Skocz do zawartości
IGNORED

TAŃSZA alternatywa dla DAC Audiobyte Black Dragon ?


hatori77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Drugi dzień gra u mnie Black Dragon, jest bardzo dobry, ale czegoś brakuje by wydać tyle kasy - gra z minimalnie zbyt dużą ogładą w rocku, szukam trochę bardziej niegrzecznego DAC (ale tylko z własnym porządnym zasilaniem, zewnętrznych zasilaczy nie akceptuję).

 

Coraz bliżej mi do Schiita Bifrota Multibita, czekam na Oppo SD, może dam szansę używce Hegla HD20. Audio-gd nie ufam na tyle, by wydać kilka tysięcy.

 

Między dobrymi DAC za 3.000-4.000 a Smokiem nie ma aż takiej przepaści, niuanse, a kasa się przyda. Ktoś miał kontakt z Exposure 2010 DAC?

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień gra u mnie Black Dragon, jest bardzo dobry, ale czegoś brakuje by wydać tyle kasy - gra z minimalnie zbyt dużą ogładą w rocku, szukam trochę bardziej niegrzecznego DAC (ale tylko z własnym porządnym zasilaniem, zewnętrznych zasilaczy nie akceptuję).

 

Coraz bliżej mi do Schiita Bifrota Multibita, czekam na Oppo SD, może dam szansę używce Hegla HD20. Audio-gd nie ufam na tyle, by wydać kilka tysięcy.

 

Między dobrymi DAC za 3.000-4.000 a Smokiem nie ma aż takiej przepaści, niuanse, a kasa się przyda. Ktoś miał kontakt z Exposure 2010 DAC?

 

Może inny element toru jest waskim gardlem a nie DAC skoro nie ma duzych roznic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Może inny element toru jest waskim gardlem a nie DAC skoro nie ma duzych roznic

jest różnica, ale nie w tym na czym mi zależy. Mam już sporo ogłady i muzykalności, barwy i kultury w Xavianach i Leemie. Ze Smokiem jest już tego za dużo, to też zależy jakie brzmienie lubimy. Trudno mi znaleźć w Leemie czy Xavianach wąskie gardło, to jest bardzo dobry DAC (choć nie jest to PRZEPAŚĆ, nie wiem czy 2xcena ma przełożenie w stosunku do Schiita Bifrosta MB, czy Audio-gd), ale ja szukam mniej kulturalnego DAC, potrzebuję więcej brutalności w rocku, mniej ogłady

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest różnica, ale nie w tym na czym mi zależy. Mam już sporo ogłady i muzykalności, barwy i kultury w Xavianach i Leemie. Ze Smokiem jest już tego za dużo, to też zależy jakie brzmienie lubimy. Trudno mi znaleźć w Leemie czy Xavianach wąskie gardło, to jest bardzo dobry DAC (choć nie jest to PRZEPAŚĆ, nie wiem czy 2xcena ma przełożenie w stosunku do Schiita Bifrosta MB, czy Audio-gd), ale ja szukam mniej kulturalnego DAC, potrzebuję więcej brutalności w rocku, mniej ogłady

 

Faktycznie leema i xavian slabym punktem nie beda.

 

Kable glosnikowe i IC moga byc waskim gardlem. Polecam przetestować rozne kable z roznych przedzialow cenowych. Nawet te za kilka tys zl moga wniesc poprawe jak wymiana calego zrodla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Kable glosnikowe i IC moga byc waskim gardlem. Polecam przetestować rozne kable z roznych przedzialow cenowych. Nawet te za kilka tys zl moga wniesc poprawe jak wymiana calego zrodla.

kable mam dość starannie dobrane, Chord Odyssey2, Qed Rerefence IC, z pewnością nic nie psują. Wolałbym źródło, które od razu ma w sobie trochę więcej "zła". Jako tako problem nie leży w Smoku, jest świetny, po prostu ciut za "grzeczny" dla mnie, zbyt ułożony. Spndm to świetnie chyba wcześniej opisał, też mu ta ogłada minimalnie wadziła.

 

Ja słucham np. sporo Korna i tam trochę brudu i brutalności musi być, połączenia wody z ogniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień gra u mnie Black Dragon, jest bardzo dobry, ale czegoś brakuje by wydać tyle kasy - gra z minimalnie zbyt dużą ogładą w rocku, szukam trochę bardziej niegrzecznego DAC (ale tylko z własnym porządnym zasilaniem, zewnętrznych zasilaczy nie akceptuję).

 

Coraz bliżej mi do Schiita Bifrota Multibita, czekam na Oppo SD, może dam szansę używce Hegla HD20. Audio-gd nie ufam na tyle, by wydać kilka tysięcy.

 

Między dobrymi DAC za 3.000-4.000 a Smokiem nie ma aż takiej przepaści, niuanse, a kasa się przyda. Ktoś miał kontakt z Exposure 2010 DAC?

A probowales w koncu Soekrisa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Drugi dzień gra u mnie Black Dragon, jest bardzo dobry, ale czegoś brakuje by wydać tyle kasy - gra z minimalnie zbyt dużą ogładą w rocku

 

w/g mnie Dragon lubi mocne ,dynamiczne , gęsto grające tranzystorowe wzmacniacze, u kumpla kompletnie się nie sprawdził z Octave V70.

 

Dragon , przy innym wzmacniaczu nie odda tej przyjemności, przy słuchaniu muzyki np. rock.

 

dodam że Dragona słuchałem z MC MA7000, Gryphon Atilla (dzięki uprzejmości kolegi z AS) , i tu było spoko.

 

Mój wzmak należy do takich wzmacniaczy więc w moim przypadku Dragon się fajnie zgrał.

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie Dragon lubi mocne ,dynamiczne , gęsto grające tranzystorowe wzmacniacze, u kumpla kompletnie się nie sprawdził z Octave V70.

 

Dragon , przy innym wzmacniaczu nie odda tej przyjemności, przy słuchaniu muzyki np. rock.

 

dodam że Dragona słuchałem z MC MA7000, Gryphon Atilla (dzięki uprzejmości kolegi z AS) , i tu było spoko.

 

Mój wzmak należy do takich wzmacniaczy więc w moim przypadku Dragon się fajnie zgrał.

 

Kolega ma rację, miałem u siebie DRAGONA, wrażenia pozytywne, ale u mnie się np. sprawdził w swoim czasie lepiej AGD Master. Master grał z lepszym wypełnieniem i na dłuższą metę przyjemniejszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Odyssey2, Qed Rerefence IC, z pewnością nic nie psują

Chord Odyssey2, Qed Rerefence IC, z pewnością nic nie psują

 

 

Jesli nic nie psuja to sa to kable absolutnie najlepsze w skali bezwzględnej. Referencyje i bezkompromisowe. Nie ma wowczas lepszych kabli, bo kabel ma nic nie psuc , a te osiagaja ten poziom wg. Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Jesli nic nie psuja to sa to kable absolutnie najlepsze w skali bezwzględnej. Referencyje i bezkompromisowe. Nie ma wowczas lepszych kabli, bo kabel ma nic nie psuc , a te osiagaja ten poziom wg. Ciebie.

tzn Chord jest gwiazdą w tej parze, IC jest bardzo dobre i lepszego jeszcze nie znalazłem łącznie, choć trochę dynamiczniej można zagrać. Porównam z Chord, Audioquest, Acoustic Zen i Tellurium. Popróbuję też z Artechem Cosmo, Furutechem i Acoustic Zen Tunami na zasilaniu, może to da te 5%.

 

Bo tak szczerze, tak, kumam te wątki "kupić coś jak Smok ale taniej"....tyle, że mogę być jednym z tych, którzy uznają, że to się nie uda i nie ma się co czepiać, tylko podrasować tor. Poza tym mam zamiar iść wyżej z Leemą (Tucana) / Audia Flight / Baltlab Endo dzięki oszczędnościom na płytach, a to bardziej dynamiczne piece. Nie wiem czy będzie mi się chciało dalej kombinować, to b.dobry dac obiektywnie i przebić go łatwo nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł do mnie Black Dragon, ale nei mam jak podłącyzc, gdyż jescze server auido na gwaranci więc czekam. Wizualnie zapowiada sie obiecująco lepiej niz obecny M2Tech Young.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licze, że Twoje spostrzeżenia nie są trafne odnośnie tranzystora bo mam kapitalne dwa monobloki lampowe i BLACK DRAGON musi sie z tym zgrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Licze, że Twoje spostrzeżenia nie są trafne odnośnie tranzystora bo mam kapitalne dwa monobloki lampowe i BLACK DRAGON musi sie z tym zgrać.

 

absolutnie, chodziło mi na aktualny brak server audio, tym samym brak możliwości słuchania Dragona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię tego typu wpisów ale tak się po prostu złożyło że sprzedaję. Na pewno jest to tańsza alternatywa dla Black Dragona. Do tego działa bez zarzutów żadnych problemów ze sterownikami. A i wygląda zacnie. Mam tu na myśli znanego z forum LKS AUDIO MH-DA003.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma rację, miałem u siebie DRAGONA, wrażenia pozytywne, ale u mnie się np. sprawdził w swoim czasie lepiej AGD Master. Master grał z lepszym wypełnieniem i na dłuższą metę przyjemniejszy dźwięk.

 

Który Master 11 czy 7 ?

Tak podejrzewam że barwa będzie dużo lepsza w Masterach , a teraz jeszcze z nowym DSP dynamika jest ponoć jeszcze dużo lepsza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że ciekawą alternatywą jest Burson Virtuoso V2+. Miałem kiedyś wersję 160D. Był świetny, żałuję że sprzedałem..szukam teraz na rynku wtórnym Virtuoso.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

to zabawny temat, mam na wypożyczeniu Smoka 3 dzień i doskonale rozumiem wątpliwości. Za 5.000 każdy by go brał, przy 7.500 powstają wątpliwości....a potem wątpliwości czy jest coś godnego / lepszego. Właśnie to przechodzę. Tak powoli się okazuje, że nie jest idealny albo tak z 1.500 za drogi, ale........alternatywy chyba brak, takiej realnej, no w tym budżecie.

 

Więc chyba przejdę na lepszy i krótszy kabel usb (mam 5m badziew), wyższą półkę IC, w przyszłości Hydrę po i2s. Szukam tej konkurencji i znaleźć nie mogę (mówię o sprzętach w PL, tajemnicze LKSy, nawet jak dobre, ciężko wypożyczyć, sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chyba przejdę na lepszy i krótszy kabel usb (mam 5m badziew), wyższą półkę IC, w przyszłości Hydrę po i2s. Szukam tej konkurencji i znaleźć nie mogę (mówię o sprzętach w PL, tajemnicze LKSy, nawet jak dobre, ciężko wypożyczyć, sprawdzić).

 

Miałem też u siebie LKS :) i osobiście wolałbym jednak smoka. Jak chcesz coś trochę tańszego, to na Twoim miejscu zapytałbym McGyvera - Protagonista. Jeśli oczywiście nie przeszkadzają Ci lampy. Dobór kondensatorów i lamp stwarza duże pole manewru z zakresie kształtowania dźwięku.

 

Który Master 11 czy 7 ?

 

7. Miałem też 7.32 na Sabre. Ten mi się z całego towarzystwa najmniej podobał. Aczkolwiek z komputerkiem podrasowanym już nawet grał fajnie. Za każdym razem występowały jakieś problemy z softem niestety itd. co mnie skutecznie zraziło, ale dźwiękowo OK.

 

Cena u polskiego dystrybutora ok 7500 zł ...było kiedyś 6300 -nie chcę tyle pakować kasy .

Szukam tańszej alternatywy zamiast tego dac -a o podobnej sygnaturze dźwiękowej .

 

Jeśli Ci się ten DAC podoba bardziej niż inne, to nie zostaje nic innego jak powalczyć o duży rabat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Jeśli oczywiście nie przeszkadzają Ci lampy. Dobór kondensatorów i lamp stwarza duże pole manewru z zakresie kształtowania dźwięku

chyba już nie walczę, rabat przy gotówce nie jest duży, wezmę w 30 rat 0% i git. Powiedz jak "podrasowałeś" kompa, tu pewnie jeszcze trochę przede mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chyba już nie walczę, rabat przy gotówce nie jest duży, wezmę w 30 rat 0% i git. Powiedz jak "podrasowałeś" kompa, tu pewnie jeszcze trochę przede mną

 

Jak taka kasa na smoka... to nie lepiej kupić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dostaniesz go za 8 tys i masz gotowca.

 

Najlepiej jednak napić się zimnej wody, otrzeźwieć i kupić streamer za 3 tys z tidal, a nie pchać się na raty w audio :) lepiej sobie odłóż do dobre wakacje kasę hehe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Master miał na wejściu USB Amanero , to nigdy nie było problemu z połączeniem PC .

Tak naprawdę Master pokazuje swoje możliwości przez wejście I2S.

Jestem zwolennikiem kości PCM1704 UK , wiadomo jakie ceny osiągają teraz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Master miał na wejściu USB Amanero , to nigdy nie było problemu z połączeniem  PC .

Tak naprawdę Master  pokazuje swoje możliwości przez wejście I2S.

Jestem zwolennikiem kości PCM1704 UK , wiadomo jakie ceny osiągają teraz .

 

Ja tak samo. Rozdzielczy, wypełniony, wciągający dźwięk. Pomijając nazwę dobrą na kuchenkę mikrofalową i siermiężną stylistykę, to super sprzęt :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Najlepiej jednak napić się zimnej wody, otrzeźwieć i kupić streamer za 3 tys z tidal, a nie pchać się na raty w audio :) lepiej sobie odłóż do dobre wakacje kasę hehe :)

wiesz, za jakość się płaci, strimerek Marantza itp. to jednak nie to. Na wakacje będzie ;), myślałem o Auralicu, ale raz sabre na pokładzie, dwa "to nie jest takie proste" jak usłyszałem w Premiumsound. Nie pamiętam dokładnie - to jakoś powiązane z platfromą apple/mac jest (w sensie iphone)? cuś w ten deseń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, za jakość się płaci, strimerek Marantza itp. to jednak nie to. Na wakacje będzie ;), myślałem o Auralicu, ale raz sabre na pokładzie, dwa "to nie jest takie proste" jak usłyszałem w Premiumsound. Nie pamiętam dokładnie - to jakoś powiązane z platfromą apple/mac jest (w sensie iphone)? cuś w ten deseń

 

Auralic ma jednak dobry software. Co masz za problem kupić używany tablet Apple. Przed kupnem DAC dobrze sobie przemyśl sprawę transportu i kosztów z tym związanych oraz funkcjonalności. Imho teraz wolałbym streamer z DAC niż sam DAC. Wcześniej takich możliwości nie było. Nie dawaj sobie wciskać ciemnoty i straszenia iphonami :) jak za sam kabel cyfrowy zapłacisz tyle co za używany tablet :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ROXI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Dragon najlepsyz w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku Elba jest trochę o transporcie SOtM. Koszt 2500 chyba w Audio System.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Dragon najlepsyz w swojej cenie.

 

Niekoniecznie, niekoniecznie....

Choć może być najlepszym wyborem dla Ciebie ;)

 

p.S.

Widzę, ze masz już dobrego dac'a. Może się zdarzyć, ze w niektórych aspektach (dynamika, rozdzielczość) Dragon będzie miał ciężko z Youngiem.

Znam akurat dobrze zestaw Young + Palmer. To dobry dac. Nie wiem jak z niego grasz. W mojej opinii lepiej gra przez dobry konwerter USB, niż bezpośrednio przez usb. Z HiFace Evo/Supply/Clock rozwija skrzydła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.