Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 10 tys zł


wybitnygracz

Rekomendowane odpowiedzi

Łatwo powiedzieć, że najlepiej posłuchać w swoim miejscu odsłuchowym i wówczas wyciągać wnioski. Miałem ten sam dylemat co kolega "wybitnygracz". To nie jest takie proste. O ile można pokusić się na bycie troszkę upierdliwym i odsłuchy u kogoś w domu, o tyle bardzo rzadko ktoś idzie na układ pożyczenia kolumn do odsłuchu. Spotkałem się z takimi propozycjami ze strony potencjalnych sprzedających, ale praktycznie niemożliwe jest wypożyczenie sprzętu na testy i oddanie go ze słowami np: "większego g&wna nie słyszałem". Nie zazdroszczę koledze sytuacji, ponieważ kwota do wydania jest niemała i jak się domyślam, zakup ma na jakiś czas nacieszyć właściciela. Tak więc jeżeli będziesz miał szczęście i masz w miarę ukierunkowane oczekiwania to chociaż wiesz czego szukasz. Obawiam się jednak, że natkniesz się na coś co Cię zachwyci w jakimś stopniu i kupisz. Niestety gwarancji satysfakcji nie ma w takim wypadku. Nie mniej jednak życzę Ci udanych zakupów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto słuchał Audio Physic 10 lub Elac 247 i może ocenić, które z nich lepiej sprawdzą się do jazzu, raczej spokojnej muzyki na 15 m2, ew propozycje jakimi kolumnami jeszcze warto się zainteresować.

Mam stary wzmacniacz yamahy 596 póki co nie mam pieniędzy żeby go wymienić, zaczynam od kolumn, dopiero w dalszej kolejności będę zmieniać wzmacniacz.

Pokaż jak wygląda pokój odsłuchowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój wygląda teraz tak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i jest to moje miejsce pracy jednocześnie.

Jest pusty mam w nim tylko biurko i komodę, moje krzesło jest na zielono kolumny na czerwono.

Niestety lepiej kolumn nie mam pomysłu jak ustawić z tym moim biurkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z takimi propozycjami ze strony potencjalnych sprzedających, ale praktycznie niemożliwe jest wypożyczenie sprzętu na testy i oddanie go ze słowami np: "większego g&wna nie słyszałem".

@Karol Kościński, a nie można po prostu powiedzieć, że nie zagrały w docelowym pomieszczeniu? Jeśli do niczego się nie zobowiążesz w trakcie wypożyczania, to co Ci mogą zrobić?

 

@wybitnygracz, to jest poważny zakup, więc im więcej przesłuchasz kolumn, najlepiej w docelowym pomieszczeniu, tym bardziej będziesz zadowolony z zakupu. Są tacy sprzedający, którzy nie robią żadnego problemu z wypożyczeniem kolumn. Od tych kolumn bym zaczął, bo wiedziałbym już czego szukam, jakich kolumn powinienem unikać i czego mam oczekiwać od następnych kolumn, tych mniej chętnie pożyczanych. Troszkę upierdliwym warto być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem już zdecydowany na Audio Physic 15 lub Elac 247 teraz tylko zastanawiam się między tymi dwoma modelami.

 

Jeszcze dla porównania posłuchałem wczoraj innych kolumn jednego z forumowiczów na głośnikach scan speak u mnie w mieszkaniu też fajnie grały jednak zostanę przy swoim wyborze.

Osoba której kolumn słuchaliśmy stwierdziła że mam kiepską akustykę, przez to że są gołe ściany i brak umeblowania. Rzeczywiście coś w tym jest, bo w pokojach odsłuchowych słucha mi się nieporównywalnie lepiej.

Czy umieszczenie mat jak na rysunku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) od podłogi do wysokości 1m (wysokość kolumny), dosuniecie kolumn możliwie blisko mat (oba modele mają bas ref-lex dolny a nie tylni) to dobry pomysł i znacząco to poprawi akustykę? Wsumię myślałem, żeby dać 4m2 na tylną ścianę i 2m2 na ścianę boczną. Czy, aby uzyskać znaczącą poprawę akustyki trzeba myśleć jednak o pokryciu połowy ścian w pomieszczeniu? Czy maty tego typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) spełnią zadanie? Widzę, że takie maty są bardzo tanie na allegro, nie wiem jak to zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za 10K można kupić dużo lepsze kolumny od tych Audio Physics

 

To nawet nie jest wstęp do hi- endu

 

Ale to Twoje pieniądze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za 10K można kupić dużo lepsze kolumny od tych Audio Physics

 

To nawet nie jest wstęp do hi- endu

 

Ale to Twoje pieniądze

Zgadzam się w 100 %

 

A znam dość dobrze produkty Ap Tempo , Tempo1, Tempo 2 , Paduła, Scorpio , Avanti mają swoje plusy , ale nie brak im wad .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całkiem na marginesie pytanie.

Decydujecie się wrzucić w koszty działania firmy kosztów zakupów głośników o takiej wartości, jeśli Wasza praca nie jest bezpośrednio związana z muzyką? Wiem, że to dość indywidualna sprawa.

U mnie kolumny będą stać w pokoju w którym pracuję. Pracuję w domu, przed komputerem, muszę odtwarzać dźwięk np. puszczając jakieś filmy instruktażowe na YouTubie, to nie wiem czy taka takie uzasadnienie dla US będzie wystarczające, zapewne też zależy na jakiego urzędnika trafimy.

Sprawa jest prosta i skomplikowana zarazem, wystarczy dowieść w razie kontroli, że te głośniki mają wpływ na zwiększenie przychodu, który generujesz. A przy okazji dodam, ze u mnie w jazzie od dwóch już lat sprawdzają się Dynaudio F260. Już ich nie produkują ale trafiają się nowe sztuki poniżej kwoty którą podałeś i można je odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sprecyzujcie co ten hi end bo ja nie wie.

wszystkie top modele w najwyższym segmencie cenowym to Hi end - tak jest definicja ogólnie . A wszystko co kryje się pod tą nazwą jest najczęściej lużno powiązane .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli cena. A co to ma wspolnego w obecnym świecie z jakością?

Odpowiem sam na własne pytanie - NIC. Dzis te slowa nie mają nic wspólnego z jakoscią. To metka, w dużej mierze marketingowy bełkot, którym ulegają snoby.

Wracając do tematu do 10tys kupimy "przedsionek" HiEndu, a moze nawet sam hiend. Oczywiście nie będą to konsteukcje duże, trój drożne. Ale mozna już kupić cos dwudrożnego na topowych przetwornikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam poszukaj. Od kilku tygodni kreujesz się na znawce w temacie. Twoja dewiza to najdroższe = najlepsze, nawet w kiepskim ustawieniu. Znasz topowe przetworniki znanych i uznanych firm na świecie? Takie bez marketingowego bełkotu. Znajdź manufaktury które z nich korzystają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już znalazłem

 

Nie

Nie trzeba wydać fortuny żeby mieć dobre granie

Do 10tys pln można kupić fajne kolumny i mieć dobre granie

Ale o hi- endzie zapomnij

Chyba ze uważasz ze

Avantgarde Acoustic

Acapella

Grande Utopie

JBL Everest

California Audio Technology

Bo to jest dla mnie hi-end

To tez marketowy bełkot i tanim kosztem osiągniesz takie brzmienie

 

Myślisz ze wystarczy wziąć np. Scan Speak iluminatora i włożyć w obudowę dwudrożnego monitora i będzie hi- end ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że w domu miałem więcej sprzętu niż ty. Nie wypozyczonego. Swojego.

I wiem jedno ze najdroższe nigdy nie są najlepsze.

Po drugie samo pomieszczenie ma ogromne znaczenie. Twoje motto to wepchac gdziekolwiek najdroższe kolumny, i tak zagrają lepiej od tańszych ustawionych prawidłowo. To twoje słowa. Moim zdaniem totalna głupota.

Już pisałem wyjrzyj poza foldery reklamowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem ze akustyka nie ma znaczenia

Tylko ze jak kolumny są słabe to chocbys latał z nimi po całym pokoju i nawieszal nie wiem ile ustrojstwa to i tak nic z tego nie będzie

 

Gdzie napisałem , ze najdroższe to najlepsze , gdybys czytał ze zrozumieniem to zauważyłbyś ze napisałem np ze JBL Ti 1000 za 2K grały na poziomie Totem Mani2 za 8k

Nie cena ale brzmienie jest dla mnie wyznacznikiem jakości

Foldery reklamowe mnie nie interesują ( są takie z używanym sprzętem ??? ) bo kupuje uznane choć czasem leciwe konstrukcje , a takich w folderach nie znajdziesz

 

Skoro miałeś tyle kolumn ( więcej ode mnie ) to wymień powiedzmy 5 par tych najlepszych. ( według Ciebie ), które gościły w Twoim systemie

Tylko proszę o konkret a nie jakieś wymijające odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto słuchał Audio Physic 10 lub Elac 247 i może ocenić, które z nich lepiej sprawdzą się do jazzu, raczej spokojnej muzyki na 15 m2, ew propozycje jakimi kolumnami jeszcze warto się zainteresować.

 

Do jazzu czy spokojnej muzyki? z Twoim budżetem widzę dwie dwie fajne pozycje w śród używanych głośników, mianowicie: Sonus Faber Liuto oraz Dynaudio Contour 3,4 Limited Edition. Pod warunkiem, że masz je gdzie postawić :)

 

Czy umieszczenie mat jak na rysunku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) od podłogi do wysokości 1m (wysokość kolumny), dosuniecie kolumn możliwie blisko mat (oba modele mają bas ref-lex dolny a nie tylni) to dobry pomysł i znacząco to poprawi akustykę? Czy maty tego typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) spełnią zadanie? Widzę, że takie maty są bardzo tanie na allegro, nie wiem jak to zadziała.

 

Maty? To jest zwykła gąbka nic więcej z "profesjonalną" adaptacją akustyczną nie ma nic wspólnego.

 

Czy, aby uzyskać znaczącą poprawę akustyki trzeba myśleć jednak o pokryciu połowy ścian w pomieszczeniu?

Połowy ściany? Czym? Tą gąbką? Jedyne co uzyskasz to podbicie basu, gorszą jego kontrolę i słabsze różnicowanie tego zakresu, do tego dojdzie całkowite wyzbycie się prawidłowego ogniskowania/lokalizacji źródeł pozornych na scenie.

 

Myślę, że "maty" możesz sobie darować, dosuwanie kolumn do ściany również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal375r

 

To miałeś chociaż 5 par kolumn czy poniosła Cię fantazja ?

O wzmacniaczach sadzac z wpisu w innym wątku tez masz ogromna wiedzę - miałeś przecież jakieś budżetowe Marantze i Denony ( to są właśnie mainstreamowe firmy , które opierają się na marketingu , przyzwoicie grają tylko najwyższe modele a tania chińska lampa pokazuje im miejsce w szyku .

Ale w sumie do kogo ja mówię ....

Miałeś kiedys wzmacniacz ( albo chociaż pre ) lampowy , wiesz co to Push-Pull albo Single Ended. Słuchałeś kiedys dobrych kolumn aktywnych ?

Miałeś pare słabych tranzystorów , kolumny wyrzeźbione w garażu na "topowych preteornikach", powiesiłeś na ścianach pare dywanów i masz się za znawcę akustyki

 

Jeśli się kiedys spotkamy to proponuje mały test

1) zagram Ci Twój ulubiony kawałek na dwóch gitarach , jedna będzie nienastrojona , Ty powiesz która

2) Później ja nastroisz. Chyba potrafisz? Przecież jesteś znawca akustyki

3) Na koniec wybierzesz jakiś kawałek i zobaczymy kto szybciej zrobi go ze słuchu

 

Ale na razie czekam , na te 5 par kolumn które miałeś , ale coś mi mówi ze się nie doczekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
.... Miałeś kiedys wzmacniacz ( albo chociaż pre ) lampowy , wiesz c o to Push-Pull albo Single Ended. Słuchałeś kiedys dobrych kolumn aktywnych ? ...

 

Ja tylko dodam tak mimo woli, że dobre pre lampowe czy wzmacniacz, nie są panaceum na wszelkie bolączki. Co chcę przez to powiedzieć? A to, że samo wymienienie technologi lampowej w powyższych urządzeniach, bliżej nie określonego producenta i modelu, nie jest gwarancją najlepszego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię ze lampa jest zawsze lepsza od tranzystora , bo obydwie technologie maja swoje wady i zalety

Tylko zanim jakiś "znawca akustyki " zacznie się wymądrzać wartałoby się trochę osłuchać w różnych rozwiązaniach

A jeśli chodzi o producentów tychże lamp to myśle ze : Audio Research, Cary Audio czy Joule Electra poniżej pewnego poziomu nie schodzą

Choć nawet uznana firma nie jest gwarancja sukcesu bo nawet najlepsza lampa może zagrać tragicznie z nieodpowiednimi kolumnami

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 16 Hertz Canto Grand Signature.

Będziesz mieć rozmach wsparcie producenta i zero problemów. Lepiej się kupić nie da cennikowo się mieścisz spokojnie a i na pewno się dogadasz. Z Panem Grzegorzem Rogalą

Na dodatek często pożycza producent wzmacniacze na testy. I jak będziesz chciał kiedyś sprzedać sprzedaż w 5 min

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.