Skocz do zawartości
IGNORED

TAŃSZA alternatywa dla DAC Audiobyte Black Dragon ?


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś namieszałeś!! Konwerter w żaden sposób nie zastąpi DAC'a. Co najwyżej pomoże lepiej mu zagrać!! Poza tym DAC jest ważniejszy i by dobrze zagrał nie zawsze jest potrzebny zewnętrzny konwerter.

 

mam na mysli to ze gonitwa za coraz lepszeymi dacami jest bez sensu jesli nie zapewnimy dobrego sygnalu cyfrowego

dobry sygnal ze srednim daciem zagra lepiej niz slaby sygnal z dobrym daciem

sprobuj podpiac dobry konwerter np mutec smart usb + to bedziesz wiedzial o czym mowie

dacami mozna zonglowac w nieskonczonosc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Myślę ,że jako znawca tematu twoja opinia odnośnie HD20 jest bardzo cenna -:)

LKS Audio MH-DA003 to żadna rewelacja. Ja go nie polecam!! Może nowa wersja L.K.S Audio MH-DA004 Dual ES9038pro bezie warta kupienia.

 

Od kiedy to Twoja opinia jest lepsza od mojej?

Nie potrafisz napisać czegoś na temat bez próby dezawuowania wypowiedzi innych forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to Twoja opinia jest lepsza od mojej?

Nie potrafisz napisać czegoś na temat bez próby dezawuowania wypowiedzi innych forumowiczów?

W twojej wypowiedzi o HD20 nie ma żadnych konkretów!! Moje nie są lepsze od innych opinii (w tym twoich). Użytkownikiem LKS'a byłem ponad 6 miesięcy. Przyzwoicie grał tylko z Burson Supreme Sound V5, niestety się paliły w "konwersji i/v". Dodatkowy problem to DPLL itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę trochę precyzyjniej. Ja zrozumiałem że Dragon miał rozlewający się bas i "pstrykał" przy zmianie utworów.

 

Co grało z Dragonem: kolumny, końcówka? Czyli nie spełni Twoich oczekiwań?

Koncowka audio gd master 3 ,kolumny sounddeco f 3 transport apple mackbook ,porownywalem z M dac plus w muzyce elektronicznej i trance wiec mocno dynamicznej zostal m dac plus teraz szukam czegos co go zastqpi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiaja mnie te napinki "audiofilow" i kategoryczne sady - tak jakby wszyscy mieli takie same uszy i w kazdym przypadku slyszeli tak samo. Nie wspominajac juz o traktowaniu sprzetu zgodnie z zaleznoscia im drozej tym lepiej. Moze jestem troche uszczypliwy ale jak tu nie byc? Dragon moze grac dobrze dla kogos, dla kogos innego to nie musi byc takie oczywiste. Zreszta w porownaniu do kolumn i wzmacniacza to dac ma znacznie mniejsze pole do popisu w ksztaltowaniu brzmienia. Juz nie wspominajao akustyce bo to oczywiste. A jak jeszcze dodac do tego zdolnosc zapamietywania dzwiekow to wiekszosc porownan mozna o kant kuli rozbic. Sporo z tego to niestety stan naszych umyslow i nijak sie to ma do obiektywnych porownan. Dlatego nic nie zastapi sluchania i to nie dacow, nie kolumn, nie wzmakow ale calych systemow.

Niby oczywiste ale jakos nie bardzo... dla niektorych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli to ze gonitwa za coraz lepszeymi dacami jest bez sensu jesli nie zapewnimy dobrego sygnalu cyfrowego

dobry sygnal ze srednim daciem zagra lepiej niz slaby sygnal z dobrym daciem

sprobuj podpiac dobry konwerter np mutec smart usb + to bedziesz wiedzial o czym mowie

dacami mozna zonglowac w nieskonczonosc

 

Trochę to uproszczenie (dac również jest ważny), ale generalnie jest tak jak piszesz.

Również pisałem o tym na początku tego wątku.

 

Dużo osób wydaje wyroki o dac'kach tylko na podstawie tego jak gra po usb.

Tak naprawdę mogą nie znać swoich urządzeń, które dużo lepiej zagrają przez coax i konwerter.

Różnice są znaczne. Mogę to sprawdzić na konwerterze w mocnej konfiguracji - HiFace Evo/Evo Supply + EvoClock/Evo Supply.

Już sam konwerter (np. HiFace Evo) wygrywa z wejściem USB w większości dacków i często cenowo jest to "gra jest warta świeczki".

Niestety implementacja usb ciągle kuleje....

 

Słuchałem Dragona i mimo, ze to dobry dac to nie jest jakimś killerem w swojej cenie. Zależy co kto szuka do swojego systemu.Ot choćby taki M2tech Young/Palmer (nawet sam Young) przez konwerter w kwestii dynamiki i rozdzielczości miał sporą przewagę nad Dragonem (grającym przez coax/konwerter jak i przez usb). Grając tylko po usb już tak nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to uproszczenie (dac również jest ważny), ale generalnie jest tak jak piszesz.

Również pisałem o tym na początku tego wątku.

 

Dużo osób wydaje wyroki o dac'kach tylko na podstawie tego jak gra po usb.

Tak naprawdę mogą nie znać swoich urządzeń, które dużo lepiej zagrają przez coax i konwerter.

Różnice są znaczne. Mogę to sprawdzić na konwerterze w mocnej konfiguracji - HiFace Evo/Evo Supply + EvoClock/Evo Supply.

Już sam konwerter (np. HiFace Evo) wygrywa z wejściem USB w większości dacków i często cenowo jest to "gra jest warta świeczki".

Niestety implementacja usb ciągle kuleje....

 

Słuchałem Dragona i mimo, ze to dobry dac to nie jest jakimś killerem w swojej cenie. Zależy co kto szuka do swojego systemu.Ot choćby taki M2tech Young/Palmer (nawet sam Young) przez konwerter w kwestii dynamiki i rozdzielczości miał sporą przewagę nad Dragonem (grającym przez coax/konwerter jak i przez usb). Grając tylko po usb już tak nie było.

 

To właśnie chciałem przeczytać, M2tech Young będzie u mnie w poniedziałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

jeśli coś ma poluzowany miękki bas...to właśnie m2tech - to była jego jedyna wada, od której Dragon jest wolny.

 

Średnica i przejrzystość też po stronie Dragona, klarowność góry również mały plus dla Dragona. Tomek - jesteś zrażony i po prostu chcesz by m2tech był lepszy :), a nie jest.

 

Do tego m2tech od razu pokazuje brak porządnego zasilania, dobry dac, ale poziom niżej

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

W twojej wypowiedzi o HD20 nie ma żadnych konkretów!! Moje nie są lepsze od innych opinii (w tym twoich). Użytkownikiem LKS'a byłem ponad 6 miesięcy. Przyzwoicie grał tylko z Burson Supreme Sound V5, niestety się paliły w "konwersji i/v". Dodatkowy problem to DPLL itp.

Ty naprawdę przeczytałeś to co ja napisałem? Przeczytaj jeszcze raz i może będzie nam łatwiej się rozmawiało bez głupawych uśmieszków z Twojej strony.

Nigdzie nie napisałem żadnych superlatyw o LKS-ie. Napisałem tylko, że jak właściciel Hegla usłyszał, jak gra prosty DAC na starej kości, to zaraz go wymienił na LKS właśnie.

Ja pisałem tylko o Heglu. Tego się nie dało słuchać. Zero dynamiki, zero drive-u, muł po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Zadziwiaja mnie te napinki "audiofilow" i kategoryczne sady - tak jakby wszyscy mieli takie same uszy i w kazdym przypadku slyszeli tak samo. Nie wspominajac juz o traktowaniu sprzetu zgodnie z zaleznoscia im drozej tym lepiej. Moze jestem troche uszczypliwy ale jak tu nie byc? Dragon moze grac dobrze dla kogos, dla kogos innego to nie musi byc takie oczywiste. Zreszta w porownaniu do kolumn i wzmacniacza to dac ma znacznie mniejsze pole do popisu w ksztaltowaniu brzmienia. Juz nie wspominajao akustyce bo to oczywiste. A jak jeszcze dodac do tego zdolnosc zapamietywania dzwiekow to wiekszosc porownan mozna o kant kuli rozbic. Sporo z tego to niestety stan naszych umyslow i nijak sie to ma do obiektywnych porownan. Dlatego nic nie zastapi sluchania i to nie dacow, nie kolumn, nie wzmakow ale calych systemow.

Niby oczywiste ale jakos nie bardzo... dla niektorych.

Dlatego też pozwoliłem sobie na taki kategoryczny osąd DAC-a Hegla, bo było nas forumowiczów kilku, i w całym systemie wymienialiśmy tylko DAC.

Po 30s słuchania tego ,, hebla'' każdy z nas miał go dosyć. Nie dało się tego słuchać.

W tej samej akustyce, w tym samym systemie bez efektu ,, pamięci''. I mimo że każdy niby słyszy co innego, to osąd był kategoryczny i jednomyślny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrze wpsiminam Hegla HD20 miałe2m aż dwie sztuki (dwa razy). MOże jakiś lewy produkt był, albo totalnie sie nie wpsaował w system. Czasami tak bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli coś ma poluzowany miękki bas...to właśnie m2tech - to była jego jedyna wada, od której Dragon jest wolny.

 

Średnica i przejrzystość też po stronie Dragona, klarowność góry również mały plus dla Dragona. Tomek - jesteś zrażony i po prostu chcesz by m2tech był lepszy :), a nie jest.

 

Do tego m2tech od razu pokazuje brak porządnego zasilania, dobry dac, ale poziom niżej

 

Hej Numik nie prowokuj mnie :)). Bo będzie Dragon na teście, ,. Twoje zdanie przeciwko opiniom Sprężyna 1982 i Balum Balum. System, osobiste preferencje,..

 

Dlatego też pozwoliłem sobie na taki kategoryczny osąd DAC-a Hegla, bo było nas forumowiczów kilku, i w całym systemie wymienialiśmy tylko DAC.

Po 30s słuchania tego ,, hebla'' każdy z nas miał go dosyć. Nie dało się tego słuchać.

W tej samej akustyce, w tym samym systemie bez efektu ,, pamięci''. I mimo że każdy niby słyszy co innego, to osąd był kategoryczny i jednomyślny.

He nie myślałem że tak burzę rozpetam . Ludzie wrzucić na luz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Numik nie prowokuj mnie :)). Bo będzie Dragon na teście, ,. Twoje zdanie przeciwko opiniom Sprężyna 1982 i Balum Balum. System, osobiste preferencje,..

 

Moja opinia dotyczy gry przez konwerter usb. I tu nie mam żadnych wątpliwości, że M2tech w tych dwóch aspektach (dynamika, rozdzielczość) jest lepszy. Brakowało mu do Dragona pod względem muzykalności i przestrzeni. Całościowo w moim systemie wybrałbym Dragona. I tu mała uwaga - to, że dac zagrał gorzej to nie znaczy, że źle. Te dacki to już wysoki poziom dźwięku. :) U mnie od Dragona, Younga i innych zagrał lepiej inny dac. Zależy czego szukamy. Dlatego tak ważny jest odsłuch w swoimi systemie...

 

Jeżeli porównujesz dacki po wejściach usb to systuacja może być zupełnie inna. Często Dac zagra tak jak pozwoli mu implementacja usb.

 

Powodzenia przy odsłuchach - to dobra zabawa! ;)

 

p.s.

Widzę, ze niektórzy strasznie spinają się 'broniąc" swoich "naj klocków". ;)

C'mon chłopy, przecież nie ma idealnych sprzętów, ważne żeby złożyć system pod siebie.

Znać i akceptować jego ograniczenia, no i cieszyć się muzyką!!! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać, ja przechodziłem Z m2tech z tomankiem na dragona i miałem oba obok siebie i w moim systemie to była przepaść i nic nie znalazłem lespszego w m2tech, a uważam ten DAC za bardzo dobry. Także nie mogłem uwierzyć, że tak sie super wpasował i grał ten Dragon. W sumie to nawet jego budowa robi większe wrażenie od M2tech, który jest przy Dragonie bardzo skromny. Takie moje wrażenia w moim systemie i pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam bardzo muzykalny Dac Audio Gd. I brakuje w aspektach: dynamika, górne rejestry i szybszy bas

 

I jeszcze dodam że potrzebuje raczej jaśniej grającego dac. Na pewno błyszczącego w górnych rejestrach. Taki musi być przy moich kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ja dobrze wpsiminam Hegla HD20 miałe2m aż dwie sztuki (dwa razy). MOże jakiś lewy produkt był, albo totalnie sie nie wpsaował w system. Czasami tak bywa.

Tych systemów wtedy na odsłuchu było kilka.

Dac był sprawny tylko, że to gniot. Po tym co słyszałem zdania nie zmienię.

Do solidnie zbudowanego Soekrisa to nawet nie ma za bardzo co porównywać.

Edytowane przez HQ150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę ważne tu poruszana niedawno kwestie. Gra system. I w jeden wpisze sie Dragon a gdzie indziej M2tech Young a jeszcze gdzie indziej Mytek Brooklyn... A może by tak Mytek ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

m2tech robi "wrażenie", bo ma lekko podbitą niższą średnicą i efektowną, acz krzykliwą górę, dobrą, ale podkreśloną.

 

Dragon ma zdecydowanie lepsze dociążenie, prawdziwego pazura, lepszą średnicę a góry jest na papierze "mniej"...ale ona jest lepsza, jest tak naprawdę więce a jej czystość...to trzeba porównać i tyle;p.

 

Kumam dlaczego m2tech może się podobać

 

Powtórzę ważne tu poruszana niedawno kwestie. Gra system. I w jeden wpisze sie Dragon a gdzie indziej M2tech Young a jeszcze gdzie indziej Mytek Brooklyn... A może by tak Mytek ? :)

Protagonista spróbuj jeszcze i daj szansę temu Schiit Gungnir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy różni się zwykła wersja od Multibit?

 

Jaki będą różnice w dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

nie słyszałem Gungnira Multibit, porównywałem tylko Bifrosty...dynamika, przejrzystość, na tym wg mnie wersja multibit najbardziej zyskała. Wiem jak gra zwykły Gungnir...jeśli multibit "poprawia" go tak jak zwykłego bifrosta...to może być mocny zawodnik

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił odsłuchać mojego Pathos Converto ale w Pl pewnie kiepsko z jego dostępnością.

Muzykalny,po usb daje radę ale coaxial gra pięknie gorsze nagrania brzmią w końcu akceptowalnie dla mnie a usb to spotifaj ale do czasu zakupu streamera i wpięcie go coaxem.

 

Jak napisali koledzy,gra system a nie dac czy cd player

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Ja bym polecił odsłuchać mojego Pathos Converto ale w Pl pewnie kiepsko z jego dostępnością.

Muzykalny,po usb daje radę ale coaxial gra pięknie gorsze nagrania brzmią w końcu akceptowalnie dla mnie a usb to spotifaj ale do czasu zakupu streamera i wpięcie go coaxem.

 

Jak napisali koledzy,gra system a nie dac czy cd player

chciałem go wypożyczyć z PremiumSound przed zakupem smoka, ta sama cena, ale powiedzieli mi chłopaki.....że ze spokojnym sumieniem mogę brać Dragona, jest "obiektywnie" lepszy, nie żałuję decyzji ani ciut - jest super, ale trochę szkoda, że nie posłuchałem go, ciekawość była - chyba fajny sprzęcik kupiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem go wypożyczyć z PremiumSound przed zakupem smoka, ta sama cena, ale powiedzieli mi chłopaki.....że ze spokojnym sumieniem mogę brać Dragona, jest "obiektywnie" lepszy

 

Obiektywny sprzedawca to naprawdę rzadkość. Zupełnie jak obiektywny recenzent, czy jednorożec..... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Obiektywny sprzedawca to naprawdę rzadkość. Zupełnie jak obiektywny recenzent, czy jednorożec..... ;)

wiesz i tak zawsze byłem nakręcony na Dragona, nie żałuję w najmniejszym stopniu, oba są w tej samej cenie więc interesu nie mieli w tym poza tym znam ich i to naprawdę fajni goście, a ciekawość ciekawością ;p.

 

Smok ma świetne wejście usb na czym mi zależało, a w przyszłości Hydrę podłączę

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze powiedzcie mi koledzy który ze wspomnianych zacnych Daców zagra najlepiej jako przedwzmacniacz. Tzn. Który z nich ma ta funkcje, dobrze regulowany poziom głośności oraz który po prostu może zrobić mi dodatkową rożnice kiedy punktem odniesienia jest integra Atoll IN100SE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon jako przedwzmacniacz jest bardzo slaby po pierwsze skala od 0 do 128 zadluga ,po 2 od 0do 10 robi sie glosno pozniej nic sie niedzieje i pod koniec rosnie jako przedwzmacniacz odradzam proponuje cos z audio gd tam jest drabinka o wiele lepszy przedwzmacniacz niz w dragonie cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.