Skocz do zawartości
IGNORED

DC Bloker do końcówek mocy


darek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dwie końcówki mocy jako monobloki firmy Atoll AM 100, końcówki mi buczą z obudowy z kolum przydźwięku nie ma i przy głośniejszym słuchaniu po 15 min.strasznie się grzeją. Czy DC Bloker by to wyeliminował przy podłączeniu bezpośrednio do listwy bez filtrów?

 

 

 

Wysłano z mojego smartfonu w PLAY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien pomóc. Objawy dość klasyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występował ten sam efekt. Wywołany był przez instalację telewizji kablowej. Efekt ustępował po odłączeniu anteny od dekodera. Doraźnie pomaga odłączenie w kablu zasilającym uziemienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC Blocker nie pomoże, miałem i raz, że delikatnie zamulał brzmienie, a dwa i tak w zależności od pory dnia w AM100 delikatnie brumiły trafa, ale u mnie żeby to usłyszeć musiałem "przytykać" ucho do obudowy z odległości powiedzmy 10cm.

Na początku DC Blocker niby dawał radę, ale po kilku dniach w ciągu dnia raz brumienie było raz nie, czyli zależy od zakłóceń z sieci składowej stałej...i sąsiadów :)

Przestałem się tym przejmować, bo musiałem się postarać, żeby to usłyszeć co jakiś czas przycupnę i nasłuchuje, ale nic się nie dzieje. Może kondycjoner daje radę, nie wiem.

DC Blocker poszedł w dobre ręce, proponuję poszukać w necie co tam siedzi, to nie ma prawa działać :)

Nie zagrzał miejsca dłużej niż 2 tygodnie ot, co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC blocker jak najbardziej może pomóc na buczące trafa (mechaniczne brumienie ze środka obudowy, nie z głośników). Sprawdzone setki razy. Proszę sobie poczytać na forach.

 

Gigawatt instaluje nawet DC blockera jako opcję w swoich urządzeniach.

 

Proponuję kupić urządzenie od Tomanka - gdyby nie poskutkowało, zawsze można zwrócić w terminie 14 dni:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC Blocker poszedł w dobre ręce, proponuję poszukać w necie co tam siedzi, to nie ma prawa działać :)

 

Czego w działaniu układu opartego o dwa kondensatory i dwie diody nie pojmujesz?

 

Panowie mam dwie końcówki mocy jako monobloki firmy Atoll AM 100, końcówki mi buczą z obudowy z kolum przydźwięku nie ma i przy głośniejszym słuchaniu po 15 min.strasznie się grzeją. Czy DC Bloker by to wyeliminował przy podłączeniu bezpośrednio do listwy bez filtrów?

 

Ponad 2kW trafo w mojej końcówce tak warczało że muzyki się słuchać nie dało, lutownica do łapki i po 5 minutach cisza jak makiem zasiał. Różnic w temp. nie odnotowałem ale brumienie ustało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czego w działaniu układu opartego o dwa kondensatory i dwie diody nie pojmujesz?

 

 

 

Ponad 2kW trafo w mojej końcówce tak warczało że muzyki się słuchać nie dało, lutownica do łapki i po 5 minutach cisza jak makiem zasiał. Różnic w temp. nie odnotowałem ale brumienie ustało.

Tzn co dokladnie zrobiles??

Moj znajomy walczy z brumieniem...i dc blocker nie pomaga...

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn co dokladnie zrobiles??

Moj znajomy walczy z brumieniem...i dc blocker nie pomaga...

 

Brumieniem trafa czy brumieniem w głośnikach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś opisze oba zjawiska i poda możliwe rozwiązania. Najlepiej sprawdzone i skuteczne (umówmy się, że darujemy sobie mądre recepty w stylu: "wystarczy poczytać, pisano o tym wielokrotnie" itp)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brumieniem transformatora zasilającego we wzmacniaczu Hegel H160. Transformator brumi niezależnie od tego czy wzmacniacz jest podłączony bezpośrednio do gniazdka w ścianie (sprawdziłem wszystkie), czy do listwy GigaWatt LC-1 MK2, czy do DC-Blocker'a firmy Tomanek. Nie pomaga odłączenie z gniazdek wszystkich innych urządzeń np. lodówki. Nie pomaga postawienie wzmacniacza na twardym podłożu np. płytki. Brumienie jest ciche, ale we wcześniej posiadanym modelu H80 w ogóle nie występowało. Sprzęt jest na gwarancji, więc zamierzam z niej skorzystać, ale po otrzymaniu odpowiedzi od producenta, który uważa takie zjawisko za normalne, zaczynam mieć wątpliwości co do powodzenia tego przedsięwzięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ten typ tak ma :)

 

Brumienie w głośnikach to często problemy z masą. Najprościej sprawdzić odłączając wszystko poza kablem zasilającym - powinno ustać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek w atollu in100se przez pierwsze 4 miechy uzywania (kupiony nowka) brumil mi nie jakos glosno ale jak klamoty juz nie graly i szedlem spac to zanim zasnalem , sluchalem "grajacych traf". Potem z kazdym miesiacem zjawisko brumienia pojawialo sie z mniejsza czestotliwoscia i mniejszym natezeniem. Teraz in100se ma juz rok i 3 miechy grania (srednio ok. 8h dziennie) i czy gra czy wylaczony to jedynie z glowa przy wzmaku slychac nie brumienie a cichy szum. Nie zmienialem w domu zadnych pralek, tv, itp., po prostu klamot z czasem stopniowo sie "wyciszal" i teraz tylko sie smieje jak przypominam sobie jak rok temu siedzialem kazdego wieczoru z dziwna mina po wylaczeniu muzy i sluchalem nasilajacego sie i slabnacego bruuuummmm. Miej cierpliwosc do atoll-a, te klamoty nie dosc, ze potrzebuja w pip godzin grania zanim srednica dostanie ostatecznej barwy a gora sie napowietrzy to tyle samo czasu wyciszaja sie stopniowo trafa. Kto wytrzymal z in100se okres wygrzewania i doczekal sie bardzo barwnej sredni i mocnego napowietrzenia ten potwierdzi, ze i po tym czasie efekt brumienia ustepuje i zostaje cichutkie szumienie. Szkoda, ze wiekszosc osob sie poddaje i sprzedaje te wzmaki zanim one zaczna brzmiec...Postaraj sie byc cierpliwym i uwierz w to co napisalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego w działaniu układu opartego o dwa kondensatory i dwie diody nie pojmujesz?

hmmm...

wyjaśnij proszę, bo skoro składowa stała jaka występuje w nap.220V wpływa na brumienie transformatorów, a DC Blocker oparty na 2 kondensatorach w układzie "kaskadowym" ma temu zapobiec, czyli zniwelować składową stałą, a trafa dalej brumią to coś tu jest nie halo.

Kaskada na 2 kondach to wisz kolego...

Napisałem wyraźnie, ch... to dało takie DC blokowanie tomanka, czyli kto czego nie rozumie?

 

Gigawatt instaluje nawet DC blockera jako opcję w swoich urządzeniach.

Elb, ale masz DC Blocker i DC Blocker.

Tak jak są CDki i CDki, każdy gra inaczej.

Enerr w listwach, które nazywa już kondycjonerami też ma DC Blocker, ale nie na 2 kondach podpartych diódkami, Isol w kondycjonerze Axis ma dc blockery oparte na cewkach i jakoś to działa, a tomanek nie dał rady, a powinien.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można kupić gotowe DC blockery do instalacji we wnętrzu urządzenia oraz same gołe PCB:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ten typ tak ma :)

 

Niestety lub stety ten typ tak nie ma. Egzemplarz kolegi Carmelcalif "milczy jak grób".

 

Idiotyczne jest stwierdzenie producenta, że to brumienie nie ma żadnego wpływu na dźwięk. Jak nie ma, skoro je słychać? Hegel stosuje w swoich urządzeniach transformatory nieizolowane (nie używają żywicy czy gumy do eliminacji wibracji uzwojeń), bo ich zdaniem takie rozwiązanie zapewnia najlepszy dźwięk. Tylko co mi po tym "najlepszym" dźwięku, jeśli oprócz muzyki słychać bruuuuuuuummmmmmmm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pojawia się tak często i ma tak odmienne zdania że ja także polecam sprawdzić i najwyzej odesłać do tomanka. Odpowiedz moim zdaniem jednak nie jest taka jednoznaczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lub stety ten typ tak nie ma. Egzemplarz kolegi Carmelcalif "milczy jak grób".

 

Idiotyczne jest stwierdzenie producenta, że to brumienie nie ma żadnego wpływu na dźwięk. Jak nie ma, skoro je słychać? Hegel stosuje w swoich urządzeniach transformatory nieizolowane (nie używają żywicy czy gumy do eliminacji wibracji uzwojeń), bo ich zdaniem takie rozwiązanie zapewnia najlepszy dźwięk. Tylko co mi po tym "najlepszym" dźwięku, jeśli oprócz muzyki słychać bruuuuuuuummmmmmmm?

Ich zdaniem zapewnia najlepszy dźwięk, bo zmniejsza koszt produkcji. Dla mnie jako elektronika, który niejedno trafo już widział, wszelkie buczenia traf na 50Hz jak i piszczenia traf i dławików w impulsówkach to wynik cięcia kosztów i marnej jakości. Taka prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek w atollu in100se przez pierwsze 4 miechy uzywania (kupiony nowka) brumil mi nie jakos glosno ale jak klamoty juz nie graly i szedlem spac to zanim zasnalem , sluchalem "grajacych traf". Potem z kazdym miesiacem zjawisko brumienia pojawialo sie z mniejsza czestotliwoscia i mniejszym natezeniem. Teraz in100se ma juz rok i 3 miechy grania (srednio ok. 8h dziennie) i czy gra czy wylaczony to jedynie z glowa przy wzmaku slychac nie brumienie a cichy szum. Nie zmienialem w domu zadnych pralek, tv, itp., po prostu klamot z czasem stopniowo sie "wyciszal" i teraz tylko sie smieje jak przypominam sobie jak rok temu siedzialem kazdego wieczoru z dziwna mina po wylaczeniu muzy i sluchalem nasilajacego sie i slabnacego bruuuummmm. Miej cierpliwosc do atoll-a, te klamoty nie dosc, ze potrzebuja w pip godzin grania zanim srednica dostanie ostatecznej barwy a gora sie napowietrzy to tyle samo czasu wyciszaja sie stopniowo trafa. Kto wytrzymal z in100se okres wygrzewania i doczekal sie bardzo barwnej sredni i mocnego napowietrzenia ten potwierdzi, ze i po tym czasie efekt brumienia ustepuje i zostaje cichutkie szumienie. Szkoda, ze wiekszosc osob sie poddaje i sprzedaje te wzmaki zanim one zaczna brzmiec...Postaraj sie byc cierpliwym i uwierz w to co napisalem.

Ja kupiłem używane AM 100 czyli są wygrzane, pytałem poprzedniego właściciela - u niego nie było słyszalnego brumienia z obudowy a grzały się tylko na wymagających kolumnach, moje Heco Music Style nie są wymagającymi kolumnami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

Ich zdaniem zapewnia najlepszy dźwięk, bo zmniejsza koszt produkcji. Dla mnie jako elektronika, który niejedno trafo już widział, wszelkie buczenia traf na 50Hz jak i piszczenia traf i dławików w impulsówkach to wynik cięcia kosztów i marnej jakości. Taka prawda.

Zapewne masz rację, tylko gdzie znaleźć w podobnej do AM100 końcówkę mocy o podobnej barwie i jakości dźwięku? Na buczące trafo DC-Blocker Tomanka w moim przypadku pomógł, ale większy problem jest ze sporadycznym wywalaniem bezpieczników przy włączaniu pstryczkiem z tyłu obudowy (o którym można poczytać w Klubie Atolla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek zadzwoń może do Audio Forte i niech Ci coś podpowiedzą, w końcu są dystrybutorem i powinni znać sposób, żeby ogarnąć "bruuum" z Twoich końcówek.

W sumie zapomniałem, że kocówka a integra trochę inaczej się włącza i wyłącza... i może faktycznie to mieć wpływ na pracę końcówki mocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z brumieniem transformatora zasilającego we wzmacniaczu Hegel H160. Transformator brumi niezależnie od tego czy wzmacniacz jest podłączony bezpośrednio do gniazdka w ścianie (sprawdziłem wszystkie), czy do listwy GigaWatt LC-1 MK2, czy do DC-Blocker'a firmy Tomanek. Nie pomaga odłączenie z gniazdek wszystkich innych urządzeń np. lodówki. Nie pomaga postawienie wzmacniacza na twardym podłożu np. płytki. Brumienie jest ciche, ale we wcześniej posiadanym modelu H80 w ogóle nie występowało. Sprzęt jest na gwarancji, więc zamierzam z niej skorzystać, ale po otrzymaniu odpowiedzi od producenta, który uważa takie zjawisko za normalne, zaczynam mieć wątpliwości co do powodzenia tego przedsięwzięcia.

 

Posiadałem Hegla H100 i podłączenie DC Blockera od Tomanka nieco poprawiło sytuację, ale wzmacniacz brumił (z trafa) dalej. Nie było w tym żadnej reguły, nie wpływała na to ani pora dnia, ani włączone urządzenia... pogoda też nie... trochę buczał, za chwilę cisza i tak w kółko. Hegle niestety tak mają! Po prostu wynika to ze słabej konstrukcji zasilania. Niestety, ale prawda taka właśnie jest. Argumenty czy tłumaczenia w postaci "w innych krajach nie brumi bo mają lepszy prąd" są po prostu śmieszne.

To był jeden z głównych argumentów, żeby nie kupić drugi raz Hegla. Polecam to samo!

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używane AM 100 czyli są wygrzane, pytałem poprzedniego właściciela - u niego nie było słyszalnego brumienia z obudowy a grzały się tylko na wymagających kolumnach, moje Heco Music Style nie są wymagającymi kolumnami

 

Może warto przyjrzeć się instalacji, ja mam AM100 SE i tak jak pisałem wcześniej muszę ucho przytknąć do obudowy, żeby cokolwiek usłyszeć., chociaż było to dawno nie wiem jak jest teraz, bo nic mi nie przeszkadza.

Poza tym nie grzeje mi się wcale, wcześniej miałem 8 omowe kolumny i teraz mam też 8 omowe muzyka gra nieraz całe dnie i nic mi sie nie grzeje, kedy siadam do odsłuchów po kilka godzin, a nie słucham ani cicho, ani też za głośno, to wzmak jest zaledwie letni, czasem sie zastanawiam, czy nie popsuty :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem Hegla H100 i podłączenie DC Blockera od Tomanka nieco poprawiło sytuację, ale wzmacniacz brumił (z trafa) dalej. Nie było w tym żadnej reguły, nie wpływała na to ani pora dnia, ani włączone urządzenia... pogoda też nie... trochę buczał, za chwilę cisza i tak w kółko. Hegle niestety tak mają! Po prostu wynika to ze słabej konstrukcji zasilania. Niestety, ale prawda taka właśnie jest. Argumenty czy tłumaczenia w postaci "w innych krajach nie brumi bo mają lepszy prąd" są po prostu śmieszne.

To był jeden z głównych argumentów, żeby nie kupić drugi raz Hegla. Polecam to samo!

 

Pozdrawiam

 

U mnie brum z hegla też jest. Mieszkam w starym bloku z instalacją aluminiową bez uziemienia. Myślałem że to własnie wina kiepskiej instalacji. Pojechałem do kuzyna który postawil niedawno dom z dobrą instalacją, żeby to uniego sprawdzić. I u niego też brumi. Kuzyn, że się trochę na elektronice zna patrzy na ten wzmacniacz od środka i mówi:

"Starsznie chałupnicza robota, takie trafa to myśmy w szkole na zajęciach zwijali." Końcowki mocy napewno będą tu drogie, ale reszta części wygląda na bardzo tanie do kupienia w każdym elektronicznym. To nie wygląda na wzmacniacz za takie pieniądze, no ale skoro dżwięk się podoba".

Tanie Maranze, Yamahy Denony jakoś tam problemów niema z buczeniem, a te Atole , Hegle, to tak jakby w garażu składane na kolanie niestety. Patrzysz na wnętrze takiego Hegla 360 za 24 tys to się pytasz co tu tyle kosztuje?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie Maranze, Yamahy Denony jakoś tam problemów niema z buczeniem, a te Atole , Hegle, to tak jakby w garażu składane na kolanie niestety. Patrzysz na wnętrze takiego Hegla 360 za 24 tys to się pytasz co tu tyle kosztuje?.

Nic tylko brać te tanie Marantze,Yamahy i Denony. :))

Nie płacisz za bebechy, płacisz za to jak gra :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjaśnij proszę, bo skoro składowa stała jaka występuje w nap.220V wpływa na brumienie transformatorów, a DC Blocker oparty na 2 kondensatorach w układzie "kaskadowym" ma temu zapobiec, czyli zniwelować składową stałą, a trafa dalej brumią to coś tu jest nie halo. Kaskada na 2 kondach to wisz kolego... Napisałem wyraźnie, ch... to dało takie DC blokowanie tomanka, czyli kto czego nie rozumie?

 

Nie wiem co sprzedaje tomanek i lata mi to, nigdy od niego nic nie kupiłem i nie zamierzam, wiem natomiast co rozwiązanie oparte o dwie diody i dwa kondensatory zrobione w 2 minuty daje mojej końcówce "czyli kto czego nie rozumie".

film nagrany specjalnie dla Ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Starsznie chałupnicza robota, takie trafa to myśmy w szkole na zajęciach zwijali." Końcowki mocy napewno będą tu drogie, ale reszta części wygląda na bardzo tanie do kupienia w każdym elektronicznym. To nie wygląda na wzmacniacz za takie pieniądze, no ale skoro dżwięk się podoba".

Tanie Maranze, Yamahy Denony jakoś tam problemów niema z buczeniem, a te Atole , Hegle, to tak jakby w garażu składane na kolanie niestety. Patrzysz na wnętrze takiego Hegla 360 za 24 tys to się pytasz co tu tyle kosztuje?.

 

To jest bardzo trafna analiza. Dotyczy wielu para-haj-endów dla naiwnych, wyklepanych w garażu. Cena za to jak najbardziej HAJ.

Do Heglów, Atoli dopisać tu jeszcze trzeba Wile. Tam ponoć trafa nie brumią (jeszcze?) za to użyte elementy i jakość montażu...I klasa technikum.

Ale kosztują, to i na pewno grają.

 

"Składowa stała!?" - cóż to za kolejne pierdy wymyślone przez cwanych producentów, żeby naiwnym kolejny "produkt" wcisnąć.

Ciekawe, że w to samo miejsce podłączony inny sprzęt z prawidłowo skonstruowanym i zamontowanym trafem - nie brumi - cóż więc się stało nagle i niespodziewanie z tą "składową stałą"?

Odpowiedź jest prosta ona sama znikła, uciekła, zdechła w panice, jak zobaczyła "przed sobą" porządne trafo.

Tak że "liczcie sobie dalej te diabły na ostrzu igły" - powodzenia, niektórym kasy przybędzie, ale to nieliczni reszta - zabobon iście średniowieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sm1980

(Konto usunięte)

W moim przypadku, przy Atollu udało wyciszyć się całkowicie hałas z trafa, a po to to urządzenie właśnie kupiłem. Po sprzedaży Atolla, sprzedałem DC-Blocker i tam też pomógł w usunięciu dźwięku z transformatora. Czasami hałas pojawiał się przy włączeniu suszarki w łazience, czasami sam - po zastosowaniu blokera ustąpił całkowicie. Nie zagłębiałem się w jego działanie, ale w moim przypadku pomógł (może ci, u których nie pomaga nieprawidłowo go podłączają?).

Edytowane przez sm1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.