Skocz do zawartości
IGNORED

Jak czesto czyscic igle..


jimmi

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj tą magiczną w Rosmanie, myślałem, że mam jakiś brudek, bo dużo nakupiłem

ostatnio kółek że starych czasów i mielę godzinami, ale na gąbce ani śladu, nic, czysto, czy to

znaczy, że mam czystą igiełkę czy ten sposób, to tai losowy, coś zostanie albo nie? ... :-)

 

Jak przygląda się pod lupą, potem szczoteczką i izopropem pociągnę, to znika i czystość się

ukazuje mym oczom, a w przypadku tej magi jakby nic nie zostawało, czyli nic nie ma defakto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednocześnie wypowiadać zaklęcie: abrakadabra idź paprochu do diabła! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednocześnie wypowiadać zaklęcie: abrakadabra idź paprochu do diabła! ;)

 

:), chyba zaraz jajo zniose ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednocześnie wypowiadać zaklęcie: abrakadabra idź paprochu do diabła! ;)

 

A paproch na to - hokus pokus czary mary kup se leszczu okulary :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikroskopu użyj.

Albo zrobić fotkę makro i obejrzeć na dużym monitorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mikroskop. Oglądałem pod nim niejedną igłę i muszę zdecydowanie powiedzieć, że do weryfikacji nadaje się znakomicie. Co ciekawe, miałem porównanie zajechanej i nowej igły eliptyczne do Ortofona OM10- zużycie było widoczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mikroskop. Oglądałem pod nim niejedną igłę i muszę zdecydowanie powiedzieć, że do weryfikacji nadaje się znakomicie. Co ciekawe, miałem porównanie zajechanej i nowej igły eliptyczne do Ortofona OM10- zużycie było widoczne.

Oczywiście pod mikroskopem na pewno też dobrze widać. Po prostu oglądałem kiedyś takie zdjęcia makro igły gramofonowej i uznałem że jest to znakomita metoda na wszelkie oceny tego elementu. Teraz dostępność tej metody jest bardzo wysoka, kiedyś z tym było trudniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj tą magiczną w Rosmanie, myślałem, że mam jakiś brudek, bo dużo nakupiłem

ostatnio kółek że starych czasów i mielę godzinami, ale na gąbce ani śladu, nic, czysto, czy to

znaczy, że mam czystą igiełkę czy ten sposób, to tai losowy, coś zostanie albo nie? ... :-)

 

Jak przygląda się pod lupą, potem szczoteczką i izopropem pociągnę, to znika i czystość się

ukazuje mym oczom, a w przypadku tej magi jakby nic nie zostawało, czyli nic nie ma defakto.

Działa, działa. U mnie nie widać tych brudków jak u kolegi Niusi, po prostu znikają w czeluściach nano-gąbki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozróżnijmy zużycie od zabrudzenia . Mam taki "mikroskop" na usb X500 i zużycia na szlifie vital , mikroline , itp - nie widać.

Bud natomiast jak na dłoni .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nabyłem ostatnio w drodze kupna myjkę Knosti z załączonym do niej płynem. Umyłem część płyt i zauważyłem , że te po myciu w większym stopniu przyciągają kurz niż te nie umyte. O co tu chodzi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą opinie, że ten płyn, dołączony do Knosti, nadaje się w sam raz do wyłania do zlewu (choć to mocno nieekologiczne).

Nie wiem - nigdy nie miałem. Ja myję 'cieczą forumową' na starym gramofonie, pędzlem z barana - i nie mam zastrzeżeń.

 

A razu pewnego, nasz forumowy kolega wzion Knosti na pieniek i porombał siekierko.

Taki był zadowolony z działania tego wynalazku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję 'cieczą forumową'

O ile to nie zastrzeżona receptura to prosiłbym o podanie składu.

P.S

Nabyłem za 3.80 ,- (była promocja !!! :) ) magiczną gąbkę , rewelacja !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, jakie namiary???

 

Idziesz do sklepu z artykułami do kuchni, kupujesz piezo-zapalarkę do gazu, a następnie przerabiasz ją wg receptury opisanej w wątku o Milty Zerostat.

Albo jeszcze raz opiszę, bo to żadna filozofia- pokrótce rzecz ujmując, środkową elektrodę zaopatrujesz w ostrą igłę, a zamiast metalowej rurki zewnętrznej dajesz plastikową, nieco dłuższą- tak, by koniec igły był schowany 5-10 mm głębiej, jak koniec rurki. Stykiem od elektrody zewnętrznej się nie przejmujemy, bo iskra nam nie będzie potrzebna.

Użycie: "ostrzeliwujesz" płytę jonami, elektronami, czy tam innym świństwem, które po naciśnięciu dźwigni, czy przycisku wydobywa się z rurki i kurz się płyty nie trzyma- tzn nie trzyma go statyka, i wystarczy kurz zdmuchnąć. Ale jak płyta brudna, to te ustrojstwo nie pomaga- trza ją prać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nie chcących szukać- baza do wykonania tego bzdetu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Itp.

 

Jeszcze jedno- ta plastikowa, zewnetrzną rurka nie może mieć zbyt małej srednicy, tak ok 20mm będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze bliżej :P

 

Blizej to juz tylko cialo w cialo ;)

 

 

Macie jakis pomysl na wyeliminowanie pykniec na starcie i na koncu plyty? U mnie to zdecydowanie nie jest wina gramofonu. Mialem swego czasu inne pre zewnetrzne i bylo super pod tym wzgledem, potem kolejne pre wmontowane w creek 5350 evo/Destiny1/Desiny2 rowniez ok.

Obecnie mam wzmacniacz z wbudowanym pre i puka na starcie i na koncu plyty i mnie wku..a z leksza ;), gra zacnie tylk musi sobie puknac 2x

 

Wpialem przed momentem drapaka do starej Yamaha rxv-797 z wbudowanym pre i jest calkowita plynnosc, bez pykniec pieknie wchodzi w dzwiek. Stawiam, ze to wina pre w musicalu.

 

Kuwa pomocy ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.