Skocz do zawartości
IGNORED

Jak polepszyć brzmienie z plików?


Jarosław Kaźmierczak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

A jakie karty sieciowe byś polecił, aby były odpowiednie do kabli LAN RJ45 firm Pachanko i Sablon? Aby nie zniszczyły potencjału tkwiącego w przedmiotowych kablach.

 

Possssdro.

są i o tym wątki, poszukaj, wypożycz, porównaj

kiedyś ludzie wierzyli, że słońce krąży wokół ziemi.

 

Niech każdy ma taki set, jaki mu się subiektywnie podoba, takie oceny i komentarze niewierzących jak w tym wątku są na poziomie przedszkolaków, których koledzy mają fajniejsze zabawki, żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba się wyróżnia obsługą, szybkością i qrcze.....serio....brzmieniem, jakby ciut dynamiczniej niż z pozostałych dysków, które brzmią już identycznie. To detale, ale chyba serio są

 

To na serio o brzmieniu dysków jest czy żarty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

są i o tym wątki, poszukaj, wypożycz, porównaj

kiedyś ludzie wierzyli, że słońce krąży wokół ziemi.

 

Niech każdy ma taki set, jaki mu się subiektywnie podoba, takie oceny i komentarze niewierzących jak w tym wątku są na poziomie przedszkolaków, których koledzy mają fajniejsze zabawki, żenada

 

Nie chce mi się szukać. Zadałem proste pytanie, oczekuję prostej odpowiedzi.

To samo tyczy się routerów, z których czerpiemy sygnały cyfrowe z Internetu do komputerów. Czasem komputer łączy się z routerem przez sieć WiFi. Co w takim przypadku? Jaką kartę WiFi polecisz?

 

To na serio o brzmieniu dysków jest czy żarty?

 

Masz co do tego wątpliwości? Ja nie mam żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

To, że różne zestawy różnie grają to jest oczywiste i nie wiem, co ma to do rzeczy w tym wątku. Dwa takie same pliki to jeden ten sam plik. Chyba, że ten sam plik brzmi inaczej od siebie samego, to wtedy współczuję.

O kablach ethernet niestety nie czuję się na siłach dyskutować ;)

to słabowity jesteś

jeśli są 2 różne pomierzone pliki, inaczej pozyskane, można porównywać. Tylko kurna co ma jakiś "czyjś pomiar" do rzeczy. Mieszanie kwestii technicznych z subiektywnym odbiorem.

 

Pomierzony plik jest po prostu ok, czyste 1:1 i tyle. Ale to jak z wydaniami płyt, ten sam utwór nie brzmi identycznie, ten sam utwór zgrany jriverem potrafi brzmieć inaczej niż innym softem...a oba są prawidłowe. To są detale, ale są.

 

Potem i tak jest tylko kwestia subiektywnego wyboru. Z kablami ethernet - Twoja sprawa. Szkoda, że Wy nie dajecie nam takiego luzu...bo to nasza sprawa, tak się czepiają tylko dzieci. Dorośli akceptują inne podejścia bez ciągłego czepiactwa i lekkiego ośmieszania...ośmiesza się tylko autor...zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do routera koniecznie zasilacz liniowy inaczej straci się nieco blasku w blachach. :)

 

Co mają magiczne kable ethernet do dźwięku opisywane w równie magicznych portalach jak 6moon nie rozumiem.

A to, że inżynier z branży informatycznej twierdzi, że mają wpływ to jest po prostu WSTYD.

Albo ściemnia, że jest z branży albo jest słabym inżynierem.

Może jakiś test/zadanko z x86 albo SQL zrobimy i sprawdzimy? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Potem i tak jest tylko kwestia subiektywnego wyboru. Z kablami ethernet - Twoja sprawa. Szkoda, że Wy nie dajecie nam takiego luzu...bo to nasza sprawa, tak się czepiają tylko dzieci. Dorośli akceptują inne podejścia bez ciągłego czepiactwa i lekkiego ośmieszania...ośmiesza się tylko autor...zawsze

 

Zwłaszcza do zagadnienia zero jedynkowego. I to piszą dorośli ludzie?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słabowity jesteś

jeśli są 2 różne pomierzone pliki, inaczej pozyskane, można porównywać. Tylko kurna co ma jakiś "czyjś pomiar" do rzeczy. Mieszanie kwestii technicznych z subiektywnym odbiorem.

 

Pomierzony plik jest po prostu ok, czyste 1:1 i tyle. Ale to jak z wydaniami płyt, ten sam utwór nie brzmi identycznie, ten sam utwór zgrany jriverem potrafi brzmieć inaczej niż innym softem...a oba są prawidłowe. To są detale, ale są.

 

Znaczy twierdzisz, że plik uzyskany różnymi metodami mimo że jest identyczny może brzmieć na tym samym systemie różnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te jedynki jednak się haczą gdy pochodzą z jrivera. Ten program jest strasznie brzydki. To pewno dlatego.

Za to z minimalistycznego XLD zera wychodzą piękne jak jajka wielkanocne i ten sam plik wynikowy brzmi lepiej. To są detale, ale są. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powo dziewczyny :)

 

Znaczy twierdzisz, że plik uzyskany różnymi metodami mimo że jest identyczny może brzmieć na tym samym systemie różnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Znaczy twierdzisz, że plik uzyskany różnymi metodami mimo że jest identyczny może brzmieć na tym samym systemie różnie?

nie mam ochoty na tą dyskusję, sprawdź

na dobrym systemie imho słychać różnice nawet pomiędzy playerami plików, foobar a jriver choćby, detale. Ale są - na 1 tym samym pliku. Serio, każdy uważa co uważa, nie przekonuję przekonanych bo nie można bardziej bezsensownie tracić energii, ok?

dajmy sobie spokój, ja szanuję Twoje zdanie, mam swoje - tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam ochoty na tą dyskusję, sprawdź

na dobrym systemie imho słychać różnice nawet pomiędzy playerami plików, foobar a jriver choćby, detale. Ale są - na 1 tym samym pliku. Serio, każdy uważa co uważa, nie przekonuję przekonanych bo nie można bardziej bezsensownie tracić energii, ok?

dajmy sobie spokój, ja szanuję Twoje zdanie, mam swoje - tyle

 

Ale znów zmieniasz temat, nikt nie pisał o różnych playerach ani o innych różnicach w systemie - klikasz jeden plik, słuchasz, klikasz taki sam, słuchasz, słyszysz różnice?

Wyobraź sobie, że jestem np. konstruktorem sprzętu (w sumie jestem, ale na szczęście nie audiofilskiego). Dla konstruktora feedback od użytkowników jest ogromnie ważny. Jaki feedback dajesz powyższymi twierdzeniami np. producentowi kabla sieciowego? Że wymieniłeś tylko kabel na inny i słuchałeś tego samego pliku i brzmiał inaczej, ale nie jesteś pewny, czy to z powodu kabla, bo ten sam plik może brzmieć inaczej z innych powodów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Do routera koniecznie zasilacz liniowy inaczej straci się nieco blasku w blachach. :)

 

Co mają magiczne kable ethernet do dźwięku opisywane w równie magicznych portalach jak 6moon nie rozumiem.

A to, że inżynier z branży informatycznej twierdzi, że mają wpływ to jest po prostu WSTYD.

Albo ściemnia, że jest z branży albo jest słabym inżynierem.

Może jakiś test/zadanko z x86 albo SQL zrobimy i sprawdzimy? :)

 

Zwłaszcza do zagadnienia zero jedynkowego. I to piszą dorośli ludzie?!

 

 

Panowie czy kabel USB ma wpływ na dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

mieszasz wszystko

ten sam plik może zabrzmieć inaczej w 1 systemie - a już się rakiem wycofujesz i zmieniasz

na tym samym playerze nie zagra inaczej póki czegoś nie zmienimy w torze, czegokolwiek - to chyba jasne

zmieniając coś w torze testujemy na 1 playerze, pewnie każdy wybierze tą finalną opcję...która najbardziej mu się spodoba, pal licho pomiary. Pewnie podobnie z dziewczynami i jedzeniem, ale luz

 

jeśli coax ma tak ogromne znaczenie, zasilający - nie wykluczam że ethernetowy. Życie mnie nauczyło nie wykluczać i nie naśmiewać się z doświadczeń innych, weryfikuje je sam i wyrabiam swoje zdanie, tyle w temacie. Nie warto się zamykać w teoriach...przechodziłem to wiele razy i sam się z siebie śmiałem

 

kabel usb ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym samym playerze nie zagra inaczej póki czegoś nie zmienimy w torze, czegokolwiek - to chyba jasne

 

OK. W tym się zgadzamy. w reszcie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy kabel USB ma wpływ na dźwięk

 

Porównując kiepski drukarkowy 5 metrowy z jakimś w miarę porządnie zrobionym ma.

Na drukarkowym mogą zdarzyć się przerwy w transmisji lub błędy wyraźnie słyszalne w postaci typowych pisków lub trzasków. Drukarka się zapyta o ponowne wysłanie pakietu. DAC nie zapyta się.

 

Jednak gdy już mamy kable usb, które wytłuszczonych wyżej problemów nie powodują to każdy zabrzmi tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Jednak gdy już mamy kable usb, które wytłuszczonych wyżej problemów nie powodują to każdy zabrzmi tak samo.

 

 

Tak myślałem, nie mam więcej pytań

 

Osoby które słyszą kable wszelkiego rodzaju, proponuję nie wdawać się w dyskusję, to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sugerujesz, że nie da się "pomierzyć" a raczej porównać dwóch cyfrowych plików odpowiednimi algorytmami?

Wg Ciebie można to zrobić jedynie w przybliżeniu czy jak?

Nowy rok widzę zaczął się kolejnymi bzdurami. ;)

Zależy co i jak mierzysz. Jeśli uznasz, że przejście 5 km zajmuje, powiedzmy 1 godzinę, to w przypadku 99% nizinnych traktów pieszych Ci się to sprawdzi. Ale na leśnym terenie bagiennym bez żadnej drogi? A w Andach albo innych Himalajach? Będziesz musiał brać pod uwagę dziesiątki czy setki innych czynników i ich nieskończone kombinacje. A przecież człowiek może być ten sam i chce przejść tylko 5 km w godzinę. Z plikiem to samo. Plik może być ten sam ale raz "chodzi" po ścieżce pieszej po żwirku a innym razem musi zasuwać pod górę przez kszaczory.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik może być ten sam ale raz "chodzi" po ścieżce pieszej po żwirku a innym razem musi zasuwać pod górę przez kszaczory.

 

Bardzo interesujące.

1. Kiedy chodzi po ścieżce pieszej po żwirku?

2. Kiedy zasuwa pod górę przez krzaczory?

 

Konkrety kolego a nie bełkot poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby które słyszą kable wszelkiego rodzaju, proponuję nie wdawać się w dyskusję, to nie ma sensu.

 

To nie takie proste. Na tym forum sceptycy (podpierający się wynikami swoich pomiarów, które mają dowodzić, że jak czegoś na wykresie nie widać, to tego nie słychać) mają tutaj misję do spełnienia, próbując wszędzie forsować swoje racje.

Słuch nie jest dla nich żadnym argumentem, bo przecież my nie słyszymy, tylko wydaje nam się...mózg nas oszukuje, narząd słuchu jest zwodniczy, bla, bla bla...

Jakakolwiek dyskusja z nimi to strata czasu. Można jedynie narazić się na obrażanie, inwektywy, a w najlepszym przypadku ironię i dziecinne prowokacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego Waść nie kumasz, ani z muzyki, ani z logiki, ani z metaforyki, i zapewne nic z techniki

Może wyjaśnisz, jakie zasady techniki powodują,że ten sam plik przesłany innym kablem (cyfrowym) brzmi inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

To nie takie proste. Na tym forum sceptycy (podpierający się wynikami swoich pomiarów, które mają dowodzić, że jak czegoś na wykresie nie widać, to tego nie słychać) mają tutaj misję do spełnienia, próbując wszędzie forsować swoje racje.

Słuch nie jest dla nich żadnym argumentem, bo przecież my nie słyszymy, tylko wydaje nam się...mózg nas oszukuje, narząd słuchu jest zwodniczy, bla, bla bla...

Jakakolwiek dyskusja z nimi to strata czasu. Można jedynie narazić się na obrażanie, inwektywy, a w najlepszym przypadku ironię i dziecinne prowokacje.

 

Cała prawda, i dlatego to forum pada, większość myślących tak jak my już się wyniosła, chyba czas na nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prawdę powiedziawszy róznice są duże a co ciekawe najlepiej zabrzmiał ten FTP za 15 zł.

Porównując do zdjęć dźwiek stał się ostry ale własnie w kategoriach zdjęcia gdzie nieostrość gubi szczególy, na starych kablach było słychać spulchnienie i zlewanie się dźwięku, instrumenty strunowe brzmiały nieprzyjemnie.

Dopiero z nowymi kablami w końcu dźwiek z Sparky/USBridge stał się lepszy niż ten bezpośrednio z komputera.

 

 

Chryste Panie !!! Może jakiś protokół TCP/IP for audio w ogóle istnieje ?? Tak sobie czytam w celach relaksacyjnych ten wątek arcy/prze/ciekawy ale już nie mogę po prostu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl atak personalny

 

Gdzie? Sprecyzuj.

 

Może wyjaśnisz, jakie zasady techniki powodują,że ten sam plik przesłany innym kablem (cyfrowym) brzmi inaczej?

 

Od wyjaśniania takich zjawisk to są technicy, którzy posiadają wiedzę...a przynajmniej powinni.

Ale nie wiedzę zaszufladkowaną, tylko otwartą na współpracę z lepiej słyszącymi.

Inaczej to nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.