Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizator dac jaki wybrac


Blady99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

 

Plastik sam przyznajesz że nie widziałeś lampiego a go oceniasz ze zdjęć , to tak jak daca oceniać na podstawie odsłuchów z YouTube

W którym miejscu się tak przyznaję?

Przecież wyraźnie piszę, że kilka z tych urządzeń miałem u siebie na odsłuchu, u znajomych słuchałem, rozbierałem nawet jednego CDeka który dosłownie wybuchł podczas odsłuchu (odkleił się kondensator elektrolityczny na wysokie napięcie i dotknął nózką obudowy robiąc bum), słuchałem DACów itd.

Wrażenie jakie na mnie wywarły było dalekie do tego by mnie skłonić na zakup, więc nigdy żadnego nie kupiłem - ale czy to odbiera mi prawo wyrażenia zdania na temat sprzętu który znam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to tylko szybka analiza jednego zdjęcia, prosto ze strony lampizoatara - urządzenie rocznik 2016!

 

Misio jak będziesz jechał do Łodzi to weź ze sobą swojego Big7.

Porównamy z innymi w podobnych pieniądzach. Lubię wspaniałe sprzęty.

Zbieram się jak sójka za może :) ważne dla mnie też jak gra soundaware bo chyba tylko ja z pmcompem to mam i fajnie by ktoś go porównał i w sumie zależy mi by go porównać na czymś innym niż lampi ,chciałbym go posłyszeć na dcs i protagoniście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Tak bo odnoszę się do urządzenia z premierą kilka miesięcy wstecz - ponoć nowe wykonane są już porządnie, a ja wrzuciłem linka do zdjęcia strony producenta: najnowsza seria, zdjecie prosto ze źródła, a jakość montażu mierna.

 

Mam też sporo innych zdjęć na dysku, również ode mnie z mieszkania i z odsłuchow u znajomych, ale gdybym je wrzucił to padłyby argumenty, że stare serie były niedbale robione a nowe już nie (co jak widać nie jest jednak prawdą do końca), lub argument który padł z ust samego Fiksua - że wrzuca się zdjęcia urządzeń, które zostały nieudolnie przerobione przez kogoś po to by psuć wizerunek Jego firmy.

 

Jak widać jakie by zdjęcie nie wkleić, ile by tych Lampizatorów nie słuchać zawsze jest się hejterem i zazdrośnikiem w oczach fanów marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, warto spróbować DSD. Ja pozostałem przy pcm. DSD w mojej ocenie i z moim transportem oferowało dźwięk nazbyt konturowy, ostrzejszy, mniej organiczny. Nie używam DSD, ale jak to wiadomo ... Co kto lubi .

Raczej jest odwrotnie, to DSD jest bardziej organiczne, miękkie a PCM bardziej konturowy..ja osobiście wszystkie FLAC upsampluje do DSD128 żeby pozbyć się tej nadmiernej precyzji i analityczności niektórych nagrań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos nie ma sily, checi ani czasu sie tak bawic? I chce sobie raz na tydzien przy winku posluchac spokojnego plumkania z Tidala na w miare porzadnym poziomie? To co byscie polecili?

 

Myslalelm ze ten ANK 5.1 zalatwi sprawe ale widze ze tez sliski temat... A moze Metronome C8 (bez plusa)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktos nie ma sily, checi ani czasu sie tak bawic?

To ten ktoś jest skazany n to, by uwierzyć komuś na słowo. A to jego zaufanie może być ulokowane trafnie, mniej trafnie, bądź może być zupełnie chybione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[moderacja tematu]

Mili i Piękni Panowie,

Bardzo proszę trzymać się tematu wątku, bez zbędnych off topów oraz i bez wdawania się w bezprzedmiotowe przepychanki.

Zarówno temat wątku jak i pytanie zadane na jego początku są jednoznaczne.

Proszę się zatem tym kierować w dalszej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierałem nawet jednego CDeka który dosłownie wybuchł podczas odsłuchu

Jaki to model, bo myślałem, że Lampizator to tylko DAC-i robi....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model, bo myślałem, że Lampizator to tylko DAC-i robi....

Były też słynne transporty z... :)))

Moim zdaniem lepiej zakupić gotowy player Lectora cdp 707 kilka płyt i cieszyć się muzyką póki czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lectora cdp 707

Potwierdzam,

 

kilka płyt i cieszyć się muzyką

Nie potwierdzam. "Kilka" płyt to zdecydowanie za mało by cieszyć się muzyką. No chyba że masz na myśli kilka płyt tygodniowo default_wink.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jaki to model, bo myślałem, że Lampizator to tylko DAC-i robi....

Dokładnie tak jak pisał Diogenes.

Znam jeszcze sytuacje kiedy:

-w czasie porównań kilku DACów Lampiego jeden odmówił posłuszeństwa i trzeba było go na bieżąco naprawiać (zimne luty)

-odsłuch na którym DAC został przysłany bezpośrednio od producenta i przyszedł uszkodzony (ponoć w przesyłce)

-odsłuch na którym dwa DACi zostały przywiezione przez Bazodruta, z czego tylko jeden przetrwał podróż w bagażniku, a drugi odmówił posłuszeństwa (oba zwinięte w folie bąbelkową i karton, były zabezpieczone,tylko po prostu taśma klejąca i sznurki którymi to jest mocowane wewnątrz nie tolerują żadnych wstrząsów, kleje puszczają z biegiem czasu itd.)

 

Część z przytoczonych wyżej historii opisana jest już na forum, łącznie z fotkami - można poszukać.

 

Ponadto mam znajomego który dostał na przechowanie jakiś sprzęt Lampiego na okres pół roku, jak się go spytałem jak grał odpowiedział, że bał się go podłączyć do prądu. Co ciekawe gdy przytoczyłem tą historię Marslo który był/jest wielkim fanem marki, sam publicznie przyznał, że o ile Lampi gra super to On również boi się "drobnego spięcia" i na wszelki wypadek ZAWSZE po skończeniu słuchania odpina przewód zasilający z sieci... (ten wpis nadal jest na AS można poszukać).

Niesamowita wybiórczość - gdy ja twierdziłem, że te urządzenia nie są bezpieczne to był hejt w Jego opinii, a sam boi się ich zostawiać podpiętych w gniazdku... :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki czas kiedy Lampizował stare odtwarzacze CD

Chyba, że tak, ale to zamierzchłe czasy i 'początki początków" działalności...

odsłuch na którym dwa DACi zostały przywiezione przez Bazodruta,

Też brałem udział w takich wydarzeniach....akurat wszystko działało, chociaż dźwięk niestety mi się nie podobał...

kilka płyt tygodniowo

To jest jedyna słuszna opcja;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Chyba, że tak, ale to zamierzchłe czasy i 'początki początków" działalności...

 

No tak, a jak się przyjrzysz "procesowi technologicznemu" jakości lutów, montażu przestrzennego, wiercenia otwór na gniazda przez wiele lat nic się w tej materii nie zmieniło. Dopiero ostatni rok-swa widać pewną poprawę, ale nadal zdarzają mu się niechlujstwa typu Power Tape.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, kilku płyt to się słucha dziennie.

Z TIDAL chociażby, muzyka jest najważniejsza.

No dobra, sprzęt jest też bardzo ważny!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.kilka płyt tygodniowo to się kupuje

To prawda, kilku płyt to się słucha dziennie.

Panowie, spokojnie. Szymon napisał o kupieniu Lectora i kilku płyt, a ja odpowiadając mu miałem rzecz jasna na myśli kupowanie kilku płyt tygodniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[moderacja tematu]

 

Panowie, prosiłem.

 

Diogenes, plastik1989, McGyver, Szymon1 mają urlop w tym wątku na 3 dni a może i dłużej jeżeli nie udowodnią, że zrozumieli co jest tematem niniejszego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapadła wymowna cisza...

W takim razie wrzucę świeży link w nawiązaniu do pytania o popularność lampiego na świecie

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapadła wymowna cisza...

W takim razie wrzucę świeży link w nawiązaniu do pytania o popularność lampiego na świecie

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Widok lamp, miedziana obudowa i walizka :) to są archetypy wywołujące w nas od razu pewne skojarzenia i dobre samopoczucie:)

Podobnie jak instrument lub szwendające się przypadkowo zwierzak :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm

I pewnie dostał sprzęt gratis w zamian za umieszczenie tych artefaktów u siebie na stronie

Bo to przecież naiwny klient prywatny, a nie uznany producent kolumn w USA. Stereotypowa amerykańska naiwność.

Pewnie też dlatego, że w USA nie ma żadnego przyzwoitego producenta dac-ów, więc biorą co popadnie na jedną z ważniejszych wystaw w US z Bolandy, byle w gratisie..

I tak możemy bez końca.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Panie, jakaś mania prześladowcza czy jak? Widzisz jakiś krytyczne uwagi? Jak poczytasz co wcześniej pisałem, to zrozumiesz, że nie jestem wcale przeciwnikiem Lampizatora. Nie mam w naturze przyjmowanie wszystkiego bezkrytycznie, co nie oznacza, że nie potrafię docenić czyjegoś dorobku i osiągnięć. We wszystkim powinna być zachowana równowaga. Chyba, że ktoś uznaje tylko bezgraniczne posłuszeństwo i 100% zaufanie, ale to się nigdy dobrze nie kończy :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo przecież że Amerykanie nie mają bladego pojęcia o audio, nie to co my, Polacy!!!

Żarty na bok, tutaj kolejny ciekawy wpis:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

First up:

 

The Vapor Audio/LampizatOr/Resolution Acoustics/Antipodes/Verastarr Cable/VH Audio/Zen Wave Audio room (stop for breath here) was a most pleasant surprise to me. Knowing that LampizatOr was there attracted my attention…I knew the extraordinary quality of their Golden Gate all too well, since we have the GG here in our reference listening room…but the rest of the audio chain in this room was new to me.

 

The sound was a knockout! Full-range and powerfully authoritative music, with the exceptional resolution of the LampizatOr in play, all transparently rendered. I stayed here for a while, either listening to the music in contemplation…

 

…or talking with Lukasz Fikus, the design genius behind LampizatOr, and his highly congenial North American distributor, Fred Ainsley. In the photograph above, you see the balanced version of their acclaimed Golden Gate DSD DAC on the right; we have the unbalanced 300B/845 version here.

 

Lukasz is a very passionate, very solid designer, who has produced one of the very finest DSD DACs that I've heard. And with tubes! Tube lovers, take note: The LampizatOr Golden Gate in either its balanced or unbalanced configurations is a killer product.

 

The combination of a stellar source with the rest of this audio set produced a real Audio Oasis! Award experience for me. Terrific stuff.

 

Award given!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobne wpadki zdarzają się wszystkim i Amplifon też je ma ale nikt o tym tak głośno nie krzyczy. Andrzej z amplifona jest w branży ponad 20 lat i z wykształcenia elektronik. Natomiast Fikus krucej w branży i z wykształcenia też chyba inna branża . Jednocześnie przyznaje że wizualnie Amplifon lepiej się prezentuje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misio1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że amplifon nie ma w ofercie nawet 1/5 tego co Fikus i poza Polską i może garstką Niemców mało kto wie co to wogóle za firma. Zgoogluj sobie amplifona, więcej wpisów na temat aparatów słuchowych niż o wzmacniaczach, poza AS rozpoznawalność marki praktycznie zerowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że amplifon nie ma w ofercie nawet 1/5 tego co Fikus i poza Polską i może garstką Niemców mało kto wie co to wogóle za firma. Zgoogluj sobie amplifona, więcej wpisów na temat aparatów słuchowych niż o wzmacniaczach, poza AS rozpoznawalność marki praktycznie zerowa.

 

Promocja, to jedno, ale trzeba mieć jeszcze fizycznie towar którym można handlować. Wytworzenie DAC, pomijając wcześniejszy wkład intelektualny jest bardzo prosta w stosunku do wzmacniacza lampowego w którym znaczna część komponentów jest samodzielnie produkowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.