Skocz do zawartości
IGNORED

Focal Aria 926 jaki wzmacniacz?


marcinoss26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz podać więcej informacji. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, jaki masz budżet na zakup sprzętu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno był dokładnie taki sam wątek, pytanie dotyczyło dokładnie tych samych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piotrek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej detali, pozostałe elementy systemu jeżeli takowe istnieją (okablowanie, źródło itd), oraz jakiego brzmienia finalnie oczekujesz. Rozumiem, że jeżeli wybrałeś te kolumny, to do wielkości pomieszczenia są dobrane prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21, a co ma w doborze wzmacniacza do konkretnych kolumn wielkość pomieszczenia? odsluchowego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 22 m2 Buduje nowy system więc elektroniki jeszcze nie wybrałem. Muzyka głównie Rock ale też jazz i muzyka filmowa jak i wokale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę system bardzo uniwersalny. Jeśli lubisz rockowe, szybkie i mocne granie, spójrz na Naim Nait 5si (https://www.q21.pl/naim-nait-5si.html) oraz Hegel H90 (https://www.q21.pl). Bardzo dobrze, równo, pełnym i spójnym dźwiękiem zagra system oparty na wzmacniaczu Roksan Kandy K3 (https://www.q21.pl/hegel-h90.html) oraz jednym z modeli Advance Acoustics np. X-i105 (https://www.q21.pl/roksan-kandy-k3-integrated-amplifier.html). Z tańszych rozwiązań niesamowite wrażenie zrobi nieduży w obudowie midi wzmcniacz Cyrus One (https://www.q21.pl/cyrus-one.html). To bardzo energiczny, dynamicznie grający wzmacniacz o dużej wydajności.

Kwestie odsłuchów, zapraszamy serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie podałeś ile chcesz przeznaczyć na ten cel. Podejrzewam, że mniej więcej tyle ile na kolumny. Jeśli ma lecieć rock to od razu wykreśl Hegla poleconego przez Q21.Do Twojej muzyki świetnie nada się Atoll IN100SE. Super gęsty, dociążony dźwięk. Jeśli potrzebujesz to są też wersje z wbudowanym DAC, ale są już sporo droższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem o Naim bo to jedna korporacja teraz chyba więc powinno grać jakos razem. Arie same w sobie maja sporo dynamiki i basu więc nie chce przesadzić. Trochę muzykalnosci i przestrzeni przydałoby się wprowadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dynamiką nigdy nie da się przesadzić. Im większa tym lepsze są wrażenia. Chyba, że szukasz zestawu do sypialni. W zasadzie wszystkie wymienione tu wzmacniacze grają dosyć równo więc o bas się nie martw. Jedne po prostu prezentują spokój, drugie(Naim i Atoll) odrobinę emocji, co w rocku jest wskazane. Oba są dosyć świeże, zatem spokojnie można je skonfrontować podczas jednej wizyty w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dynamiką nigdy nie da się przesadzić. Im większa tym lepsze są wrażenia. Chyba, że szukasz zestawu do sypialni. W zasadzie wszystkie wymienione tu wzmacniacze grają dosyć równo więc o bas się nie martw. Jedne po prostu prezentują spokój, drugie(Naim i Atoll) odrobinę emocji, co w rocku jest wskazane. Oba są dosyć świeże, zatem spokojnie można je skonfrontować podczas jednej wizyty w salonie.

 

Zależy mi również na dobrej przestrzeni i muzykalnosci oczywiście żeby bas był dobrze kontrolowany

 

Może jest ktoś w posiadaniu armii 926 i opisze podzieli się swoimi wrażeniami z jakimi wzmacniaczami tworzą synergie a które raczej wykluczac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi również na dobrej przestrzeni i muzykalnosci oczywiście żeby bas był dobrze kontrolowany

Sory, że się czepiam, ale nigdy tego nie pojmę. Czym jest według Ciebie muzykalność? Każdy o tym mówi, a nikt nie potrafi jej zdefiniować. Nawet znane czasopisma. A prawda jest taka, że jest to subiektywne odczucie. Dla jednego coś może być muzykalne, dla drugiego nie. Jest grupa osób, która wychwala Hegla 90, a dla mnie to totalna porażka i nie mogę powiedzieć, że jest muzykalny. Jeśli chcesz wybrać z podanych wzmacniaczy taki o najlepszej przestrzeni, to niestety pomoże tylko osoba, która porównywała je wszystkie na raz. Dla mnie na przykład najbardziej precyzyjne rozlokowanie instrumentów i najszerszą scenę miał Atoll(porównywany m. in. z Heglem), ale dla drugiego może to być zbyt bezpośrednie rozstawienie i woli kiedy scena kreuje się daleko poza linią kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te opisy brzmienia... Chciałbym przeczytać kogoś, kto chce niekontrolowany bas, niemuzykalny sprzęt czy słabej przestrzeni :-) Nadal więc nic nie wiemy o preferencjach autora wątku.

Bardzie nastawione na detal i kontur, czy na płynność i spójność?

Granie chłodne czy ciepłe?

Granie pierwszym planem, bliskim, czy oddaloną bazą stereo?

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Naim-em 5-ką na pewno jest to ciekawa opcja i finalnie uzyskasz dosyć uniwersalne brzmienie, z Roksanem K3 z kolei bardziej z pazurem. Jest to dynamiczny wzmacniacz i bardzo dobrze różnicujący gatunek odtwarzanej muzyki. Potrafi zapewnić miękki, o szerokim zakresie bas, co się przyda w muzyce rockowej, natomiast w jazzie da bardzo fajny detal w średnicy i selektywną górę (a jazz i klasykę można trochę nazwać muzyką tych właśnie zakresów). Fajnie jak by wzmacniacz precyzyjnie określał wielkość i charakter instrumentu, przy okazji idealnie umiejscawiał go w przestrzeni, żebyśmy nie mieli dźwięku podanego w formie papki, tylko selektywnie i jak najwierniej (nawet w przypadku wykonań małych składów jazzowych i nagraniach realizowanych w małych klubach, aby oddać klimat tej realizacji). To wszystko znajdziesz na pewno w Roksanie. Tak jak kolega powyżej napisał odpuścił bym Hegla, bo o ile do muzyki jazz może się sprawdzić, o tyle w rockowej będzie mu brakowało solidniejszej podstawy basowej, która jest trochę bardziej skąpa niż w Naim, czy Roksan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Naim-em 5-ką na pewno jest to ciekawa opcja i finalnie uzyskasz dosyć uniwersalne brzmienie, z Roksanem K3 z kolei bardziej z pazurem. Jest to dynamiczny wzmacniacz i bardzo dobrze różnicujący gatunek odtwarzanej muzyki. Potrafi zapewnić miękki, o szerokim zakresie bas, co się przyda w muzyce rockowej, natomiast w jazzie da bardzo fajny detal w średnicy i selektywną górę (a jazz i klasykę można trochę nazwać muzyką tych właśnie zakresów). Fajnie jak by wzmacniacz precyzyjnie określał wielkość i charakter instrumentu, przy okazji idealnie umiejscawiał go w przestrzeni, żebyśmy nie mieli dźwięku podanego w formie papki, tylko selektywnie i jak najwierniej (nawet w przypadku wykonań małych składów jazzowych i nagraniach realizowanych w małych klubach, aby oddać klimat tej realizacji). To wszystko znajdziesz na pewno w Roksanie. Tak jak kolega powyżej napisał odpuścił bym Hegla, bo o ile do muzyki jazz może się sprawdzić, o tyle w rockowej będzie mu brakowało solidniejszej podstawy basowej, która jest trochę bardziej skąpa niż w Naim, czy Roksan.

 

Dziękuję za ciekawy informacje. Arie same w sobie mają sporo dołu i nie wiem czy nie będzie to za dużo w połączeniu z Naimem lub Roksanem? Pomieszczenie to tylko 22 m2 co prawda kolumny stoją 90 cm od tylnej ściany.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się ma k2 do k3, ale u mnie wrażenia z k2 były takie, że nie grało to jakoś super (k2 ķońcówka mocy, nie integra) - brakowało w moim pomieszczeniu basu i jakoś te granie nie przypadło mi do gustu. Przesiadłem się na vincenta 236mk i było lepiej całościowo i ten zestaw grał u mnie kilka miesięcy. Kolega, który też kupował arie 926 sparował je z naimem 5 (nie pamiętam reszty oznaczeń, rok temu brał nówki) i był zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

właśnie kupiłem atoll100se (używany <3k) do Aria 926 (był tu chyba o tym wątek) i jestem bardzo zadowolony. Pomieszczenie ponad 30m2, muzyka różna oprócz klasycznej. Porównywałem z CXA80 (porażka) i yamaha 803d (mój film na youtube).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem atoll100se (używany <3k) do Aria 926 (był tu chyba o tym wątek) i jestem bardzo zadowolony. Pomieszczenie ponad 30m2, muzyka różna oprócz klasycznej. Porównywałem z CXA80 (porażka) i yamaha 803d (mój film na youtube).

 

Fajny masz pokój odsłuchowy :-) miejsca full i klimat zaje..... :-) obejrzałem ten filmik,tam w ogóle był bas?bo nie słyszałem za bardzo :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Fajny masz pokój odsłuchowy :-) miejsca full i klimat zaje..... :-) obejrzałem ten filmik,tam w ogóle był bas?bo nie słyszałem za bardzo :-)

Dzięki. Była taka dyskusja na FB S4home o kupowaniu sprzętu po "odsłuchu" na YT :) to raczej nie tędy droga haha.To bardziej takie co i jak etc . Bas jest (dodaj go na lapku, kompie czy gdzie am słuchasz hahaha) i film (kamera? sprzęt na którym słuchasz/oglądasz film) mocno przekłamuje. Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście Yamaha gra tak właśnie bardziej góra i nawet rzekłbym "metalicznie" w porównaniu do obecnie posiadanego Atoll100se. Na weekend pożyczam bluesound node 2 i nagram film w takiej konfiguracji z plikami MQA. Zobaczmy czy warto przesiadać się z chromecast audio (+2k ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć tu filmik jak nagrasz :-) wiem wiele było tematów o odsłuchu na Youtube,a temu S4 to kompletnie nie wierzę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn polecam Roksana k3, auduolaba 8300 (w moim odczuciu zagral lepiej minimalnie niz roksan bardziej rozdzielczo. Jednak najlepiej zabrzmiał Primare a30. Najlepsza scena, najlepsze barwy. Bardzo naturalne. Audiolab zagral cieplej ale mniej naturalnie. Roksan to takze swietne granie. Sluchalem tych kolumn jeszcze z innymi wzmacniaczami jezeli chcesz wiecej info najlepiej zadzwon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim 5si super, ale: najlepiej gra z cd naim. Ew. z jakimś bardzo dobrym daciem. Typu chord hugo. Plus jeśli nowy to wiele tygodni grania zanim będzie optymalnie brzmiał ;) mówię to jako fan naim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany film

Atoll in100se + Focal Aria 926 + Tidal + bluesound node 2 / chromecast audio

Wrażenia opisane w wątku o Yamaha 803d

 

Film z Yamaha 803d jest tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lavardin choć to dość droga opcja

YBA

Phast na diabelkach

Wszystkie pięknie zgrywają się z focalami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szukam wzmacniacza do Focal Aria 926

 

Ja gram na impulsówce Pioneer A-70DA i wg mnie jest bardzo przyzwoicie, ale odsłuchiwałem te kolumny również na Roksanie K3, Naim NAIT 5si i Denonie PMA-1600NE i z każdym z tych wzmaków grały porównywalnie. Chciałem posłuchać tego jeszcze na Yamaszce A-S1100, ale nie było możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojan81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na impulsówce Pioneer A-70DA i wg mnie jest bardzo przyzwoicie, ale odsłuchiwałem te kolumny również na Roksanie K3, Naim NAIT 5si i Denonie PMA-1600NE i z każdym z tych wzmaków grały porównywalnie. Chciałem posłuchać tego jeszcze na Yamaszce A-S1100, ale nie było możliwości.

Słuchałem Aria948 na Denonie Pma2500 i Roksanie k3. Z całą pewnością nie brzmiały tak samo czy tam podobnie. Roksan zagrał z dużo większą klasą . Lepsza przestrzeń, lepsza separacja, lepsze barwy. Po tym doświadczeniu wiem że denon nie robi dobrych wzmacniaczy. Firmy audiofilskie pokazały sporo więcej. Jedyne co denon daje dobrego to granie bum cyk. Jeżeli ktoś lubi takie efekciarskie granie to polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałem Aria948 na Denonie Pma2500 i Roksanie k3. Z całą pewnością nie brzmiały tak samo czy tam podobnie. Roksan zagrał z dużo większą klasą . Lepsza przestrzeń, lepsza separacja, lepsze barwy. Po tym doświadczeniu wiem że denon nie robi dobrych wzmacniaczy. Firmy audiofilskie pokazały sporo więcej. Jedyne co denon daje dobrego to granie bum cyk. Jeżeli ktoś lubi takie efekciarskie granie to polecam.

 

Po pierwsze napisałem "porównywalnie".

Po drugie słuchałeś innych kolumn.

Po trzecie nie generalizuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po pierwsze napisałem "porównywalnie".

Po drugie słuchałeś innych kolumn.

Po trzecie nie generalizuj.

Znajomy majac u siebie Pma1520 i k3 rowniez stwierdzil ze k3 to juz inna klasa dzwieku. Dodajmy ze porownywal wzmacniacze na kolumnach z innej klasy niz aria. Dali euphonia ms4.

 

Oczywiscie nie chce generalizowac. Pisze tylko o wlasnych doswiadczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając wątek nie znalazłem konkretnej kwoty na wzmak....więc VITUS RI-100 i po temacie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.