dżwięku. Ano dla tego że już nie raz i tu chyba każdy przyzna mi rację że prezentacja możliwości sprzętowych w salonach zasadniczo różni się od odsłuchów w własnym domu . No cóż tu jest największy problem . Ale i na to są rady, inf na priv

 

A tylko Tannoy-e wiózł?

Są i jeszcze inne zacne marki w stanie używane i nowe.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy dziś w salonie i odsłuchaliśmy:

DENON PMA1520 AE + Focal chorus 726

Arcam A39 + Focal chorus 726

Próbowaliśmy także Monitor Audio 8 silver - niestety tu było dość płasko i nie przypadły nam do gustu.

Odsłuchaliśmy również Vincent SV227 - tu dźwięk był "schowany" i decyzja zapadła na nie.

Marantz 7005 również nie zrobił na nas wrażenia.

 

Dwa pierwsze zestawy były dobre. Jednak pomieszczenie odsłuchowe były dość małe więc nie wiemy jak zagrałyby w większym. Sprzedawca natomiast zachęcił do pożyczenia sprzętu do domu ;-) I tu pozytywne zaskoczenie.

 

Wskoczyliśmy także na moment do drugiego salonu gdzie posłuchaliśmy NAD 375 + Tannoy 8 revolution.

Tutaj słuchaliśmy zaledwie 20 minut. W tym zestawie było coś, co na początku odrzuciło. Jednak po chwili, gdy ucho przyzwyczaiło się do dźwięku doznania słuchowe mocno wzrosły. Jakby "ucho rozsmakowało się" w tym dźwięku ;-)))

 

Na chwilę obecną zestawy na "+" wg nas to:

 

NAD 375 + Tannoy revolution XT 8F

Arcam A39 + Focal chorus 726

DENON PMA1520 AE + Focal chorus 726

 

W tygodniu odwiedzimy jeszcze jeden sklep. Zadecydowaliśmy, że wypożyczymy sprzęt do domu przed wyborem. Najpewniej będą to 2 zestawy dla porównania ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy dziś w salonie i odsłuchaliśmy:

DENON PMA1520 AE + Focal chorus 726

Arcam A39 + Focal chorus 726

Próbowaliśmy także Monitor Audio 8 silver - niestety tu było dość płasko i nie przypadły nam do gustu.

Odsłuchaliśmy również Vincent SV227 - tu dźwięk był "schowany" i decyzja zapadła na nie.

Marantz 7005 również nie zrobił na nas wrażenia.

 

Dwa pierwsze zestawy były dobre. Jednak pomieszczenie odsłuchowe były dość małe więc nie wiemy jak zagrałyby w większym. Sprzedawca natomiast zachęcił do pożyczenia sprzętu do domu ;-) I tu pozytywne zaskoczenie.

 

Wskoczyliśmy także na moment do drugiego salonu gdzie posłuchaliśmy NAD 375 + Tannoy 8 revolution.

Tutaj słuchaliśmy zaledwie 20 minut. W tym zestawie było coś, co na początku odrzuciło. Jednak po chwili, gdy ucho przyzwyczaiło się do dźwięku doznania słuchowe mocno wzrosły. Jakby "ucho rozsmakowało się" w tym dźwięku ;-)))

 

Na chwilę obecną zestawy na "+" wg nas to:

 

NAD 375 + Tannoy revolution XT 8F

Arcam A39 + Focal chorus 726

DENON PMA1520 AE + Focal chorus 726

 

W tygodniu odwiedzimy jeszcze jeden sklep. Zadecydowaliśmy, że wypożyczymy sprzęt do domu przed wyborem. Najpewniej będą to 2 zestawy dla porównania ;-)

Dziwne to bardzo jest dla mnie przyznam szczerze. Jak mogę zaproponować to na allegro są Xaviany XN250 na oryginalnych podstawach kup te monitory plus wzmaka za 7 -8k PLN np jakiegoś MF lub lampę Cayina A88t na kt88 i buty Ci zerwie dźwięk. To co słuchałes nie będzie mieć nawet polotu to zestawu który Ci proponuję.

Ewentualnie naprawdę posłuchaj Minasów z Cayinem i będzie podobnie.

Aha nie dziwię się że Arcam i Focale wypadły dobrze bo zestaw który Ci proponuję będzie tylko lepiej niż to połączenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak podoba ci sie brzmienie focala to poszukaj na francuskich stronach arii 936 ,kosztowaly kilka mcy temu ok6tys zl,cena nieosiagalna w polsce.Mowie konkretnie o son-video( arie 948 wychodzily 7tys) Jezeli chcesz isc w podstawki a lubisz dynamike i moc ,bedziesz szukal suba na100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z używany Jmlab Electra 926 za 6999 zł to oczywiście Focal z najlepszych lat przy tym budżecie. Kiedyś kosztowały około 20000zł Nie są bardzo trudne w napędzeniu, dla porównania Tannoy TD8 podobna półka cenowa 24000zł nowe używane 7500zł zapraszam na odsłuch do Lodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.