Skocz do zawartości
IGNORED

TAŃSZA alternatywa dla DAC Audiobyte Black Dragon ?


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Czytam uważnie co piszecie, wychwytuje drobne minusy , czytam recenzje. Zdaje sie że mam dobry obraz urządzenia. Kilka razy padło porównanie do Aune S16. U mnie wlasnie pod względem dynamiki, tzw. pazura przegrała z Audio GD model tylko i aż na Wolfsonie. A oba grały też równie muzykalnie. Tylko Aune brakowało rozmachu.

o rany, człowieku :), to sprzęt PORÓWNYWALNY w sensie "sposobu" grania, ten sam chip chyba. Jak ktoś szuka tanio "podróbki" Dragona to Aune jest ok, ale to jest PRZEPAŚĆ, słuchałeś Dragona? Miałem Aune, miałem Audio-gd, mam Dragona. Jeśli miałeś kasę na Dragona i kupiłeś Audio-gd bez porównania...Twój problem a to wyciąganie wniosków lekko...problematyczne;p.

 

Masz obraz tego urządzenia? Trochę mnie rozbawiłeś, nie obraź się proszę.

 

Jedyny minus dla niektórych to ciche pykanie przy zmianie "źródła" odtwarzania. Dla mnie to 0 problemu, zwłaszcza że przy ciągłym odtwarzaniu z cd lub tidala ono nie występuje, jak się przełączałem w poszukiwaniu muzyki owszem. To bajeczny dac, który o prędkość swietlną niszczy Aune i jak Sokół Millenium odlatuje Audio-gd.

 

Rozumiesz znaczenie pojęcia "tańsza alternatywa dla Dragona?" :)

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, uprzedziłeś mnie. Właśnie miałem pisać że teoretyzuję bo nie słuchałem Dragona. Tak wiec już przestaję ,, jak mnie najdzie ochota to może wezmę go na testy..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej A jak w tym towarzystwie odnajduje się Myryad Z20 który kiedyś wzbudzał Twój zachwyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

to był zachwyt na półce budżetowej, bardzo fajne granie z klimatem, duszą, barwą, a przy okazji nie usypiałem. Gdybym miał 2 koła wybierałbym między nim a Arcamem. Ale jego trzeba posłuchać przed zakupem. Miał 1 mały minus, dół nie kończył się tam gdzie powinien, gasł zbyt szybko, no ale w tej cenie kompromisy muszą być. Ogólnie fajny dac w tej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, ja ciągle szukam czegoś z wykopem ale też żeby to nie był suche , analityczne granie. Złoty środek. Myryad może nic mi nie dać porównując do Audio GD NFB 10.32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

nie nie, nie da Ci tego na 100%, większość typowych dac na sabre też odpada, są wyjątki ale ogólnie to lekko techniczno-analityczne granie, owszem z wykopem, ale mnie na dłuższą metę męczyło. Wolfson muzykalny, ale trochę bez wykopu. Chyba potrzebujesz dobrej aplikacji chpisetu AKM lub wyjątkowo udanej sabre.

 

Mam pewien pomysł - m2tech young może Ci się spodobać, ewentualnie dac Cayina - on ma 2 wyjścia, tranzystorowe i lampowe. Ja jednak preferowałem m2techa. Aha! Jeszcze 1 mega opcja - Schiit Bifrost Multibit, fajny dac, ewent wyższy Gungnir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

warto spróbować tego daczka - za pieniądze które trzeba dać jakość jest bardzo dobra - miałem i polecam

gra wlaśnie ofensywnie i mocno ale przy okazji gładko

 

ten wlasnie dac w wersji Atlantic u Lampizatora kosztuje ok 20 tyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

warto spróbować tego daczka - za pieniądze które trzeba dać jakość jest bardzo dobra - miałem i polecam

gra wlaśnie ofensywnie i mocno ale przy okazji gładko

 

ten wlasnie dac w wersji Atlantic u Lampizatora kosztuje ok 20 tyś

Być może, tylko troche mało jest opinii . Słuchałeś tego dłużej w swoim systemie, na jakiej to jest kości?

 

nie nie, nie da Ci tego na 100%, większość typowych dac na sabre też odpada, są wyjątki ale ogólnie to lekko techniczno-analityczne granie, owszem z wykopem, ale mnie na dłuższą metę męczyło. Wolfson muzykalny, ale trochę bez wykopu. Chyba potrzebujesz dobrej aplikacji chpisetu AKM lub wyjątkowo udanej sabre.

 

Mam pewien pomysł - m2tech young może Ci się spodobać, ewentualnie dac Cayina - on ma 2 wyjścia, tranzystorowe i lampowe. Ja jednak preferowałem m2techa. Aha! Jeszcze 1 mega opcja - Schiit Bifrost Multibit, fajny dac, ewent wyższy Gungnir

 

M2tech dzisiaj mi polecali wQ21 może wezmę na testy. A odnośnie Audio GD na Wolfsonie mógłbyś się zdziwić jak to jeździ z Atollem IN 100SE i Pylonami Diamnd 28, tylko brakuje wybrzmienia na górze i pewnego rodzaju swobody, lekkości . Jak dzisiaj mi padł Atoll i podłączyłem starego NAD 320 to aż byłem zdziwiony jaki był drive, góry przybyło , aż przy metalu było baardzo ostro zupełnie wbrew zaklasyfikowanej szkole grania dla Dac na Wolfsonie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Jest 1 trochę niedoceniany dac, nie wiem czemu - Exposure. Tak jak wzmaki grają zbyt ofensywnie, tak dac tej firmy był ciekawy w jedynym kontakcie, może się spodobać Tomkowi. Ja jednak zamiast wydawać koło 4 koła w gotówie, wolałem dołożyć...w 30ratachx0 i odpływać przy Dragonie

 

tylko brakuje wybrzmienia na górze i pewnego rodzaju swobody, lekkości

:)

 

po prostu tak to działa, do pewnej granicy cenowej coś "uwiera", "kompromisy". Ja postanowiłem przestać SZUKAĆ, postanowiłem ZNALEŹĆ :). Niczego nie brakuje w żadnym z zakresów, a jaka dynamika, pazur gdy trzeba - wg mnie by mieć jakość Dragona trzeba wydać na dac innej marki (bardziej znanej), minimum 11.000-12.000, czyli ok. 4500 zł więcej. Inaczej mówiąc, to dość drogi dac, ale najtańszy ze znakomitych, już chyba hi-endowych

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, tylko troche mało jest opinii . Słuchałeś tego dłużej w swoim systemie, na jakiej to jest kości?

 

jest cała masa opinii na temat tego daca - nawet tutaj na forum

to nie jest dac dleta sigma tylko R2R - moim zdaniem lepszego dealu nie ma na dzien dzisiejszy do 3k - co prawda nie słuchałem wersji gotowej tylko samego soekrisa w róznych aplikacjach (sam go miałem ok miesiąc) i zawsze grał super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Dragona mam takie obawy że właśnie przy ostrzejszej muzyce będzie brakować tej szorstkości, mięsa. Mam właśnie tak z Audio Gd. To stary Nad mi to dzisiaj pokazuje że może być ostrzej, kiedy taki jest charakter muzyki. Poza tym obawiam sie polaczenia Dragon Atoll . Atoll sam w sobie daje dużo masy dźwięku na średnicy i basie. Może to być razem za dużo, za gęsto.. Wyprostujcie mnie jesli źle to sobie uzmyslawiam.

A potem pewnie zaraz by mi wzmacniacz przeszkadzal itd. Zabawa kreci sie dalej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "tańsza alternatywa..." a jak narazie to głównie przekonywanie że dragon jest nie do pobicia. Czy to faktycznie tak mocny zawodnik? Mnie zaciekawił podany tu (parametrami i ceną) ten SMSL M9. Testował go ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sluchalem dragona ale mam Soekrisa modyfikowanego z buforem wyjsciowym na jfetach - nie mam zamiaru go zmienic w ogole :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sluchalem dragona ale mam Soekrisa modyfikowanego z buforem wyjsciowym na jfetach - nie mam zamiaru go zmienic w ogole :)

No to utknąłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soekris to swietny dac i ma ogromny potencjal - w dobrych systemach i dobrej aplikacji jest przezroczysty czyli taki jaki powinien byc hi endowy dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to utknąłeś.

I takich utkniec wszystkim zycze :) - jak bedziesz mial ochote przyjechac kiedys do Gdyni i posluchac - to sie zaanonsuj ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede w Gdyni, ale neistety słuzbowo. CHetnie posłucham nowych dźwieków.

Co do utknięcia to kieyds tez myslalem, że juz nic nie zmienie, a ciagle zmieniam.

Mam teraz cudowne monobloki, których także nigdy nie zmienie, a prawda jest zapewne inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swoje 3 gorsze znów dorzucę.

Jak mogę polecić polecam dac Protagonist. Mam go właśnie w domu. To jest troszkę inne granie względem tego co oferował polecany przeze mnie Stelaudio. Ale Protagonist ma niesamowitą średnicę rozdzielczość i scenę. Słuchałem wielu DACÓW ale Protagonist w wersji najwyższej gra chyba najlepiej. Oczywiście kwestia gustu. Ale w każdym systemie się powinien sprawdzić. Ja się zastanawiam nad zakupem tego DACa i zaimplementować do niego maline po I2s. Wtedy to już byłby kombajn totalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi powiecie na Hegel HD12. Jak to gra ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Podczas forumowego spotkania u mnie kolega przywiózł DAC Hegel HD20.

Tego się nie dało słuchać. Muł totalny. Po minucie chcieliśmy go wywalić przez okno.

A porównywaliśmy z prostym DACiem na starej kości 1545A.

Kolega zresztą po spotkaniu zaraz go sprzedał i kupił LKS-a.

 

Jak HD12 gra podobnie to omijaj szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro bede w Gdyni, ale neistety słuzbowo. CHetnie posłucham nowych dźwieków.

Co do utknięcia to kieyds tez myslalem, że juz nic nie zmienie, a ciagle zmieniam.

Mam teraz cudowne monobloki, których także nigdy nie zmienie, a prawda jest zapewne inna.

Ze mna jest troche inaczej - ja po prostu nie jestem audiofilem - lubie za to sluchac muzyke;)

Zapomnialem dodac ze w Gdyni od lipca - na razie wciaz emigracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas forumowego spotkania u mnie kolega przywiózł DAC Hegel HD20.

Tego się nie dało słuchać. Muł totalny. Po minucie chcieliśmy go wywalić przez okno.

A porównywaliśmy z prostym DACiem na starej kości 1545A.

Kolega zresztą po spotkaniu zaraz go sprzedał i kupił LKS-a.

 

Jak HD12 gra podobnie to omijaj szerokim łukiem.

Myślę ,że jako znawca tematu twoja opinia odnośnie HD20 jest bardzo cenna -:)

LKS Audio MH-DA003 to żadna rewelacja. Ja go nie polecam!! Może nowa wersja L.K.S Audio MH-DA004 Dual ES9038pro bezie warta kupienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jest szal i podjarka konwerterami usb/spdif a daci schodza na drugi plan :)

Coś namieszałeś!! Konwerter w żaden sposób nie zastąpi DAC'a. Co najwyżej pomoże lepiej mu zagrać!! Poza tym DAC jest ważniejszy i by dobrze zagrał nie zawsze jest potrzebny zewnętrzny konwerter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dacami doszlismy juz do sciany - graja na dzien dzisiejszy bardzo dobrze i zeby odczuc poprawe trzeba wydac juz naprawde duzo (mowie tu o poziomie hifi czyli dacach za ok 1000$)

wiele osob poprawia ich dzwiek konwerterami bo okazuje sie ze tam jest duzo do poprawy

poczytaj zachodnie fora i watki o pc audio jak bardzo rozbudowane sa setupy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Dragona podlonczonego do koncowki mocy tez szukam daca z wykopem ,dynamicznego z szybkim basikiem mam Audiolaba m dac plus i te walory sq dynamika i szybkosc bardzo dobra Dragon gral generalnie lepiej ale szybkosc basu i jakosc czyli duzo rozlewajqcego sie ,pstrykanie przekaznikow przy zmianie utworu i tragiczny pre out ze127 stopniowq regulacjq mnie zmusily do sprzedazy i dalszego poszukiwania wiec szukam dalej mysle nad nowym audio gd nfb 28 ,38 z sabre 9038 na pokladzie pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę trochę precyzyjniej. Ja zrozumiałem że Dragon miał rozlewający się bas i "pstrykał" przy zmianie utworów.

 

Co grało z Dragonem: kolumny, końcówka? Czyli nie spełni Twoich oczekiwań?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.