Skocz do zawartości
IGNORED

TAŃSZA alternatywa dla DAC Audiobyte Black Dragon ?


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

O jakich bzdurach pisze?

O tym że zdarzają się takie kwiatki gdy do drogiego daca pakuje się konwerter usb, który ciągnie zasilanie do układu z gniazda usb?

Czy chodzi o moje powątpiewania na temat "przepaści" w dźwięku po zmianie kabla usb?

w wątku o Dragonie piszesz o sytuacjach w innych dac, nie masz pojęcia o tym dac, sugerujesz bzdury tu i w każdym wątku pc-audio. Oj by się nazbierało. Nawet ja, raczej laik w tych kwestiach nie wierzę jak można pisać tyle bzdur, to musi być celowe.

Ok - Konkrety, jakich kabli usb słuchałeś w jakich systemach. Rozmawiajmy merytorycznie, ja wiem że trolling się rozwija i można to robić nowocześnie i niezauważalnie, mam nadzieję że Ciebie to nie dotyczy. Więc, konkrety i merytoryka. Wpływu jakich konkretnie kabli usb w jakich konkretnie systemach nie słyszałeś?

Pisz konkretnie albo nie męcz ludzi.

 

I jeszcze 1 sprawa, jeśli brak Ci wiedzy sprawdź dane danego sprzętu albo osobiście w domu zanim zaczniesz znów ludzi wprowadzać w błąd

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - Konkrety, jakich kabli usb słuchałeś w jakich systemach.

Kabli usb się nie słucha. Nimi przesyłane są dane czasem służą do zasilania a przy okazji do przenoszenia zakłóceń. Dlatego zasugerowałem ci odcięcie linii zasilania bo nawet jeśli konwerter usb w dacu ma własne zasilanie to nie zaszkodzi dodatkowe odseparowanie go od zakłóceń. Słuchałeś wcześniej z daciem połączonym 5m kablem, który poza tym że był jak na połączenie usb całkiem długi to przy okazji mógł zbierać zakłócenia jak antena z otoczenia. Po wymianie kabla na lepiej ekranowany pewnie zminimalizowałeś ten efekt.

Podsumowując ta twoja przepaść jeśli rzeczywiście jest słyszalna to może być efekt braku słyszalnych zakłóceń. Dane nie dają się zmodyfikować w zależności od kabla którym są przesyłane inaczej mielibyśmy jedną wielką kaszankę w naszym skomputeryzowanym świecie. Skoro danych nie można zmodyfikować to dźwięk który powstanie nie po ich rozkodowaniu się nie zmieni. Tym samym pieprzenie o graniu kabli usb to bzdura na resorach.

 

Co do kabla usb, którego używam nie słucham to jest to jakiś Lind (jego zaletą jest dobre ekranowanie czego czasem nie uświadczy się w najtańszych drukarkowych).

 

I jeszcze 1 sprawa, jeśli brak Ci wiedzy sprawdź dane danego sprzętu albo osobiście w domu zanim zaczniesz znów ludzi wprowadzać w błąd

Pytałem o zasilanie konwertera bo mało, która firma chwali się tym dosyć istotnym szczegółem a na weryfikację tego jest jeden sposób.

Pytanie wynikało głównie z tego że wspomniałeś o "przepaści" po zmianie kabla usb, co czasami może się zdarzyć w wypadku gdy moduł usb jest zasilany z gniazda usb.

 

Mam nadzieje że wszystko zrozumiałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba sie nie ma o co spierac - faktycznie 5 metrowy kabel USB moze zbierac zaklocenia szczegolnie jak jest kiepsko ekranowany - czy to ma wplyw na jakosc dzwieku? Mysle ze moze - w jakim stopniu trudno powiedziec... Numik zeby miec dobry poglad na sprawe moglbys uzyc normalnego krotkiego kabelka USB i porownac z tym 5 metrowym i tym firmowym :) - jakbys podzieli sie odczuciami na forum to w ogole byloby fajnie :)

A wracajac do tematu: czyli koledzy - nie ma tanszego odpowiednika Dragona???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Tu chyba sie nie ma o co spierac - faktycznie 5 metrowy kabel USB moze zbierac zaklocenia szczegolnie jak jest kiepsko ekranowany - czy to ma wplyw na jakosc dzwieku? Mysle ze moze - w jakim stopniu trudno powiedziec... Numik zeby miec dobry poglad na sprawe moglbys uzyc normalnego krotkiego kabelka USB i porownac z tym 5 metrowym i tym firmowym :) - jakbys podzieli sie odczuciami na forum to w ogole byloby fajnie :)

A wracajac do tematu: czyli koledzy - nie ma tanszego odpowiednika Dragona???

Aune s16 jest jakąś namiastką wg mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

A jak sie ma do nich Soekris? Sluchales go u Binka?

to trochę inne granie, o ile pamiętam nie tak twarde, słuchałem go jednak na specyficznej lampie i w stanie opisanym przez Bińka, trudno o jednoznaczne wnioski, ale chyba potencjałem spokojnie góruje nad Aune. Zaletą Aune jest cena i to, że jest to gotowy dac

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie w soekrsie brakowało jedynie szerokości sceny poza tym miał wszystko to co najlepsze DACi za kilkanaście koła które slyszałem

 

bezpośrednio porównywalem z Daciem Waldiego na AK4490 i go deklasował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem - ja wysylam swojego do zmodowania kondensatorowo tranzystorowego :) - i chyba dodam bufor analogowy an jfetach jak pewien dobrze znany w kregu DIY kolega mi poleca. Z tego co mowi to samo modowanie czyli dolozenie kondensatorow do stabilizacji napiecia podnosi jego granie o klase w gore... do tego to nieduze pieniadze sa wiec nie ma sie nad czym zastanawiac.

Pytam bo Dragona nigdy nie slyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Rozumiem - ja wysylam swojego do zmodowania kondensatorowo tranzystorowego :) - i chyba dodam bufor analogowy an jfetach jak pewien dobrze znany w kregu DIY kolega mi poleca. Z tego co mowi to samo modowanie czyli dolozenie kondensatorow do stabilizacji napiecia podnosi jego granie o klase w gore... do tego to nieduze pieniadze sa wiec nie ma sie nad czym zastanawiac.

Pytam bo Dragona nigdy nie slyszalem.

a z innej beczki - kable Qed nie wadzą Ci z Leemą? Ja mam niższą, ale Qed zwalniają przekaz, miałem Reference. Z Chordami jest ciekawiej, a będę miał Kimbera / Tellurium q black i Harmonixa na testach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat sokeris jest podatny na kazde mody i słychac zmiane nawet kabla usb przy nim :)

wierzę że będzie dużo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z innej beczki - kable Qed nie wadzą Ci z Leemą? Ja mam niższą, ale Qed zwalniają przekaz, miałem Reference. Z Chordami jest ciekawiej, a będę miał Kimbera / Tellurium q black i Harmonixa na testach

Ja w ogole lubie raczej spokojna muzyke :) ale jak mam sluchac dynamicznej to przelaczam na XLR - tam troche wszystko jest bardziej "podciagniete" - troche sztucznie ale w szybkim mocnym rocku to nawet fajnie brzmi. U mnie jest dosyc ciemno wiec moze faktycznie Chordy by sie lepiej wpisaly. Zauwazylem tylko ze zmiana kabli w moim secie wplywa na brzmienie na granicy percepcji - czasem to bardziej subiektywne odczucie.

 

I jak gram po I2S bezposrednio z Maliny albo coax z CDeka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się nad Cayinem idac 6. Chcę go wypożyczyć i zobaczyć ile jest wart względem Stelaudio którego wysłałem i już mi bardzo brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zastanawiam się nad Cayinem idac 6. Chcę go wypożyczyć i zobaczyć ile jest wart względem Stelaudio którego wysłałem i już mi bardzo brakuje.

 

Z niecierpliwością czekam aż wypożyczysz i coś skrobniesz bo bardzo mnie takie porównanie interesuje, a już najbardziej właśnie w Twoim systemie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z niecierpliwością czekam aż wypożyczysz i coś skrobniesz bo bardzo mnie takie porównanie interesuje, a już najbardziej właśnie w Twoim systemie :)

Stelaudio zawiesił poprzeczkę bardzo bardzo wysoko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próbowałem ostatnio coś posłuchać u kolegi z ECM'u z Tidal'a ... nie znalazłem :( chciaż wydaje mi się, że jeszcze jakiś czas temu ECM był ...

Znikła cała wytwórnia z oferty czy ja nie potrafiłem tego odszukać?

 

Niestety ECM nie ma na Tidal i w innych raczej też nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety ECM nie ma na Tidal i w innych raczej też nie ma.

 

Ale był? Czy mnie pamięć myli?

Jakiś rok czy dwa lata temu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Niestety ECM nie ma na Tidal i w innych raczej też nie ma.

z największych na Tidalu nie ma w zasadzie tylko King Crimson, Petera Gabriela, Rammstein i Om. Tak poza tym jest baaardzo dobrze, nawet sporo polskiej muzyki jest. Aaa, chyba jeszcze Focus nie ma, zaraz sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z największych na Tidalu nie ma w zasadzie tylko King Crimson, Petera Gabriela, Rammstein i Om. Tak poza tym jest baaardzo dobrze, nawet sporo polskiej muzyki jest. Aaa, chyba jeszcze Focus nie ma, zaraz sprawdzę

 

Poszukaj: Stańko, Garbarek, Wasilewski, Gustavsen, Enrico Rava ... to artyści z ECM'U

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Poszukaj: Stańko, Garbarek, Wasilewski, Gustavsen, Enrico Rava ... to artyści z ECM'U

szukałem Gustavsena, nie ma, ja poza tym na szczęście dla mnie nie aż tak jazzowy. 1 płyta Stańki jest, sporo płyt Ravy też, 1 płyta Garbarka - może z innych wytwórni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

szukałem Gustavsena, nie ma, ja poza tym na szczęście dla mnie nie aż tak jazze owy. 1 płyta Stańki jest, sporo płyt Ravy też, 1 płyta Garbarka - może z innych wytwórni?

 

Na pewno z innych. Jestem przekonany, że jeszcze ze dwa lata temu był na Tialu. Na Deezer czy Spotify również nie ma ECM :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos dołącyzl do grona posiadaczy Black Drogonów?

Ja jestem zachwycony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda dużo ludzi pewnie jescze się nie pochwaliło bo cały czas słuchaja :)

Jak dla mnie w tej cenie rewelacja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Podajcie przykladowy repertuar, jakiego słuchacie na smoku...proszę :-)

cały swój - od Turnaua / Soyki, przez Jarre / Dead Can Dance, potem DM / Yello / FGTH i rock od King Crimson / Focus / Camel / Pink Floyd / Kate Bush / P. Gabriel przez Queen / RHCP / Led Zeppelin itp. do Metallici / Rammsteina / Comy / Pain of Salvation / Om / Black Sabbath itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Mam wszystko RHCP bez 3 pierwszych albumów chyba, Queen wszystko, U2 Achtung Baby i Pop (te płyty już lepiej nagrywali). Mam też kilka płyt The Cure. Smok nie zrobi z nich cudu, ale każdej płyty słucha się lepiej niż dotychczas. Z jakością wielu płyt trzeba się pogodzić a za referencyjne brać dobrze nagrane płyty.

 

Wiesz, był taki czas w polskiej piłce czy skokach, gdy mawiało się, że z g..... bata nie ukręcisz (teraz ręczna?);p. Fatalne realizacje pozostaną fatalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzięki...

 

Fatalne realizacje pozostaną fatalne

 

Właśnie o to chodzi...po co się ograniczać...jest tyle znakomitych, że można się rozwijać a nie "uśredniać system" pod te, które się zna, lubi...ale co z tego jak grają fatalnie...

Jest tyle możliwości szukania dobrego dźwięku...choćby Tidal...i wtedu dać zarobić twórcom, itd., ale za coś co jest do końca wartościowe...

Przepraszam za OT...

 

Miłego słuchania bo najważniejsze jest Wasze zadowolenie...

Pozdrawiam serdecznie :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.