Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki projektor do jaskini?


szejk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

Rok w rok nowe modele coraz to lepsze . Dzisiejsze low endy doganiają kilkuletnie high endy . No nieco przesadzam , ale są blisko .

No nie bardzo... po za tym w tych nowych modelach jakiegoś kosmicznego progresu też nie widać. Technologia się rozwija ale nawet "gorsze" rozwiązanie po lifcie ciągle jest gorsze.

Po za tym Źle podchodzisz do temu, no ale co ja wszystko wiedzącemu donosicielowi będę tłumaczył.

1 godzinę temu, Lolo2 napisał:

Ze nowy 4k bedzie lepszy od fullHD

tu bym ostro polemizował, co najwyżej nowe pseudo 4k może się zbliżyć do starego dobrego FHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma hw55 , robi ten proj za tv, ma już 7000 h, cały czas lata na "high" lampy, pierwsza lampa walnęła po 3500h...żadnych problemów czy awarii...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mało kto sprzedaje w dobrej cenie proja , któremu nic nie dolega . Zaobserwuje objawy , poczyta w necie , albo da do diagnozy w serwisie .  Szybka decyzja , idzie do ludzi ,
Projektory bez wad  trafiają do rodziny , znajomych albo do sypialni. Czas pracy lampy bez problemu można wyzerować a ile lamp przeżyło urządzenie nie wiadomo . A od ciepła wszystko w proju się zużywa . Niemal zawsze poprzedni właściciel nie miał czasu proja używać .
Rok w rok nowe modele coraz to lepsze . Dzisiejsze low endy doganiają kilkuletnie high endy . No nieco przesadzam , ale są blisko .
Powodzenia w szukaniu okazji albo wygranej w Lotto .
Ja sprzedałem bez żadnych takich insynuacji jak ty piszesz, poprostu kupiłem lepszy, to poprzedni sprzedałem.
Stan był idealny i przebieg bardzo mały.
Po cholerę mi projektor w sypialni
Tv 60" w zupełności wystarczy.
A sprzedałem za pół ceny zakupu, po dwóch latach posiadania go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4 czy 5 lat używam projektorów Sony HW zamiast TV...

Oczywiście u mnie nigdy tv nie grał do kotleta, ani jak u niektórych zamiast radia... :)

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Niedługo wracam i zaczynam remonty . Może sam na sobie bym eksperyment przeprowadził ze 113 calowym ekranem i hw65 . Zostawię na jakieś 2 lata i jak nie pasi to sprzedam . Jakość i niezawodność to podstawa a tego soniakom nie brakuje , nie ma chyba w tej cenie konkurencji . Ekran adeo patrzyłem,  dobry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Porównywał może ktoś X500 i HW 65?

Zastanawiam się nad zmianą mojego JVC X3 nastawiony jestem na X 500 ale ten wątek trochę dał mi do myślenia jak wypada HW 65.

U mnie również świeci w jaskini.

Ekran 100 cali ADEO ,żadnego 3D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak to zwykły? Co jest w innych niezwykłego?

Są jeszcze ekrany ALR ...

 

Poczytaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Proszę @Yodas jestem nowicjuszem ale wiem o ALR,  myślałem że masz coś innego na myśli. 

Tyle że jak przeczytałem przepychanki s4home i gościem z MS o jasności ekranów i ich wpływie na jasność pomieszczenia to trochę zgłupiałem.  Czyli jest tak że im słabiej przystosowane pomieszczenie tym ciemniejszy ekran żeby zmniejszyć odbicia od ekranu ? Jeżeli np weźmiemy jako przykład ww Sony hw65 , bez hdr ale i tak z dobrą czernią to w średnio przygotowanym pomieszczeniu ekran biały czy szary no bo chyba nie ALR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem sony hw i bardzo milo go wspominam...

Porownujac go do tych troche tanszych dlp to dla mnie jest przepasc i w moim przekonaniu kupowanie tych nowych projkow po 3k-4k czy ile tam to piniadze wyrzucone w błoto. 

Zdecydowanie lepszym wyborem jest uzywane sony hw.  

Sony daje bardzo fajny obraz taki plastyczny przy czym jest mega cichy, czego juz nie powiem o swoim jvc. Fakt roznica w czerni jest na korzysc jvc, ale nie taka jak miedzy tanszym projkiem a sony hw ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, hifibloke napisał:

Ja mialem sony hw i bardzo milo go wspominam...

Porownujac go do tych troche tanszych dlp to dla mnie jest przepasc i w moim przekonaniu kupowanie tych nowych projkow po 3k-4k czy ile tam to piniadze wyrzucone w błoto. 

Zdecydowanie lepszym wyborem jest uzywane sony hw.  

Sony daje bardzo fajny obraz taki plastyczny przy czym jest mega cichy, czego juz nie powiem o swoim jvc. Fakt roznica w czerni jest na korzysc jvc, ale nie taka jak miedzy tanszym projkiem a sony hw ?

Miałem również HW 15 i tez byłem z niego zadowolony ale  do czasu przesiadki na JVC X3.Brakowało mi czerni w Sony w X3 jest nieporównywalnie lepsza.jeżeli chodzi o głośność to nie widzę jakiejś wyczuwalnej różnicy na korzyść Sony.Jaskinia cała w ciemnym welurze wiec lepsza jasnośc Sony mi nie do końca jest potrzebna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę [mention=53640]Yodas[/mention] jestem nowicjuszem ale wiem o ALR,  myślałem że masz coś innego na myśli. 
Tyle że jak przeczytałem przepychanki s4home i gościem z MS o jasności ekranów i ich wpływie na jasność pomieszczenia to trochę zgłupiałem.  Czyli jest tak że im słabiej przystosowane pomieszczenie tym ciemniejszy ekran żeby zmniejszyć odbicia od ekranu ? Jeżeli np weźmiemy jako przykład ww Sony hw65 , bez hdr ale i tak z dobrą czernią to w średnio przygotowanym pomieszczeniu ekran biały czy szary no bo chyba nie ALR?
Ja bym rozważał alr jeśli masz miejsce na ekran ramowy, bo rozwijanych w Polsce nie kupisz. W następnej kolejności szary lub biały, w zależności czy nastawiasz się bardziej na HDR, czy na SDR.
Jak HDR, to bardziej biały, jednak i zadbać o zaciemnienie pomieszczenia (kotary na ściany, sufit na czarno itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, subfan napisał:

Nie mogę znaleźć ale kiedyś ktoś wrzucał fotki hw65 czy hw55 tzn stop klatki z "Predatora " i wyglądało to naprawdę dobrze . Nie pamiętam kto to był Lolo czy Bipo. 

Temat.  Nasze Zestawy i posty Bipo. 

 

Bipo wstawial foty stopklatki z filmow. Ja probowalem kilka razy - - - niby projektor ten sam hw50 vs hw55 Bipa, Ekran "moze i niby lepszy" MagicScreen vs Klabuer Bipa. 

 

Ale roznica w jakosci stopklatek to niebo a ziemia.  Nie wiem czy czasem ta roznica nie wynika ze zrodla (nie chce mi sie w to wiezyc) lub z kalibracji projektora. Te podstawowe ustawienia ustawilem tak jak Bipo. 

Kupilem Sony z mysla ze bede mial efekt taki sam jak u Bipo ale niestety sie rozczarowalem bo roznica bardzo duza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Proszę [mention=53640]Yodas[/mention] jestem nowicjuszem ale wiem o ALR,  myślałem że masz coś innego na myśli. 

Tyle że jak przeczytałem przepychanki s4home i gościem z MS o jasności ekranów i ich wpływie na jasność pomieszczenia to trochę zgłupiałem.  Czyli jest tak że im słabiej przystosowane pomieszczenie tym ciemniejszy ekran żeby zmniejszyć odbicia od ekranu ? Jeżeli np weźmiemy jako przykład ww Sony hw65 , bez hdr ale i tak z dobrą czernią to w średnio przygotowanym pomieszczeniu ekran biały czy szary no bo chyba nie ALR?

Nie czytałem tych przepychanek....wogóle ostatnio mało tutaj czytam...ale wsadzanie białego ekranu do nieprzystosowanego pomieszczenia to delikatnie mówiąc głupota...zresztą co będę się rozpisywał...przeczytaj od deski do deski link, który wrzuciłem, wszystko tam jest i wyjaśnione pisemnie i organoleptycznie, fotki,porównanie łeb w łeb... prościej już nie można tego wytłumaczyć...

 

Natomiast moje zdanie jest takie...do jaskini biały ekran jak i również ALR... Do pozostałych pomieszczeń tylko ALR...

 

Tak jak pisałem poczytaj test-porównanie z linka...Maciej prościej już nie mógł wytłumaczyć o wadach i zaletach ekranów...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, Yodas napisał:

Nie czytałem tych przepychanek....wogóle ostatnio mało tutaj czytam...ale wsadzanie białego ekranu do nieprzystosowanego pomieszczenia to delikatnie mówiąc głupota...zresztą co będę się rozpisywał...przeczytaj od deski do deski link, który wrzuciłem, wszystko tam jest i wyjaśnione pisemnie i organoleptycznie, fotki,porównanie łeb w łeb... prościej już nie można tego wytłumaczyć...

 

Natomiast moje zdanie jest takie...do jaskini biały ekran jak i również ALR... Do pozostałych pomieszczeń tylko ALR...

 

Tak jak pisałem poczytaj test-porównanie z linka...Maciej prościej już nie mógł wytłumaczyć o wadach i zaletach ekranów...

 

Widziałem i wnioski? Sam nie wiem jak to się ma do tego co czyta się na forach . Te porównania to jak reklama z tele zakupów,  miażdżąca różnica na korzyść MS a jednak nie jest tak popularny , dlaczego ? Przez hot spoty ? Cena też dwa razy wyższa niż adeo w podobnym rozmiarze. Ogólnie myślę że wolał bym ( o ile kupował bym tańszy) projo dobry fhd jak hw65 niż jakieś 4k słabszych modeli w porównywalnych cenach) tym bardziej jeżeli służył by jako tv , o treści 4k i jej ilości wiemy że jest jej dość mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, subfan napisał:

Te porównania to jak reklama z tele zakupów,  miażdżąca różnica na korzyść MS a jednak nie jest tak popularny , dlaczego ?

Dobrze zauważyłeś, zwykły marketing. Nie mam pojęcie po co ludzie kupują takie ekrany do w pełni przystosowanych pomieszczeń. One są świetne jak ktoś chce oglądać proja przy świetle albo ma wszystkie ściany białe - wtedy rzeczywiście jest efekt, bo na zwykłych ekranach będzie mydło. Ale w jaskini ALR i pochodne to chyba wyłącznie dla wielbicieli nierównomiernie rozłożonego kontrastu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba po prostu zobaczyć obraz na żywo i podjąć decyzję...materiały z sieci powinny tylko nas nakierunkować, a zakupu dokonać najlepiej po organoleptycznych doznaniach....
Poza tym każdy ma inne oko, dla którego jedna cecha obrazu jest ważniejsza, a inna mniej...
Stąd czytamy, że jedni są zachwyceni, a inni zniesmaczeni daną projekcją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, RAF77 napisał:

Stan był idealny i przebieg bardzo mały.

A sprzedałem za pół ceny zakupu, po dwóch latach posiadania go.

Ok . kupującemu się opłacało pod warunkiem , że projektor kupiłeś nowy i nie zerowałeś licznika a twoja cena zakupu nie różniła się drastycznie od aktualnej ceny nowego . I mowa jest o dwulatku .

W przypadku Sony HW-55 4950 zł ( może pięcioletni ) z 4 brylami  vs  hw -45 1700 € z 2 brylami nowy   lub1990 € za HW - 65 . Zaiste opłacalna używka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Temat.  Nasze Zestawy i posty Bipo. 
 
Bipo wstawial foty stopklatki z filmow. Ja probowalem kilka razy - - - niby projektor ten sam hw50 vs hw55 Bipa, Ekran "moze i niby lepszy" MagicScreen vs Klabuer Bipa. 
 
Ale roznica w jakosci stopklatek to niebo a ziemia.  Nie wiem czy czasem ta roznica nie wynika ze zrodla (nie chce mi sie w to wiezyc) lub z kalibracji projektora. Te podstawowe ustawienia ustawilem tak jak Bipo. 
Kupilem Sony z mysla ze bede mial efekt taki sam jak u Bipo ale niestety sie rozczarowalem bo roznica bardzo duza. 
Ja myślę że to kalibracja robi różnicę.
Też zauważyłem że jest różnica, między obrazem u Bipo i u mnie.
Może nie jakaś duża różnica ale u Bipo obraz lepszy.
Będę myślał o kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wpadnę do sklepu w Wawie  i zobaczę właśnie na własne oczy Epsona 9400/7400 i dla porównania hw65 A i ekranów kilka mają więc będzie coś nowego. Pokój może nie malował bym na czarno ale na matowe kolory , żaluzje itp. Wszystko do ogarnięcia i decyzja może z ciekawości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ok . kupującemu się opłacało pod warunkiem , że projektor kupiłeś nowy i nie zerowałeś licznika a twoja cena zakupu nie różniła się drastycznie od aktualnej ceny nowego . I mowa jest o dwulatku .
W przypadku Sony HW-55 4950 zł ( może pięcioletni ) z 4 brylami  vs  hw -45 1700 € z 2 brylami nowy   lub1990 € za HW - 65 . Zaiste opłacalna używka .
Czy zerowałem licznik godzin?
A po cholerę....
Wiesz, każdy doszukuje się w innych cech (kombinowania, oszukiwania), jakie sam posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wpadnę do sklepu w Wawie  i zobaczę właśnie na własne oczy Epsona 9400/7400 i dla porównania hw65 A i ekranów kilka mają więc będzie coś nowego. Pokój może nie malował bym na czarno ale na matowe kolory , żaluzje itp. Wszystko do ogarnięcia i decyzja może z ciekawości. 

Popytaj Kolegów z forum..."powpraszaj" się na godzinny pokazik do tych, u których jest zestaw Cię interesujący...zobaczysz w warunkach domowych, a to najlepsza i wiarygodna prezentacja...

 

Opłaca się zrobić parę setek kilometrów aby później wydać dobrze kasę na swój wymarzony "tandem"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RAF77 napisał:

Czy zerowałem licznik godzin?
A po cholerę....
Wiesz, każdy doszukuje się w innych cech (kombinowania, oszukiwania), jakie sam posiada.

To nie są insynuacja tylko wskazuję możliwość takiej wtopy przy zakupie używanego proja . Co do mnie to nigdy nie sprzedałem używanego sprzętu , zawsze daję  komuś z rodziny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dość często sprzedaję i czasem kupuję używane i jak na razie na żadne "wałki" nie trafiłem a tym bardziej sam nie sprzedał bym nikomu uszkodzonego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywany sprzet mozna kupic tez w salonach...

Ja tak sprzedalem swojego rocznego projka.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, Yodas napisał:

Popytaj Kolegów z forum..."powpraszaj" się na godzinny pokazik do tych, u których jest zestaw Cię interesujący...zobaczysz w warunkach domowych, a to najlepsza i wiarygodna prezentacja...

 

Opłaca się zrobić parę setek kilometrów aby później wydać dobrze kasę na swój wymarzony "tandem"....

Projektor Sony hw65 trzyma poziom i jeżeli dostał bym dobrą cenę ( wyjściowa 7500 -7700) to można to brać w ciemno , mało jest tak sprawdzonych konstrukcji w tym temacie , tak myślę. Bez ciśnienia na luzie mam czas więc sobie zobaczę jak to wygląda,  mam jeszcze grubszy remont w planach ale może z powodu pogody odłoże to na wiosnę . Tak więc głowa czysta i spokojna bez stresu bez ciśnienie a to podstawa przy jakich kolwiek zakupach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.