Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę może kilka słów odnośnie moich odczuć. Słuchałem DA-05A jak i DA-05B na tym samym sprzęcie:

Dynaudio Audience 72 SE oraz Contour s1.4, Classe CP50 + IcePower 1200as2. Muzyka instrumentalna, rock, jazz

Zarówno 1 jak i 2 dac grają bardzo dobrze. Zdecydowanie w tym zestawie bardziej podobał mi się 05A - lepsza szczegółowość, bas z nieidealnym ale ciekawym wypełnieniem. Te przetworniki są strasznie czułe na wszelkie modyfikacje. Zmiana op-amp daje duże różnice w dźwięku i nie trzeba się mocno wysilać żeby je usłyszeć. Niestety nie ma prawidłowości, że im lepszy op-amp tym lepszy dźwięk (oczywiście to który jest lepszy to pojęcie względne). Te kostki które w aplikacjach jakie próbowałem były dla mnie faworytami to w tym DAC się nie sprawdziły. Może to niektórych zaskoczy ale zostały ostatecznie podwójne opa627 ale nie jest to chyba ostatnie słowo. 

Uważam że w tej cenie nie ma szans na coś lepszego.

Jeżeli miałbym coś zmieniać w 05A to na pewno poprawił bym na ślepo zasilanie. Upchnąłbym tam 3 oddzielne mniejsze transformatory zamiast tego jednego r-core i lepsze filtrowanie. Nie wiem czy da to wymierne korzyści ale strzelam, że jest to pewniak. 

Jeżeli miałbym coś zmieniać w 05B to kondensatory na Clarity Cap CSA. Słuchałem i podobało mi się bardziej niż z czerwonymi superiorami Jantzena. Oczywiście lampa i wzmacniacze to już temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lipaso napisał:

Napiszę może kilka słów odnośnie moich odczuć. Słuchałem DA-05A jak i DA-05B na tym samym sprzęcie:

Dynaudio Audience 72 SE oraz Contour s1.4, Classe CP50 + IcePower 1200as2. Muzyka instrumentalna, rock, jazz

Zarówno 1 jak i 2 dac grają bardzo dobrze. Zdecydowanie w tym zestawie bardziej podobał mi się 05A - lepsza szczegółowość, bas z nieidealnym ale ciekawym wypełnieniem. Te przetworniki są strasznie czułe na wszelkie modyfikacje. Zmiana op-amp daje duże różnice w dźwięku i nie trzeba się mocno wysilać żeby je usłyszeć. Niestety nie ma prawidłowości, że im lepszy op-amp tym lepszy dźwięk (oczywiście to który jest lepszy to pojęcie względne). Te kostki które w aplikacjach jakie próbowałem były dla mnie faworytami to w tym DAC się nie sprawdziły. Może to niektórych zaskoczy ale zostały ostatecznie podwójne opa627 ale nie jest to chyba ostatnie słowo. 

Uważam że w tej cenie nie ma szans na coś lepszego.

Jeżeli miałbym coś zmieniać w 05A to na pewno poprawił bym na ślepo zasilanie. Upchnąłbym tam 3 oddzielne mniejsze transformatory zamiast tego jednego r-core i lepsze filtrowanie. Nie wiem czy da to wymierne korzyści ale strzelam, że jest to pewniak. 

Jeżeli miałbym coś zmieniać w 05B to kondensatory na Clarity Cap CSA. Słuchałem i podobało mi się bardziej niż z czerwonymi superiorami Jantzena. Oczywiście lampa i wzmacniacze to już temat rzeka.

Z mojego skromnego doświadczenia z xiangiem wynika, że każda przeróbka ,ulepszenie to raczej modelowanie dzwięku niż jego kompleta zmiana. Za to jest bardzo.....bardzo wrażliwy na to co mu podasz ..... np:   wymiana nakładki w malinie , zmianę rodzaju zasilania to naprawdę głuchy by usłyszał. Na innych przetwornikach potrzebowałem mocnego skupienia.

Kolumny również odgrywają dużą role. Podczas testowania op amp miałem pożyczone Dynaudio Confidence

i na nich doszukać się różnic było ciężko, za to na moich triangle signature theta już ogromna. 

Widzisz sam, ile zmiennych ..... i nawet klasa  wartość audio  nie ma tu nic do rzeczy. 

Na koniec pozostaje doświadczenie i własne odczucia.

Ja nie słyszę nic a dla ciebie dzwięk wreszcie się poukładał :))))))

 

Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos sie zastanawia/potrzebuje wzm op. Staccato OSH-DHa dual czyli na bufor do 05b, badz brakuje mu drugiego to mam na sprzedaz prawie nie uzywany jesli ma to jakies znaczenie? cena 180zl

Ewentualnie na zamiane na jakis inny ciekawy wzm op. Np 2x Burson audio V6 classic z doplata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem zarówno classic jak i vivid ale tylko tych końcowych w analogu i zarówno jeden jak i drugi brzmiały w moim odczuciu bardzo średnio w stosunku do oryginału. Mam wrażenie, że dyskretne niestety nie grają za ciekawie w tym urządzeniu (przynajmniej na moje ucho - coś nie gra). W 05b ich nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uzywam w xiangu 05b burson v6 vivid, nie dlatego ze w necie sporo ludzi go poleca m.in. wlasnie do Xianga tylko ze w testach okazaly sie lepsze. 
porownania dokonywalem w xiangu jak i Coctail audio x45 (tez ma podstawki) czyli sabre  

Zeby nie bylo porownywslem z opa 301b, Staccato, LME49860 i kilku innych ktorych niepamietam. 
Caly tor jest wystarczajaco przejrzysty aby zmiany byly slyszalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lipaso napisał:

Słuchałem zarówno classic jak i vivid ale tylko tych końcowych w analogu i zarówno jeden jak i drugi brzmiały w moim odczuciu bardzo średnio w stosunku do oryginału. Mam wrażenie, że dyskretne niestety nie grają za ciekawie w tym urządzeniu (przynajmniej na moje ucho - coś nie gra). W 05b ich nie słyszałem.

Taki LME49860 juz sporo zmienia dlatego dziwie sie ze oryginal Ci sie podoba, wg mnie gra tak zeby nikogo nie urazic, wszystkiego ma po trochu i za malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno LME49720 jak i LME49860 to super kostki. Używałem ich wielokrotnie ale w 05A jeszcze nie. Co do Bursona, miałem akurat obie pary v6 pożyczone, bo widziałem modyfikację gdzieś na zdjęciu w necie, chyba nawet na stronie Bursona więc chciałem spróbować. Nie było źle ale nie miałem ochoty ich zatrzymać. Zwyczajnie tańsze kostki zagrały lepiej lub podobnie. LME49860 to świetny pomysł, dzięki za sugestię. Spróbuję na pewno.

Co do modyfikacji. Czy ktoś wymieniał te wszystkie beznadziejne mylarowe i poliestrowe małe kondensatory chyba 0,1uf i 2,2nf? Ja raczej odpuszczę ale wydaje się, że wymiana chociażby na czerwone wimy mkp lub jeszcze lepiej na styrofleksy czy silver mica powinna również zrobić robotę.     

16 minut temu, DAWH napisał:

A może najwyższą pora zacząć słuchać muzyki a nie opa?

Wydaje mi się, że jedno nie wyklucza drugiego ?

Edytowane przez lipaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lipaso napisał:

Zarówno LME49720 jak i LME49860 to super kostki. Używałem ich wielokrotnie ale w 05A jeszcze nie. Co do Bursona, miałem akurat obie pary v6 pożyczone, bo widziałem modyfikację gdzieś na zdjęciu w necie, chyba nawet na stronie Bursona więc chciałem spróbować. Nie było źle ale nie miałem ochoty ich zatrzymać. Zwyczajnie tańsze kostki zagrały lepiej lub podobnie. LME49860 to świetny pomysł, dzięki za sugestię. Spróbuję na pewno.

Co do modyfikacji. Czy ktoś wymieniał te wszystkie beznadziejne mylarowe i poliestrowe małe kondensatory chyba 0,1 i 0,22uf? Ja raczej odpuszczę ale wydaje się, że wymiana chociażby na czerwone wimy mkp lub jeszcze lepiej na styrofleksy czy silver mica powinna również zrobić robotę.     

Wydaje mi się, że jedno nie wyklucza drugiego ?

Oj tutaj granica jest cienka i szybko muzyka może odejść na drugi plan, czego oczywiście ci nie życzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, DAWH napisał:

A może najwyższą pora zacząć słuchać muzyki a nie opa?

A jesli lubie sluchac tez opa?

31 minut temu, lipaso napisał:

Zarówno LME49720 jak i LME49860 to super kostki. Używałem ich wielokrotnie ale w 05A jeszcze nie. Co do Bursona, miałem akurat obie pary v6 pożyczone, bo widziałem modyfikację gdzieś na zdjęciu w necie, chyba nawet na stronie Bursona więc chciałem spróbować. Nie było źle ale nie miałem ochoty ich zatrzymać. Zwyczajnie tańsze kostki zagrały lepiej lub podobnie. LME49860 to świetny pomysł, dzięki za sugestię. Spróbuję na pewno.

Co do modyfikacji. Czy ktoś wymieniał te wszystkie beznadziejne mylarowe i poliestrowe małe kondensatory chyba 0,1uf i 2,2nf? Ja raczej odpuszczę ale wydaje się, że wymiana chociażby na czerwone wimy mkp lub jeszcze lepiej na styrofleksy czy silver mica powinna również zrobić robotę.     

Wydaje mi się, że jedno nie wyklucza drugiego ?

Mialem dlugo czerwone Jantzeny 2,2 zbocznikowane ruskimi mikami srebrnymi, swietne rozwiazanie, moze czasem ciut za jasno ale to bardziej kwestia srebrnego okablowania Red Dawn Nordosta, teraz zmienilem Jantzeny w miejsce tych kostek 2,2 obok buforu a w miejsce oryginalnych czarnych 2,2 poszly miedziane Audyny true copper 0,22 

Pewnie wciaz sie wygrzewaja ale nie jest juz tak jasno, tzn jest tam gdzie trzeba ale bardziej konturowo i przestrzennie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, cino napisał:

Mialem dlugo czerwone Jantzeny 2,2 zbocznikowane ruskimi mikami srebrnymi

Chodziło mi bardziej o te małe pojemności 2,2nf i 100nf w torze analogowym. 

Co do 2,2uf to tak jak pisałem wyżej słuchałem i czerwonego jantzena i csa clarity i oba dawały radę ale wolę clarity cap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie przeczytałem całe 88 stron wątku ? i mam "teoretyczny" obraz czego mogę spodziewać się po XS z modami jak i bez (polecam to także innym forumowiczom). A dlaczego polecam? Bo po pierwsze poznacie wersje dac-a które producent wypuszczał co da wam wgląd na na rynek XS używanych. Po drugie i najważniejsze będziecie mieć obraz co można w nim zmienić i czego spodziewać się po konkretnych modach.

Cena za którą można nabyć XS w wersji "słusznej" + podstawowe mody i ewentualny zakup maliny z digi signature skłania mnie do zadania pytania - czy w systemie Onkyo TX-RZ820+B&W 683 (fronty) dokupienie w/w dac-a jest słusznym kierunkiem polepszenia odsłuchu (mam tu na myśli odsłuch w stereo). Docelowo planuję dokupić końcówkę mocy lub sprzedaż amplitunera i zakup wzmacniacza. Wtedy tylne 685 wylądują w sypialni do małego stereo a centralny zostanie sprzedany.

Muzykę odtwarzam głównie z Tidal i wymiana w pierwszej kolejności wzmaka odcięła by mnie od możliwości odsłuchu muzyki stąd pomysł troszkę od d.. strony i myślenie o zakupie źródła dźwięku. Jednak czy gra jest warta świeczki ? Wiem że najlepiej byłoby organoleptycznie sprawdzić w systemie jak sprawowałby się XS z maliną ale w dobie pandemii raczej będzie to nie możliwe. Może jednak ktoś z was używa XS-a w podobnej konfiguracji jak moja i podzieli się spostrzeżeniami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zegancio napisał:

Witam. Panowie przeczytałem całe 88 stron wątku ? i mam "teoretyczny" obraz czego mogę spodziewać się po XS z modami jak i bez (polecam to także innym forumowiczom). A dlaczego polecam? Bo po pierwsze poznacie wersje dac-a które producent wypuszczał co da wam wgląd na na rynek XS używanych. Po drugie i najważniejsze będziecie mieć obraz co można w nim zmienić i czego spodziewać się po konkretnych modach.

Cena za którą można nabyć XS w wersji "słusznej" + podstawowe mody i ewentualny zakup maliny z digi signature skłania mnie do zadania pytania - czy w systemie Onkyo TX-RZ820+B&W 683 (fronty) dokupienie w/w dac-a jest słusznym kierunkiem polepszenia odsłuchu (mam tu na myśli odsłuch w stereo). Docelowo planuję dokupić końcówkę mocy lub sprzedaż amplitunera i zakup wzmacniacza. Wtedy tylne 685 wylądują w sypialni do małego stereo a centralny zostanie sprzedany.

Muzykę odtwarzam głównie z Tidal i wymiana w pierwszej kolejności wzmaka odcięła by mnie od możliwości odsłuchu muzyki stąd pomysł troszkę od d.. strony i myślenie o zakupie źródła dźwięku. Jednak czy gra jest warta świeczki ? Wiem że najlepiej byłoby organoleptycznie sprawdzić w systemie jak sprawowałby się XS z maliną ale w dobie pandemii raczej będzie to nie możliwe. Może jednak ktoś z was używa XS-a w podobnej konfiguracji jak moja i podzieli się spostrzeżeniami?

 

Siemanko, gratuluję slusznej decyzji ? Ten wątek jest jak XS, jak przeznaczysz mu czas to będziesz miał zwrot ?

u mnie XS05b z podstawowymi modami (opa, kable, kondy za lampą, gniazda + bezpiecznik) gra z mocno modowanymi B&W 685 s2 i równie customowym NAD356 jako końcówką mocy.

Połączenie jest świetne, szczególnie jeśli podejdzie Ci granie z wyjścia lampowego i/lub dodasz ciemniejszą końcówkę mocy. Ja lubię studyjny detal, i szukam mikro złagodzenia brzmienia. Pewnie ostatecznie dodam preamp na lampie. Zestaw służy do muzy i kina domowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.11.2020 o 12:42, gustwao napisał:

diody już na pokładzie . 

nqLd1JJ.jpg

No powiem... najtańsza modyfikacja, ale najbardziej zauważalna.   Dzięki poraz kolejny gustwao

Wymiano diod wniosła więcej niż zmiana nakładki z digi one 1.2 na sygnature .

teraz walczę dalej z zasilaniem do maliny  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe... ale też może mieć to duży związek z dostępnością XMOSa, jak również AKM, ponieważ:

-ceny XMOSa bardzo wzrosły, o czym napisał mi Young Lee, dziwnie i zawile, trochę niemiło, bo ja mu napisałem, że chcę XMOSa kupić, a on, że ceny wzrosły.. nie wiem czasem czy XU208 nie został zupełnie wycofany z produkcji i wyprzedany, bo został zastąpiony przez XU216, ale to moja luźna teoria;

-AKM miało pożar... całe piętro spłonęło kilka miesięcy temu, przez to dostępność AKM4499 bardzo spadła, Gustard A18 stał się w wielu sklepach niedostępny w niższej cenie i ceny AKM4499 poszły w górę.. dlatego też mogła spaść albo zupełnie skończyć się produkcja 4497, stąd koniec Xianga. do duby dla mnie max, bo tak bardzo potrzebuję nowej płytki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ,może ktoś ma do sprzedania 0,5B na AK4499 lub AK4497 ale dobrze zmodzony  ,z czystej ciekawości bym sobie go posłuchał ? miałem bardzo krótko ten dac w wersji fabrycznej niestety miał jakąś dziwną wadę dziwne trzaski w lewym kanale na wyjściu coax i go zwróciłem , natomiast na usb grało to całkiem przyzwoicie choć szału nie było , no i jak wyżej lubię się tym bawić i przytuliłbym jakiś fajnie zmodzony egzemplarz w dobrych pieniądzach ;)? info na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@admor to tamto PCB umarło Ci do końca? ? 

 

Xiang trochę się wygrzał (pograł już 3-4dni). 

Trzeba przyznać, że naprawdę fajnie to w stockowej wersji gra.

Dzisiaj już zaaplikowany się dyskretne OPM w każdą dziurę ?

 

Na razie się wygrzewa w całości, efekt bardzo przyzwoity na chwilę obecną.

 

IMG_20210111_170523.thumb.jpg.a45a77fc72628443122c058fa35dbbe9.jpg

 

Ps. Powiedzcie mi jak dodać dobrej jakości zdjęcie bo krew zalewa... Ten format do 1MB jest beznadziejny..

Edytowane przez zamar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem podstawowych kości to po zmianie od razu rzuca się w uszy więcej basu (szybki i zwarty bez zamulania).

Trochę lepsza średnica i detale ogólnie pełen zakres.

Więcej nie mogę się teraz wypowiedzieć bo raz, że dopiero je włożyłem i nie wygrzane a dwa, że jeszcze nie wymieniłem diod, tranzystora i reszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zamar napisał:

Więcej nie mogę się teraz wypowiedzieć bo raz, że dopiero je włożyłem i nie wygrzane a dwa, że jeszcze nie wymieniłem diod, tranzystora i reszty..

No to najlepsza zabawa przed Tobą ?. Też mam ochotę przetestować tych koreańczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dołączam do pytania:

Które serie kondensatorów wsadzić lub wsadziliście w cały tor audio i zasilający?

 

Fabrycznie w moim jest pół chin zaczynając od kondensatorów firmy Chang, Capxon jakieś Samhwa się też pojawiły i o dziwo kilka Nichiconów ale też tych najtańszych etc.

Czytałem, że Nichicon serii KA Audio są bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.