Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładki MC-tanie MC .


Gość rydz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki

Pytam z ciekawości.

Problem jeszcze przede mną, jak się skończy Nagaoka.

Póki co ciśnienia nie mam ale wiedza się przyda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Pytam z ciekawości.

Problem jeszcze przede mną, jak się skończy Nagaoka.

Póki co ciśnienia nie mam ale wiedza się przyda.

A nie myślałeś nad zmianą ramienia w Td ?

Bolo zmienił i chwali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zmianie ale nie teraz.

Pytanie skąd wziąć płytkę mocującą do np, Jelco SA-250 (tu możliwość zmiany headshella) ewentualnie SA-250ST ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zmianie ale nie teraz.

Pytanie skąd wziąć płytkę mocującą do np, Jelco SA-250 (tu możliwość zmiany headshella) ewentualnie SA-250ST ?

Własny sumpt :)

Zakupy ebay

Bolo też rzezbił pod Orto .

 

A Pan Bolo za adwokata robi.... A tak w temacie, dla mnie lepiej brzmi dobra MM 2M Bronze Ortofona od taniej MC Audio Technica F2. Bez porównania. Na Thorensie 318 i fabrycznym ramieniu TP 21, pre Lehman Black Cube albo zamiennie LAR, gwoli ścisłości. Resztę toru pominę. Zaznaczam dla mnie.

Tylko jest jeden problem , Black Cube na mm gra świetnie czego nie da się powiedzieć o sekcji mc w tym pre ! LAR-a nie słuchałem to się nie będę wypowiadał . Jedno moim zdaniem jest pewne , wkładka mc nawet ta najtańsza potrzebuje bardziej niż mm-ka dobrego ramienia , napędu oraz co najważniejsze świetnego pre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazę bibi , to miałem z teletubisia , ale odwróciłem ją by regulacja była na górze. Dlatego wygląda inaczej .

Ja całą geometrię jak ortofon przykazał robiłem i windę 212-tk na pokrętło thorensa , temu rzeźbienia było dużo.

 

a tak , to kupić tuleje metalową z fi na ramię i 3 otwory zrobić i nagwintować. Jak nie masz gdzie to lepiej zamówić stówkę z hakiem wezmą a może i nie .

 

ja bym poszukał rozwiązania z "regulacją w locie " i zmałpował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd wziąć płytkę mocującą do np, Jelco SA-250 (tu możliwość zmiany headshella) ewentualnie SA-250ST ?

 

jak będzie z tym kołnierzem do wysokości to tylko deska , akryl , pleksa , grubsze aluminium. albo jak u mnie dibond

 

wiercisz dziury gdzie trzeba i gotowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Tylko jest jeden problem , Black Cube na mm gra świetnie czego nie da się powiedzieć o sekcji mc w tym pre ! LAR-a nie słuchałem to się nie będę wypowiadał . Jedno moim zdaniem jest pewne , wkładka mc nawet ta najtańsza potrzebuje bardziej niż mm-ka dobrego ramienia , napędu oraz co najważniejsze świetnego pre ."

 

Ano właśnie, trafił kolega "w samo sedno tarczy" dlatego mam zamiar wymienić ramiona TP 21 ze swoich TD 318. Na jednym Ortofon AS-212 na drugim Jelco SA-250 ST. Ciekaw jestem różnicy. Mam nadzieję na skok jakościowy. Chociaż te TP 21 nie są jakimś szrotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrycki - z tego co słyszę po przeszczepie , to każda wkładka zasługuje na dobre ramię .

W sumie wymieniając myślałem o dl103R , ale ortofon red gra z as212 na tyle dobrze , że zostanie jako wkładka codzienna .

 

Aha polecam pomierzyć i zmniejszyć pojemność ic , bo to też słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Red to nie za "miękka" wkładka do AS 212. To chyba dosyć ciężkie ramię. U mnie na Jelco, Blue grało słabawo. Ciężar tego ramienia taki sam lub zbliżony do Ortofona, 18. Chyba że się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Red to nie za "miękka" wkładka do AS 212. To chyba dosyć ciężkie ramię

 

całe 16g + 9g headschell , także średnie. A jak shure v15 nie był za miękki to i red na pewno nie jest .

 

u mnie jakoś te nowe liczenia się nie sprawdzają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ciężkich ranion 103R do lekkich 301mk2 i na dłużej można zapomnieć o zmianie wkładki .

 

Wcale nie jestem przekonany, że podatność 13 x 10-6 cm/dyne (100Hz) jest odpowiednia do lekkich ramion. Rezonans wyjdzie ok. 12-13 Hz czyli na granicy.

BTW sam zakupiłem uzywanego i retipowanego DL-301 (nie MkII) żeby się o tym osobiście przekonać ale OC9III z podatnością 18 x 10-6 cm/dyne (100Hz) jakoś mnie bardziej przekonuje.

 

Pozdro

 

Nikt normalny w Polsce nie zakupi wkładki za naście tysięcy złotych, bo nie ma takiej kultury . Nie ma takiej kasy na tę kulturę . Nie ma kultury słuchania muzyki.

 

Hmmm ... wydaje mi się, że jeszcze jestem normalny ...

Lubie kulturę i kulturę słuchania muzyki, szczególnie ze źródeł analogowych. I płacę za możliwość lubienia. I byc może w tym kontekście nie jestem normalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. moim zdaniem pojęciem tanie wkładki MC mozna objąc zakres tak do 5 tys zł, gdzie do 2 tys będą zapewne "bardzo tanie". Powyżej będą już "drogie" wkładki MC. Zapewne hi-endowe ;).

 

I zapewne jak wszędzie indziej róznice pomiędzy wkładką za 10 tys i za 20 tys będą duzo mniejsze niż pomiędzy wkładką za 2 tys i za 3 tys. Oczywistym jest, że największe znaczenie będzie miało również dobranie wkładki do masy ramienia oraz dobranie odpowiedniego pre ampu phono stage.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... wydaje mi się, że jeszcze jestem normalny ...

Lubie kulturę i kulturę słuchania muzyki, szczególnie ze źródeł analogowych. I płacę za możliwość lubienia. I byc może w tym kontekście nie jestem normalny.

 

Tu o coś innego pewnie autorowi tekstu chodziło , Jak można zauważyć b.łatwo można w polsce kupić wkładkę , za 10 tysięcy . A kupno audiofilskiego wydania muzyki której szukamy w jest trudne. A jakbym chciał w swoim kochanym mieście kupić od ręki tor analogowy ?,

 

To bez problemu 30k wydam na tt , ale z płytami będzie znacznie gorzej , bo jak w empik-ach nie ma - to niema.

 

To autor miał na myśli , że brak u nas , tego zaplecza audiofilskiego. Brak chęci rozwoju -ale są chęci wywindowania cen i są widoczne jak na dłoni . Taka polska kulturka.

 

Czyli nie ma szerokiej oferty dla audiofili , a jeżdżenie shibatą po winylu z biedronki niczego nie poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu o coś innego pewnie autorowi tekstu chodziło , Jak można zauważyć b.łatwo można w polsce kupić wkładkę , za 10 tysięcy . A kupno audiofilskiego wydania muzyki której szukamy w jest trudne. A jakbym chciał w swoim kochanym mieście kupić od ręki tor analogowy ?,

 

To bez problemu 30k wydam na tt , ale z płytami będzie znacznie gorzej , bo jak w empik-ach nie ma - to niema.

 

To autor miał na myśli , że brak u nas , tego zaplecza audiofilskiego. Brak chęci rozwoju -ale są chęci wywindowania cen i są widoczne jak na dłoni . Taka polska kulturka.

 

Czyli nie ma szerokiej oferty dla audiofili , a jeżdżenie shibatą po winylu z biedronki niczego nie poprawi.

 

Zgadzam się.

 

W dzisiejszych czasach i w dzisiejszej analogowej rzeczywistości w branży audio wydanie kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy na gramofon, wkładkę i preamp niczego nie gwarantuje. Najważniejszą wiedzą tajemną jest odpowiednie do siebie dobranie tych elementów układanki. A gdy już to zrobimy pozostanie jeszcze rzecz bardziej niż najważniejsza czyli odpowiednie ustawienie ramienia i wkładki. Moim zdaniem do niczego nie nadadzą się przewodniki z internetu. Trzeba mieć odpowiednie doświadczenie i odpowiedni sprzęt, w tej właśnie kolejności. Na szczęście w Warszawie są tacy ludzie :).

 

Zazwyczaj większość maniaków zaczyna od sprzętów tanich i na nich uczy się i zdobywa doświadczenie. Sam zakupiłem teraz drugi gramofon z epoki do systemu B w pełnym automacie, dzisiaj pewnie z dolnej półki cenowej, kiedyś z bardzo wysokiej. I wielką przyjemność sprawia mi ułożenie tych nowych puzzli. Niestety nie ma zbyt duzo do wyboru nowych miękkich wkładek MCLO.

 

Jesli chodzi o czarne placki jedynym źródłem dla mnie jest rynek czyli eBay i Musicstack. Niestety dzisiaj to drogi sposób na pozyskanie prawdziwych płyt analogowych z lat 50-80. Dużo rodzynków można wygrzebać w sklepach prowadzonych przez analogowych maniaków. Przynajmniej dwa takie znam w Warszawie, jeden w Katowicach i jeden we Wrocławiu. Do tego dużo "meblowych szrotowni" na zachodniej granicy gdzie można wyrwać perełki za bezcen.

 

 

I na koniec słowo o bardzo często niedocenianym elemencie czyli phono stage. Mój nie jest od macochy ale kiedyś popełniłem słuchanie w swoim systemie tego:

 

 

TEA-2000-0014.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I nic w analogu nie będzie takie same. Na szczęście pozostają jeszcze magnetofony ;). Niestety wybór taśm jest dość ograniczony choć zgromadziłem już kolekcję gdzieś prawie 100 tytułów. I to jest olimp analogu. Nie potrzeba wkładki, ramienia, adaptera, odpowiedniego pre i kabelków. Tylko odpowiedni magnetofon i ... jazda. Najlepiej taki:

 

 

Img15615.jpg

 

 

 

Niestety o tych dwóch pokazanych klockach można powiedzieć wszystko ale na pewno nie, że są ... tanie (w nawiązaniu do tytułu wątku).

 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o tych dwóch pokazanych klockach można powiedzieć wszystko ale na pewno nie, że są ... tanie (w nawiązaniu do tytułu wątku).

 

lekkie to , to też nie jest .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś kontakt z wkładkami Vessel A3SE ? Dobrze o nich piszą :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miał ktoś kontakt z wkładkami Vessel A3SE ? Dobrze o nich piszą :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście to MM..więc tak jakby nie w temacie..Kolejna wkładka oparta na wiekowym ale udanym projekcie i produkowana przez EXCEL SOUND CORPORATION.Jest tych "klonów" od groma.Różnią się zastosowaną igłą i indukcyjnością generatora(tu jest mała-270mH).Niestety dystrybutor tegoż produktu nie podaje zbyt wiele informacji na temat zastosowanej igły.Podejrzewam że cudów nie zastosowali.Taki np.ORTOFON podaje wszystko rzetelnie i uczciwie(rodzaj szlifu,rodzaj użytego diamentu itp).

Wkładki te są dobrze zbudowane(mówię o generatorze) i z porządną igłą(nagi diament,niska masa zastępcza igły) brzmią bardzo dobrze.Słynne GARROTTY były zbudowane na tym generatorze(ale z "bardzo wyczynową" igłą)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tylko głowicy, rolek, pasków też tanich i łatwych do kupienia :)

 

Studer pasków nie ma. Ma jedna rolkę i ani jej ani głowic nie zedrzesz do końca swojego życia.

 

Raczej większym problemem jest ograniczony repertuar.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
Gość rydz

(Konto usunięte)

Pociągnijmy temat , jeżeli będzie chęć z waszej strony .

 

CP-2 Cambridge zastąpił Pro-Ject DS+ , posiadający jakieś ustawienia do wkładek MC , wiec szansa na dobór wkładki wzrosła . chyba :)

 

Możliwości ustawień .

 

Impedencja wejściowa ohm - 10 - 100 - 1 - 47 k .

 

Ten parametr dla MC chyba nie ma znaczenia ? Pojemność wejściowa pF 47 - 147 - 267 - 367 p .

 

Wzmocnienie dla MC - 60 - 65 dB .

 

Wkładka do 1.500 zł ,rozum podpowiada , nie wiecej :)

 

Pomóżcie dobrać , Denon - AT - może Ortofon ? , przypomnę że pod ramię AS-212 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.