Skocz do zawartości
IGNORED

TAŃSZA alternatywa dla DAC Audiobyte Black Dragon ?


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić i słuchać dragona właśnie z auraliciem mini stąd pytanie czy klikanie ma miejsce przy każdym utworze? Czy jeśli z auralica słuchamy tidal to też klika, czy tylko jeśli odtwarzamy z dysku?

 

Klika w każdej sytuacji kiedy przełączam utwór "next" lub po prostu wybieram z listy. Jeśli gra cały album utwór po utworze to nie klika. Ja używam teraz Dragona z singxer su-1 po AES/EBU i nie klika.

Nie mam ciśnienia go sprzedawać, ale jakby ktoś miał w planach jego zakup to proszę o info na priv.

 

natomiast ten

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jakoś nie zrobił na mnie wrażenia

 

A to dziwne, możesz coś więcej o nim napisać, to najwyższa seria więc powinien być TOP? Na forach zagranicznych się nim zachwycają w zakładkach hi-end.

Z tym że większość pisze, że on zaczyna grać po 300h, a przeczytałem nawet że po 600h, co osobiście uważam za chore i niewiarygodne, ale kto wie. Może tyle się wygrzewa;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

A to dziwne, możesz coś więcej o nim napisać, to najwyższa seria więc powinien być TOP? Na forach zagranicznych się nim zachwycają w zakładkach hi-end.

 

Niby TOP, a nie TOP. Czym "oni" się nim zachwycają ??? Nie mam bladego pojęcia.

 

napiszę o nim krótko ( jestem totalnie słaby, wczoraj była wódeczka ) :)

 

DAC gra ciemno, dla mnie aż za bardzo, włączasz go, siadasz, słuchasz... i ... kurde nic. Ten DAC nie potrafi zrobić z muzyką tego czegoś, co każe ci siedzieć i słuchać.Niby wszystko z nim ok. a jednak, w mojej ocenie nie do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dopisz , że ten DAC był surowiutki. Żeby ocena była wiarygodna, musiałby pograć najmniej te 200 godzin. A fakt, że gra ciemno i nadaje się do jasnych systemów.

Ja czekam na 1.38, jeżeli zagra choć trochę podobnie do 7.38 to go biorę, a mam teraz NFB 1dac(2014) i po 200 godzinach cały czas chcę mi się go słuchać, gra naprawdę fajnie, a śmiem nawet napisać, że jakościowo podobnie do Dragona.

 

Wysłane z tapciocha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

No ale dopisz , że ten DAC był surowiutki.

 

racja.

 

gra naprawdę fajnie, a śmiem nawet napisać, że jakościowo podobnie do Dragona.

 

 

:)

 

jak będziesz u mnie, dam Ci Dragona do testu.

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem informację że model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,dostanie nowe (poprawione) firmware.

Czy to wpłynie na jego granie ? Nie wiem.

Na pewno warto sprawdzić, ale niech powygrzewają go jeszcze trochę, opinie ma bardzo dobre, więc powinien zagrać lepiej od tych niższych modeli. A jak to w ogóle jest z tymi ustawieniami fabrycznymi? Możesz coś zmienić w wypożyczonym urządzeniu? Są tam różne tryby oversamplingu, jak czytałem to każdemu pasuje inny, jak to się ustawia? są jakieś zworki pod obudową jak kiedyś czytałem o Audio gd? jak to wygląda? Nigdy nie miałem ich urządzenia, dlatego pytam.

 

żywam Dragona jako pre

 

rewelacja wg mnie, końcówka Caspiana m-1 jest odkryciem roku

A to ciekawe. Numik a jak wygoda sterowania głośnością? Ja tylko próbowałem tego raz i odechciało mi się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Na pewno warto sprawdzić, ale niech powygrzewają go jeszcze trochę, opinie ma bardzo dobre, więc powinien zagrać lepiej od tych niższych modeli. A jak to w ogóle jest z tymi ustawieniami fabrycznymi? Możesz coś zmienić w wypożyczonym urządzeniu? Są tam różne tryby oversamplingu, jak czytałem to każdemu pasuje inny, jak to się ustawia? są jakieś zworki pod obudową jak kiedyś czytałem o Audio gd? jak to wygląda? Nigdy nie miałem ich urządzenia, dlatego pytam.

 

 

A to ciekawe. Numik a jak wygoda sterowania głośnością? Ja tylko próbowałem tego raz i odechciało mi się.

jest trochę upierdliwa, w sensie niewygodna, ale jest pilot, w weekend sprawdzę czy działa :). Zauważyłem 1 rzecz, jak dotykam guzików głośności pojawia się lekki szum w kolumnach, takie lekkie trzaski. Dlatego ogarnąłem wzmaka Cyrusa 8 i będę porównywał obie opje, pre z Caspianem i dac z Cyrusem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

używam Dragona jako pre

 

rewelacja wg mnie, końcówka Caspiana m-1 jest odkryciem roku

 

Kiedyś spiołem Dragona z monoblokami Classe, takiej kichy to jeszcze nie słyszałem (totalnie źle się to zgrało)

 

Na pewno warto sprawdzić, ale niech powygrzewają go jeszcze trochę, opinie ma bardzo dobre, więc powinien zagrać lepiej od tych niższych modeli. A jak to w ogóle jest z tymi ustawieniami fabrycznymi? Możesz coś zmienić w wypożyczonym urządzeniu? Są tam różne tryby oversamplingu, jak czytałem to każdemu pasuje inny, jak to się ustawia? są jakieś zworki pod obudową jak kiedyś czytałem o Audio gd? jak to wygląda? Nigdy nie miałem ich urządzenia, dlatego pytam.

 

Są zwory, można sobie zmieniać. Czy mogę się tym "pobawić" ? Musiał bym spytać dystrybucji. (choć wolał bym tego nie robić, sprzęt wypożyczam).

 

Co do wygrzania - jeśli coś wpinam, (może to grać różną barwą, wiadomo, są gusta i guściki), ale jeśli nie ma w tym czegoś, co mi dupsko przyklei do stołka, średnio mi się uśmiecha tego słuchać. Na pewno, po wygrzaniu sprzęt gra lepiej, nabiera "kultury", dla mnie na dzień dobry, musi już coś pokazać, jeśli tego czegoś nie ma, power off.

 

Nie do końca jestem pewien, czy sprzęt włączony tylko do sieci nabiera tzw. wygrzewania.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W obecnej mojej konfiguracji sprzętowej, co do Dragona. Może i ten DAC, nie jest wybitny (zawsze może być lepiej) , ale lubię go słuchać, słuchać, słuchać i przede wszystkim słuchać.

 

Choć nie powiem, przy AGD (sabre) przy słuchaniu klasyki, włosy stają na rękach i nie tylko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Choć nie powiem, przy AGD (sabre) przy słuchaniu klasyki, włosy stają na rękach i nie tylko. :)

 

Nie tylko włosy, czy nie tylko na rękach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto sprawdzić, ale niech powygrzewają go jeszcze trochę, opinie ma bardzo dobre, więc powinien zagrać lepiej od tych niższych modeli. A jak to w ogóle jest z tymi ustawieniami fabrycznymi? Możesz coś zmienić w wypożyczonym urządzeniu? Są tam różne tryby oversamplingu, jak czytałem to każdemu pasuje inny, jak to się ustawia? są jakieś zworki pod obudową jak kiedyś czytałem o Audio gd? jak to wygląda? Nigdy nie miałem ich urządzenia, dlatego pytam.

 

Nie wiem czy można zmieniać ustawienia na wypożyczonym sprzęcie , są plomby producenta (naklejka na obudowie).

Kingwa na pewno pozwala zerwać plombę w celu zmiany ustawień bez utraty gwarancji .

 

Sprzęt Audio-gd potrzebuje bardzo długiego czasu wygrzewania , nawet wygrzany pracuje całkiem inaczej zaraz po włączeniu a inaczej po kilku godzinach (dodam od siebie że są to bardzo duże zmiany). Podejrzewam że czym wyższe modele tym ten okres wygrzewania się wydłuża , na pewno nie można ocenić tego sprzętu w kilka dni , jeśli mamy wypożyczony pewnie nie wygrzany od dystrybutora .

 

Powyżej altera cyclone 2 jak widać na zdjęciu znajdują się zwory do do zmiany ustawień .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Sprzęt Audio-gd potrzebuje bardzo długiego czasu wygrzewania , nawet wygrzany pracuje całkiem inaczej...

 

No cóż, zapewne masz rację.

-----------------------------------------------

Pamiętam jak włączyłem AGD 7.38, (świeżynka), ten DAC na świeżo zagrał właśnie tym, co ja nazywam "stołko klejec".

 

http://www.4hifi.pl/audio-gd-r2r-7_6713.html , dostanę go z nowym firmware, postaram się go wygrzać.

Tylko znowu, (jak mnie nie wciśnie w stołek, to bydzie bida). :)

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno Hydra Z , załatwia sprawę.

Tak, Hydra Z załatwia sprawę, ale dla mnie Hydra-Z sama to za mało jak za te pieniądze. Lepiej wypada z zasilaczem Hydra ZPM, co już daje spory wydatek. Tani Chiński Singxer u mnie wypadł lepiej.

 

Singxer bankowo eliminuje trzaski z Dragona ale to nie jest najtańsze rozwiązanie.

Raczej powinniśmy mówić o kliknięciach przekaźnika, nie o trzaskach aby ktoś źle nie zrozumiał.

To nie dzieje się w głośnikach tylko w Dragonie i słychać to z urządzenia. Niestety Singxer nie w pełni to eliminuje.

Gdy wyjdziemy z singxera Coaxialem lub AES/EBU wtedy klikania nie ma, jednak po HDMI i2s nadal to występuje, te zegary po prostu nie dogadują się tak jak Dragon z Hydrą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzaski wynikają z charakterystyk wejść w DAC, a najbardziej ze sposobu w jaki odtwarzacz wysyła sygnał (początek I koniec piosenki) do DAC. Poczytajcie skąd się to bierze, w manualach do dobrych DAC jest opis tego efektu razem z przyczynami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

za taką cenę chyba nie ma o czym dyskutować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A może ktoś posłuchał już AGD

DAC NFB-1.38 (Sabre ES9038Pro DSD/DXD)

lub rozwiązanie

R2R 2

 

obydwa są w podobnej cenie, podobno sabre 9038pro w agd nie jest kłujące.... ale r2r 2 powinno chyba być jeszcze spokojniejsze..

Skrobnijcie coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może mi ktoś wyjaśnić jak wygląda sterowanie głośnością w BD? Głośność jest oddzielnie sterowana dla wzmacniacza słuchawkowego i dla wyjść liniowych? Można wyjścia ustawić na stały poziom i jednocześnie regulować poziom na słuchawkach?

 

Zastanawiam się nad wzmacniaczem Audio GD Master 10 i do niego chciałbym jakiś dobry DAC. BD lub też coś z Audio-GD ewentualnie Chord. DAC dobrze jakby miał wzmacniacz słuchawkowy, bo obecnie nie mam jak słuchać na nausznikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam pożyczonego Dragona, przy każdej zmianie utworu klika przekaźnikami. Za transport robi Cocktailaudio x30. Ze wzmacniaczem Audio gd Master 10 gra to na bardzo wysokim poziomie. Wkurzająca jest trochę obsługa dragona. Jak się spodziewałem, regulacja głośności jest wspólna dla wyjścia słuchawkowego i dla wyjść liniowych. Przy użytkowaniu z integrą, trzeba przed włożeniem słuchawek pamiętać zciszyć Dragona - inaczej po słuchawach, albo po uszach - trochę to głupie.

 

Jakbym chciał coś z Audio GD zamiast Dragona co polecacie posłuchać słuchać? Coś na pcm1704 (Master 11), na sabre 9038 (NFB27.38 lub 27.77), czy coś z linii R2R ( tutaj oprócz R2R 11 nie ma niczego ze wzmacniaczem słuchawkowym)? Dużo tego u Audio GD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok, mam pożyczonego Dragona, przy każdej zmianie utworu klika przekaźnikami. Za transport robi Cocktailaudio x30. Ze wzmacniaczem Audio gd Master 10 gra to na bardzo wysokim poziomie. Wkurzająca jest trochę obsługa dragona. Jak się spodziewałem, regulacja głośności jest wspólna dla wyjścia słuchawkowego i dla wyjść liniowych. Przy użytkowaniu z integrą, trzeba przed włożeniem słuchawek pamiętać zciszyć Dragona - inaczej po słuchawach, albo po uszach - trochę to głupie.

 

Jakbym chciał coś z Audio GD zamiast Dragona co polecacie posłuchać słuchać? Coś na pcm1704 (Master 11), na sabre 9038 (NFB27.38 lub 27.77), czy coś z linii R2R ( tutaj oprócz R2R 11 nie ma niczego ze wzmacniaczem słuchawkowym)? Dużo tego u Audio GD.

Bierz NFB 27.38 , naprawdę pięknie gra lub jego brat bez wzmacniacza słuchawkowego 7.38.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bierz NFB 27.38 , naprawdę pięknie gra lub jego brat bez wzmacniacza słuchawkowego 7.38.

 

Wysłane z tapciocha

Czy uważasz że nfb 27. 38 - 7 .38 są lepsze jakościowo od black dragona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy uważasz że nfb 27. 38 - 7 .38 są lepsze jakościowo od black dragona
Granie tych dwóch mnie się lepiej podobało, zdecydowanie więcej powietrza, fajna średnica i czyściutka góra. Dragon jest ciemny co nie znaczy zły.

 

Wysłane z tapciocha

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie to nie chciałbym mieć jaśniej jak z Black Dragonem. Może w takim razie lepiej iść w stronę Mastera na pcm1704uk?

 

Macie porównanie Nfb z Masterem 7 lub 11?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Jakoś wczesniej tego nie zauważłem, ale faktycznie brakuje mi trochę blasku na górze. Zdecydowałem się na wypożyczenie Mastera 11. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DAC na poziomie dragona to będzie taki ostatni cel kompletujacy system. Narazie robię listę i na jednym z najwyższych pozycji mam zapisany Holo Audio Spring , myślę że warto brać pod uwagę ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.