Skocz do zawartości
IGNORED

Wygluszenie sufitu uciążliwy sąsiad nad głową


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.06.2021 o 20:08, cccp napisał:

A co sądzicie o wygłuszaniu ścian (i sufitów) samymi płytami gipsowo-włóknowymi Fermacell? (...),
a może ktoś z Was miał z tym styczność ?

Sam w swoim pokoju przykleiłem Fermacell na klej żeby zmierzyć ile to da akustycznie. Jak poczekasz jeszcze z tydzień to zmierzę i porównam przed i po. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Acoustic Lab

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 18.06.2021 o 00:25, Acoustic Lab napisał:

Sam w swoim pokoju przykleiłem Fermacell na klej żeby zmierzyć ile to da akustycznie. Jak poczekasz jeszcze z tydzień to zmierzę i porównam przed i po. 

I jak to wyszło? Z tym klejeniem od raczej zorientowanej osoby słyszałem, że trzeba uważać na pustki powietrzne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie to wypowiem. Jakiś czas temu wygłaszałem ścianę. Wełna +całkowicie nowa ściana z pustaka. Straciłem około 16 cm w pomieszczeniu. 
 

Niestety zrobiłem przysługę sąsiadowi. On mnie nie słyszał natomiast ja jego tak. Prawdę pisząc conieco przytłumiło jego radio grające codziennie o 4 rano i budzące mojego młodego ale nie na tyle aby było komfortowo. 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk przenika też przez stropy ,nie tylko przez ścianę .

Płyta GK przyklejona wniesie odwrotny skutek gdyż zrobi się efekt jak w gitarze czyli zamiast mniej to będzie słychać sąsiada bardziej .

Zawsze musi być wełna na ścianę ,ale pozostają stropy i tu jest problem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2021 o 20:28, kwasior21 napisał:

Nie znam sie to wypowiem. Jakiś czas temu wygłaszałem ścianę. Wełna +całkowicie nowa ściana z pustaka. Straciłem około 16 cm w pomieszczeniu. 
 

Niestety zrobiłem przysługę sąsiadowi. On mnie nie słyszał natomiast ja jego tak. Prawdę pisząc conieco przytłumiło jego radio grające codziennie o 4 rano i budzące mojego młodego ale nie na tyle aby było komfortowo. 
 

A jakie te pustaki dałeś? Jakieś Ytongi czy Porothermy? I jak zostały połączone ze podłogą i ścianami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, avilla napisał:

A jakie te pustaki dałeś? Jakieś Ytongi czy Porothermy? I jak zostały połączone ze podłogą i ścianami?

Ytong 75 mm. Reszta wełna. Ścianka była kręcona do ścian bocznych. W podłodze był zrobiony wpust. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2017 o 12:43, Different napisał:

Też mam ten problem . Niektóry sądzą, że to przecież 'tylko dziecko' 😕

Niektórzy dzieci hodują a nie wychowują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2021 o 18:46, kwasior21 napisał:

Ytong 75 mm. Reszta wełna. Ścianka była kręcona do ścian bocznych. W podłodze był zrobiony wpust. 

A kto Ci podpowiedział żeby tak to zrobić? Inspirowałeś się czymś czy tak „na czuja”?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktem desperacji bym to nazwal. Byc moze sa jakies systemy cudownego zastosowania ale od dawien dawna wiadomo, ze aby wygluszenie dzialalo i spelnialo swoja role, musi byc zrobione od drugiejj strony .....

Po latach meki sciana zostala rozebrana a w pomieszczeniu zrobilem kuchnie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w izolacji często to co nam się wydaje intuicyjne - czyli w twoim przypadku dwie warstwy z materiału izolacyjnego (ytong, wełna) - nie spełniła zadania. A jak to lepiej zrobić to się człowiek dowie jak poczyta mądre opracowania.
 

Też kiedyś spartoliłem prostą wydaje się rzecz - remont dwóch sąsiadujących ze sobą pokojów w starej kamienicy. Ściana między nimi była ceglana, zaciągnięta z obu stron tynkiem wapiennym na siatce, starym i trochę spękanym. I w takiej formie jakoś to działało - w miarę to izolowało dźwięki pomiędzy pokojami.

Ale jak to zwykle bywa któregoś pięknego dnia postanowiłem poprawić efekt wizualny i kazałem skuć tynki z obu stron, położyć nowe przewody elektryczne i nakleić nowe płyty GK i porobić puszki pod gniazdka. Efekt - tragedia!!! Słyszałem jak ktoś w drugim pokoju głośno wzdycha!

Ale poczytałem i przeanalizowałem moje błędy i wyszło mi że po skuciu tynków z obu stron ściany działowej odsłoniłem mikroszpary i spękania ściany i tamtędy się pięknie przedostawał głos. Dodatkowo wykucia pod puszki jeszcze pogorszyły sytuację. Przyklejone płyty GK nic specjalnie nie poprawiły bo nie mogły! Jedyne co udało mi się poprawić to dodałem pianki z pistoletu  wokół puszek i to trochę pomogło. Ale teraz czekam na dogodny moment aby rodzinkę wysłać na jakieś wakacje i dodać na ścianę płyty izolacyjne systemowe, bo nie chce mi się zrywać GK i tynkować aby przykleić maty izolacyjne.

Moja nauczka - w poprawianiu izolacji kluczowa jest szczelność. Pierwsza warstwa powinna być naprawdę szczelnia np. z jakiejś pianki izolacyjnej zamkniętokomórkowej lub czegoś podobnego. Wełna to jednak materiał pochłaniający ale niespecjalnie izolujący akustycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 2.06.2021 o 16:00, Yodzisław napisał:

Głośno to rzecz względna. Jak masz kasę to zrób to tak dobrze jak potrafisz i będziesz miał spokój (a raczej sąsiedzi). Problem to zmniejszenie powierzchni pokoju. Więc idziesz na jakiś kompromis. Najmniejszy ubytek kubatury gwarantują Angole z tymi klipsami co je wyżej linkowałem: https://www.soundproofingstore.co.uk/ceilings#concreteceiling Napisz do nich to coś ci podpowiedzą. Ale ja myślę że dwie warstwy płyty W-G na tych klipsach to konkret.

Ściągnąłem. Wątpię żeby były profile pasujące do tych klipsów bo one są bardzo płaskie - to część zalet tego rozwiązania że ono nie zabiera tyle przestrzeni co inne.

Witam serdecznie, 

Tak jak powyzej - mam problem z sasiadami nade mna, biegajace dziecko/rodzice, upuszczane zabawki, walenie zabawkami o podloge. Zwrocenie uwagi skutku nie przynioslo, a nawet pogorszylo sprawe- uslyszalam, ze jak sie podoba to moge sie wyprowadzic... Czytajac posty doszlam do wniosku, ze najlepsze w moim przypadku beda klipsy akustyczne z soundproofingstore, napislam do nich, jednak otrzymałam info, ze nie dostarczaja do Polski 😞

@Yodzisław, czy jestes w stanie podpowiedziec w jaki sposob sciagnales to do Polski? Ewentualnie jestes w stanie podpowiedziec klipsy dostepne na polskim rynku? Albo jakies inne rozwiazanie? Najwiekszy problem u mnie to dzwieki uderzeniowe z mieszkania nade mna 😞 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Ragdoll napisał:

Witam serdecznie, 

Tak jak powyzej - mam problem z sasiadami nade mna, biegajace dziecko/rodzice, upuszczane zabawki, walenie zabawkami o podloge. Zwrocenie uwagi skutku nie przynioslo, a nawet pogorszylo sprawe- uslyszalam, ze jak sie podoba to moge sie wyprowadzic... Czytajac posty doszlam do wniosku, ze najlepsze w moim przypadku beda klipsy akustyczne z soundproofingstore, napislam do nich, jednak otrzymałam info, ze nie dostarczaja do Polski 😞

@Yodzisław, czy jestes w stanie podpowiedziec w jaki sposob sciagnales to do Polski? Ewentualnie jestes w stanie podpowiedziec klipsy dostepne na polskim rynku? Albo jakies inne rozwiazanie? Najwiekszy problem u mnie to dzwieki uderzeniowe z mieszkania nade mna 😞 

Pozdrawiam!

Jest pełno małych firm kurierskich przewozowych które nawet przeprowadzkę ci zrobią Anglia-Polska. Odbiorą każdy towar który kupisz, itd: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Soundproofingstore nie robili żadnego problemu. Zapłaciłem tysiaka za tę akcję ale to z winy sklepu bo twierdzili że towar będzie na palecie więc za paletę mi policzył przewoźnik. Przy odbiorze okazało się że "paleta" była umowna i całość zabrała mało miejsca (skrzynka + profile) więc gdybym to wiedział zapłaciłbym pewnie 2x mniej.

Te ich klipsy zabierają najmniej przestrzeni ale jeżeli ci nie żal dwóch cm na suficie to w PL genie clips (tak samo skuteczne) instaluje i chyba sprzedaje: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, Yodzisław napisał:

Jest pełno małych firm kurierskich przewozowych które nawet przeprowadzkę ci zrobią Anglia-Polska. Odbiorą każdy towar który kupisz, itd: https://www.google.com/search?client=opera&q=przeprowadzki+anglia+polska&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Soundproofingstore nie robili żadnego problemu. Zapłaciłem tysiaka za tę akcję ale to z winy sklepu bo twierdzili że towar będzie na palecie więc za paletę mi policzył przewoźnik. Ale przy odbiorze okazało się że "paleta" był umowna i całość zabrała mało miejsca więc gdybym to wiedział to zapłaciłbym pewnie 2x mniej.

Te ich klipsy zabierają najmniej przestrzeni ale jeżeli ci nie żal tych dwóch cm na suficie to w PL genie clips (tak samo skuteczne) instaluje i chyba sprzedaje: http://www.cinemaspace.eu/pliteq/genieclip.php

czemu nie pomyslalam o firmach kurierskich... eh, dobry pomysl! I na pewno w takim razie zorientuje sie w genieclips, dzieki za porade.

Jesli chodzi o efekty, bylbys w stanie wskazac w % o ile udalo sie stlumic to chciales stlumic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Ragdoll napisał:

czemu nie pomyslalam o firmach kurierskich... eh, dobry pomysl! I na pewno w takim razie zorientuje sie w genieclips, dzieki za porade.

Jesli chodzi o efekty, bylbys w stanie wskazac w % o ile udalo sie stlumic to chciales stlumic? 

Klamoty kupiłem "na przyszłość". Czekają na ciężkie czasy gdy mi się zwalą uciążliwi najemcy do bloku, a miałem już takich. Puki co nie chce mi się rozpi***alać pokoju w którym mieszkam i żyję. Kwestią czasu jest jednak kiedy coś się znowu zacznie [w moim mieszkaniu-pokoju słyszę co się dzieje w pięciu mieszkaniach :)]. Do tego mam bezpośrednich sąsiadów dwie pary emerytów na zaawansowanej jesieni życia. Kwestią czasu jest kiedy się "wyprowadzą" do rodziny albo na cmentarz. Strach myśleć kto wjedzie na ich miejsce...

O efekty się nie martw - to są hardcorowe rozwiązania ze studiów nagraniowych. Przy ich pomocy możesz nawet odizolować sypialnię od pomieszczenia z tokarką. Problemem jest jedynie grubość i ilość warstw izolacji (utrata powierzchni). Pamiętaj że te hałasy w bloku które nam dokuczają nie są duże - my je tak odbieramy bo naturalne jest że w domu mamy ciszę i jej potrzebujemy więc i wymagania są wysokie (na ulicy tych dźwięków byśmy nie zauważyli) - odizolowanie się od nich nie wymaga więc dużej straty na powierzchni pomieszczenia. Ten filmik już linkowałem i zwróć uwagę jaki oni tam progres odnotowują, a to jeszcze nie są najlepsze rozwiązania na "gumowych" klipsach: 

 

Pamiętaj żeby użyć (co pisałem wyżej) płyty włóknowo-gipsowej a nie g-k - efekt będzie dużo lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-------------------------

Subiektywnie płyta w-g na klipsach z jakimś poroso pomiędzy sufitem a płytą usunie ci pewnie 80-90% hałasu. Pamiętaj jednak że trochę będzie się niosło po ścianach. Możesz zapobiegawczo klipsy zagęścić pod dwie płyty i jeżeli po montażu będziesz niezadowolony to dokleisz sobie na green-glue drugą warstwę i z tym to już sobie żaden gówniarz nie poradzi.

Ja w ogóle zatrybiłem w temacie kiedy natrafiłem kiedyś na relację zdjęciową ze starego wątku Elberotha gdy sobie budował pokój do "napiżdżania" w środku mieszkania - zrozumiałem wtedy "że można"... 

Sam wątek z materiałem zdjęciowym niestety już nieaktywny: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, Yodzisław napisał:

-------------------------

Subiektywnie płyta w-g na klipsach z jakimś poroso pomiędzy sufitem a płytą usunie ci pewnie 80-90% hałasu. Pamiętaj jednak że trochę będzie się niosło po ścianach. Możesz zapobiegawczo klipsy zagęścić pod dwie płyty i jeżeli po montażu będziesz niezadowolony to dokleisz sobie na green-glue drugą warstwę i z tym to już sobie żaden gówniarz nie opradzi.

Ja w ogóle zatrybiłem w temacie kiedy natrafiłem kiedyś na relację zdjęciową ze starego wątku Elberotha gdy sobie budował pokój do "napiżdżania" w środku mieszkania - zrozumiałem wtedy "że można"... 

Sam wątek z materiałem zdjęciowym niestety już nieaktywny: http://www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/viewtopic.php?t=1626&start=0

Ja trafilam na watek klipsowy dopiero 3 dni temu, nie bylam w stanie znalezc nic odnosnie skutecznego wygluszania sufitow na polskich stronkach, az trafilam na to forum/stronki i kanaly zagraniczne. A naprawde jestem na skraju wytrzymalosci... Sufity w budynku sa praktycznie niewyciszone, dudnienie rochodzi sie od sufitu po scianach, czasem nawet slychac kroki z mieszkania po skosie, wiec mysle, ze te klipsy na suficie uwazam sa niejako musem, moze troche pochlona wibracje i juz wtedy w mniejszym stopniu halas przejdzie na sciany, oby. 
Widzialam tez watek o resilient channels, bez klipsow, ale po opiniach sadze, ze druga opcja jest bardziej skuteczna.

Inna sprawa, ze mieszkanie jest wykonczone, normalnie tu mieszkamy pare miesiecy, wiec jestem ciekawa jak bardzo ingerencyjny w istniejacy stan bedzie ten montaz na suficie - lampy, tuby swietlne, karnisze, jak to wszystko obnizyc etc 😞 Kwestia dobrego fachowca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ragdoll napisał:



Inna sprawa, ze mieszkanie jest wykonczone, normalnie tu mieszkamy pare miesiecy, wiec jestem ciekawa jak bardzo ingerencyjny w istniejacy stan bedzie ten montaz na suficie - lampy, tuby swietlne, karnisze, jak to wszystko obnizyc etc 😞 Kwestia dobrego fachowca 

Montaż jest prosty - to zwykły stelaż na profilach stalowych.

9 minut temu, Ragdoll napisał:

ze te klipsy na suficie uwazam sa niejako musem, moze troche pochlona 

To nie będzie "trochę". Z tego co piszesz to jest główna powierzchnia generująca noise u ciebie więc progres będzie gigantyczny - teraz jesteś w "paranoi" (wiem bo sam byłem) więc wydaje ci się że "się nie da". Głowa do góry! Podwiesisz taki sufit i twoi sąsiedzi z bachorem "przeniosa się" piętro albo i dwa wyżej. To jest czysta fizyka.

13 minut temu, Ragdoll napisał:

Ja trafilam na watek klipsowy dopiero 3 dni temu, nie bylam w stanie znalezc nic odnosnie skutecznego wygluszania sufitow na polskich stronkach, az trafilam na to forum/stronki i kanaly zagraniczne.

Dlatego rozpisałem się swojego czasu dwie strony wcześniej - ludzie nie wiedzą że ten problem można usunąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujecie... Ja pier... 🙂

Zwykle profile do plyt GK, akuplyta, plyty GK i po temacie... Dobry majster zrobi tak, ze nie bedzie widac laczen, a sufit bedzie jak stol. 

Dziala i na sciany i na sufit. Cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lete napisał:

...profile do plyt GK, akuplyta, plyty GK i po temacie... 

 

Chyba coś było pite jak pisałeś te rewelacje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Yodzisław napisał:

Chyba coś było pite jak pisałeś te rewelacje...

Heh... Mialem tak zrobione na pierwszym mieszkaniu. Sasiad pijak lubil sobie wieczorami chlac i drzec gebe... Zrobilem konstrukcje z profili co 60 cm, wewnatrz akuplyta, na to plyty GK i... cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, lete said:

Heh... Mialem tak zrobione na pierwszym mieszkaniu. Sasiad pijak lubil sobie wieczorami chlac i drzec gebe... Zrobilem konstrukcje z profili co 60 cm, wewnatrz akuplyta, na to plyty GK i... cisza.

Darcie gęby to hałas powietrzny a nie uderzeniowy. W tym wątku chodzi o izolacje od halasu uderzeniowego - a to zupełnie inna para kaloszy. 
 

Poza tym wszystko zależy od aktualnej izolacyjności stropu przed doizolowaniem. Jak słychać sąsiada gdy się drze to może wystarczą proste rozwiązania, ale jak słychać jak ktoś piętro wyżej „chodzi w skarpetach” to inna skala wyzwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lete napisał:

Heh... Mialem tak zrobione na pierwszym mieszkaniu. Sasiad pijak lubil sobie wieczorami chlac i drzec gebe... Zrobilem konstrukcje z profili co 60 cm, wewnatrz akuplyta, na to plyty GK i... cisza.

Powinieneś dać podkładki gumowe pod punkty skręcenia śrubami to byłoby jeszcze lepiej ale to ciągle bardzo słabe rozwiązanie. Prawdopodobnie gdybyś płytę W-G przykleił na green glue do ściany to efekt byłby lepszy i straciłbyś tylko 1,5cm. Ale i tak jest to wartościowe info.

Reszta jak pisze avilla - wrzaski to najłatwiejsze do wyizolowania hałasy w bloku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yodzisław napisał:

Prawdopodobnie gdybyś płytę W-G przykleił na green glue do ściany to efekt byłby lepszy

Niekoniecznie. Płyta klejona może wręcz pogorszyć izolacyjność, już pomijając to, że Green Glue to niekoniecznie klej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, avilla napisał:

Darcie gęby to hałas powietrzny a nie uderzeniowy. W tym wątku chodzi o izolacje od halasu uderzeniowego - a to zupełnie inna para kaloszy. 
 

Poza tym wszystko zależy od aktualnej izolacyjności stropu przed doizolowaniem. Jak słychać sąsiada gdy się drze to może wystarczą proste rozwiązania, ale jak słychać jak ktoś piętro wyżej „chodzi w skarpetach” to inna skala wyzwań.

Na drugim mieszkaniu ekipa zrobila mi blad przy wykonczeniu. Mialem wylewke plywajaca, ktora powinna miec dylatacje przy scianach. Ekipa polozyla duze tafle gresu bezposrednio do sciany...

Efekt? Zawsze, kiedy dziecko wsiadalo na rowerek z gumowymi kolami, sasiad na dole dostawal kurwicy... choc u mnie halas byl zupelnie marginalny. U niego nioslo sie to po scianach i izolacja akustyczna pod wylewka niewiele dawala.

Slowem, warto sprawdzic, czy mamy wylewke plywajaca w projekcie i czy cos (np. gres) nie przenosi drgan bezposrednio na sciany...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, przemak napisał:

Niekoniecznie. Płyta klejona może wręcz pogorszyć izolacyjność...

Bzdura. Fizyki nie oszukasz. Masz uzyskać efekt "masy i sprężyny", jakimi środkami to nie ważne: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Separacja warstw zawsze zapewni najlepszą izolacje niż jakakolwiek inne metody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Yodzisław napisał:

Bzdura. Fizyki nie oszukasz.

Te wiadomości to właśnie z instytutu akustyki uniwersytetu. Ale się nie znajom i mierzyć nie umiom 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, przemak napisał:

Green Glue to niekoniecznie klej. 

Możesz mieć rację, ale chyba od biedy da się przykleić płytę bez używania wkrętów. Sam Green Glue to sprawa kontrowersyjna bo są głosy że to zwykły silicon montażowy. Tutaj ciekawy filmik znalazłem w temacie, jeszcze nie obejrzałem:  

Szczególnie ten fragment zapowiada się ciekawie: Are There Any Alternatives to Green Glue?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Yodzisław napisał:

da się przykleić płytę bez używania wkrętów.

Oczywiście, szybko i łatwo pianoklejem. Ale jak się właśnie dowiadywałem, powietrze pomiędzy może pogorszyć sprawę i lepiej cienki profil np kapeluszowy i chociaż 2cm welny. Ja się zdecydowałem na klejenie że względu na utratę powierzchni, ale jak kto woli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Te wiadomości to właśnie z instytutu akustyki uniwersytetu. Ale się nie znajom i mierzyć nie umiom 😉

To podaj te wiadomości zamiast mącić. Ten wątek czytają i będą czytać głównie ludzie zdesperowani którzy szukają pomocy. Takie wpisy są bezużyteczne.

Może im o to chodzi: ...Jest to wymagane aby zapobiec efektowi znanemu jako „efekt trzech warstw (triple leaf effect)”. Jeśli to zignorujemy, spowodujemy znaczące obniżenie skuteczności elastycznych uchwytów akustycznych. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się montaż uchwytów do istniejącej ściany przy założeniu, że przestrzeń pomiędzy warstwami będzie bardzo szczelnie wypełniona izolacją (wełna mineralna)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.