Skocz do zawartości
IGNORED

SZCZERY PORADNIK AUDIOFILA I MELOMANA


Manufaktura Smaku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Kupując kolumny monitor audio recenzje nie bardzo mnie obchodziły. Brałem pod uwagę głównie opinie użytkowników na forach naszych jak i zagranicznych.

 

Ja totalnie olewam to co piszą w recenzjach czy opinie użytkowników,co mnie obchodzi czy komuś spasowały kolumny czy taki wzmak,jak miał inne zestawieni niż to co ja sucham bo zawsze staram się targać wzmaka na odsłuch kolumn plus Dac.

 

Ze niby taki Primare i32 to kliniczne brzmienie,u mnie gra pięknie nie klinicznie ale z detalem bo kolumny mu na to nie pozwolą,jakbym miał Elac to pewnie bym taki efekt zauważył :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

bardzo przyzwoite - dla mnie fajny szybki punktowy bas

 

znajomy ma z marantzem 17 kis - dobrze się zgrywa

muza popularna smacznie brzmi

nie ma odchudzenia ani basu ani środka ani wysokich

 

aha - kumpel uwalił głośnik basowy gdy przesadził

(testował inną końcówkę mocy)

- naprawił ktoś chyba w wawie = chodzi jak poprzednio

 

Kolumny zakupione,przetestowane.Dziękuję za podpowiedź,naprawdę fajne paczki za dobrą kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym grają? Jak tam bas? Ta punktowość i szybkość coś mi nie pasuje.

 

Witam Serdecznie,przepraszam ale nie chciał bym pisać,można na priv,lub telefonicznie,mój tel 691 524 733.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta punktowość i szybkość coś mi nie pasuje.

 

czemu?

może nie tak punktowe jak monitory

ale jest naprawdę dobrze

słuchałem i z winyla i z CD -

nie ma się do czego przyczepić

ba - nawet "wciągają" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jaka cisza, dawno już nie było żadnego wpisu. Prosił bym o wpisy polecanych przez użytkowników starszych urządzeń , które swoim dźwiękiem nie mają się czego wstydzić produkowanym obecnie i jednocześnie sporadycznie się psują .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Prawdziwy analog. STUDER A810.

 

img_99557_124401DSC_2227_1.jpg

 

Piękna sztuka, mile wspominam te szpulowce, kiedyś miałem Unitra Aria .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o wpisy polecanych przez użytkowników starszych urządzeń , które swoim dźwiękiem nie mają się czego wstydzić produkowanym obecnie i jednocześnie sporadycznie się psują

 

Yamaha A-1000 - bez wględnie. Niestety zdecydowanie brakuje pasjonatów, którzy są w stanie dobrze odnowić ten sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Często zmieniam kabelki ,zależało by mi na uniwersalnych zworkach ,które mało wnoszą od siebie.

Polutuj- zmostkuj wejścia na płytce (lub płytkach) zwrotnicy na krótko od tylnej strony terminalu i zapomnij o temacie. Najlepsze zworki to ich brak :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działa lepiej od wypasionych zworek.

Mając do wyboru powód do przechwałek albo lepszą jakość dzwieku- masz wątpliwości???

 

Zawsze można napisać, że cyna jest z dodatkiem srebra, czy innego kryptonitu...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polutuj- zmostkuj wejścia na płytce (lub płytkach) zwrotnicy na krótko od tylnej strony terminalu i zapomnij o temacie. Najlepsze zworki to ich brak :-)

Tak na szybko i z samej ciekawości bez lutowania ,podłączyłem krótkie odcinki cyny,zamiast zworek i całkiem nieźle,muszę parę dni posłuchać (może się okazać że jest to najtańszy i najlepszy sposób)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to. Mam a myśli połączenie w zwrotnicy- tam, gdzie odległość jest liczona w milimetrach i za pomocą centymetra drutu Cu fi 1mm i kropli cyny połączysz sąsiednie ścieżki i uzyskasz efekt lepszy jak jakąkolwiek zworą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzecież cyną nie da się chwalić na forum...

Staś masz słuszną rację !!!

za pomocą centymetra drutu Cu fi 1mm i kropli cyny połączysz sąsiednie ścieżki i uzyskasz efekt lepszy jak jakąkolwiek zworą.

Porlick , protestuję przeciwko sianiu herezji , najpierw Audioburak przekonał mnie do zastosowania kabla domofonowego YTDY i okazało się , że jest świetny i nie trzeba wydawać milionów, a teraz Ty proponujesz bym lutował zwrotnicę. Patrzę właśnie na kawałek drutu cynowego, i moją taśmę Alpha Cora + Chord i jak to tak ,mam go po prostu wywalić ? A jak przyjdą kumple, to co ten drut będę im pokazywał ? :))

 

Chociaż faktycznie , zawsze można podyskutować , która cyna " zagra " lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz wykręcał terminal?

No cóż, nie zawsze efektowne rozwiązania są efektywne:-) często działania pod publikę (a podwójny terminal że zworami jest tego dobitnym przykładem) przynoszą więcej szkody niż pożytku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po wnikliwych testach, używając zworek i innych rozwiązań ,doszedłem do wniosku że najlepsze rezultaty dało podłączenie dwóch par kabli ,poprawie uległo (oczywiście na plus) praktycznie wszystko, trzeba trochę czasu i przerobienia kabli aby je dopasować do własnych upodobań,ale naprawdę warto,skoro producent rozdziela sekcje,to musi to czemuś służyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to producenci wycofują się z podwójnych gniazdek w kolumnach. Widać kto miał się na to nabrać, to już się nabrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kolumna jest niskiej klasy to moze faktycznie bi wiring jest slabo zauwazalny.i jego zalety sa pomijalne

Jednak w przypadku wysokiej klasy zestawu glosnikowego tym bardziej wielodroznego ktory nie jest latwym obciazeniem mp z powodu niskiej impedancji to rozdzielenie sekcji niskotonowej ireszty zakresu umozliwi nam podlaczenie w bi ampingu.

Ideą pojedynczych przylaczy jesy uzyskanie jak majlepszej spojnosci i zastosowanie mozliwie najlepszego pojedynczego okablowania niz dwoch gorszych z czym w niektorych przypadkach moge sie zgodzic.Sa to jednak indywidualne przypadki .

Ponadto życie uczy i nalezaloby do tego podejsc z pokorą ze nie ma rozwiazan idealnych i ze wiele drog prowadzi do tego samego celu a tą ktorą wybierzemy zaleźy od konkretnego sytuacji.

Gdyby wszystko bylo takie proste i oczywiste po co nam bylaby taka mnogość przeróżnych rozwiązań.

 

 

Bylbym zapomniał odnosnie zwor jakie można polecic to polecam zwory z firmy M&B Audio Cable.

Sa wykonane z miedzi monokrystalicznej lub srebra i maja świetną relacje jakość cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszystko bylo takie proste i oczywiste po co nam bylaby taka mnogość przeróżnych rozwiązań.

 

Bo, jeszcze się wszyscy na wszystko nie nabrali ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz to nabrali sie wszyscy ktorzy sa na tym forum i nie tylko w mniejszym lub wiekszym stopniu a stopien ten kazdy wyznacza sobie sam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz to nabrali sie wszyscy ktorzy sa na tym forum i nie tylko w mniejszym lub wiekszym stopniu a stopien ten kazdy wyznacza sobie sam .

 

Nie wszyscy. Od zawsze powtarzam, że najlepsze zwory, a właściwie sposób na podwójny terminal, to polutowanie wejść "na krótko" od strony zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...podlaczenie w bi ampingu.

Jeśli dobrze zrozumiałem, to mowa o bi-wiringu. A nawet w przypadku bi-ampingu, to żeby bardziej się opłacało zakupić do posiadanych kolumn drugi wzmacniacz niż wymienić kolumny na lepsze, to trzeba już posiadać kolumny, których nie ma na co lepszego zmienić. Nie twięrdzę, że bi-amping nic nie wnosi, ale podejżewam w 1% to sztuka dla sztuki, a w 99% wyrzucone pieniądze w błoto.

 

Bo, jeszcze się wszyscy na wszystko nie nabrali ;-)

Bez obaw nie nabiorą się, bo jak się na mocno ograniczony budżet, to nie można dawać się nabrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo przyzwoite - dla mnie fajny szybki punktowy bas

 

znajomy ma z marantzem 17 kis - dobrze się zgrywa

muza popularna smacznie brzmi

nie ma odchudzenia ani basu ani środka ani wysokich

 

aha - kumpel uwalił głośnik basowy gdy przesadził

(testował inną końcówkę mocy)

- naprawił ktoś chyba w wawie = chodzi jak poprzednio

Posiadam owego Marantza i nie wiem czy poradzilby sobie dobrze z Twoimi paczkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.