Skocz do zawartości
IGNORED

Obcy - Przymierze


Peter75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Obejrzałem dopiero wczoraj choć film juz od dłuższego czasu leżał na dysku - chcialem mieć "ucztę" więc czekałem na odpowiedni moment. Mnie Prometeusz się podobał - wiadomo bez przesady ale w stosunku do pozostałych części (oczywiście oprócz 1!) Prometeusz to dobry film. Zamiast uczty miałem lekką niestrawność :). ktoś tu u góry napisał "Zdecydowanie lepszy niż "Prometeusz", więcej akcji, większa dynamika..." i to jest właśnie kicha w tym filmie. W prometeuszu przynajmniej próbowano stworzyć (zachować) klimat i powiazanie obcego, było jakieś przesłanie, niedomówienia i tajemnice a ten ostatni kit Scota to typowy przedstawiciel akcji a przecież nie po to sięgamy (przynajmniej niektórzy!) po Obcego.... No ale miłośnikom jakiś tan Rangersów czy innych to mógł się podobać.

Ogólnie - dla mnie słabo a co najgorsze na na bank będą kolejne epizody tego gniota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Obcy przymierze obejrzany.

Technologia statku, planeta super ale takie są dzisiejsze standardy - więc nic nowego, fajny pomysł z załatwieniem planety Stworzycieli.

Akcja i klimat duużo słabiej.

Drugi raz go raczej za szybko nie obejrzę.

Jestem z tych co lubią decydujące starcie i przebudzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Po Prometeuszu się nie nastawiałem na wiele. W Prometeuszu każdy czekał na Xenomorph'a i się nie doczekał, trzeba było do tego drugiej części. Tutaj tytułowy obcy się pojawił.

Film taki sobie, trochę przewidywalny, efekty specjalne nie zawiodły. Bez porównania do części 1 i 2 Obcego, ale raz na 10 lat pooglądać będzie go można. Mam jedynie nadzieję, że to byłą już ostatnia część, bo obawiam się, że po raz kolejny ten odgrzany kotlet może już zaszkodzić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie film porażka nie trzyma klimatu dawnego Obcego. Cena tego filmu też nie jest adekwatna ja sobie zrobiłem obraz ISO BR od kolegi.Film dopóki nie spadnie cenowo to go nie kupię żeby ładnie wyglądał na półce do mojej kolekcji jak dla mnie to film na raz obejrzeć i zapomnieć. Podobnie czytam o nowych Transformersach też nie udany

Oczywiście nie jest to PL wydanie bo u nas zapowiadane e jest na 2.11 przez DVDmax

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jako wierny fan Alienow i Predatorow mam tylko jedno slowo na Przymierze. Dno...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prometeusz był dobry, bo wniósł powiew świeżości fabularnej do serii, a przymierze to po prostu kolejny odgrzewany kotlet z xenomorphem w roli głównej.

 

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podobał. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uczucia mam bardzo mieszane.

Z jednej strony - efekty OK i film fajnie zamyka wątki Prometeusza, z drugiej - wpychanie pedałów na siłę do kosmicznego horroru wydaje mi się niesmaczne i nie na miejscu. Po co to? Jakby R. Scott chciał coś koniecznie komuś zademonstrować. Tak zasłużony twórca też musi składać jakieś ideowe deklaracje? Żenujące to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Najlepsza była pierwsza część powiedzmy "sagi" . Obcy ósmy pasażer Nostromo , Obcy decydujące starcie "wersja reżyserska " i Obcy przebudzenie to były najlepsze filmy z serii Obcy . Dalej to już wiało komercją i nudą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Covenant obejrzany drugi raz. Tym razem u kumpla na dvd. Tak..brak skafandrów na obcej planecie to głupota aż boli.

Newsy na temat następnej części czyli Alien awakening. Scott ogłosił że ma być mniej alienow lub wcale w dalszych częściach...co ten staruch robi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Covenant obejrzany drugi raz. Tym razem u kumpla na dvd. Tak..brak skafandrów na obcej planecie to głupota aż boli.

Newsy na temat następnej części czyli Alien awakening. Scott ogłosił że ma być mniej alienow lub wcale w dalszych częściach...co ten staruch robi??

 

Może i staruch ale myślę, że jest lepszy w te klocki od Ciebie czy też od wielu z nas.. Jakoś Jego filmy zarabiają na siebie.. A zawsze będą w filmie jakieś babole ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chronologicznie to Przymierze ile lat czy dziesięcioleci przed 8 Nostromo się dzieje? ktoś wie?

 

prometeusz mniej więcej 30 lat przed Nostromo,

 

Przymierze, około 10 lat po prometeuszu czyli 20 lat przed pierwszym obcym, przynajmniej wg the telegraph:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Scott ogłosił że ma być mniej alienow lub wcale w dalszych częściach...co ten staruch robi??

I dlatego jest coraz gorzej z tą serią...

Ale więcej gejów androidów mu pasuje :)

Koszmar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android z tego co wiem nie może być gejem bo jest aseksualny.

 

Nie prawda.

Ilu znasz osobiście by tak twierdzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by Artona przepytać. Ten ci dopiero wie sporo!:-)

Z Cobrą nie takie rzeczy rozstrząsali bez gorzały.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po pewnym czasie wszystkie filmy tanieją, oczywiście jest kilka/kilkanaście tytułów, gdzie ceny są niemalże takie same od samego początku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wyprzedaz, to farsa - cena dunkierki dopiero teraz jest w miare normalna, zblizona do ceny na zachodnich rynkach w dniu premiery,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją teorię, dlaczego u nas ten całkiem niezły film tak strasznie się hejtuje. Wydaje mi się, że pryszczaci fani superheroes nie mogą znieść, że Scott ośmielił się swego czasu skrytykować produkcje, które oni tak wielbią.

I te zarzuty, że ludzie w obliczu zagrożenia zagrożenia tracą głowę, zamiast wcisnąć obcisłe lateksowe majty i ruszyć na potwory:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.