Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elektronika ale jakże wyśmienita muza, warto 8 minut posłuchać!

 

https://youtu.be/k0cpvod7FDU

Dawno już Schillera nie słuchałem szczerze to nawet zapomniałem genialny kawałek takie utwory ja po prostu uwielbiam jak macie zapodajcie coś podobnego

 

A to jak dla mnie najlepsza interpretacja tego utworu. Mało tego mam ripa xrcd tej płyty w plikach . I jest to przeważnie kojarzę pierwszy kawałek testowy. Zróżnicowany bas barwa wejścia przejścia itd. Każdy nowy sprzęt u siebie zaczynam od tej wersji Hotel California.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach wolnego czasu , bo sprzedałem dzieciaki z żoną na kilka h postanowiłem się pobawić z ustrojami akustycznymi.

I powiem szczerze że jestem szoku. Za panele robiły koce , a pierwszy szok był jak wystarczyło , ze przykryłem tlewizor który jest gdzięś po środku między kolumnami, taka mała rzecz a już się dzwięk zmienił dosyć wyraźnie. Poszedłem krok dalej i w miarę możliwości przykryłem całą ścienę tylną za kolumnami, jak i boczne ściany gdzie stoja kolumny.

Efekt był taki że Minaski pokazały klasę, zero ostrości dzwięk się bardzo ocieplił, ale co o dziwo było słyszalne więcej szczegółów, predzej dzwieki latałyi zagłuszały się wzajemnie. Barwa taka że az za duzo tej średni było napompowane, ale to efekt braku przyzwyczajenia do takiej akustyki.

Więc juz postanowione w pierwszej kolejności zakupie 3-4 panele binarne i zobaczymy w jakim kierunku to wszystko pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dawno już Schillera nie słuchałem szczerze to nawet zapomniałem genialny kawałek takie utwory ja po prostu uwielbiam jak macie zapodajcie coś podobnego

 

 

A to jak dla mnie najlepsza interpretacja tego utworu. Mało tego mam ripa xrcd tej płyty w plikach . I jest to przeważnie kojarzę pierwszy kawałek testowy. Zróżnicowany bas barwa wejścia przejścia itd. Każdy nowy sprzęt u siebie zaczynam od tej wersji Hotel California.

 

Dla niektórych to zaśmiecanie wątku, a dla innych odnośnik do kupienia nowej płyty.

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

Po długich odsłuchach zamówiłem Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs.

Świetne kolumny nawet bardziej podoba mi się ich barwa od wersji Signature.

 

Mam do Was pytanie.

Po długich Waszych poszukiwaniach z jaką elektroniką te kolumny błyszczą?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już pewna koncepcje na swoje audio i tu pytanie. Czy warto kupić mi interfejs USB a mianowicie M2tech Hiface Evo two w celu dalszego grania z plików z PC.

Chodzi mi o to czy to urządzenie wniesie cokolwiek. Innymi słowy chce jak najlepszy separator który prześlę sygnał z usb dalej po coaxialu lub i2s. Czy lepiej daca z amanero i wtedy po USB do PC najlepiej podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

Po długich odsłuchach zamówiłem Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs.

Świetne kolumny nawet bardziej podoba mi się ich barwa od wersji Signature.

 

Mam do Was pytanie.

Po długich Waszych poszukiwaniach z jaką elektroniką te kolumny błyszczą?

 

Minas Anor IIIs 2,5 R to barwna ,bardzo udana kolumna która dostarcza sporo emocji oraz przychylnie traktuje wiekszość wzmacniaczy .

Dobre osiągi można uzyskać na CA651, Audio Amalogue, Vincencie 237 , Atollu IN100, IN200 ,Sugdenach etc. Ta kolumna skonstruowana jest dla elektroniki w szerokim zakresie brzmienia ale i tez w szerokim zakresie wyrafinowania.

 

 

Do Minas Anor Premium oraz Signature trzeba bardziej pieczołowicie podejść co do elektroniki towarzyszacej ale i też aranżacji akustycznej pomieszczenia .

Minas Anor Signature gra z wysmakowaną elektroniką jak bardzo muzykalne wzmacniacze :Amplifon WT40 ,CAYIN A70TMK2 ,lampy 845 ,oraz warto tu wpiąć nasycone w barwie źródło jak StelAudio 05 , Atoll CD100 i inne tego pokroju .Przekonał się już o tym Grzegorz venom200, w momencie podłączenia muzykalnego źródła zrobił się porządek i wówczas jest sens przejść na wyższe serie Premium lub Signature .One pokażą więcej detalu ,scena jest ultra precyzyjna i uporządkowana.

 

Przy słabszej elektronice wersje Premium i Signature wybaczają mniej .

 

Akustyka pokoju ,sam pokój dobrze jak nie jest pusty czy prawie pusty .

 

Jeżeli ktoś mnie pyta jaką wersję Minas Anora wybrać to ja przede wszystkim pytam o elektronikę która będzie zasilać Minas Anory . Jeżeli jest średnich czy dobrych lotów wersja katalogowa Minasów jest optymalna . Jeżeli tor jest bardzo muzykalny to wówczas jest sens wejść w posiadanie wyższych serii.

 

Kolumny są pomyślane tak że w każdym momencie można je upgradować do wyższych wersji .Cały zestaw tuningowy wraz z Morelem Elitte 338 jest montowany do wersji MA IIIs 2,5R.

 

Do testowania kolumn to ten kawałek - oczywiście z czarnej płytki jak na załączonym obrazku :-)

 

Genialna płyta jak każda Patricji Barber .Mam ją tylko na CD . MFSL wydaje Patricje Barber na winylach trzeba do kolekcji zakupić .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś mnie pyta jaką wersję Minas Anora wybrać to ja przede wszystkim pytam o elektronikę która będzie zasilać Minas Anory . Jeżeli jest średnich czy dobrych lotów wersja katalogowa Minasów jest optymalna . Jeżeli tor jest bardzo muzykalny to wówczas jest sens wejść w posiadanie wyższych serii.

 

A jak to jest w przypadku Canto Grand?

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w przypadku Canto Grand?

 

Dokładnie tak samo .

 

Jak byłem u Pawła (silver85) z Canto Grand Premium to dokładnie było tak iż stockowa wersja Canto Grand dla mnie ale i dla Pawła brzmiała korzystniej .Tu trzeba zwrócić uwagę na żywą akustykę pomieszczenia Pawła. Wersja Premium wprawdzie dostarczała więcej detalu lecz na wybranych płytach brzmiała lepiej .Całościowo ja bym wybrał do akustyki pokoju Pawła wersje Canto Grand.

 

U Marka (Imacmana) jest nieco inaczej ,grają korzystniej wersje Premium i Signature zarówno Minasów jak i Canto Grand. Akustyka pokoju jest zupełnie inna bardziej tłumiona choć żywa za sprawą dyfuzorów. Mimo wszystko można wersji podstawowych słuchać ,dyskomfortu nie ma .

 

Ale u Marcina Sz za sprawą wzmacniacza Vitusa ,zresztą bardzo dobrze brzmiącego lecz jest nieco góra po ciemniejszej stronie doskonale zagrały Canto Grand Signature. W zasadzie podstawowa wersja u Marcina nie grała za precyzyjnie .Vitus świetnie je wysterowywał, kontrola wzmacniacza z Canto Grand Signature wyśmienita .Vitus potrzebował przejrzystej kolumny jak C.G. Signature i pokazał klase .Mnie ta prezentacja bardzo się podobała na lampizowanym CD Pioneera przez McGyvera .Kwintesencją był winyl Marcina rozkładał na łopatki brzmieniem. Mnie kupił swym przekazem.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Minas Anor IIIs 2,5 R to barwna ,bardzo udana kolumna która dostarcza sporo emocji oraz przychylnie traktuje wiekszość wzmacniaczy .

Dobre osiągi można uzyskać na CA651, Audio Amalogue, Vincencie 237 , Atollu IN100, IN200 ,Sugdenach etc. Ta kolumna skonstruowana jest dla elektroniki w szerokim zakresie brzmienia ale i tez w szerokim zakresie wyrafinowania.

 

 

Do Minas Anor Premium oraz Signature trzeba bardziej pieczołowicie podejść co do elektroniki towarzyszacej ale i też aranżacji akustycznej pomieszczenia .

Minas Anor Signature gra z wysmakowaną elektroniką jak bardzo muzykalne wzmacniacze :Amplifon WT40 ,CAYIN A70TMK2 ,lampy 845 ,oraz warto tu wpiąć nasycone w barwie źródło jak StelAudio 05 , Atoll CD100 i inne tego pokroju .Przekonał się już o tym Grzegorz venom200, w momencie podłączenia muzykalnego źródła zrobił się porządek i wówczas jest sens przejść na wyższe serie Premium lub Signature .One pokażą więcej detalu ,scena jest ultra precyzyjna i uporządkowana.

 

Przy słabszej elektronice wersje Premium i Signature wybaczają mniej .

 

Akustyka pokoju ,sam pokój dobrze jak nie jest pusty czy prawie pusty .

 

Jeżeli ktoś mnie pyta jaką wersję Minas Anora wybrać to ja przede wszystkim pytam o elektronikę która będzie zasilać Minas Anory . Jeżeli jest średnich czy dobrych lotów wersja katalogowa Minasów jest optymalna . Jeżeli tor jest bardzo muzykalny to wówczas jest sens wejść w posiadanie wyższych serii.

 

Kolumny są pomyślane tak że w każdym momencie można je upgradować do wyższych wersji .Cały zestaw tuningowy wraz z Morelem Elitte 338 jest montowany do wersji MA IIIs 2,5R.

 

 

 

Genialna płyta jak każda Patricji Barber .Mam ją tylko na CD . MFSL wydaje Patricje Barber na winylach trzeba do kolekcji zakupić .

Przywołany do tablicy przez Grzegorza muszę się wypowiedzieć. Jutro wysyłam Stelaudio dalej i powiem szczerze już za nim tęsknię. Po takim głębszym i dłuższym odsłuchaniu stwierdzam iż jest to absolutnie fenomenalny DAC. To co robi połączenie z Cayinem A70T i Minasami jest poezja , ilość dźwięków melodii w takiej jakości jest naprawdę godna podziwu. W tym czasie miałem dużo gości u siebie i wszyscy wychodzili zauroczeni muzyką. Tak jak Grzegorz pisał dźwięk u mnie się uspokoił wyrównał i czarował. Na te chwile jestem przekonany iż z Minasów jest wyciągnięte 100% możliwości mając na uwadze oczywiście moje skromne warunki mieszkaniowe i akustyczne. Dziś znajomy stwierdził że w tym połączeniu to można słuchać wszystko od wyszukanej muzyki po byle g i ten dźwięk i tak dalej wciąga.

Jednym słowem Panie ,Grzegorz (ja) płakał jak oddawał DACa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już pewna koncepcje na swoje audio i tu pytanie. Czy warto kupić mi interfejs USB a mianowicie M2tech Hiface Evo two w celu dalszego grania z plików z PC.

Chodzi mi o to czy to urządzenie wniesie cokolwiek. Innymi słowy chce jak najlepszy separator który prześlę sygnał z usb dalej po coaxialu lub i2s. Czy lepiej daca z amanero i wtedy po USB do PC najlepiej podłączyć?

Napewno to drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minas Anor IIIs 2,5 R to barwna ,bardzo udana kolumna która dostarcza sporo emocji oraz przychylnie traktuje wiekszość wzmacniaczy .

Dobre osiągi można uzyskać na CA651, Audio Amalogue, Vincencie 237 , Atollu IN100, IN200 ,Sugdenach etc. Ta kolumna skonstruowana jest dla elektroniki w szerokim zakresie brzmienia ale i tez w szerokim zakresie wyrafinowania.

 

 

Do Minas Anor Premium oraz Signature trzeba bardziej pieczołowicie podejść co do elektroniki towarzyszacej ale i też aranżacji akustycznej pomieszczenia .

Minas Anor Signature gra z wysmakowaną elektroniką jak bardzo muzykalne wzmacniacze :Amplifon WT40 ,CAYIN A70TMK2 ,lampy 845 ,oraz warto tu wpiąć nasycone w barwie źródło jak StelAudio 05 , Atoll CD100 i inne tego pokroju .Przekonał się już o tym Grzegorz venom200, w momencie podłączenia muzykalnego źródła zrobił się porządek i wówczas jest sens przejść na wyższe serie Premium lub Signature .One pokażą więcej detalu ,scena jest ultra precyzyjna i uporządkowana.

 

Przy słabszej elektronice wersje Premium i Signature wybaczają mniej .

 

Akustyka pokoju ,sam pokój dobrze jak nie jest pusty czy prawie pusty .

 

Jeżeli ktoś mnie pyta jaką wersję Minas Anora wybrać to ja przede wszystkim pytam o elektronikę która będzie zasilać Minas Anory . Jeżeli jest średnich czy dobrych lotów wersja katalogowa Minasów jest optymalna . Jeżeli tor jest bardzo muzykalny to wówczas jest sens wejść w posiadanie wyższych serii.

 

Kolumny są pomyślane tak że w każdym momencie można je upgradować do wyższych wersji .Cały zestaw tuningowy wraz z Morelem Elitte 338 jest montowany do wersji MA IIIs 2,5R.

 

 

 

Genialna płyta jak każda Patricji Barber .Mam ją tylko na CD . MFSL wydaje Patricje Barber na winylach trzeba do kolekcji zakupić .

 

Witam Panie Grzegorzu.

 

Słuchałem wersji podstawowej jak i signature z rożną elektroniką.

Wersja signature była bardzo precyzyjna jak i szybka,

natomiast wersja podstawowa urzekła mnie swoją słodką barwą.

 

Nie określam, która jest lepsza, gorsza. Są poprostu inne.

Mi przypadła do gustu podstawowa wersja.

 

Mam elektronikę CXA80 z którą wersja podstawowa fajnie się zgrała.

Natomiast miałem okazję posłuchać z elektroniką sugden A21 Signature

i miazga CA uległ. To mój kolejny krok.

 

Kolumny przez Pana tworzone są naprawdę świetne.

Wielu producentów tylko mogło by od Pana się uczyć kunsztu.

 

-----------------

Posiadając wersję podstawową mogę zrobić upgrade do wyższej serii?

Z tego co się orientuję oprócz przetworników są też inne zwrotnice.

Edytowane przez Neonix

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się.

Po długich odsłuchach zamówiłem Studio 16 Hertz MINAS ANOR IIIs.

Świetne kolumny nawet bardziej podoba mi się ich barwa od wersji Signature.

 

Mam do Was pytanie.

Po długich Waszych poszukiwaniach z jaką elektroniką te kolumny błyszczą?

 

Jeszcze raz gratuluję. Elektroniką na razie nie zaprzątaj Sobie głowy. Jak przyjdą kolumny i je wygrzejesz wtedy zobaczysz czy jesteś w pełni usatysfakcjonowany czy jednak będziesz chciał dokonać korekt. Jeśli zaglądałeś do nas do klubu to zauważyłeś, że do Minasów często jest polecana lampa. Na pewno Cayin a70 mkii byłby dobrą propozycją. Ciekawe jakby wypadło takie porównanie z sugden A21 , którego odsłuchiwałeś. Z lamp przy niższym budżecie warto też rozważyć Cayina a-55tp. Ja takie zestawienie testowałem i uważam, że ten wzmacniacz dobrze sobie radzi z Minasami. Pewnie bardziej osłuchani z Minasami jeszcze Ci coś doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Grzegorzu.

 

Słuchałem wersji podstawowej jak i signature z rożną elektroniką.

Wersja signature była bardzo precyzyjna jak i szybka,

natomiast wersja podstawowa urzekła mnie swoją słodką barwą.

 

Nie określam, która jest lepsza, gorsza. Są poprostu inne.

Mi przypadła do gustu podstawowa wersja.

 

Mam elektronikę CXA80 z którą wersja podstawowa fajnie się zgrała.

Natomiast miałem okazję posłuchać z elektroniką sugden A21 Signature

i miazga CA uległ. To mój kolejny krok.

 

Witam serdecznie,

 

CA zwykle wypada nieźle ,nie słuchałem Pańskiego wzmacniacza ,ale opinie które docierają do mnie są jak najbardziej na TAK pod kątem zgrania z Minas Anorami . Słuchałem sporo tańszego 651 i brzmiał dobrze ,równo i czysto . Więc mam kolejne potwierdzenie iż CXA80 jest bardzo dobrym partnerem.

 

Sugden.... tu na forum jest sporo osób szukających nawet starszych (bo tańszych) wersji A21 ,A21A. Sugden jako A -klasowiec bardzo lubi się z Minas Anorami ,wielokrotnie dane mi było słuchać udanych zestawień z Minasami ,gdzie Sugden A21 Signature czy Masterclass był ich napędem .

 

 

Kolumny przez Pana tworzone są naprawdę świetne.

Wielu producentów tylko mogło by od Pana się uczyć kunsztu.

 

Dziękuję za miłe słowa,staram się pracować nad projektami sumiennie ,jeżeli podoba się moje spojrzenie na muzykę tym bardziej mi miło. Nie projektuję dla siebie ,Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne .Tylko dopuszczenie wszelkich uwag powoduje iż można tworzyć jeszcze lepiej .

 

Często powtarzam ,pomimo gustu słuchającego należy dobrze zbudować swój cały tor odsłuchowy .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluję. Elektroniką na razie nie zaprzątaj Sobie głowy. Jak przyjdą kolumny i je wygrzejesz wtedy zobaczysz czy jesteś w pełni usatysfakcjonowany czy jednak będziesz chciał dokonać korekt. Jeśli zaglądałeś do nas do klubu to zauważyłeś, że do Minasów często jest polecana lampa. Na pewno Cayin a70 mkii byłby dobrą propozycją. Ciekawe jakby wypadło takie porównanie z sugden A21 , którego odsłuchiwałeś. Z lamp przy niższym budżecie warto też rozważyć Cayina a-55tp. Ja takie zestawienie testowałem i uważam, że ten wzmacniacz dobrze sobie radzi z Minasami. Pewnie bardziej osłuchani z Minasami jeszcze Ci coś doradzą.

 

Dziękuję bardzo.

Nie słuchałem połączenia z Cayin a70, natomiast słuchałem z CS-88A.

Było bardzo dobrze, natomiast z Sugden A21 wypadło lepiej.

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję bardzo.

Nie słuchałem połączenia z Cayin a70, natomiast słuchałem z CS-88A.

Było bardzo dobrze, natomiast z Sugden A21 wypadło lepiej.

Pewnie dlatego Grzegorz nie poleca 88 do Minasów. Mi radził że zamiast 88 lepiej wziąć a55tp będzie lepiej. Oczywiście rekomendowane było połączenie z A70T i tak zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego Grzegorz nie poleca 88 do Minasów. Mi radził że zamiast 88 lepiej wziąć a55tp będzie lepiej. Oczywiście rekomendowane było połączenie z A70T i tak zrobiłem

Który model masz minasów?

 

No to jeśli A21 się podoba to trzeba zbierać kasę :)

Podoba mi się i to bardzo, ale mam teraz zagwozdkę bo nie słuchałem A70T ;)

 

Jakich przewodów głośnikowych używacie z Waszymi Minasami?

"Kiedy wszystko się zmienia, muzyka piękną zawsze pozostaje."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem wreszcie kondy Obbligato 2x0,47 (dobrana para) i 2x2,2 nano. Te pierwsze chcę spróbować wymienić z obecnymi we wzmacniaczu Jantzen Superior. Drugie pójdą do DACa. Już się nie mogę doczekać.

MCgiver mam nadzieję, że znajdziesz dla mnie 30 min w którąś sobotę aby je zaaplikować do Mingdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się i to bardzo, ale mam teraz zagwozdkę bo nie słuchałem A70T ;)

 

 

Dystrybutor umożliwia wypożyczenie także nie będzie problemu z odsłuchem.

 

 

Jakich przewodów głośnikowych używacie z Waszymi Minasami?

 

Ja testowałem standardowe Minasy z Tellurium Q Blue. To dość bezpieczny kabel z gładką górą trochę zaokrągloną. Przy wyższym budżecie można spróbować Tellurium Q Black, który jest bardziej szczegółowy. Ja dopiero porządne testowanie kabli zacznę jak przyjdą kolumny. Kilka pozycji będę chciał przetestować.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.