Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm..widzę że Alexsandry to 900 VDC a u mnie są wszystkie 630 VDC.. Jak te wartości się mają, można zastąpić?..nie mam o tym pojęcia.

Kondensatory na jakieś tam napięcie zawsze możesz zastąpić kondensatorami na wyższe napięcie. pod warunkiem że się z mieszczą.

 

Obbligato kuszą ceną tylko się biję że będą "zagrzeczne" bo zależy mi na najniższym zejściu, masie i na mikrodynamice w górnych rejestrach, na zadziorności strun dokładnie. Zostało mi to po przygodzie z tubowymi Klipschami...

ni cholery z tego nie rozumiem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ni cholery z tego nie rozumiem..

Po prostu szukam opinii tych, którzy mają doświadczenie w zabawie kondensatorami. Do tej pory z lektury wybór pada na Duelundy Alexander lecz podsumowując koszty zabawa robi się dość droga i nie wiem czy inwestowanie takiej kasy w moją Mingdę ma sens..? Rozglądając się za tańszą opcją natrafiłem na Obbligato, lecz czytam o nich że są gładkie, łagodne itd. a mnie zależy na zadziorności i na dynamice poszczególnych instrumentów. Poznałem to słuchając przez pewien czas tubowych Klipschy Cornwall gdzie te kolumny nie miały z tym żadnego problemu stąd to nawiązanie w poprzednim poście. Tak, więc po aplikacji kondensatorów oczekiwałbym zmian w tym kierunku. Czytałem że Jantzeny oferują takie brzmienie, ale z drugiej strony głosy że wszystko tylko nie Jantzeny..Rozejrzę się jeszcze za tymi Rike, które mi Adamie zaproponowałeś w innym temacie i powiedz mi jeszcze jeśli możesz gdzie szukać tych Duelundów, których zdjęcia wkleiłeś?...widzę że one są na 630V a ja innych jak na 100, 400 i 900VDC nie mogę znaleźć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy inwestowanie takiej kasy w moją Mingdę ma sens..?

Nie wiem jaką Mingdę masz.

Rozglądając się za tańszą opcją natrafiłem na Obbligato, lecz czytam o nich że są gładkie, łagodne itd. a mnie zależy na zadziorności i na dynamice poszczególnych instrumentów.

Obbligato nie są tańszą, gorszą wersją Duelundów, Od biedy można powiedzieć że Obbligato są tańszą, gorszą wersją miedzianych Audio Note, które grają właśnie miękko, łagodnie, zaokrąglonym, nieco "ululanym" dźwiękiem, ale bardzo barwnym. Przy czym przy Audio Notach stosunek cena/jakość jest raczej problematyczny, natomiast przy Obbligato jest znakomity.

 

Jeżeli zależy Ci na dynamice i wykopie, to tak grają Rike Audio S-Cap. Nie mają jednak tej gładkości co Alexandry, bare też oddają na gorszym poziomie. Niemniej należy uznać że S-Capy mają dość korzystny stosunek cena/jakość. W większości zastosowań będą lepsze od Jantzenów. A w tych zastosowaniach w których nie będą lepsze od Jantzenów, to Audyny True Copper będą lepsze od Jantzenów 4a0e1d87633d253efcbeaa38685318b9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spotkanie. Rafałowi za przyjęcie i możliwość posłuchania muzyki w jego pokoju. Dźwięk naprawdę robi wrażenie, zwłaszcza muzyka poważna zabrzmiała tak,że szczena opadła. Szymonowi za cenne wskazówki dotyczące akustyki i chęć podzielenia się wiedzą. Chłopakom-Piotrowi i Kartonikowi za wspólnie spędzony czas. Teraz mam dopiero do myślenia :)

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spotkanie. Rafałowi za przyjęcie i możliwość posłuchania muzyki w jego pokoju. Dźwięk naprawdę robi wrażenie, zwłaszcza muzyka poważna zabrzmiała tak,że szczena opadła. Szymonowi za cenne wskazówki dotyczące akustyki i chęć podzielenia się wiedzą. Chłopakom-Piotrowi i Kartonikowi za wspólnie spędzony czas. Teraz mam dopiero do myślenia :)

To jeszcze musisz do mnie wpaść. Piotr i Malwas już byli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze musisz do mnie wpaść.

Pewnie się wybiorę za jakiś czas. Żona lada dzień będzie rodzić więc przez kilka tygodni będę uziemiony. Przy okazji bym Ci przywiózł swoje Phasty to przeróbki. Strasznie się wzbudzają na GE 5670. Na innych 5670 tego nie ma.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe spotkanie Rafale. Dzięki Ci rownież Szymonie za cenne wskazówki. Cóż mogę powiedzieć ? W zasadzie po odsłuchach u Rafała wszystko już było napisane. Ja nie tyle jestem pod wrażeniem grania tego systemu (jak wiadomo bardzo wysoka półka ) co osiągnięcia znakomitych efektów brzmienia w tak małym metrażu. Przypomnijmy sobie to jest tylko 18 m kwadratowych. Tutaj dla mnie jest największy szok oraz zaskoczenie.

Druga sprawa - niech mi jeszcze raz ktoś napisze, że pliki nie grają to powiem, że nie ma pojęcia żadnego o nowoczesnym dobrze złożonym systemie.

Na sam koniec muszę dodać, że Rafał to bardzo ale to bardzo skromny i niesamowity człowiek.

Szymon zaś jest taki jak na forum :) czyli duża wiedza ale też świadomość za tym idąca powoduje trochę jego niekonwencjonalne spojrzenie na tematy audio.

Dzisiejszy dzień zaliczam do udanych zarówno w aspektach odsłuchowych jak i towarzyskich.

Pozdrawiam Wszystkich uczestników czyli:

Rafała wraz z jego wybranką życia, defola, kartonika oraz Szymona (kolejność przypadkowa:))

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

To jeszcze musisz do mnie wpaść. Piotr i Malwas już byli.

 

Defol MCgiver prawdę prawi. Nie zwlekaj z wizytą zbyt długo. U Adama usłyszysz, że można taniej i równie imponująco. Usłyszysz jak "grają" dyfuzory z płyt cd. Jak już będziesz u MCgivera to wpadnij też do mnie. To tylko 8-10 km.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi jeszcze raz ktoś napisze, że pliki nie grają to powiem, że nie ma pojęcia żadnego

No bo nie grają ... puszczone z byle czego. :)

 

taniej i równie imponująco.

Czy "równie" to ja nie wiem. Po wizycie u Rafała (pozdrawiam serdecznie) zacząłem lekko męczyć Grzegorza o udostępnienie do odsłuchu u mnie trójdrożniaków na (pojedynczym) słoneczku z burakiem i moim ulubionym Elitem. Myślę że moje sześć watów z lampy 2A3PSE wystarczająco da im radę, ale pewności żadnej nie mam, stąd chęć organoleptycznego zbadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No bo nie grają ... puszczone z byle czego. :)

 

Masz na myśli DACa czy komputer w roli źródła ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

No bo nie grają ... puszczone z byle czego. :)

zacząłem lekko męczyć Grzegorza o udostępnienie do odsłuchu u mnie trójdrożniaków na (pojedynczym) słoneczku z burakiem i moim ulubionym Elitem. Myślę że moje sześć watów z lampy 2A3PSE wystarczająco da im radę, ale pewności żadnej nie mam, stąd chęć organoleptycznego zbadania.

 

Tak. Po konfrontacjach z Szymonem chyba też dołączę się do męczenia Grzegorza o Arkady czy cós w tym stylu 3 drożnego aby mogło się zgrać z 20 W w klasie A.

Nikt nie wie jak to zagra ale napewno warto spróbować.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli jedno i drugie. Jak transport kiepski to i dobry DAC nie pomoże za bardzo. I vice versa.

 

No ja jednak z moich doświadczeń jestem innego zdania.

DAC tak komputer spełniający podstawowe zasady mniej.

A jakie te podstawowe zasady zapyta ktoś ?

System na osobnym dysku ssd.

Zasilanie na oddzielonej od pozostałych elementów płyty głównej,

Obsługa dysków zewnętrznych do dołączanych na porcie USB 3.0 i osobnej sekcji,

sekcja USB audio out do daca bezpośrednio z procesora na filtrach przeciw szumowych do niwelacji zakłóceń.

Jako, że zasilacz linowy wychodzi zbyt drogo to zamiast niego

zasilacz impulsowy nisko-szumowy dla zasilana układu całej płyty i podzespołów.

Reszta to ściema i wyciąganie kasy. Ot cała prawda.

 

Stosunkowo nie wielki koszt budowy takiego PC dający naprawdę imponujące efekty.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to jest komputer skonfigurowany z głową. Czyli nie byle co. Koszt to sprawa wtórna.

Wynika z tego że jesteś tego samego zdania co ja, jeno że się droczysz :P

 

Cyt:

"... jeśli zaś Twoim sercem owładnęła przekora

mogę się z Tobą droczyć do wieczora" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie grają ... puszczone z byle czego. :)

 

 

Czy "równie" to ja nie wiem. Po wizycie u Rafała (pozdrawiam serdecznie) zacząłem lekko męczyć Grzegorza o udostępnienie do odsłuchu u mnie trójdrożniaków na (pojedynczym) słoneczku z burakiem i moim ulubionym Elitem. Myślę że moje sześć watów z lampy 2A3PSE wystarczająco da im radę, ale pewności żadnej nie mam, stąd chęć organoleptycznego zbadania.

Na basie ma być illuminator czy buraczek? 6W to można napędzić jedynie sekcję wysokotonową :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spotkanie. Rafałowi za przyjęcie i możliwość posłuchania muzyki w jego pokoju. Dźwięk naprawdę robi wrażenie, zwłaszcza muzyka poważna zabrzmiała tak,że szczena opadła. Szymonowi za cenne wskazówki dotyczące akustyki i chęć podzielenia się wiedzą. Chłopakom-Piotrowi i Kartonikowi za wspólnie spędzony czas. Teraz mam dopiero do myślenia :)

Ze względu na słuchamy repertuar i jego rozrzut Twój system będzie prawdziwym wyzwaniem. Biorąc to pod uwagę oraz Twoją wyjątkową wrażliwość muzyczną chętnie powalczę o lepsze granie docelowego zestawu. Mam nadzieję, że ta krótka wizyta pokazała siłę akustyki, której nie sposób ignorować.

 

 

Tak. Po konfrontacjach z Szymonem chyba też dołączę się do męczenia Grzegorza o Arkady czy cós w tym stylu 3 drożnego aby mogło się zgrać z 20 W w klasie A.

Nikt nie wie jak to zagra ale napewno warto spróbować.

 

Piotrek czy posluchaleś już przegranych płyt? U Ciebie lista zmian sama się nasuwa, paczki 3 way to znaczny progres. Zobaczymy czy 845 dadzą im radę.

Masz bardzo przyjazne pomieszczenie i dość łatwo można dokonać w nim spektakularnej przemiany.

Miło było Was poznać na żywo. Teraz wiecie, że ze mną są same konkrety a nie pitu pitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrek czy posluchaleś już przegranych płyt?

 

 

Jeszcze nie bo mam godzinę policyjną w godzinach 21:00 -12:00 :)

Później przesłucham i skrobnę co nieco.

 

Grzesiek gratulacje !!!

Ethosy to prawdziwa petarda ale też w klimatycznym repertuarze prawdziwa kultura brzmienia.

Mógłbym z nimi żyć :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa - niech mi jeszcze raz ktoś napisze, że pliki nie grają to powiem, że nie ma pojęcia żadnego o nowoczesnym dobrze złożonym systemie.

 

Pliki u Rafała grają, że hoho to prawda, ale czy zauważyłeś dzięki czemu tak ładnie to śpiewa? Moim zdaniem zarówno dac jaki i transport są sprawą kluczową w tym przypadku...koszt dobrego samochodu. Bawiłem się trochę w pliczki i to naprawdę nie jest prosta sprawa. Transport plikowy Rafała świetna rzecz, mam nadzieje, że kiedyś i u mnie zawita coś podobnego. Miałem u siebie dwa niby zrobione pod pliczki komputerki, za nic to nie chciało grac jak z płyty.....

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pliki u Rafała grają, że hoho to prawda, ale czy zauważyłeś dzięki czemu tak ładnie to śpiewa? Moim zdaniem zarówno dac jaki i transport są sprawą kluczową w tym przypadku...koszt dobrego samochodu. Bawiłem się trochę w pliczki i to naprawdę nie jest prosta sprawa. Transport plikowy Rafała świetna rzecz, mam nadzieje, że kiedyś i u mnie zawita coś podobnego.

 

Co do transportu napisałem kilka postów wyżej.

Trzymając się tych zasad taki PC nie będzie grał nic a nic gorzej od PC Rafała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transportu napisałem kilka postów wyżej.

Trzymając się tych zasad taki PC nie będzie grał nic a nic gorzej od PC Rafała.

Wierz mi nie jest to takie proste. 5 lat spędziłem na zabawie z przeróżnymi komputrami. Od granka do grania daleka droga. Podstawą jest dedykowany zasilacz liniowy, wielosekjcyjny. Z impulsówki to jest popierdywanko. Na takie komputry to SB + Tomanek wystarcza. Jak się przyjdzie zmierzyć z topowymi transportami CD to wychodzi kwadratowe i prymitywne granko.

Zmierz się najpierw z Esoterciem P70, takie porównanie uczy pokory. Można też powalczyć z rozdzielczością Ceca TL0x albo barwą i płynnością Audiomeci Mephisto II lub Forsella air ref. Warto zmierzyć się z MCD1000 Maka i porównać dociążenie oraz barwę niskiej średnicy. Na koniec próba dynamiki, gładkości i płynności w stosunku do Esoterica P03 z zegarem rubidowym. Skąd to wiem? Bo je wszystkie posiadam i takie porównania wielokrotnie wykonywałem. Głosząc powyższe nie wiesz Waść co piszesz. Rafałowy komputr to wiele bardziej skomplikowana maszyna niż Ci się wydaje.

 

 

Grzesiek gratulacje !!!

Ethosy to prawdziwa petarda ale też w klimatycznym repertuarze prawdziwa kultura brzmienia.

Mógłbym z nimi żyć :)

Grzesiek opisz wrażenia jak ostatnio byłeś u Rafała. Słuchałeś najpierw Minasy, później Ethosy. Jako ich ojciec opowiedz o swoich pociechach. Ludzie domagają się więcej konstrukcji 3 drożnych, nie daj się prosić :) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę słowa Szymka zasilanie to połowa sukcesu i niestety nie da się tego przeskoczyć i potwierdzone niezliczonymi próbami a zasilacz impulsowy jeśli gra dobrze tzn. że system jest ułomny i nie pokazuje zmian. Z moich doświadczeń to w zasilanie trzeba włożyć do 50% środków przeznaczonych na budowę urządzenia ,jeśli ma być dobrze chyba że robimy budżetówkę to wtedy można impulsowe zaszumiacze. Z tego co pamiętam to Szymon miał "plikograja " do którego zasilanie robił Andrzej Piwowarczyk na specjalne jego zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam się do podziękowań dla Rafała za miłe przyjęcie gości z południa Polski. Cieszę się, że mogłem poznać nowych kolegów, którym nie jest obojętne jak i na czym słuchają swojej ulubionej muzyki. Pokój odsłuchowy jak i sprzęt grający zrobił na mnie duże wrażenie i podziwiam Rafała, za jego bezkompromisowość w tej materii nie zapominając, że za tym stoi oprócz inwestora, wiedza oraz doświadczenie Grzegorza i Szymona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.