Jump to content
Holgin

DAC na TDA1541(A) + AD1896

Recommended Posts

Czolem.

Mam na zbyciu zmontowany, uruchomiony, i odsluchany jeden uklad tda ver 2 z zasilaczem.i koscia w gradacji R1.

Jak by ktos byl zainteresiwany to zapraszam na prv. Mialo byc dla kolegi ale sie rozmyslil a ja z nim zostalem.

Wysokiej jakosci elementy, kondy vishay 1uf w odsprzeganiu oraz nichichony for Audio.

Bo tak zrobil Fikus w swoim ostatnim projekcie, bo tak mialy niektore NAIMy, bo w cd Marantza mam 0,47uf Wimy dolozone do Oe 100nf 😉

Przejrzyj ten watek od początku, plus linki ktore podsylalalm podczas wspolych konsultacji w tym watku 😉

Witam. Po poprawnym montażu całość odpalona, śmiga.

W przypadku analoga - rezystor konwersji zastosowany 1k33 1%. Na oryginalnym rezystorze 500R było 12-13VDC stałego napięcia przy zasilaniu symetrycznym 15VDC. 

DC offset na analogu wyregulowane, jeden kanał 40mVDC ; drugi kanał 68mVDC.

bc070ccc7d72737dec18cddb5554ab2f_15658980f2cbbbb3c57257fee7ea639c6d78e40_1565898

Zdjęcie w dużej rozdzielczości > https://www.flickr.com/photos/[email protected]/albums/72157710334664952

20190815_194634.jpg

www.gavron04.diyaudio.pl układy audio

Zgadza się 🙂

W innym temacie Holgina wrzuciłem zdjęcia PCM61 🙂

Wczoraj bym jeszcze mógł sprawdzić, ale aktualnie paczka z DAC jest już w drodze do właściciela 🙂 oryginalne transformatorki, które są na PCB w zupełności wystarczają. Należy jedynie zwrócić uwagę, że mają większe napięcie na jałowo. Z trafa 2x15vac miałem po obciążeniu ledem który jest PCB zasilacza 38VDC za mostkiem prostowniczym. Gdzie kondensatorki były na 25V i 35V (jedna i druga gałąź). Po obciążeniu dodatkowym ledem tht napięcie spadło z 38 na 25-28VDC. Także pod pełnym obciążeniem czyli DAC będzie ok. Trzeba uważać, żeby za długo nie męczyć kondensatorów bez obciążenia.

Jakby się znalazło paru chętnych, można coś pomyśleć... PCB już nie ma, mógłbym zamówić nową, lekko poprawioną wersję.

W dniu 16.08.2019 o 09:36, gavron04 napisał:

Wczoraj bym jeszcze mógł sprawdzić, ale aktualnie paczka z DAC jest już w drodze do właściciela 🙂 oryginalne transformatorki, które są na PCB w zupełności wystarczają. Należy jedynie zwrócić uwagę, że mają większe napięcie na jałowo. Z trafa 2x15vac miałem po obciążeniu ledem który jest PCB zasilacza 38VDC za mostkiem prostowniczym. Gdzie kondensatorki były na 25V i 35V (jedna i druga gałąź). Po obciążeniu dodatkowym ledem tht napięcie spadło z 38 na 25-28VDC. Także pod pełnym obciążeniem czyli DAC będzie ok. Trzeba uważać, żeby za długo nie męczyć kondensatorów bez obciążenia.

Tak patrzę na dokumentację i cos mi nie pasuje.

trafa: 2x15V i 2x9V.

Na DAC potrzebne sa : 2x(+6V), 1x(-6v) i 1x(-16V)

Czy jedno +6V idzie z trafa 2x15?

2x 9VAC:

A1+BA = +7VDC

A2+B2 = +7VDC

2x 15VAC

A3+B3 = -17VDC

A4+B4 = -7VDC

TDA1541 potrzebuje:

-15VDC ; -5VDC ; +5VDC

Edited by gavron04

Nie jest za dużo, pobór prądu na poszczególnych gałęziach nie jest zbyt duży. Takie zbicie napięcia wynika ze względów praktycznych, inaczej trzeba by dawać trzecie trafo albo w ogóle zamawiać customowe, a że stabilizatory mają spore radiatory, dadzą radę.

Nie, może z wyjątkiem LEDa - ale przez niego płynie mniej niż 1 mA.