Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Po tych zmianach to już zaczynam się zastanawiać czy nie zostawić tego Cayina hehe takiej kultury dźwięku nie słyszałem od czasu Lumina T1. Zdając sobie sprawę z mojego małego doświadczenia audiofilskiego

 

Naprawdę taki chłam jest teraz na rynku...słyszałem tego lumina i jakoś szału nie robił...ot takie zwykłe granie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak Paweł 6N1P zostają - 2 sztuki ,6N30 jest zamieniana .Tam jest bardzo miejsca w środku do wymiany tej lampy ,ale jak powoli ją wyciągniesz to "dziubka" nie ubijesz .Miejsca na milimetry . Mogę Ci nową ,czyli starą NOS wysłać.

Jeśli to nie problem to podeślij tą żarówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Moje mają 40x30x6 cm

 

 

 

????

Napisz po ludzku.

 

Szymon1 napisz proszę coś o tych Obbligato.

Jak pisałem wyżej czekam z niecierpliwością na paczkę z Hongkongu.

W czym były zaaplikowane i jaka różnica z dużo droższymi Duelondami.

Czy Twoim zdaniem będą lepsze w mojej Mingdzie 845 gdzie teraz siedzą czerwone Jantzen Superior.

Mialem u siebie wszystkie z tych kondow, obligato to bardzo fajne kondesatory, w relacji cena/jakosc chyba jedne z najlepszych jakie znam - ale trzyba je zamawiac z UK i wtedy po doliczneiu tych 10-15 funtow i jesli zamawiamy tylko pare to sie nie opłaca. Grają gładko, łagodne, rozdzielczość nie powala, ale w jazgotliwym systemie może to byc jakaś zaleta. Wada najwieksza to imo bas który jest malo obecny troche. Nie robiłem bezpośrednich porównań, ale tak z pamięci to charakter grania przypomina miflexy.

Czerwony jantzen wprowadza troche jazgotu, w sumie to lepszy jest tylko od niebieskiego jantzena, który niczym nie różnie sie od wim po 2zl czy tanich mkp. Czerwony jantzen kosztuje grosze i tak tez gra - przy wymianie z jakiś no name, na pewno da poprawę ale ogólnie jest duzo fajniejszych kondow.

 

Duelund Alexander to przepaść jakościowa w satosunku do wcześniej wymienionych- rozdzielczy i wielobarwny bas ale rowniez dociążony, selektywność dźwięków przy jednoczesnej gładkości i dodatkowo bardzo ładna średnica. W newralgicznym miejscu potrafi zdziałać cuda z systemem. Moim zdaniem warto, a jesli nie podejdą bez problemu odsprzedaż za 2/3 ceny. (Nawet mi ;-) )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te to wyglądają jak NOSy :)

Piotrek zaraz je sprawdzi. Dobre kondy szybko znajdą nabywcę.

 

http://www.ebay.com/itm/Obbligato-Copper-Capacitor-0-68uF-630V-Solid-copper-case-Smooth-sound-/230687787812

 

Interesują mnie jeszcze te Japończyki. Pewnie nikt ich jeszcze nie sprawdzał. Robi je manufaktura z tradycjami. Ponoć nie sprzedają poza granice kraju ale jak widać jakieś wypłynęły.

http://www.ebay.com/itm/0-2uF-750V-Japanese-Copper-Foil-T-Cap-/231386040167?hash=item35dfaec767:g:NewAAOSwGWNUYDCA

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Grają gładko, łagodne, rozdzielczość nie powala, ale w jazgotliwym systemie może to byc jakaś zaleta. Wada najwieksza to imo bas który jest malo obecny troche. Nie robiłem bezpośrednich porównań, ale tak z pamięci to charakter grania przypomina miflexy.

 

 

Wg moich spostrzeżeń Milfkexy (zastosowane w moim DACu) grają bardziej rozdzielczo niż Mundorfy MCap Evo oil. Basu jest trochę mniej ale jest bardziej kontrolowany niż w Mundorfach.

Za to jest bardziej barwny chociaż d..y nie urywa.

Czekam na Obbligato (około 2 tyg) i zobaczymy.

Następne będą już chyba Alexandry.

Ponawiam apel gdyby ktoś miał wypożyczyć a następnie odsprzedać to piszcie na priv.

 

Szymon1 może u Ciebie się gdzieś poniewierają ?

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z muzykalnością i basem pod względem wielobarwności ?

A idź Pan w p...u z tymi kondami w torze sygnałowym :)

Suche toto jak stolec fenka na pustyni. Barwy nie stwierdzono.

 

Szymon1 może u Ciebie się gdzieś poniewierają ?

Jedyne co mi zostało z Duelundów luzem to 1 sztuka 2,2 mikro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek aplikowałem je Amplifonie WT 40 który jest bardzo muzykalnym piecem i nastąpiła poprawa w rozdzielczości i separacji ale takie kliniczne granie, to już zwykły supreme jest muzykalniejszy.Siver oil pogoniłen bo bo w WT 40 jest za gorąco dla nich ale teraz myślę aby je znowu kupić do odtwarzacza Amplifona lub Alexandry albo pójdę po całości i Amplifon idzie w świat i ide w daca i transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedyne co mi zostało z Duelundów luzem to 1 sztuka 2,2 mikro.

 

Szkoda. Przydały by się 2 szt. tych 2,2.

 

Piotrek aplikowałem je Amplifonie WT 40 który jest bardzo muzykalnym piecem i nastąpiła poprawa w rozdzielczości i separacji ale takie kliniczne granie, to już zwykły supreme jest muzykalniejszy.Siver oil pogoniłen bo bo w WT 40 jest za gorąco dla nich ale teraz myślę aby je znowu kupić do odtwarzacza Amplifona lub Alexandry albo pójdę po całości i Amplifon idzie w świat i ide w daca i transport

 

No nic. Widzę, że trzeba się samemu zabrać za testy. Zrobię tak jak pisałem. Najpierw Obbligato (do DACa i do wzmaka) a potem Alexandry. Nie będę się rozdrabniał :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup jeden, drugi dostaniesz za pół ceny :)

To są CAST CU 630V czyli dość duże kondy.

 

Dzięki Szymek. Zrobię jak pisałem wyżej.

 

P.S.

W lutym planuję wizytę u Rafała (wpierw muszę z nim datę uzgodnić ). Fajnie by było jakbyś wpadł też. Napewno to będzie któraś sobota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Te to wyglądają jak NOSy :)

Piotrek zaraz je sprawdzi. Dobre kondy szybko znajdą nabywcę.

 

http://www.ebay.com/itm/Obbligato-Copper-Capacitor-0-68uF-630V-Solid-copper-case-Smooth-sound-/230687787812

 

Interesują mnie jeszcze te Japończyki. Pewnie nikt ich jeszcze nie sprawdzał. Robi je manufaktura z tradycjami. Ponoć nie sprzedają poza granice kraju ale jak widać jakieś wypłynęły.

http://www.ebay.com/itm/0-2uF-750V-Japanese-Copper-Foil-T-Cap-/231386040167?hash=item35dfaec767:g:NewAAOSwGWNUYDCA

Jak Japończycy robią cos na prawdę na swój rynek, to pisza wszystko od początku do końca w Kanji. Jak pisza po angielsku to raczej robią to z myślą o eksporcie - slogan ze cos jest robione tylko na Japonię fajnie brzmi i chyba zaczęli to używać jako pewien chwyt marketingowy - takie mam obserwacje z innych zakupów w Japonii, nie związanych z audio.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.

Tematyka kondensatorów była wałkowana wielokrotnie i to w bardziej ku temu predestynowanych wątkach.

Bardzo Was proszę o przeniesienie się z off topem w inne miejsce.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu znów zaczynasz ?

Dlaczego niektórzy nie potrafią zrozumieć, że Klub jest od tego aby porozmawiać w gronie miłośników marki nie tylko o marce ?

Tym bardziej, że chcemy aby ta marka zagrała nam najlepiej jak tylko się da.

Bardzo Cię proszę wyluzuj trochę i nie szukaj dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szymek. Zrobię jak pisałem wyżej.

 

P.S.

W lutym planuję wizytę u Rafała (wpierw muszę z nim datę uzgodnić ). Fajnie by było jakbyś wpadł też. Napewno to będzie któraś sobota.

 

To może 4 luty ,sobota koło 18:00 , tak też wstępnie umówiłem się z Defolem a z tego co pamiętam to razem mieliście wpaść. Szymon jak się wykuruje to też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może 4 luty ,sobota koło 18:00 , tak też wstępnie umówiłem się z Defolem a z tego co pamiętam to razem mieliście wpaść. Szymon jak się wykuruje to też będzie.

 

Data mogła by być ale o tej porze to ja chciałbym wrócić :)

Pisz na priv bo zaraz nam jaja urwą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.