Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Piotr, mam wrażenie że trochę źle zrozumiałeś mój tekst, bo z pytania wynika jakby to ten marantz był tak super a jest wręcz przeciwnie. Napisałem o tym że przy obu pożyczonych DACach nie sprawdziłem grania po USB bo jeden go jeszcze nie miał a drugi miał jakiś problem więc został staruszek Marantz cd-52 mkII, ale w swojej wersji oryginalnej. Wiem, że mudda go tak często polecał i coś przy nim majstrował, ale nigdy nie sprawdzałem bo jest to pożyczony, tymczasowy CD, który u mnie działa jako transport pod DAC bo nie mam obecnie na czym słuchać płyt. Miałem na myśli to, że tutaj ten marantz po prostu nie pokazał różnic. Co innego jest u Maca, on ma sprzęt innej klasy i nie wątpię, że te różnice się uwydatniły. Jedynym wtedy sensownym porównaniem byłoby z macbooka po USB, ale nie miałem okazji tego sprawdzić, dlatego nie chcę tu oceniać tych DACów. z CD52 mkII wszysto zagrało na tym samym poziomie, ale trzeba mieć na uwadze to, że ten marantz ogólnie uważany jest za transport bardzo niskich lotów. U mnie gra dużo gorzej niż mini z tidalem, dlatego ostatnio staram się nie puszczać płyt aby się nie zrazić;)

Rozumiem ;)

Rzeczywiście trochę za szybko przeczytałem Twój powyższy tekst ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przesiąść się wyżej w całym zakresie brzmienia w istocie warto byłoby na Arcady lub Arcady 3 drożne które powstaną w postaci podłogówki i (lub) monitora

 

Czy te monitory to także są w planach jako 3 drożne? - jeżeli tak czy można prosić o jakąś wizualizację no chyba że już jest gotowy projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak kwestia samego transportu robiłeś testy?

Jak się ma streaming z tych obu urządzeń i jak po USB Z pc gra cxn. Łączysz coaxialem czy poprzez usb?

A ja dziś stwierdziłem że dac Stelaudio jest jednak petarda. Ciężko pewnie będzie się z nim rozstać. Jego klasę tak naprawdę pokazują kiepskiej jakości materiały. Z dekodera nc+ po optyku dziś słuchałem i było świetnie. Stars Tv i inne grały dziś troszkę i stąd takie wnioski

Napisz coś więcej o całym systemie i co wniósł Stelaudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nie jest to dac idealny. Takich chyba nie ma.

Zlikwidował wyostrzenia które miałem prędzej. Ma łatwość upiększania nagrań . To jest co pisałem że nawet z NC + muzyka gra bardzo znośnie.

Jest muzykalny ciepły. Ale no właśnie czasami brakuje mu dynamiki tam gdzie jest potrzebny bardzo szybki podbity bas w niektórych kawałkach się po prostu mam wrażenie że się gubi. Najlepiej spisuje się w utworach wokalnych akustycznych jazzowych. Jak jest za dużo dźwięków potrafi zgubić separacje instrumentów i się robi kociokwik. Jednak nie spotkałem daca który by sobie z tymi elementem radził tak naprawdę idealnie. Jednak jestem być może zbyt mało osłuchany.

Tak sobie myślę że z wzmacniaczem lampowym to jednak dobrze jest spróbować jakiś wypasiony dac tranzystorowy dla równowagi, bo może być bardziej uniwersalny. Tylko jaki to jest pytanie. Niemniej jest to jednak kawał sprzętu który gra bardzo bardzo dobrze. Głębia dźwięku jest bardzo wciągająca i to słychać od pierwszego taktu grania. Troszkę gorzej wypada szerokość sceny,ale nieznacznie. Wszystkie niedoskonałości nadrabia jednak barwa i nasyceniem. Wokale szczególnie są bardzo nasycone i są odwzorowane wybitnie.

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nie jest to dac idealny. Takich chyba nie ma.

Zlikwidował wyostrzenia które miałem prędzej. Ma łatwość upiększania nagrań . To jest co pisałem że nawet z NC + muzyka gra bardzo znośnie.

Jest muzykalny ciepły. Ale no właśnie czasami brakuje mu dynamiki tam gdzie jest potrzebny bardzo szybki podbity bas w niektórych kawałkach się po prostu mam wrażenie że się gubi. Najlepiej spisuje się w utworach wokalnych akustycznych jazzowych. Jak jest za dużo dźwięków potrafi zgubić separacje instrumentów i się robi kociokwik. Jednak nie spotkałem daca który by sobie z tymi elementem radził tak naprawdę idealnie. Jednak jestem być może zbyt mało osłuchany.

Tak sobie myślę że z wzmacniaczem lampowym to jednak dobrze jest spróbować jakiś wypasiony dac tranzystorowy dla równowagi, bo może być bardziej uniwersalny. Tylko jaki to jest pytanie. Niemniej jest to jednak kawał sprzętu który gra bardzo bardzo dobrze. Głębia dźwięku jest bardzo wciągająca i to słychać od pierwszego taktu grania. Troszkę gorzej wypada szerokość sceny,ale nieznacznie. Wszystkie niedoskonałości nadrabia jednak barwa i nasyceniem. Wokale szczególnie są bardzo nasycone i są odwzorowane wybitnie.

Moim zdaniem jest taki dac. To DCS. Jak dysponujesz czasem , i chciałbyś go posłuchać z plikowcem , to zapraszam serdecznie do Łodzi. Przy okazji poznasz brzmienie Ethosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest taki dac. To DCS. Jak dysponujesz czasem , i chciałbyś go posłuchać z plikowcem , to zapraszam serdecznie do Łodzi. Przy okazji poznasz brzmienie Ethosów.

Bardzo fajna propozycja jak będę dysponował czasem na pewno się zjawię

Dcs chodzi o delius dac?

Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc na chwilę od tematu DACów, przeglądam regularnie wątek, ostatnio miałem przyjemność poznać Pana Grzegorza.

Nie dziwi ilość zadowolonych klientów.

Potwierdzam, że wszelkie zachwyty dotyczące jego kolumn są jak najbardziej uzasadnione, stosunek jakości do ceny wybitny, do tego duży poziom wiedzy, bardzo konkretne podejście do tematu, bez grama nachalności, ogromna kultura osobista.

Może ten tekst wygląda jak próba przysłodzenia, ale w żadnych wypadku tak nie jest i nie o to chodzi.

A Cayin A70T MK II to fenomenalny piec (trochę ich w ostatnim czasie przesłuchałem).

Panie Grzegorzu ECC83 buggle boye już w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotr. Ty przestań czytać podczas jazdy . Wiesz że to niebezpieczne, tym bardziej jak pomykasz czymś większym . Coś tam z Defolem już ustalaliście odnośnie Łodzi. :-)

 

Co racja to racja.

Myślę, że może w lutym uda mu się wpaść do Ciebie. Będziemy w kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odchodząc na chwilę od tematu DACów, przeglądam regularnie wątek, ostatnio miałem przyjemność poznać Pana Grzegorza.

Nie dziwi ilość zadowolonych klientów.

Potwierdzam, że wszelkie zachwyty dotyczące jego kolumn są jak najbardziej uzasadnione, stosunek jakości do ceny wybitny, do tego duży poziom wiedzy, bardzo konkretne podejście do tematu, bez grama nachalności, ogromna kultura osobista.

Może ten tekst wygląda jak próba przysłodzenia, ale w żadnych wypadku tak nie jest i nie o to chodzi.

A Cayin A70T MK II to fenomenalny piec (trochę ich w ostatnim czasie przesłuchałem).

Panie Grzegorzu ECC83 buggle boye już w drodze :)

Tu nie tylko liczy się produkt poniekąd bardzo dobry ale podejście do klienta . Grzegorz jest bardzo zaangażowany w pasję audio i często bez jakiegokolwiek profitów pomaga każdemu aby osiągnąć jak najlepszy produkt w jak najlepszej cenie. Takich ludzi się po prostu ceni szanuje i poleca dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocyklem i to w taka zimę jak teraz mamy? ;) To by był wyczyn ;)

Jak miałem 15 lat to nie straszne było nawet -10 stopni, jeśli tylko uprosiłem i dostałem motor.

Rzęsy zamarzały, bo na głowie tylko czapka była... ale frajda była straszna.

Teraz takie rzeczy już nie cieszą, nie chciałoby mi się, nawet w ciepłych ciuchach.

Potrzeba doznań wydzielających więcej endorfin a takimi mogą być odsłuchy w ciepłym pokoju, muzyki na sprzęcie od Pana Grzegorza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.