Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i przy okazji ja rowniez ponawiam zaproszenie, tyle, ze u mnie (u nas) jeszcze nie byles, choc od dawna sie umawiamy. No ale u mnie skromniutko ze sprzetem, jesli chodzi o finansowa wartosc, ale na ukonczeniu sa tez odgrody i z tego tytulu beda pewnie tez inne ciekawe wrazenia muzyczno  - akustyczne w stosunku do tych z burczybasow, co moze Cie zaiteresuje. A najwazniejsze, iz sadze, ze nie bedzie problemu, aby tez podskoczyc do bliziutko mieszkajacego kolegi i posluchac u niego starszych Wilsonow - model MAXX 1 . Zreszta nie tylko, bo u niego, to juz roznych sprzetow sporo. 
Lutuek jak ja cię kocham.
Dziękuję za zaproszenie po raz kolejny. Sęk w tym, że do Rafała mam 180km a do ciebie 500!
Nie jeżdżę od dłuższego czasu w Twoje rejony - wiesz, że od tego były uzależnione odwiedziny u Ciebie. Mam tel do Ciebie i napewno zadzwonię, gdy znów ponowię trasy w tym kierunku.
Pozdrawiam serdecznie.
może i Wam przypadnie do gustu
skoro o pop music na sobotni wieczór..
 

 


Przesłuchałem na balkonie paląc fajkę. Fajna laska choć w kolorach tęczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piorasz napisał:

Sęk w tym, że do Rafała mam 180km a di ciebie 500!

Wiem Piotrusiu o tym wszystkim o czym piszesz i faktycznie 500 km, to nie przelewki i faktycznie przydalaby sie w tym kierunku jakas sluzbowa trasa. Ja w zeszlym tygodniu odwazylem sie pojechac samochodem do  Poznania                   (tylko ok 110 km) i mnie to mase stresu kosztowalo i umeczenia. Nie dla mnie juz takie dluzsze trasy z takim ruchem na drogach, tym bardziej, ze mieszkam w miasteczku z jednym skrzyzowaniem ze swiatlami, a w ogole, to robie w ciagu roku ponizej 2000 km, tak, ze w ostatnich latach doswiadczenie w tym zakresie mam ogromne :-))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zachęcał do swojego grania a te jest przednie chociaż w mono :ceeec8e32011a8531aff3f64dca2e7e6.jpg



Rafcio jeśli te Twoje kolumny zagrają super tą płytę to będę pod wrażeniem. Nie omieszkam jej posłuchać u ciebie
U mnie gra fenomenalnie - przestrzegam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, owegar napisał:

Pokój wygląda niesamowicie. Pozdrawiam.

Ps.

Przeciwnicy muszą tradycyjne popsioczyć.

Od strony akustycznej dobrze to rokuje ( no może poza tym lustrem z  ceramiki na podłodze)

Ale od strony estetycznej/wizualnej wyjątkowo nieprzytulne miejsce - powiedziałbym, że takie diabelne.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 
Od strony akustycznej dobrze to rokuje ( no może poza tym lustrem z  ceramiki na podłodze)
Ale od strony estetycznej/wizualnej wyjątkowo nieprzytulne miejsce - powiedziałbym, że takie diabelne.
To było już wałkowane gdybyś nie zauważył..
Posadzka była wymieniana do reszty...
Możesz wierzyć lub nie - tam jest akustyczne wszystko przemyślane. Pisz raczej o ujowych kolumnach lub ujowym wzmacniaczu lampowym. Akustyki się nie czepiaj bo nie masz pojęcia. Tu zawsze Rafała będę wspierał bo po prostu tam byłem. Są teraz zmiany - wiem i dlatego chcę się wybrać. Nie spodziewam się zmiany na minus a odwrotnie.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja będę zachęcał do swojego grania a te jest przednie chociaż w mono :ceeec8e32011a8531aff3f64dca2e7e6.jpg



Rafcio jeśli te Twoje kolumny zagrają super tą płytę to będę pod wrażeniem. Nie omieszkam jej posłuchać u ciebie
U mnie gra fenomenalnie - przestrzegam.



Tylko jedna uwaga. Nie z Tidal. Potrzebna płyta CD z napisem "Dynamic full frequency"
Z Odsłuchu z serwisu Tidal możecie zapomnieć o jakiejkolwiek atrakcyjności, komfortu słuchania w najlepszej jakości.
Ja będę zachęcał do swojego grania a te jest przednie chociaż w mono :ceeec8e32011a8531aff3f64dca2e7e6.jpg



Rafcio jeśli te Twoje kolumny zagrają super tą płytę to będę pod wrażeniem. Nie omieszkam jej posłuchać u ciebie
U mnie gra fenomenalnie - przestrzegam.



Rafał. Nie lajkuj tego więcej. Nie zrozumiałeś bowiem o czym piszę. Ja po prostu wiem z góry, że u mnie to zagra lepiej niż u ciebie z definicji. U ciebie najwyżej zrobię przyjemny usmiech pod wąsem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rafcio - masz mnie - tym kolejnym lajkiem
Jestem okropny - przyznaję chociaż 30 sekund za późno.
Kurde głupio mi teraz....
Złapałem się ponownie na głupocie, na czymś takim czego sam nie cierpię. Głupi jestem . Przepraszam. Chyba muszę skończyć pisać by w ogóle być zgodnym z samym sobą... Stary już jestem i stary się czuję.... W ogóle czuję się zbędny. Sorry za szczerość. Nie czuję nic oprócz pustki.
Pustka ta opustoszyła moje wszelakie nadzieję w ludzkość jako gatunek na świecie. Ludzie są bowiem gorsi niczym dzikie zwierzęta.... Ja nie chcę żyć w takim świecie!













Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, piorasz napisał:

To było już wałkowane gdybyś nie zauważył..
Posadzka była wymieniana do reszty...
Możesz wierzyć lub nie - tam jest akustyczne wszystko przemyślane. Pisz raczej o ujowych kolumnach lub ujowym wzmacniaczu lampowym. Akustyki się nie czepiaj bo nie masz pojęcia. Tu zawsze Rafała będę wspierał bo po prostu tam byłem. Są teraz zmiany - wiem i dlatego chcę się wybrać. Nie spodziewam się zmiany na minus a odwrotnie.



 

Aha, odbijające lustro na podłodze to przemyślana wizja akustyczna. Jasne. 

Poza tym nie spinaj się tak bo gumką ci pęknie. W końcu piszemy tu o jakichś śmiesznych kolumnach, zdziurowanych ścianach i o tym czy Horovitz z pliku gra w tej komnacie rozdzielczo czy ciepło. To są przecież nic nie znaczące bzdety. 

Więcej luzu proponuję. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Aha, odbijające lustro na podłodze to przemyślana wizja akustyczna. Jasne. 
Poza tym nie spinaj się tak bo gumką ci pęknie. W końcu piszemy tu o jakichś śmiesznych kolumnach, zdziurowanych ścianach i o tym czy Horovitz z pliku gra w tej komnacie rozdzielczo czy ciepło. To są przecież nic nie znaczące bzdety. 
Więcej luzu proponuję. 
Babatular uwielbiam Cię. Tyle ile luzu ja mam do ciebie wiem tylko ja i Pan Bóg. O całej reszcie forumowiczów nawet nie wspomnę.
Ale przy okazji trochę szczerości z mojej strony.
Osobiście nie mam urazy do ciebie ani żadnych zażyłości. Traktuję Cię ciągle tak samo czyli jak pluszowego misia lub lalkę barbi tego forum - wybierz sam co bardziej pasuje dla twojej osobowości. Nie bierz tego zbytnio do siebie, gdyż wierz mi, że jesteś osobą, która powinna być na tym forum. I ja to naprawdę cenię. Prędzej sam siebie bym usunął z tego forum niż ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:

wiem z góry, że u mnie to zagra lepiej niż u ciebie z definicji.

🙂

strasznie przeżywasz tę wizytę

jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ... 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, piorasz napisał:

Osobiście nie mam urazy do ciebie ani żadnych zażyłości. Traktuję Cię ciągle tak samo czyli jak pluszowego misia lub lalkę barbi tego forum - wybierz sam co bardziej pasuje dla twojej osobowości

Wolałbym być jakimś diabłem. O np. był kiedyś taki film gdzie występował Diabeł Piszczałka. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie przeżywasz tę wizytę
jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ...
No a wiesz dlaczego?
Nie odpisuj "tak" lub "nie". Rozwiń skoro sam zacząłeś...
60 nie jest chyba wymówką?
Nie chwaląc się ta cyfra nie robi na mnie wrażenia. Dodaj 3x i masz odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piorasz napisał:
14 minut temu, slawek.xm napisał:
emoji846.png
strasznie przeżywasz tę wizytę
jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ... emoji846.png

No a wiesz dlaczego?

nie ,ale zapewne mnie uświadomisz 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slawek.xm napisał:

jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ... 🙂

Niedokladnie doczytales. Nie w 60-ciu rocznie, ale w ciagu 3-ech lat, bo jesli by byl w 60-ciu w ciagu 1-go roku, to wychodziloby, ze Ty slawku musialbys miec co najmniej 180 lat, a sadze, ze tye nie masz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lutek napisał:

Niedokladnie doczytales. Nie w 60-ciu rocznie, ale w ciagu 3-ech lat, bo jesli by byl w 60-ciu w ciagu 1-go roku, to wychodziloby, ze Ty slawku musialbys miec co najmniej 180 lat, a sadze, ze tye nie masz 😉

 

mowia ,ze jestem starszy od węgla 🙂

 

15 minut temu, piorasz napisał:

Nie odpisuj "tak" lub "nie". Rozwiń skoro sam zacząłeś...

spóźniłeś się niestety z tym zdaniem

oczywiście wyciągam wnioski z Waszej z Rafałem  rozmowy

jeden wniosek to niepewność jak zostaniesz przyjęty ...po czasie

drugi to masz nadzieję , że zrobileś na tyle duże postępy , że po powrocie z entuzjazmem a nie ze smutkiem uruchomisz swój system 🙂

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rafał.M napisał:

No cóż , trza by sprawdzić..., Zapraszam.

Żeby była jasność - moje watpliwości nie dotyczą brzmienia w tym pokoju, przecież nie słyszałem więc nie mam zdania, zresztą zapewne wszystko pomierzone i odpowiednio dobrane. Chodzi mi o sam wygląd dla mnie taki przytłaczający, wydaje mi się że źle bym się tam czuł. Inna sprawa, że jak mniemam, jest to pokój wyłącznie do słuchania muzyki, wyłączony z normalnego życia domowego jak u 90% ludzi. Więc się tam idzie jak do kina w konkretnym celu, wtedy OK choć dla mnie i tak jakoś smutno. No ale co kto lubi przecież to nie moje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



spóźniłeś się niestety z tym zdaniem
oczywiście wyciągam wnioski z Waszej z Rafałem  rozmowy
jeden wniosek to niepewność jak zostaniesz przyjęty ...po czasie
drugi to masz nadzieję , że zrobileś na tyle duże postępy , że po powrocie z entuzjazmem a nie ze smutkiem uruchomisz swój system


Przede wszystkim to ja już nic nie muszę. Wiem jak grają bardzo drogie systemy i jak mogą zagrać systemy nie rujnujące kieszeni.
Przez te kilka lat zupełnie zmieniła mi się mentalność w dziedzinie audio. Pogodziłem się tym, że pewnych rzeczy nie przeskoczę u siebie i zupełnie przestałem nad tym ubolewać - tutaj masz odpowiedź na Twój drugi punkt.
Jeśli chodzi o punkt pierwszy to tak - mam wątpliwości. I tu się bardzo waham i zadaję sobie pytanie: po co właściwie mi to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, slawek.xm napisał:

drugi to masz nadzieję , że zrobileś na tyle duże postępy , że po powrocie z entuzjazmem a nie ze smutkiem uruchomisz swój system 🙂

 

18 minut temu, piorasz napisał:

Jeśli chodzi o punkt pierwszy to tak - mam wątpliwości. I tu się bardzo waham

Dlatego bedzie o wiele bezpieczniej jak zrezygnujesz z wizyty u Rafala, a przyjedziesz do mnie, gdyz po powrocie ode mnie przynajmniej z entuzjazmem uruchomisz swoj system - po co masz ryzykowac 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze uruchamiam system z entuzjazmem 🙂 no może latem z nieco mniejszym , jako,że gra kilkanaście lamp.

Posłuchanie czegoś lepszego daje tylko powody do przemyśleń co by jeszcze dało się poprawić.

tak jak wspominał Piotr,trzeba sobie zdawać sprawę z własnych ograniczeń,czy to lokalowych czy to finansowych.pozwala to spać spokojnie i  zachować dystans.

 

Ciekaw jestem dCs-a,który ma na tym forum niezbyt dobre notowania.Słyszałem kilkakrotnie i jak dla mnie jest to zajefajna maszyna o dobitnie zaznaczonym charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, piorasz napisał:

Jeśli mogę wtrącić....
Ten pokój ma około 20 m ale kubatura jest duża bo wysokość jest duża (Rafał doprecyzuje).
Cały "knif" polega na tych fraktalach - to nie byle jakie ustroje. Dla przykładu powiem, że gdy mamy kanapę na której siedzimy i ścianę tuż za nią to przy pomocy tychże fraktali osiągamy (na oko) efekt jakby 1-1,5m wolnej przestrzeni z głową.
To samo tyczy się bocznych ścian - stąd odpowiedź dla sceptyka ASURA w sprawie ustawienia bazy.
 

Ja mam tylko obiekcje do interakcji ustrojów akustycznych po bokach kolumn z racji ich funkcjonalności stąd chęć odsunięcia kolumn od nich i niestety zawężenia bazy

 

Rafał twierdzi że jest z tymi ustrojami optymalnie tak że pewnie tak jest mimo że te akurat ustroje w tym konkretnym miejscu mnie nie przekonują

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





 
Rafał twierdzi że jest z tymi ustrojami optymalnie tak że pewnie tak jest mimo że te akurat ustroje w tym konkretnym miejscu mnie nie przekonują


Sam jestem ciekaw... Poprzednie kolumny stały dalej od bocznych ścian (czyli węższa baza) z tego co pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lutek napisał:

Dlatego bedzie o wiele bezpieczniej jak zrezygnujesz z wizyty u Rafala, a przyjedziesz do mnie, gdyz po powrocie ode mnie przynajmniej z entuzjazmem uruchomisz swoj system - po co masz ryzykowac

Do sąsiada za ścianą będzie bliżej 😉 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, triode napisał:

o i może ten cover:

O..., jaki Hauser jeszcze mlody. Pewnie z poczatkowego okresu zespolu 2cellos. Mnie sie bardzo podoba w muzyce powaznej - zreszta nie tylko. A jak sie wczuwa w to co gra, jaka interpretacja. 

Np. 

 A juz pod koniec te akordy zmniejszone, to gesia skorka na ciele :-)

A jakie maja wyposazenie w tej sali koncertowej... Mam na mysli te organy, ich wielkosc, no i przede wszystkim ich brzmienie. W takiej akustycznie przygotowaniej sali, to dopiero by sie sluchalo na zywo.  Byloby pewnie i tez troche to niebezpieczne dla serca - jeszcze jaki zawal itp. :-)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ASURA napisał:

Ja mam tylko obiekcje ....

Przepraszam,ale kogo to w tym momencie obchodzi. W jakim celu drążysz temat. Dostałeś zaproszenie,skorzystaj,posłuchaj. 

Potem udzielaj  porad.

Ps.

Wklej zdjęcie Twojego ładu, może coś podpatrzę.

Pozdro .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał

 Tak swoją drogą - KTO nie związany z branżą audio, niezależny, działający pro publico bono "organizuje" w swoim prywatnym domu/mieszkaniu odsłuchy drogiego systemu audio dla nieznajomych ludzi i robi to na zapisy.

To nie jest normalne. Pozostaje pytanie PO CO ?  Niestety nie widzę tu " czystych" "niezależnych" intencji

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

Rafał

 Tak swoją drogą - KTO nie związany z branżą audio, niezależny, działający pro publico bono "organizuje" w swoim prywatnym domu/mieszkaniu odsłuchy drogiego systemu audio dla nieznajomych ludzi i robi to na zapisy.

To nie jest normalne. Pozostaje pytanie PO CO ?  Niestety nie widzę tu " czystych" "niezależnych" intencji

Altruizm w najczystszej postaci.

 

h3x_Lukasz    ,  Byłęś u mnie (już nie pamiętam) dwa albo trzy razy więc, skoro lajkujesz to może napiszesz jaki to ze mnie branżysta , ile razy chciałem coś tobie sprzedać.A to że kupujesz graty firm krórych słuchałeś u mnie ,to kolejny powód aby twierdzić że warto organizować takie odsłuchy. 

Proponuję posłuchać.

Świetnie odpręża

1K0wew1.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.