Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana kolumn - prośba o poradę, ~1500zł, podstawki


gsl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Nadeszła pora na pożegnanie się z moim pierwszym zakupem stereo (Gale Model 4) i zamianę na podstawki. Tutaj prośba o doradzenie w kwestii zakupu. Kilka szczegółów:

1. Budżet - max 1500zł

2. Wzmacniacz - Denon PMA-350SE

3. Preferowane podstawki (niestety nie mam i nie będę miał miejsca na kolumny podłogowe)

 

Z nowych zastanawiałem się nad Dali Zensor 3 (ewentualnie troszkę ponad budżet). Jakieś opinie np. na temat Tannoy Mercury 7.1/7.2?

Z góry dzięki za podpowiedź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

NIestety nie podałeś Twoich preferencji brzmieniowych, wielkości pomieszczenia. Takie informacje na pewno przydałyby się. Zakładam natomiast, że Twoje pomieszczenie nie jest większe niż 20-22m2. Na pewno warto rozważyć wspomniane przez Ciebie Dali Zensor 3 (https://www.q21.pl/dali-zensor-3.html). To mocne i dynamicznie grające kolumny z raczej miękko, lekko ocieploną charakterystyką oraz dobrym wypełnieniem i dociążeniem. Tannoy Mercury 7.2 (https://www.q21.pl/tannoy-mercury-7-2.html) to trochę bardziej płaski charakter z jeszcze większym naciskiem na dobry środek pasma i świetną scenę, przestrzeń. Są to jednak kolumny raczej do pomieszczeń nie większych niż 15m2. Na listę na pewno wrzuciłbym jeszcze bardzo dobry monitor Indiana Line Tesi 260 (https://www.q21.pl/indiana-line-tesi-260.html). To także gęste, ciepłe i bardzo dynamiczne granie. Jeśli natomiast lubisz bardziej swobodny, szczegółowy przekaz, spójrz koniecznie na Monitor Audio Bronze 2 (https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-2.html).

Na koniec dwie trochę droższe propozycje, jednak moim zdaniem warte przemyślenia. To kolumny przynajmniej o klasę lepsze. Pierwszą jest wyższa seria Monitor Audio Silver 2 (https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-2.html). To bardzo swobodny, dynamiczny, plastyczny dźwięk. Drugą jest najnowsza seria Kef Q350 (https://www.q21.pl/kef-q350.html). Kef to gęste, bardzo plastyczne granie ze świetną sceną muzyczną.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wymienionymi powyżej konstrukcjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pomieszczenie to salon ok. 20m2, aczkolwiek będą stały w kąciku 'rtv' na przeciwko kanapy - czyt. kwadrat ok. 2x2.5m. Co do brzmienia - Gale Model 4 bardzo mi pasowały, niestety nie jestem wielkim znawcą żeby się jakoś specjalistycznie na ten temat wypowiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wybrał bym coś z większym wooferem; 20m2 jednak coś znaczy; np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oczywiście zawsze jest temat, na czym to będzie stać ...byle stabilnie i nie za nisko.

A są jeszcze inne: Taga 808 czy Monitor Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłuchaj konstrukcję INDIANA LINE NOTA 260 http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-nota-260.html lub TESI 260 http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/indiana-line-tesi-260.html

Przyjemne ciepłe granie z niezłym basem.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie w tym budżecie najlepiej sprawdzą się Indiana Line Tesi 260 lub Dali Zensor 3. W momencie w którym jednak decydował by się pan kupić coś z tych dwóch par głośników radził bym odsłuchać i dopasować do siebie jak najlepsze brzmienie ponieważ trochę różnią się od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Zensor 3 i Tesi 260 koledzy już wspominali. To ciekawe konstrukcje, warte odsłuchania. Popatrz jeszcze na Elac Debut B6. To kolumny o mocnym i gęstym dźwięku z dobrze zarysowanymi niskimi tonami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Preferowane podstawki (niestety nie mam i nie będę miał miejsca na kolumny podłogowe)

Zawsze mnie rozwalają takie wpisy, a gdzie ci podłogówki zawadzą? Przecież monitor musi stać na standzie tak? I wszystko wychodzi na to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie rozwalają takie wpisy, a gdzie ci podłogówki zawadzą? Przecież monitor musi stać na standzie tak? I wszystko wychodzi na to samo.

No ale podłogowka np. między meblami :huh:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie monitory blisko ściany na 8calowcu na meblu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Nadeszła pora na pożegnanie się z moim pierwszym zakupem stereo (Gale Model 4) i zamianę na podstawki. Tutaj prośba o doradzenie w kwestii zakupu. Kilka szczegółów:

1. Budżet - max 1500zł

2. Wzmacniacz - Denon PMA-350SE

3. Preferowane podstawki (niestety nie mam i nie będę miał miejsca na kolumny podłogowe)

 

 

Jeśli jesteś przekroczyć swój budżet o ok. 350 zł, to warto zwrócić uwagę na najnowsze Monitor Audio Bronze 2. Powinny dobrze zagrać z Twoim Denonem, a ich dźwięk i wygląd nie powinny znudzić się przez lata. Zagrają dynamicznym i dobrze poukładanym dźwiękiem, z basem lepszym od wielu podłogówek w podobnej cenie.

Możesz też poszukać ich poprzedników czyli Monitor Audio Bronze 2 i Monitor Audio Bronze BR2. Za dobrze utrzymane egzemplarze zapłacisz jedynie 700 - 800 zł.

Modeli BX2, MX2 i MR2 nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś przekroczyć swój budżet o ok. 350 zł, to warto zwrócić uwagę na najnowsze Monitor Audio Bronze 2

Szczerze mówiąc w tej cenie lepiej moim zdaniem zagrają Dali Zensor 3 niż MA Bronze2. Miałem okazję porównać je i te drugie przy głośniejszym odsłuchu wydawały się zbyt krzykliwe. Wprawdzie na innym wzmacniaczu, więc gsl najlepiej weź swój wzmacniacz, udaj się na odsłuch (jeśli masz możliwość) i porównaj te dwa zestawy. Jeśli nie chcesz przekraczać budżetu, to są używki za 1450 zł. dali z3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam bym się nad nimi zastanowił ale jestem na etapie wymiany wzmacniacza, kolumny wymienię ew. w późniejszym terminie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w tej cenie lepiej moim zdaniem zagrają Dali Zensor 3 niż MA Bronze2. Miałem okazję porównać je i te drugie przy głośniejszym odsłuchu wydawały się zbyt krzykliwe.

 

Krzykliwe z Denonem PMA-350SE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzykliwe z Denonem PMA-350SE?

Nie, z w/w denonem ich nie miałem okazji testować. Ale z yamahą i marantzem bronze2 dla mnie wypadły najgorzej. Porównywałem je z dali z3, dali z5 i dali spector 6 oraz jakieś monitory focal chorus (nie pamiętam modelu). Nie wiem jak gra denon, dlatego napisałem, że polecałbym aby gsl wziął swój wzmak i udał się na odsłuch z proponowanymi kolumnami. Dali z3 zaskoczyły mnie pozytywnie w porównaniu do z5. Ale każdy ma swój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie nie opłaca się kupować używek :)

Tylko u nas nowe.

I zgadzam się położeniem podstawkowce nie odbiegają za wiele od podlogowych. Warunki umiejscowienia powinny być bardzo podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kiedyś grałem na Tesi 260 postawionych na regale i to o zgrozo wysokim jedynie na 45cm ;))

I muszę Wam powiedzieć że było to znacznie lepsze granie niż podłogówki STX Electrino 250, które pożyczyłem na próbę i na chwilę pozbyłem się regału...

 

Uważam, że w tym budżecie Tesi to naprawdę dobre rozwiązanie, a jeśli skusisz się na używane to kupisz już za 800-900 zł. IMHO warto ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawidłowa metoda. Odsłuchy to podstawa przy wyborze jakiegokolwiek sprzętu audio.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.