Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i kolumny do 20k


Bourne

Rekomendowane odpowiedzi

ynek wprawdzie nie słuchałem, ale chyba nie są to najlepsze kolumny pod... Jazz?

 

Dynaudio do jazzu jak najbardziej. Tylko S 5.4 mogą byś za duże. Trzeba odsłuchać u siebie w pomieszczeniu.

 

Ostatnią rzeczą do jakiej bym się przyczepił przy SOL 2

 

Adaś ja jeszcze przed odsłuchem Sol II. Ciągle coś wypada i jeszcze nie dzwoniłem do audio on. Jak tylko będzie chwila to biorę go na odsłuch. Jak pożyczą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio do jazzu jak najbardziej. Tylko S 5.4 mogą byś za duże. Trzeba odsłuchać u siebie w pomieszczeniu.

 

 

 

Adaś ja jeszcze przed odsłuchem Sol II. Ciągle coś wypada i jeszcze nie dzwoniłem do audio on. Jak tylko będzie chwila to biorę go na odsłuch. Jak pożyczą :)

Do Minasów Sol II powinien ładnie spasować, bo z Rhea lubi się bardzo... tylko granie troche na innym biegunie niż lampa. Jakbym słuchał głównie Jazzu to serio brałbym te Tannoye, ostatnio jak usłyszałem saksofon to miałem ciary po całym kręgosłupie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lampa wchodzi w grę to może Leben 300 + Heco Direct. EL84 mimo małej mocy są dość dynamiczne, a kolumny z kolei mają dużą efektywność. Sam jestem ciekaw jakie kolumny wybierzesz, bo mam podobny metraż pod skosami dedykowany do słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wspomniane przez kolegę Dynaudio F260 z Octave V70SE do jazzu bardzo bardzo. U mnie w 20m2 jest OK.

 

Tyle, że jak ktoś mi tu już wytknął to nie Hi End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie nie istnieje hi end... to raczej stan umysłu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było na tym forum. To kwestia umowna, ale jakbyśmy się nie umawiali w tej cenie nie wyjdzie, chyba, że umysł pod wpływem czegoś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego koledze Bourne wysłałem. Na priva numer tel. Do FatherPio który zbuduje mu Open Bafle do takiego trudnego pomieszczenia. Wiem że w tej cenie to pewnie i przyjedzie i wszystko poustawia jak należy. Na basie dsp i takie tam cuda. I zagra to tak jak żadne inne wymienione tu kolumny. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie nie istnieje hi end... to raczej stan umysłu:)

 

Tak jak pewnie klasa Premium w samochodach czy HI TECH przy maszynach które notabene biorą udział w produkcji głownie klasy Premium . Jednak istnieje , kwestia czy chcesz z niej korzystać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego koledze Bourne wysłałem. Na priva numer tel. Do FatherPio który zbuduje mu Open Bafle do takiego trudnego pomieszczenia. Wiem że w tej cenie to pewnie i przyjedzie i wszystko poustawia jak należy. Na basie dsp i takie tam cuda. I zagra to tak jak żadne inne wymienione tu kolumny. Pozdrawiam

Poczekaj chwile, wysłałeś priva do kolegi Bourne, a on zamienił się w kolegę niemak. Musisz poczekać chwilę, bo pewnie zakłada trzecie konto. To musi potrwać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazz czy klasyki tannoy jak znalazł, ale do mocniejszego rock czy metalu już średnio.

 

Jak słucha się jazz i klasyki to zestaw roksan caspian m2 cd plus wzmak do tego tannoy precision 6.4, kable i jeszcze powinno na płyty zostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jazz czy klasyki tannoy jak znalazł, ale do mocniejszego rock czy metalu już średnio.

 

Właśnie chyba Precision przypadkiem słuchałem przez chwilę będąc w Saturnie, kiedy szukałem nowych płyt. Zwrócił uwagę ich dźwięk. Chodzę sobie pomiędzy regałami z płytami i słyszę w oddali, że coś (sprzęt) naprawdę dobrze gra. Podchodzę bliżej i uszy mnie nie zmyliły, podłączone były te bardzo drogie jak na Saturn kolumny Tannoya. Przy tym co tam zwykle gra dźwięk był prawie hi-endowy :). Byłoby jeszcze lepiej, gdyby podłączyli dobry wzmacniacz i źródło. Widocznie supermarkety idą z stronę wyższej półki premium, w sumie i dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec po paru odsluchach klaruja sie nastepujace propozycje:

1. Studio 16Hz Minas Anor IV + Sugden a21

2. Dynaudio excite x38 + Ayon Scorpio

3. Dynaudio Contour S3.4 LE + Tymczasowo Cambridge Azur 851a (docelowo do wymiany np. na Accuphase e-270, jak juz na niego uzbieram :D)

 

Jakie sa Wasze pierwsze mysli? Co brac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie Ayon, z wielu znanych powodów. Sudgen jest świetny, ale ma ograniczoną moc, musisz pamiętać o tym przy wyborze kolumn (Dynki tutaj mogą nie być dobrą opcją, choć każda z nich to bardzo ciekawa kolumna). Zapytaj bezpośrednio Grześka na forum, jak wygląda napędzenie Sudio16hz i czy 21 da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Co polecacie do pokoju na poddaszu ze skosami - jakieś 23 metry po podłodze? Pokój wyłącznie do odsłuchu. Słucham jazzu, ale zakochałem się też w albumie Gilmoura "Live at Pompei". Także dosyć szeroko.

 

Chciałbym kupić wzmacniacz i kolumny (źródło na razie zostawiam obecne i nie bierzmy go pod uwagę).

 

Z góry dziękuję za porady!

To już można całkiem dobre kolumny aktywne kupić np. APS Trinity

 

Panowie wiec po paru odsluchach klaruja sie nastepujace propozycje:

1. Studio 16Hz Minas Anor IV + Sugden a21

2. Dynaudio excite x38 + Ayon Scorpio

3. Dynaudio Contour S3.4 LE + Tymczasowo Cambridge Azur 851a (docelowo do wymiany np. na Accuphase e-270, jak juz na niego uzbieram :D)

 

Jakie sa Wasze pierwsze mysli? Co brac?

Pierwsza myśl taka, że jak postawisz w tym pokoju te wielkie kolumny i siądziesz przy przeciwległej ścianie, to dźwięk będzie mocno zniekształcony (odbicie dźwięku od ściany za głową). Lepiej siedzieć w średnim polu i mieć wielokrotnie bardziej wierny dźwięk (bliżej kolumn = mniejszy wpływ akustyki i głowa dalej od ścian = ... mniejszy wpływ akustyki). Oczywiście te wielkie kloce co wymieniłeś, do do mniejszego dystansu raczej nie bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz racje. Miejsce pod przeciwlegla do kolumn sciana jest dobre. Zeby siedziec tam za kare.

 

Sweet spot jest blisko osi pokoju. Mam jeszcze poszukac w monitorach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze poszukac w monitorach?

Jeśli średnie pole, typu bok trójkąta 2m, to tak bym radził ... najlepiej duże monitory - przy tym dystansie będą jak znalazł. 23 m kw. powinny wystarczyć na optymalne akustycznie umieszczenie monitorów z miejscem odsłuchowym. ... a w adaptację też bym zainwestował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiec po paru odsluchach klaruja sie nastepujace propozycje:

1. Studio 16Hz Minas Anor IV + Sugden a21

2. Dynaudio excite x38 + Ayon Scorpio

3. Dynaudio Contour S3.4 LE + Tymczasowo Cambridge Azur 851a (docelowo do wymiany np. na Accuphase e-270, jak juz na niego uzbieram :D)

 

Jakie sa Wasze pierwsze mysli? Co brac?

Wszystkie trzy propozycje charakteryzują się brakiem nadmiaru basu, stąd spostrzeżenie, że nawet w małym pomieszczeniu się sprawdzą (oczywiście zaadoptowanym akustycznie). Gdybym miał tylko te trzy propozycje wybrałbym tą trzecią ale tylko z Accu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze sweet spot jest 2,70 m od kolumny, a do tego kolumny sa ustawione 70 cm od sciany. Nadal monitory najlepsze?

Ja całe życie na monitorach nigdy kolumny nie miałem w pomieszczeniach do 25 m2. Od aktywnych Dynek, Adam, po przez APS AEON (Najlepsze w tej cenie), Proac 118, D2 (D2 response zdecydowanie dobry kierunek), Xavian XN 250 (świetne monitory - choć propozycja S16Hertz podobnej konstrukcji wydaje się ciekawsza), odsłuchiwałem u siebie JMR Bliss Silver (fajne, żywe, przestrzenne brzmienie a ładnym kontrolowanym basem) aż doszedłem do Diapason Adamantes, które obecnie najbardziej mi pasują. Dla mnie na chwilę obecną to wypadkowa wszystkiego czego szukałem. Wypożycz sobie na spokojnie monitory, jedne, drugie, trzecie. Niech decyzja bedzie oparta o jakieś spektrum doświadczeń. Zajmie to ze 3 miesiące, ale będziesz wiedział czego szukasz. Nie ma co się spieszyć. Popatrz sobie które kolumny/monitory wiszą ciągle na aukcjach, a które raz na kiedyś i szybko znikają (to o czymś świadczy). Zbierz wszystko do kupy i wydaj pieniądze zgodnie z potrzebami. Dobry monitor zagra tak że ci szczęka opadnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja marketingowa.

 

to niby do mnie? rozumiem że nie można się wypowiadać o swoich doświadczeniach?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko prosze ustalmy jedno czy na te powierzchnie czyli 23 m ze skosami dac przykladowo:

- contour s 1.4

- czy s 3.4

 

Sercem jestem troche z dynkami jednak.

 

Pls help.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko prosze ustalmy jedno czy na te powierzchnie czyli 23 m ze skosami dac przykladowo:

- contour s 1.4

- kolego dobrze ci radze. Zainteresuj się pomocą i wyrobami fatherPio. Szkoda marnować kasynna kolumny które nie zagrają a takim pomieszczeniu.

 

Sercem jestem troche z dynkami jednak.

 

Pls help.

 

 

- kolego dobrze ci radze. Zainteresuj sie pomocą i wyrobami fatherPio. Szkoda marnować kasy na kolumny które nie zagrają w takim pomieszczeniu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.