Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator dac jaki wybrac


Blady99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mcgyver , chodzi mi o sposób w jaki się do mnie i teraz do wit-tolda odniosłeś. O użyte słowa. Fajnie, że czuwasz. Napominasz. Można jadnak napisać np. " Czy mógłbyś wyjaśnić " a nie lżyć. Ja poczułem się twoją wypowiedzią urażony i jak widać do dziś mnie to trzyma. Dlatego tak zareagowałem na to jak znów, tym razem pod adresem kogoś innego, wypowiedziałeś się w sposób grubiański. Liczę, że jako producent urządzeń komkurujących z Lampizatorem, będziesz odnosił się do tematu TEGO wątku i będziesz robił to bez złośliwości. Jako producent Daca lampowego powinieneś w tym wątku być wyjątkowo czuły na okazywanie pychy i złośliwość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie wiem co mądrego jest w dawaniu rad by przełączyć urządzenie na 120V a następnie wpiąć do gniazdka na 230V a taka rada wynikała z tego wpisu. Ta rada była głupia i potencjalnie szkodliwa dla eksperymentatora, a szczególnie dla jego sprzętu który w najlepszym wypadku wymagałby wymiany bezpieczników.

 

Natomiast wyjaśnienie ze chodzi o sprzęt z USA przyszło kilka postów później - sprawę wyjaśnia ale dla kogos napalonego kto zaraz po przeczytaniu tego posta poszedł sprawdzić ta oryginalna rade mogłoby byc za późno;-)

 

Żeby nie bylo ze sie czepiam, autentyczna historia: forum o starych radiach lampowych, omawiany egzemplarz ma możliwość ustawienia napięcia wejściowego na 240, 220, 200, 110 V. Pada rada by użytkownik poeksperymentował z ustawieniem napięcia wejściowego tak by napięcie żarzenia lamp bylo najbliżej katalogowych 6,3V - rada sensowna.

Sęk w tym ze dla mnie jako osoby mającej jakaś tam wiedzę bylo oczywiste ze chodzi o sprawdzenie 240V a 220V zreszta to samo miał na myśli dający ta rade. Pech chciał ze eksperymentator byl na bakier z elektryka i zaczął od pierwszej pozycji czyli 110V... Po wpięciu do gniazdka huk, dym i smród.

Także moja propozycja, jesli piszemy o kablach, podstawkach, DACach nie trzeba byc jakoś super precyzyjnym ale jak piszecie o kwestiach związanych z bezpieczeństwem, elektryka proponuje jednak ważyć słowa....

 

PS Oczywiscie wiem ze Witold nie miał złych intencji i tak sądziłem ze chodzi o jakies autografo ale nie każdy by sie domyślił, bo nie wynikało to wprost z wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wit-told palnął jakąś głupotę

Wszystkich serdecznie przepraszam, ale nie przyszło mi do głowy, że na forum audiofilskim, ktoś może wykonać taki manewr:

zasilanie urządzeń napięciem o połowę niższym niż należy.

wydawało mi się to co napisałem zrozumiałe

do specjalnie zrobionego zasilacza dopasowującego napięcie

ale jak zwykle chyba tylko dla mnie;-(

 

a słowo "głupia" w różnych wersjach faktycznie zbyt często się tu pojawia...

 

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie - będę pisał w sposób bardziej zrozumiały.....jeśli mi się uda;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /> a nie lżyć. <br />

Nikogo nie lżę. Nazwałem głupimi niektóre pomysły oraz porady, a nie ludzi. Jak widać Blady99 się nie obraził.

Zresztą Ty sam napisałeś że Wit-Told "palnął głupotę", co się niczym nie różni od mojego "głupi pomysł".

<br /> jako producent urządzeń komkurujących z Lampizatorem<br />
<br /> Jako producent Daca lampowego powinieneś <br />

To że wykonuję DACki lampowe nie ma nic do tematu przeze mnie poruszonego. Nie odnosiłem się do lampizatora w ogóle, odnosiłem się jedynie do szkodliwych i niebezpiecznych pomysłów propagowanych tu przez użytkowników, a nie przez producenta lampizatora. Wciskanie ludziom ściemy że z mojej strony jest to przejaw walki konkurencyjnej to zagranie z Twojej strony nieuczciwe. A próby kneblowania głosów potępiających pomysły niebezpieczne dla zdrowia i życia są ze wszech miar szkodliwe.

 

<br />ale jak zwykle chyba tylko dla mnie;-(<br />

No chyba, skoro Blady99 zrozumiał, że jak zasilisz o połowę za niskim napięciem to gra lepiej

 

default_wink.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Mullard GZ34, oczywiście NOS.

Skontaktowałem się z prowadzącym sklep z lampami w Krakowie. Temat lamp w Lampizatorach nie jest mu obcy, dobierał już też do najwyższego modelu GG. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym tygodniu będę miał możliwość porównania w swoim systemie nie jednej, ale kilku ponoć ciekawych propozycji lamp prostowniczych, przede wszystkim NOS-ów. Czekam z niecierpliwością.

 

Można lepiej niż LINN.

Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy ? Ja korzystam z Tidala i dobrze mi z tym. Mam możliwość grania PCM, oraz DSD (po upsamplingu w locie) nawet 512 jeśli dokonam upgreadu. Do tej pory DSD mnie nie przekonało, choć nie słuchałem ani 256, ani tym bardziej 512. Rozkminiałeś ten temat ? Czy Twoim zdaniem mam alternatywę dla podrasowanego laptopa z daphile ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcgyver, strona 1 tego wątku, twój post z 2 marca. Kto jest producentem Daca Protagonist i zachwala że za pół ceny zrobi lepszy od Lampizatora ? Przypomnieć ? Proszę :

Czy cenowo ten Protagonist w hi-endzie czy raczej na kieszeń zwykłego konsumenta ? -)

Nawet na wypasie i z Duelundami wyjdzie taniej od Lampizatora.Nawet na wypasie i z Duelundami wyjdzie taniej od Lampizatora.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mcgyver, strona 1 tego wątku, twój post z 2 marca. Kto jest producentem Daca Protagonist i zachwala że za pół ceny zrobi lepszy od Lampizatora ? Przypomnieć ? Proszę :

Czy cenowo ten Protagonist w hi-endzie czy raczej na kieszeń zwykłego konsumenta ? -)

Nawet na wypasie i z Duelundami wyjdzie taniej od Lampizatora.Nawet na wypasie i z Duelundami wyjdzie taniej od Lampizatora.

 

Widzę że u ciebie także umiejętność rozumienia tekstów pisanych kuleje. Domagam się byś podał cytat gdzie tam zachwalałem Protagonista, gdzie twierdziłem że jest lepszy od lampizatora, i gdzie pisałem że za pół ceny?

 

Czytelnikom polecam zapoznanie się z kontekstem. Nie ja przywołałem Protagonista w tym wątku. Później jedynie odpowiedziałem na pytanie kolegi Tadeo. A gdy Elberoth pytał czy zagra lepiej od Lampizatora odpowiedziałem że takie wyścigi mnie nie interesują, najlepiej jakby sobie sam odsłuchał, chętnie podeślę. Do tego jednak nie doszło gdyż Elberoth się wycofał a ja nikomu odsłuchów nie wmuszam. Proszę:

 

Czy cenowo ten Protagonist w hi-endzie czy raczej na kieszeń zwykłego konsumenta ? -)

Nawet na wypasie i z Duelundami wyjdzie taniej od Lampizatora.

Pytanie, czy ... lepiej ? Chętnie bym kiedyś posłuchał.

Nie mam parcia na robienie jakichś wyścigów, ale jeżeli chcesz sobie po prostu odsłuchać to możemy się umówić na jakiś termin i podeślę.

Z jakiego transportu korzystasz w tej chwili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy ? Ja korzystam z Tidala i dobrze mi z tym. Mam możliwość grania PCM, oraz DSD (po upsamplingu w locie) nawet 512 jeśli dokonam upgreadu. Do tej pory DSD mnie nie przekonało, choć nie słuchałem ani 256, ani tym bardziej 512. Rozkminiałeś ten temat ? Czy Twoim zdaniem mam alternatywę dla podrasowanego laptopa z daphile ?

 

Granie DSD z LINNa ??? Jakim sposobem ?

 

Ja nie gram z komputera. Gram ze streamera. Wszystko jest w "o mnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie DSD z LINNa ??? Jakim sposobem ?

 

Ja nie gram z komputera. Gram ze streamera. Wszystko jest w "o mnie".

Zaglądnąłem. Opad szczeny ... gratki za przedstawienie graficzne. Super !

 

Czy komuś tak niecierpliwemu jak ja mógłbyś udzielić skrótowej odpowiedzi na pytanie, co jest na dziś porządnym źródłem dla Tidala i czy dokonywać konwersji do DSD ?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, Tidala spróbowałem i ... jak ktoś napisał nadaje sie do ... kuchni ;).

Z Soundaware też można odpalić Tidala czy Spotify. Zapytaj. Ja już zapomniałem jak to sie robi bo nie używam. Nie wprost w każdym razie.

A po co dokonywać konwersji do DSD? Masz DACa tylko z wejściem DSD?

 

Mnie osobiście baaardzo ciekawi ten najnowszy grajek od dCSa.

Niestety LINNy czy Lumin grają gorzej w mojej konfiguracji niż Soundaware + dCS + zegar Jay's Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei od dłuższego czasu składam system właśnie pod serwis streamingowy i mam satysfakcjonujące rezultaty. Szczególnie z Lampizatorem w torze a już w szczególności z modelem z lampami DHT . Właśnie dążąc do dalszej poprawy zadałem Tobie pytanie. Obecnie nie konwertuję do DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada - po wpięciu Dac-a i transportu do specjalnie zrobionego zasilacza dopasowującego napięcie (z 240 na 120) zmiana na plus - POLECAM!

Można wiedzieć przez kogo ten zasilacz był robiony? Niedługo będę taki potrzebował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle. Z lampami jest cudna frajda. Moja obecna EML Double Mesh 5u4g to piękna, wielka lampa, która do standardowej rosyjskiej 5c3s wniosła zasadniczą poprawę. Ale teraz mam do dyspozycji trzy inne, nieużywane, z lat pięćdziesiątych. Wszystkie typu 5u4g, gabarytowo maluszki na około 9cm. Producenci to: Sylvania, RCA i Raytheon. Wpiąłem lampę prostowniczą RCA 5u4g. Pierwsze wrażenia są takie, że wokale troszkę mniej przyjemnie matowe, ale za to lekko klarowniejsze ale ciekawie zrobiło się na basie. Niski bas zyskał na mocy. Przestrzeń na rownie wysokim poziomie. Te maleństwa są godne dłuższej uwagi. Lampyte są wypożyczone ze sklepu z lampami i po Świętach będę miał dalsze dwie propozycje, też z serii GZ34. Ponoć jakąś legendarnie dobrą lampę, która mimo wysokiej ceny schodzi szybko. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostownicze 5u4g:

RCA - klarowność, dynamika, bas

Sylviana - otwartość i średnica

Ryethon - niczym się nie wyróżnia

EML mesh - aksamitny wokal, otwartość .

 

W moim zestawie i na mój gust najlepiej sprawdza się RCA i EML.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a scena 3d? przy którymś znacznie się zwiększa/zmniejsza? Lampy były nowe czy używane już wygrzane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć przez kogo ten zasilacz był robiony? Niedługo będę taki potrzebował.

Zapraszam na priv, tu już było wystarczająco duże zamieszanie z tego powodu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenie po zmianie rosyjskiej 5c3s na EML dotyczyło poprawy wrażenia głębi. Powinno więc być lepiej. EML oraz próbowane NOS-y mają podobne właściwości przedstawiania obrazu 3d. W mojej ocenie za to wrażenie przestrzenności w większym stopniu odpowiada dostarczony do Daca prąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Trab

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post nr 225

 

co się takiego wydarzyło że Elb pokochał Lampizatora ???

Dostał prezent :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Z Lampizatorowych ciekawostek - biznes ewidentnie idzie bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To chyba dobrze? ☺

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Z Lampizatorowych ciekawostek - biznes ewidentnie idzie bardzo dobrze.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1966947420203853&substory_index=0&id=1498574000374533

To chyba dobrze? ☺

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

No pewnie , że dobrze .

Będzie fabryka , będą procedury , będzie powtarzalność .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.