Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Rocka, Metalu - proszę o pomoc.


Passion22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Hefajsto napisał:

Parę tygodni temu rozmawiałem z jakimś miłym panem z branży i Pan ów stwierdził , że pokonanie denona 1510 trudne nie będzie... i w budżecie 5k bez trudu coś się znajdzie... a mówiłem , że słucham metalu i to raczej bardziej ekstremalnej strony zjawiska. Z perspektywy łaaaadnych paru wzmacniaczy,

To chyba powinieneś się cieszyć i dać sobie spokój ze zmianami. Posłuchałeś wielu klamotów, różnych paczek i wszystko dla Ciebie gra jak kupa więc możesz ze spokojem  wrócić do grania na swoich zabawkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no pycha. Przeszczęśliwy jestem ?

Tylko wiesz cała ta zabawa z pogonią za króliczkiem nie ma najmniejszego sensu gdy króliczka nie widać. A mój sprzęt troszke się juz znudził... no i oczywiście idealny nie jest. Jasne może już stary jestem i słuch nie ten. Ale z drugiej strony na żywo instrumenty ciągle słysze wiec chyba nie w tym problem.

 

Dziś były rotele, najwyższa integra , potem RC-1572 + RB-1582 MKII

Na koniec Luxman 505, o to dość cielawy zawodnik ale bez kolumn zakup troche bez sensu... a cena.. cóż, nie wiele na kolumny zostanie.

A kolumny na dziś to B&W 702, Elac fs407(?),ProAc Dt8. Bowers rozczarował, jak ktoś słusznie wcześniej pisał za jasno, wręcz świszcząco ?

Elac i ProAc calkiem przyjemnie... ale nie na tyle aby Luxman wylądował w bagażniku a kolumny u kuriera :S.

Może istotnie za dużo w dupie człowiek ma, zamiast sie cieszyć tym co sie ma to sie zmian zachciewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hefajsto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy w domu ci nie zagra jak na zywo...powtarzam to caly czas na tym forum.chyba ze zaprosisz na pokoje kapele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Hefajsto napisał:

Nie no pycha. Przeszczęśliwy jestem ?

Tylko wiesz cała ta zabawa z pogonią za króliczkiem nie ma najmniejszego sensu gdy króliczka nie widać. A mój sprzęt troszke się juz znudził... no i oczywiście idealny nie jest. Jasne może już stary jestem i słuch nie ten. Ale z drugiej strony na żywo instrumenty ciągle słysze wiec chyba nie w tym problem.

Czekaj, jest taki legendarny już Krell kav 300 czy jakoś tak, ponoć petarda i killer wszystkiego nowego do 10 a nawet 20 kzł. ?Może to jest klamot, który zrobi Ci rozpierduchę z Twojego Denonka? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oczekuje hali koncertowej w domu. Nic z tych rzeczy. Wiem, że to niemożliwe. Chce tylko aby bębny brzmiały jak bębny(oczywiście na starych nagraniach z czasów z przed wszechobecnych triggerów), blachy jak blachy ,china jak china, crash jak crash. No i aby np. Anthems to the Welkin at Dusk nie zlewał sie w ściane dzwięku ...

Możliwe??? 

A co do tego krela raczej szedłbym w Gryphon tabu century ale to z 15 lat temu ,dziś sprzęt po przejściach mnie nie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem ostatnio Klipsch RP8000 + Atoll In100 w ciężkim repertuarze i było naprawdę nieźle a jestem wybredny w kwestii kolumn, myślę że z mocniejszym wzmakiem mogłoby być jeszcze lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Chce tylko aby bębny brzmiały jak bębny(oczywiście na starych nagraniach z czasów z przed wszechobecnych triggerów), blachy jak blachy ,china jak china, crash jak crash. No i aby np. Anthems to the Welkin at Dusk nie zlewał sie w ściane dzwięku ...
Możliwe??? 


Tannoy, zwłaszcza po styczniowej podwyżce o 50% tani nie jest, ale owszem możliwe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Sine Metu napisał:


Tannoy, zwłaszcza po styczniowej podwyżce o 50% tani nie jest, ale owszem możliwe emoji106.png

 

Które Tannoy??  

Klipsch zapisany do odsłuchu, dzięki za sugestie. Jedyne co mnie martwi to ich rozmiar... fajne ale ogromne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hefajsto napisał:

Które Tannoy??  

Klipsch zapisany do odsłuchu, dzięki za sugestie. Jedyne co mnie martwi to ich rozmiar... fajne ale ogromne .

Możesz spróbować Rp6000 trochę mniejsze ale ja ich akurat nie słuchałem testowałem za to jeszcze mniejsze RP5000 i też grały całkiem fajnie. Jeśli chcesz mieć namiastkę koncertu metalowego w domu to kolumny z tubą będą jak najbardziej ok, metal na żywo jest zwykle przesterowane szczególnie sopran co by solówki z butów wyrywały:) Emperora akurat na odsłuch nie brałem chociaż bardzo lubię. Testy robiłem z m. in. Krisiun, Exodus, Gojira, Dimmu Borgir, Dark Tranquillity, Therion, Kataklysm, Immortal, Haggard, Sepulturę itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajnego kandydata, niestety nie ma podbitego wyższego basu ale separacja na scenie rewelacyjna i gra do 20hz :)

15" na basie, obudowa zamknięta i aktywne zasilanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2020 o 19:56, Hefajsto napisał:

No i aby np. Anthems to the Welkin at Dusk nie zlewał sie w ściane dzwięku ..

ATC SCM 19 + ATC C1. Tego naprawdę da się słuchać na takim zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, piotrek7 napisał:

ATC SCM 19 + ATC C1. Tego naprawdę da się słuchać na takim zestawie.

Słuchałem na ATC SCM40 (z różnymi wzmakami) i z kapci nie wypadłem. Tzn nie zrozum mnie źle, bylo fajnie, z niektórymi wzmacniaczami nawet bardzo, ale nie na tyle abym chciał wyrzucic stare zabawki i kupic nowe. Nie było aż takiej przepaści miedzy tym co mam. No pomijając przepaść cenową oczywiście. W sumie to rozczarowany strasznie byłem bo pojechałem z nastawieniem, ze je kupie... i właśnie od tego sie zaczęły moje poszukiwania. 

O budżecie pisałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hefajsto napisał:

... i właśnie od tego sie zaczęły moje poszukiwania. 

A spróbuj za całą kasę wypożyczyć lampę i napędzić nią swoje kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hefajsto napisał:

Słuchałem na ATC SCM40 (z różnymi wzmakami) i z kapci nie wypadłem. Tzn nie zrozum mnie źle, bylo fajnie, z niektórymi wzmacniaczami nawet bardzo, ale nie na tyle abym chciał wyrzucic stare zabawki i kupic nowe. Nie było aż takiej przepaści miedzy tym co mam. No pomijając przepaść cenową oczywiście. W sumie to rozczarowany strasznie byłem bo pojechałem z nastawieniem, ze je kupie... i właśnie od tego sie zaczęły moje poszukiwania. 

Bo ATC nie są od wypadania z kapci ? Patent tych głośników na granie polega na tym, że ich granie jest ekstremalnie zwyczajne. Nie mają w sobie nic (a w każdym razie niewiele) z efektowności przekazu. ATC to doskonały rzemieślnik a nie artysta. U mnie za czarowanie odpowiada przedwzmacniacz lampowy, który tworzy klimat przekazu. Głośniki tylko przekazują to, co powstaje przed nimi. Znana ale mało popularna marka jaką jest u nas Revel. To może być ciekawa alternatywa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piotrek7 napisał:

Bo ATC nie są od wypadania z kapci ? Patent tych głośników na granie polega na tym, że ich granie jest ekstremalnie zwyczajne. Nie mają w sobie nic (a w każdym razie niewiele) z efektowności przekazu...

Tak samo bym opisał swoje Tannoy Revolutuin R3 na tle polecanej mi konkurencji. Rzecz gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wybrać jeszcze inną drogę. Skontaktuj się z firmami, które budują głośniki na zamówienie. Audiosynergia, Akustyk czy YB Audio. Może zbudują głośniki w pełni odpowiadające Twoim oczekiwaniom? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




O budżecie pisałem wcześniej.


Ok, korzystając z chwili wolnego czasu, sprawdziłem.

Podałeś 20-30k PLN, w innym wpisie wspomniałeś o 50k PLN.

Cen w Polsce nie znam, to sprawdziłem w jednym z popularnych tutaj sklepów. I powiem tak: przejrzyj i targuj się - masz znać cenę przed umówieniem się na odsłuch (taka moja porada).

https://www.q21.pl/category/kolumny-stereo/1/description/price/desc/0?filter=1

Jakby coś, to pisz na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa?? Nie raczej nie. Długo by pisać czemu nie ale nie. Tak wiem , że to potrafi fajnie zabrzmieć ale nie. 

Co do wypadania z kapci... nie chodzi mi o to , że szukam "efekciarskich" kolumn... nie wiem jak to wytłumaczyć. Coś nie pykło  z ATC , może pomieszczenie, może muzyka, może ja się brzydko ubrałem.  Koniec końców mimo dwóch sesji z ATC nie zapałaliśmy do siebie głębszym uczuciem. Może to i fajne głośniki ale mi nie leżą. Wiesz, to tak jak z RS5... generalnie super auto ale ... nie.

@SineMetu  Budżet jak pisałem 20-30k. Nie pamiętam kiedy pisałem coś innego.  Może z kontekstu gdzieś wyszło te 50k. Tyle,  a nawet i więcej, to  się doliczyłem jak mi w salonie klocki podłączyli. Ale nie tędy droga. W każdym razie pytałem które Tannoy masz na myśli aby wiedzieć w którą stronę iść i szukać. Co do znajomości cen ... bezwzględnie masz racje.

Trochę mnie męczy łażenie po salonach ... Dupę ludziom zawracam a nic nie kupuje....marudzę tylko nic mi się nie podoba. Oni też nie bardzo wiedzą co mi zasugerować.  I takie to problemy pierwszego świata...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Hefajsto napisał:

Słuchałem na ATC SCM40 (z różnymi wzmakami) i z kapci nie wypadłem. Tzn nie zrozum mnie źle, bylo fajnie, z niektórymi wzmacniaczami nawet bardzo, ale nie na tyle abym chciał wyrzucic stare zabawki i kupic nowe. Nie było aż takiej przepaści miedzy tym co mam. No pomijając przepaść cenową oczywiście. W sumie to rozczarowany strasznie byłem bo pojechałem z nastawieniem, ze je kupie... i właśnie od tego sie zaczęły moje poszukiwania. 

Bo tak to właśnie jest. Jak masz już normalny, rozsądny sprzęt to przepaści nie ma i nie będzie. Chyba, że w opowieściach i recenzjach lub reklamach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Hefajsto napisał:

Lampa?? Nie raczej nie. Długo by pisać czemu nie ale nie. Tak wiem , że to potrafi fajnie zabrzmieć ale nie. 

Co do wypadania z kapci... nie chodzi mi o to , że szukam "efekciarskich" kolumn... nie wiem jak to wytłumaczyć. Coś nie pykło  z ATC , może pomieszczenie, może muzyka, może ja się brzydko ubrałem.  Koniec końców mimo dwóch sesji z ATC nie zapałaliśmy do siebie głębszym uczuciem. Może to i fajne głośniki ale mi nie leżą. Wiesz, to tak jak z RS5... generalnie super auto ale ... nie.

@SineMetu  Budżet jak pisałem 20-30k. Nie pamiętam kiedy pisałem coś innego.  Może z kontekstu gdzieś wyszło te 50k. Tyle,  a nawet i więcej, to  się doliczyłem jak mi w salonie klocki podłączyli. Ale nie tędy droga. W każdym razie pytałem które Tannoy masz na myśli aby wiedzieć w którą stronę iść i szukać. Co do znajomości cen ... bezwzględnie masz racje.

Trochę mnie męczy łażenie po salonach ... Dupę ludziom zawracam a nic nie kupuje....marudzę tylko nic mi się nie podoba. Oni też nie bardzo wiedzą co mi zasugerować.  I takie to problemy pierwszego świata...

Posłuchaj czegoś, czego może nikt nie poleci do takiej muzyki, bo odruchowo ludzie polecają do metalu jakieś suchotniki, często z dużym detalem, szybki basem. Wychodzi efekt nieznośny.

Ja polecam sprawdzić Spendora, Harbeth, może np monitory Dynaudio S25, czy nawet używane C1.  Jak dasz trochę mocy tym kolumnom, to instrumenty Ci zagrają jak nigdy. Obstawiam, że się okaże, że nagle jest przyjemność, a nic nie straciłeś z tego czego szukasz, może nawet przyjemnie miękki basik zyskasz.
 

59 minut temu, Hefajsto napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Misio38 napisał:

Bo tak to właśnie jest. Jak masz już normalny, rozsądny sprzęt to przepaści nie ma i nie będzie. Chyba, że w opowieściach i recenzjach lub reklamach. 

Być może to jest cały problem. Ale... w tym tygodniu jeszcze jeden odsłuch. Jak nic z tego nie wyjdzie to chyba zawiesze temat.. do czasu aż coś sie trafi.

Co do lamp... testowałem hybrydy Vincenta i... znów nie zaiskrzyło, po prostu to nie to. Ale ArsSonum Filarmonia, tak z taką lampką mógłbym sie zaprzyjaźnić na długo. Tylko znów.. cena.  Inna rzecz, że u mnie wzmacniacz gra 4-7h na dobe. Jak często będe wymieniał lampy? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)




@SineMetu  Budżet jak pisałem 20-30k. Nie pamiętam kiedy pisałem coś innego.  Może z kontekstu gdzieś wyszło te 50k. Tyle,  a nawet i więcej, to  się doliczyłem jak mi w salonie klocki podłączyli. Ale nie tędy droga. W każdym razie pytałem które Tannoy masz na myśli aby wiedzieć w którą stronę iść i szukać. Co do znajomości cen ... bezwzględnie masz racje.
Trochę mnie męczy łażenie po salonach ... Dupę ludziom zawracam a nic nie kupuje....marudzę tylko nic mi się nie podoba. Oni też nie bardzo wiedzą co mi zasugerować.  I takie to problemy pierwszego świata...


Moją konfigurację podaję w swoim profilu. Całość dobrana na ucho.

Tyle tylko że jak kupowałem swoje kolumny, to kosztowały £10k a dałem £7k - nówki sztuki mi prosto ze Szkocji przywieźli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
ale Hefajsto chce sie pozbyc 20-30 kzl......czego nie rozumiesz..
Wiesz, ja death akurat nie słucham. Czasy Voivod, Testament, Anthrax itp. też już mam za sobą.

Lubię dobry doom. Ciężki, klimatyczny Nie zagrasz tego na popierdółkach.

DAC czy wzmacniacz nie są jakimś problemem, ale za kolumny liczą sobie jak za zboże. I co zrobisz, taki lajf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 19:20, Hefajsto napisał:

Lampa?? Nie raczej nie. Długo by pisać czemu nie ale nie. Tak wiem , że to potrafi fajnie zabrzmieć ale nie. 

Ok.

W dniu 24.06.2020 o 21:08, Hefajsto napisał:

Być może to jest cały problem. Ale... w tym tygodniu jeszcze jeden odsłuch. Jak nic z tego nie wyjdzie to chyba zawiesze temat.. do czasu aż coś sie trafi.

A dlaczego chcesz zmienić? Jest jakiś konkretny powód, coś co Ci nie pasuje? Czy ot tak, po prostu? Trudno będzie Ci znaleźć, jeśli sam nie wiesz czego szukasz, jeszcze trudniej Ci pomóc. Masz spoko sprzęt, to raczej pomyśl o małym kroczku w konkretnym kierunku niż rewolucji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 6/22/2020 at 6:56 PM, Hefajsto said:

No i aby np. Anthems to the Welkin at Dusk nie zlewał sie w ściane dzwięku ...

Możliwe??? 

 

Możliwe jak podejmą się na nowo nagrać materiał to zabrzmi to dużo lepiej ale nie nastawiaj się na wow, taka uroda tej muzy. 

U mnie słychać separację instrumentów w metalu ale nie na albumach 20 lat starych

Taki nowy Pyogenesis, jest miód ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.