Skocz do zawartości
IGNORED

Firmy kurierskie


naczesany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Grzegorz7 napisał:

wszystko zależy od ludzi. Od pana, pani tamtego pana... 

To źle. Bo powinno zależeć od firmy. Powinny być ustalone standardy, których przestrzeganie powinno być konsekwentnie egzekwowane. 
A nie, że jeden pan jest rzetelny więc przed dostarczeniem paczki zadzwoni, a z paczką się będzie obchodził jak należy, a drugi pan jest leserem, nawet nie zjawi się pod adresem dostawy bo mu się nie chce, tylko napisze że odbiorcy nie zastano i wszystkie paczki hurtem zostawi w punkcie odbioru ... a ty odbiorco dymaj potem na drugi koniec miasta żeby samemu sobie paczkę do domu dostarczyć. A trzeci pan jest półmózgiem i niechlujem, paczkę wprawdzie dostarczy, ale przerzuci przez płot i ma w czterech literach co się stanie z zawartością. Niedawno jeden taki tupeciarz pytał mnie bezczelnie i bez żenady czy może paczkę wrzucić za bramę jeżeli mnie nie zastanie ... ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, McGyver napisał:

Niedawno jeden taki tupeciarz pytał mnie bezczelnie i bez żenady czy może paczkę wrzucić za bramę jeżeli mnie nie zastanie ... ręce opadają.

Gentleman jakiś, nie wrzucił uprzednio nie dopytawszy ?

U mnie ostatnio kurier DPD samowolnie wpisał sobie powód niedostarczenia przesyłki "uzgodniono z odbiorcą inny termin dostawy". Nie muszę dodawać, że nic ze mną nie uzgadniał, bowiem nawet się nie pofatygował po mój adres i nie zadzwonił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2020 o 07:57, Łukasz_62438 napisał:

Gentleman jakiś, nie wrzucił uprzednio nie dopytawszy ?

U mnie ostatnio kurier DPD samowolnie wpisał sobie powód niedostarczenia przesyłki "uzgodniono z odbiorcą inny termin dostawy". Nie muszę dodawać, że nic ze mną nie uzgadniał, bowiem nawet się nie pofatygował po mój adres i nie zadzwonił.

To tylko ludzie, wina leży trochę dalej, raz że sortownie, które totalnie nie wyrabiają i w przypadku DPD zaczyna się konkurs rzutu paczek kto dalej i szybciej. A przykładowo wiele firm kurierskich np: takich jak DHL ma zbyt mało pracowników. Nie wyrabiają się i zaczyna się masówka i pośpiech co w finalnym efekcie przynosi takie rezultaty jak "niedostarczenia przesyłki uzgodniono z odbiorcą inny termin dostawy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, McGyver napisał:

Bo sknerstwo rządzi. 
Albo zatrudniają jakichś lumpów i buraków bo tylko tacy godzą się pracować za nędzne stawki.

Jest tak, kasa kasa kasa!  Ale osobiście nasz rejon obsługuje bardzo miły gość.
Nie wspomnę już o DPD które ubijało nam tyle paczek, że spokojnie można było już obstawiać do puli w firmie czy przywiezie ubitą czy nie. ??
Polecam UPS, nie wiem jak u was paczki może droższe, ale jak o jedyny ma porządek n pace z tyłu i pułki w wozie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHL listopad dobrze zapakowany odtwarzacz (zniszczony przedni panel !)

DPD Grudzień zamówiłem tuner +wzmacniacz jedna paczka ( tuner w całości zaś wzmacniacz walec przejechał płakać się chciało ) mam nadzieję że właściciel uzyska odszkodowanie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługobiorca powinien cenić swój czas, własność i pieniądze.

Masz świętą rację co do standardów, @McGyver , tak musi być. Dlatego :

- nie wolno ulegać kurierom- manipulantom, a zgłaszać próby oszustwa do magazynów obsługujących dany rejon nadawczy/odbiorczy.

Kurierzy nie mogą zapominać, że są doręczycielami.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2020 o 14:48, S4Home napisał:

Nie wspomnę już o DPD które ubijało nam tyle paczek, że spokojnie można było już obstawiać do puli w firmie czy przywiezie ubitą czy nie. ??
Polecam UPS, nie wiem jak u was paczki może droższe, ale jak o jedyny ma porządek n pace z tyłu i pułki w wozie ?

Mam podobne doświadczenia. 

Poprzez DPD kilkukrotnie wysyłałem i odbierałem paczki, zazwyczaj bez zastrzeżeń, jednak raz zdarzył się przypadek uszkodzenia wzmacniacza. Wzmacniacz był zapakowany w nieoryginalny karton, jednak siła uderzenia musiała być bardzo duża, bo przedni narożnik był mocno wygięty, mimo, że przedni panel tego wzmacniacza jest gruby i solidny (Kenwood KA-7020).

Z UPS nigdy nie miałem żadnych problemów, wręcz przeciwnie - za każdym razem było wzorowo. 

Telefon, laptop, wzmacniacz, duże i ciężkie kolumny Cerwin-Vega (w oryginalnych paczkach) oraz niedawno, we wrześniu kolumny Pylon Opal 23 (nowe, więc również w oryginalnych kartonach). Żadna z paczek nie była uszkodzona ani nie miała niepokojących śladów. 

Ponadto, kurierzy UPS (chyba jako jedyni, z którymi mam styczność) za każdym razem wymagają podpisu potwierdzającego odbiór paczki, co jest dla mnie dużym plusem. Ostatnim razem kurier nawet podkreślił w żartach, że podpis jest ważny i ,,wszystko musi być udokumentowane". Nie wiem ile w tym prawdy, jednak to dobry znak. 
Z kolei już od dłuższego czasu zauważyłem, że kurierzy DPD nie wymagają podpisu przy doręczeniu paczki i moim zdaniem jest to bardzo niepokojące. Skoro bez podpisu zatwierdzają w systemie dostarczenie paczki, to równie dobrze mogą ją zostawić pod drzwiami lub nawet nie dostarczyć i zaznaczyć, że paczka została doręczona. 

Powiem więcej, gdy 2 lata temu sprzedałem wzmacniacz i musiałem go wysłać, zamówiłem właśnie kuriera UPS. 
Pomyliłem się wpisując numer telefonu nadawcy (mojego taty, który miał przekazać kurierowi paczkę). Rażący błąd z mojej strony. Miejscem nadania paczki była szkoła, a nie mieszkanie czy dom, więc bez kontaktu telefonicznego, odbiór paczki przez kuriera był prawie niemożliwy lub bardzo utrudniony. Wskazanego dnia kurier nie odebrał paczki, jednak mimo błędnego numeru telefonu, następnego dnia kurier przyjechał ponownie i zaczął szukać mojego taty po całej szkole. Udało się, kurier odebrał paczkę i dopiero wówczas zdaliśmy sobie sprawę z błędnego numeru telefonu nadawcy. Zapewne trafiłem po prostu na uczciwego człowieka, co nie ma związku z firmą, ale mimo to, UPS ma u mnie dużego plusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak inaczej określić indywiduum które napełniało paczkomat przesyłkami wyciąganymi z przegnitej, połatanej płytą wiórową i drutem furgonetki, a zapytane jak długo to potrwa zamiast normalnie odpowiedzieć jak człowiek zaczęło robić złośliwe uwagi? 
Jak inaczej nazwać lesera któremu nie chciało się dostarczyć paczki pod wskazany adres, więc napisał że odbiorca ODMÓWIŁ przyjęcia paczki, dzięki czemu ów leser nie musiał tam jechać następnego dnia, ale przez co nadawca musiał pokryć koszt odesłania paczki z powrotem oraz koszt ponownej wysyłki? 
Nie twierdzę że wszyscy kurierzy to leserzy. Z niektórymi dobrze się dogaduję. Ale przez sknerstwo firm kurierskich niestety zbyt często zatrudniane są osoby które się do tego nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, filipo_g4 napisał:

Z UPS nigdy nie miałem żadnych problemów, wręcz przeciwnie - za każdym razem było wzorowo. 

Ogólnie nas obsługuje bardzo kulturalny gość, nie ma z nim nigdy problemów, wszystko na czas. Kurier i osoba pracująca godna polecenia. Pytanie jak u was działa UPS ?

8 godzin temu, Sine Metu napisał:

A ja nie znam kurierów - taki lajf emoji854.png

Jak płacone od paki to już nie tacy leserzy ? Tylko szkoda że akord robi zniszczenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jak się czyta różne wpisy, to dziwne, że te firmy jeszcze działają 😉 bo powinny już dawno

zwyczajnie zbankrutować. InPost to już dla mnie tylko paczkomaty, ale z GLS czy DPD

mam same dobre doświadczenia. Co dziwne bardzo 😉 

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.