Skocz do zawartości
IGNORED

TAŃSZA alternatywa dla DAC Audiobyte Black Dragon ?


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie on jest ?? :))

 

tak wyceniają sklepy na hifi-forsale.co.uk

 

 

zajebista cena

 

Obawiałem się za dużo dołu od Pathosa,pisali w recenzji że dociążony jest a ja i tak miałem sporo basu z i32 + Lsa

 

Okazało się że jest go ciut więcej ale za to jaka masa,kontrola i różnorodność.W sumie nie dostałem klocka z bummm,bummm jak sie obawiałem :) Frajda ze słuchania ogromna.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

tak wyceniają sklepy na hifi-forsale.co.uk

 

 

 

Obawiałem się za dużo dołu od Pathosa,pisali w recenzji że dociążony jest a ja i tak miałem sporo basu z i32 + Lsa

 

Okazało się że jest go ciut więcej ale za to jaka masa,kontrola i różnorodność.W sumie nie dostałem klocka z bummm,bummm jak sie obawiałem :) Frajda ze słuchania ogromna.

to chyba mamy identycznie z 2 różnymi dac, tylko ja 2xdrożej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyceniają sklepy na hifi-forsale.co.uk

 

Zdaje się że już go nie ma ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli to ze gonitwa za coraz lepszeymi dacami jest bez sensu jesli nie zapewnimy dobrego sygnalu cyfrowego

dobry sygnal ze srednim daciem zagra lepiej niz slaby sygnal z dobrym daciem

sprobuj podpiac dobry konwerter np mutec smart usb + to bedziesz wiedzial o czym mowie

dacami mozna zonglowac w nieskonczonosc

No dobrze, chciałbym zrobić sobie solidne źródło DACowe - co z nówek poleciłbyś zatem w granicach 5-6k, aby zagrało to możliwie najlepiej? Mam kompa, na którym są pliki + wzmacniacz i kolumny. Z czym (i może czym) połączyć M2techa, czy Audio GD 19, żeby miało to ręce i nogi ? Pytam bez złośliwości. Chciałbym pod koniec tygodnia wziąć coś na odsłuchy i chętnie przetestwałbym jakieś w miarę sensowne i sprawdzone rozwiązanie w swoim systemie.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 5 tys to się zmieścisz z sotm 200 i singxer su1 plus kabel achtung audio

to bedzie bardzo dobre zrodlo

jeszcze lepiej jak dolozysz i wezmiesz mutec smart clock + usb - w tej konfiguracji Twoj dac dopiero pokaze na co go stac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

singxer su1

mutec smart clock + usb

Czytałeś gdzieś opinie o tych konwenterach? Skąd wiesz że Mutec jest lepszy od Sinxgera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest obszerny wątek poświęcony na źródło pc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mój znajomy ma muteca a sam firmę znam ze studia nagraniowego i robią świetne rzeczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudze chwalicie.....po dwóch dniach grania mogę zdecydowanie powiedzieć że M2tech Young DSD nie zostanie w moim systemie. Nie , nie to że źle gra, bo gra przyzwoicie. Tylko mam mały szkopuł, Audio GD NFB 10.32 jest lepsze . Oczywiście Young bez Palmera i konwertery. Ale już cena gołego urządzenia kiedy porównamy oba mówi wszystko . W skrócie : dziwna maniera zaokrąglenia dźwięków, słaby bas ( pozdrawiam kolegę Numika:)). Audio GD na Wolfsie produkuje dużo bardziej klarowne dźwięki, muzyka bliższa prawdziwej, niżej schodzacy bas o lepszej barwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o preferencje. Miałem kilka Dac na testach w domu i na razie żaden nie potrafi tego Audio GD wygryzć. Jak słusznie zauważył Numik nastawiłem sie na tego M2Techa że to musi być ten i okazało się ze gra owszem poprawnie, nieźle ale do Audio GD mu brakuje. A miał być wg mojego założenia dużo lepszy. Cieszę się w sumie że jednak słyszę różnicę i umiem podjąć trzeźwy ocenę nie kierując się np kryterium że dwa razy droższy to musi być lepszy. Jak patrzę na tę dwa urządzenia i widzę jak Audio GD się grzeje to pierwsza myśl kieruje się do zasilania a to Audio Gd juź z fabryki ma solidne. Nie mam jednak zamiaru inwestować kasy w M2Techa w solidne zasilanie ponieważ widzę pewne cechy barwy dźwięku które mi nie odpowiadaj. Oczywiście mój system tak gra i stąd subiektywna ocena. Ktoś może się nie zgodzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje Audio gd to rewelacyjne granie w swoim przedziale cenowym,wystarczy zobaczyc jak sq zbudowane ich produkty i posluchac w wlasnym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sprezyn1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje Audio gd to rewelacyjne granie w swoim przedziale cenowym,wystarczy zobaczyc jak sq zbudowane ich produkty i posluchac w wlasnym systemie.

 

Człowiek na błędach się uczy albo nabiera doświadczenia. Po M2Techu Youngu przyszła pora na Hegla HD25 . Nadal Audio GD NFB 10.32 nie oddaje miejsca na półce. Nie wiedziałem że mam takiego mocnego zawodnika :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega forumowy przesłal mi zdjęcia swojego nowo zakupionego Audio-Gd HE7 Limited Edition i wygląda przepotężnie i ta waga 20-25kg. W środku poezja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty test 4-latka prosi a Tata puszcza jej kawałki :) Grają na zmianę Audio GD i Hegel. Mała wybiera Audio GD. Czy trzeba coś więcej ?:) Tata zauważa jedynie na plus Hegla lepsza scenę separację , tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego można sie spodziewać w dźwięku po wpięciu do ukladu Hiface Evo i Younga jeszcze clock?

Realna poprawa za pieniadze rzedu 800 zł za używkę?

Dołożenie Hiface d Younga spowodowalo lepsza separację, lepsze ułożenie źródeł pozornych i ciemniejsze tlo. Jak wplywa w takm ukladzie clock od m2techa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie Hiface d Younga spowodowalo lepsza separację, lepsze ułożenie źródeł pozornych i ciemniejsze tlo. Jak wplywa w takm ukladzie clock od m2techa?

Nie wiem co dokładnie może dać w Youngu, ale generalnie dołożenie clock to jest zupełna zmiana dla tego konwertera. On jest dobry bez clocka, ale clock dokłada dużo większe dociążenie dźwięku i dynamikę. Tylko trzeba uważać, bo cały ten układ evo + clock jest bardzo wrażliwy na problemy z pętlą masy, trochę z tym walczyłem, warto też dodać dobry neutralny kabel cyfrowy 75Ohm, najlepiej do zastosowań zegar lub wideo, bo większość audiofilskich to drogie śmieci.

Jest kilka postów użytkowników w necie gdzie ludzie piszą że clock sprawił że dźwięk jest lżejszy co według mnie wynika właśnie ze złej aplikacji, warto zainwestować w dwa oddzielne zasilacze.

To jest smutne, że w studiach nagraniowych od lat stosuje się wszędzie połączenia balansowane i projektuje wszystko pod kątem masy, a w domu zostajemy z badziewnymi koncentrykami. Evo + Clock jest naprawdę rewelacyjnym konwerterem, gra nieco inaczej niż SU-1, jakby bardziej transparentnie, ale według mnie nie mniej dobrze - warto sprawdzić konkretne zestawienie i system. Od tego konwertera u mnie zaczęła się poważna zabawa z komputerowym audio, wcześniej zintegrowane CD zawsze grały dla mnie bardziej spójnie i muzykalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

wcześniej zintegrowane CD zawsze grały dla mnie bardziej spójnie i muzykalnie.

ok - tajemnicze SU-1, słyszałem już legendy, też takie, że gra "jasno". Od 3 miechów mam Dragona, świetny DAC i godzę się z faktem, że konwerter z dobrym zegarem może być niezbedny. Obecnie wybieram dobry kabel usb, potem sprawdzę ifi defender+ipower. I teraz konwerter - ta techologia ciągle idzie do przodu - czy warto ładować się w Hydrę? Coś wiesz o tym? Ona już kilka lat ma. A taki Mutec jst na bieżąco, podobno lepszy i wcale nie droższy, nie mówiąc o zasilaczu do Hydry.

 

Mutec ma już świetne zegary na pokładzie podobno.

 

Ale Ty używasz też starszej generacji i jak widzę jesteś zadowolony, możesz mi to bardziej wyłożyć?

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

podobno w ifi zasilacz jednak lepszy niż bateria. W sumie zasilacz Hydry to rodzaj baterii, tak go tylko nazwałem technicznie.

 

Próbuję zrozumieć zależność konwerter + nowoczesność (zegary). Stary konwerter i nowoczesny zegar ma sens? Ma sens przed Hydrą jeszcze 1 zegar? Zgranie Hydra+Dragon da więcej niż nowoczesność Muteca?

 

Potrzebuję pomocy w zrozumieniu tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczem sa i nowe zegary i moc obliczeniowa konwerterow - nowe xmosy maja jej 4krotnie wiecej niz poprzedia generacja. Wszystko ma wplyw tj bridge usb zegary i zasilanie.

Za chwile amanero wypusci nowe uklady i uklad sil znow sie zmieni. W konweertrach jest najszybszy rozwoj technologiczny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - tajemnicze SU-1, słyszałem już legendy, też takie, że gra "jasno"

 

Jeśli jest prawidłowo odizolowany od źródła PC to według mnie nie powinno być takiego efektu, gra u mnie zdecydowanie bardziej ciepłym dźwiękiem niż Evo + Clock. Może to być specyficzne dla mojego systemu.

 

To co napiszę jest tylko hipotezą, ale mam wrażenie, że mimo wszystko Evo + Clock jest obiektywnie lepszym konwerterem. W wielu systemach lub dla pewnych preferencji może być gorszym, ja lubię słuchać SU-1 dla wielu płyt, zwłaszcza tych brzmiących nieco chudo, nagrań z YT itp., ale jakbym miał się zastanowić który sprzedać pod kątem budowy systemu najbardziej neutralnego, to obecnie sprzedałbym jednak jego. Bardzo bym chciał móc dowieść mierząc coś, że tak właśnie jest jak mi się wydaje i Evo jest lepsze, ale niestety jedyne na czym mogę polegać to odsłuchy. Może mi się odwidzieć za tydzień.

 

Jedno wiem na pewno, nie podniecałbym się specjalnie samymi kościami, a już na pewno nie XMOS. Miałem np. Gustarda i to gra na poziomie Hiface (tego małego wpinanego do portu USB). W SU-1 - ci się postarali, nawet własne oprogramowanie do usuwania szumu fazowego zrobili w FPGA. Ale dla mnie wciąż zewnętrzny zegar w Evo wydaje się robić lepiej. To może być kwestia pewnej inżynierii, weź pod uwagę że zegar zamknięty w metalowej skrzynce z osobnym zasilaniem, odizolowany od wpływu urządzeń szumiących, to standard w studiach nagraniowych.

 

To jest też powód dla którego jestem lekko sceptyczny co do tego Muteca ze zintegrowanym USB, choć nie słuchałem go. Z drugiej strony to też sporo kasy.

 

Inny punkt widzenia może wnieść temat np. DSD czy 384 kHz, tutaj musisz popatrzyć w kierunku nowego XMOSa, Hydry Z itd. Ja w sumie i tak nie mam tego z czym słuchać więc temat dla mnie nie istnieje.

 

W kwestii kabli mam dość nietypowe tutaj poglądy, osobiście gram na zwykłych kablach USB i COAX, przerobiłem parę tańszych audiofilskich (w COAX doszedłem do pułapu 3k pln) i niczym mnie nie powaliły poza większym jitterem, więc się zraziłem, może kiedyś spróbuję czegoś droższego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej_59525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

W kwestii kabli mam dość nietypowe tutaj poglądy, osobiście gram na zwykłych kablach USB i COAX

dzięki

co do kabli USB - Wireworld Silver Starlight robi już róznicę u mnie, jak na razie jako jedyny, jeszcze przerobię Cardasa, M&B, PPA i Entreqa, może Albedo. COAX na razie mam starszy model Oyaide z Japonii za grosze - miedziany, to zostawię sobie na później, pewnie wezmę ten, który wygra w usb.

 

Choć nie do końca wiem co oznacza "odizolowanie" od źródła pc to bardzo mi pomogłeś. Co do 384 kHz, mam taką opcję w Dragonie, użyłem jej...dźwięk WYDAŁ mi się przez cały dzień bardziej studyjny, techniczny? Złudzenie? Cholera wie, wróciłem do jakości CD i WYDAŁO mi się przyjemniej, lepiej.

 

Hydra kusi, ale z tą bateryjką dodatkową to kupa kasy, więc faktycznie rozważę zestaw m2techa i sprzęcik Singxera. Dowalili Ci cło itp.? Czy jak zwykle byli mili? ;p

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kabli USB - Wireworld Silver Starlight robi już róznicę u mnie

Różnicę one definitywnie robią, pytanie tylko czy korzystną. Miałem tego trochę i żaden nie przetrwał próby czasu. Przynajmniej do testów konwerterów raczej polecałbym zwykły kabel.

 

Hydra kusi, ale z tą bateryjką dodatkową to kupa kasy, więc faktycznie rozważę zestaw m2techa i sprzęcik Singxera. Dowalili Ci cło itp.? Czy jak zwykle byli mili? ;p

Najgorsze jest to, że te konwertery grają nieco inaczej, ciężko je tak w ciemno kupić a wypróbować jest też trudno. Z czystym sumieniem nic Ci nie mogę doradzić, jeśli jesteś z Krakowa możesz jedynie wpaść posłuchać :) Co do cła, chińczyk wpisał chyba wartość 20 euro, sample of amplifier czy coś takiego, a pan z DHL zadzwonił tylko żeby potwierdzić - obyło się bez cła. Nie polecam wysyłki przez PP, baaaaaardzo długo i gwarantowane cło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty test 4-latka prosi a Tata

 

Kolego nie przeginaj. Niech za wzmacniacze nadal, zgodnie z tradycją tego portalu, robią "żony w kuchni", z dziećmi to przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przeginaj. Niech za wzmacniacze nadal, zgodnie z tradycją tego portalu, robią "żony w kuchni", z dziećmi to przesada.

Żony nie ma i dużo lepiej muzyka brzmi :). A córeczka tylko potwierdziła to co sam usłyszałem, reszta w wątku o HD25..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Najgorsze jest to, że te konwertery grają nieco inaczej

no tak, ale dopóki nie ma konwertera kabel jest ważny, zamknięte koło. Dużo zmiennych w pc-audio. Tak, doskonale o tym wiem, Hydrę mogę wypożyczyć, ale jej jednoznaczne opisy o "łagodzeniu" przekazu totalnie mnie zniechęcają, nie tego szukam. Muteca mogę wypożyczyć, ale sprzęt studyjny (a wiem już co to za typ grania), nie do końca spełnia moje oczekiwania. Zostaje mi Singxer chyba jako faworyt, z opisów wynika, że ma to coś czego szukam...ale w ciemno nie kupię, dopóki nie będzie dystrybucji w PL zostawiam temat.

 

Mam już naprawdę niezły dźwięk, a po dodaniu igalvanizera albo idefendera + jriver + dobry kabel będzie już naprawdę miło. Dragon ma pazura, nie chcę tego stracić żadnym idealnym "łagodzniem" po drodze. Nie jestem z Krakowa, poza tym i tak liczy się tylko brzmienie w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.