Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 10 tys zł


wybitnygracz

Rekomendowane odpowiedzi

Wybitny gracz

 

Nie chce Cię na sile przekonywać

Ale jeśli podoba Ci się brzmienie Audio Physics , to za 10K można kupić lepszy model tego producenta niż te 15 kg słupki z 13 cm przetwornikami ( nie mówię ze gra to zle, ale po prostu za ta kasę można lepiej )

 

Classic 10 to taki model " na początek" w ich ofercie

Jak chcesz klasycznego AP, to szukaj takich z basem z boku

Z tym ze tu ograniczeniem może być wielkość pomieszczenia i wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych by posłuchał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe czy tak naprawdę grają jak są chwalone ?

Na górze SC D2604?

Zwrotnica na maks prosta, a to nie po audiofilsku! Musi być skomplikowana żeby było widać że dużo czasu kosztowało jej zestrojenie! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz klasycznego AP, to szukaj takich z basem z boku

Z tym ze tu ograniczeniem może być wielkość pomieszczenia i wzmacniacz

 

Konstrukcja z basowcem z boku w pomieszczeniu kolegi może (jestem przekonany), być niezbyt dobrym rozwiązaniem, z uwagi na wiele ograniczeń, promieniowania dźwięku, choćby z uwagi na bliskość ścian. Myślę, że lepiej jak kolega zostanie przy klasycznych konstrukcjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy aplikują głośnik niskosredniotonowy praktycznie bez zwrotnicy np:

3A Reference

Epos

I audiofile to kupują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735 nie obrona Czestochowy tylko fakty, ktore u siebie slysze. Nie wpadajmy w jakies chore otumanienie bo ...wiesz co mam na mysli. Sam mam glosniczki za 1200zl. od sztuki wiec drozsze niz te Seas-y itp., ktore tak Cie ostatnio "rajcuja" , tylko co z tego, ze moje sa drozsze niz Twoje? Znaczy sie, ze mam lepsze brzmienie niz Ty? Jak nie poslucham Twoich BMN nie powiem, ze mam lepsze brzmienie bo mam przeciez taaakie drogie cwierkacze. Talent, doswiadczenie krajowych producentow ma wiekszy wplyw na koncowy efekt niz to czy bedzie tam wysokotonowy za 200 czy 500 zlociszy, i to potem slychac. Doswiadczenie i talent a nie glosniczek za 500zl. jest lepszy od tego za 200zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tańsze są lepsze to po co ci te za 1200, przecież można taniej i lepiej!! :)

Wystarczy doświadczenie i talent ("brakuje jeszcze numeru telefonu i adresu"). Zaraz będzie to forunowy klasyk :)

 

Następny pije do BMN, chyba coś jest na rzeczy... Trochę obciachiwo się robi ze można mieć kolumny za razsadna cenę na topowych przetwornikach? :) (nie chodzi o moje).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>A po co teraz wypozyczam minitory na tanszych glosniczkach? Bo cena glosniczka ma mniejsze znaczenie od talentu i doswiadczenia konstruktora. Zgodzisz sie z tym Rafale czy nie? Ps. Pomijam Twoje zaczepki odnosnie jednego z krajowych producentow, nie wiem po co to robisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morawka

 

classic 15 są nowsze i droższe od 10. Classic 10 były wyraźnie tańsze od 20, gdy były w ofercie (teraz można dostać classic 10 powystawowe za 4.5 tys zł). A classic 15 są w cenie classic 20. Poważnie nowsze i droższe kolumny z tej samej serii będą grać gorzej?

Słuchałeś ich, czy tylko tak Ci się wydaje. I z tego co widzę 15 i 10 oba mają chyba 13 cm głośniki.

 

Classic 20 są z głośnikiem z boku (zabudowanym w obudowie) tak jak piszesz "klasyczne" AP, brałbym je, ale one są za raczej za duże do mojego pokoju 15 m2, przynajmniej takie opinie słyszałem na forach do jakich wielkości pomieszczeń one się nadają i to samo mówił sprzedawca, który polecił mi jednak 15 classic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>A po co teraz wypozyczam minitory na tanszych glosniczkach? Bo cena glosniczka ma mniejsze znaczenie od talentu i doswiadczenia konstruktora. Zgodzisz sie z tym Rafale czy nie? Ps. Pomijam Twoje zaczepki odnosnie jednego z krajowych producentow, nie wiem po co to robisz.

Jak widać żadne chyba jeszcze nie grają lepiej? Ale mam dla ciebie panaceum. Nie dlugo będą dostępne BMNy na Seas i SB. Możesz wypożyczyć, nikt się nie obrazi jak okaże się że "nie grają" :) ale przynajmniej będziesz wiedział za co zapłacisz. Bez marketingowego smęcenia. Oczywiście znajdą się jeszcze tacy co altus gra im lepiej, nawet dziś taki klient do mnie dzwonil i pytał jak się zgra mój wzmacniacz z nimi. Ale już nie chciałem chłopa splawiac, czasem niektórzy potrzebują takiego życia we własnym świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstawienie kolumn u mnie wygląda teraz tak jest między nimi dużo przestrzenni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A z tego co znalazłem na temat Classic 15 "In replacing the Sitara 25 Plus, we wanted to ensure we maintained the Sitara's high performance, but also added more in all departments !"

 

Gdzie classic 10 niby miało być następcą modelu yara, czyli tańszej serii, nie wiem ile w tym prawdy, ogólnie to nikt jeszcze nie ma tych classic 15, ani nie ma też żadnej recenzji, bo dopiero w tym roku zostały wprowadzone do oferty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciulowo ustaw tak zebys siedzial posrodku kolumn co z tego ze przywalisz dobre kolumny jak bedziesz siedzial bokiem do sceny wtedy Ci mono wystarczy a nie stereo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tańsze są lepsze to po co ci te za 1200, przecież można taniej i lepiej!! :)

Wystarczy doświadczenie i talent ("brakuje jeszcze numeru telefonu i adresu"). Zaraz będzie to forunowy klasyk :)

 

Następny pije do BMN, chyba coś jest na rzeczy... Trochę obciachiwo się robi ze można mieć kolumny za razsadna cenę na topowych przetwornikach? :) (nie chodzi o moje).

 

Akurat Ty cały czas pijesz do S16Hz więc... spójrz w lustro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tańsze są lepsze to po co ci te za 1200, przecież można taniej i lepiej!! :)

Wystarczy doświadczenie i talent ("brakuje jeszcze numeru telefonu i adresu"). Zaraz będzie to forunowy klasyk :)

 

Następny pije do BMN, chyba coś jest na rzeczy... Trochę obciachiwo się robi ze można mieć kolumny za razsadna cenę na topowych przetwornikach? :) (nie chodzi o moje).

 

Strasznie zachwalasz te BMN

Myślisz ze masz super kolumny bo na " topowych przetwornikach"

Problem w tym , ze jak już.Ci ktoś tu napisał z niczym ich nie porownywales

Wiec skąd możesz wiedzieć ze takie dobre

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz z czym porownywalem? Kolejny fantasta. Dam wam temat do dyskusji. Porownywalem z altusami, diorami i Creative? Może być? Nie mam zamiaru się przed wami tłumaczyć, bo niby przed kim mam to robić? I po co?

Poza tym moje BMN nie są na niczym topowym. Po drugie nigdzie ich nie zachwalam (założyłem klub bo moim zdaniem warto). Jeżeli już to sugeruje jakis odsłuch, wypożyczenie. Ale widzę że nawet to nie ma sensu. Definitywnie potraficie zmieszać kogoś z głównem. Celowo rzadko gdzie polecałem produkty BMN żeby uniknąć takiej gowno burzy ale jak widać zawsze kogoś sraka zaboli. Przez takie akcje nawet nie chce się tu pisać.

 

 

 

Akurat Ty cały czas pijesz do S16Hz więc... spójrz w lustro.

Uderz w stół... Już zleciała się klakiernia Pana G. Nie chciał bys żebym zaczął pić do S16. Wpisy szybciej by zniknęły jak się pojawiły. Założcie kolejny klub odsłuchow u Zenka. Może klienta się powiększy. Dwóch klakierów na raz, dostaliście już PW od Pana gdzie atakować? Aż strach pomyśleć co będzie jak ktoś coś napisze pozytywnego o BMN. Krew d dupy morowana na każdym poziomie życia. Szkoda czasu na pisanie tutaj. Na prawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskarż się mamie

 

Nie rozumiem w czym problem żeby napisać z czym się porównywało kolumny przed zakupem ???

 

Ale może lepiej nie porównywać i żyć w przedswiadczeniu ze się zrobiło interes życia , dopóki jakiś kolega nie podjedzie z Altusami...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na forum od lat. Jezeli ktoś czyta moje posty wie co mialem i co słuchałem. Nie mam zamiaru nic tu nikomu udowadniać, a na pewno nie kolejnemu klonowi. Po drugie nic nie kupowałem. Kolumny WYPOZYCZYŁEM, o czym wspominam zawsze o ile zaczynam coś mówic w temacie BMN. To nic nie kosztuje. Nie słodze, nie zachwalam, nie namawiam. Za to dosataję gówno na łeb. W tym temacie nawet nie napisałem zdania o BMN. Sami wywlekliście ten temat. Widocznie coś was boli? Wysil się to znajdziesz mój temat w zakładce HiFi nt BMN, przecież jesteś tu dłużej jak ja? Natomiast fanboi S16 jest tu na pęczki. Będziecie naciskać to w tedy ja zrobię gówno burzę. Jak tylko zobaczę że ktoś to poleca, odrazu zamieszczę linki co w tym siedzi i ile kosztuje żeby ludzie wiedzieli co kupują. Nie omieszkam też wspominać o zamkniętym klubie adoracji. Niech ludzie wiedzą z czym mają do czynienia. Oczywiście wszystko w ramach regulaminu forum. Bez napięć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio 16Hz tez mnie nie kręci ( podobne podejście do sprawy- włóżmy dobre przetworniki i na pewno będzie dobrze grało , a to nie o to chodzi .

Chociaż słuchałem kiedys jakiegoś modelu ( nie pamietam nazwy ) i grało przyzwoicie

Poza tym są już trochę lat na rynku a to o czymś świadczy

 

Oceniasz kolumny po użytych komponentach , które są ważne ale nie gwarantują sukcesu

Nie chce mi się czytać Twoich postów , tym bardziej jeśli słuchałeś tylko jak sam piszesz Diory i Creative wiec co ciekawego może wnieść do jakiegoś tematu człowiek z Twoim doświadczeniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał myślałem , że po zakupie BMN-ów przejrzysz na oczy i zrozumiesz pewne rzeczy. Rozumiem, że możesz polecać odsłuch BMN-ów i zwracać na nie uwagę , a osoby posiadające S16Hz już nie mogą ? Zauważ , że jesteś najaktywniejszym użytkownikiem tych kolumn i zrobiłeś na AS już im ładną "reklamę". (pisze w cudzysłowu bo nie mam na myśli , że czerpiesz z tego korzyści) Wyobraź sobie , że takich użytkowników (aktywnych tu na forum) S16Hz jest dość dużo (nie wiem czy 10 czy 30) więc nie dziw się , że często się pojawiają. I tak coraz rzadziej bo wielu już tu na forum nie pisze. Sam w tym temacie zaczepiałeś S16Hz w sumie nie wiem czemu. Czy ktoś tu z posiadaczy S16Hz krytykował Twoje kolumny ? Nie sądzę bo pewnie nikt ich nie słuchał. Zaczepiasz , a potem udajesz pokrzywdzonego. W tym wątku chyba tylko venom200 polecał S16Hz do odsłuchu i w przeciwieństwie do ciebie nie jechał po zachodniej konkurencji

 

W tym temacie nawet nie napisałem zdania o BMN.

 

Nie za bardzo rozumiem. A post 4 na 1 stronie ? To kto go napisał ?

 

Będziecie naciskać to w tedy ja zrobię gówno burzę. Jak tylko zobaczę że ktoś to poleca, odrazu zamieszczę linki co w tym siedzi i ile kosztuje żeby ludzie wiedzieli co kupują. Nie omieszkam też wspominać o zamkniętym klubie adoracji. Niech ludzie wiedzą z czym mają do czynienia. Oczywiście wszystko w ramach regulaminu forum. Bez napięć.

 

Rafał , a grozić to Ty se możesz. Widzę , że poza czubkiem własnego nosa nic innego nie widzisz.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe te wpisy kolumn do 10 tys. tylko ciekawe czy do 50 tys. I 100 tys. by coś zmieniło ? Chyba nie .

 

Kolumny to bardzo indywidualna sprawa i oczywiscie wzmocnienie musi być godziwe a jak już jest to dobierajmy kolumny do swoich potrzeb oraz izb którymi dysponujemy.

 

Znam przypadek pewnego melomana audiofila co za same pewnej firmy kolumny wydał równowartość najnowszej Mercedes S klasy . Nie podoba mu się gdyż stwierdził że "najlepiej mu to gra" jak wyjdzie na balkon :-)))

 

Nie napiszę jakiej marki i model jest tych kolumn bo one są bardzo dobre ale to jest przykład na bezsensowny zakup.

 

W tych warunkach samograjek jak np. Naim Muso za ok 4tys. by się sprawdził i zagrał o niebo lepiej ale nie jest oczywiście lepszy :-)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał i Silver , jesteście ma AS już bardzo długo i niewątpliwie jesteście bardzo cennymi forumowiczami że aż szkoda aby przez pierdołę Was tu nie było.

 

Rozluźnijcie majty i spuście z tonu chłopaki , proszę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz z czym porownywalem? Kolejny fantasta. Dam wam temat do dyskusji. Porownywalem z altusami, diorami i Creative? Może być? Nie mam zamiaru się przed wami tłumaczyć, bo niby przed kim mam to robić? I po co?

Poza tym moje BMN nie są na niczym topowym. Po drugie nigdzie ich nie zachwalam (założyłem klub bo moim zdaniem warto). Jeżeli już to sugeruje jakis odsłuch, wypożyczenie. Ale widzę że nawet to nie ma sensu. Definitywnie potraficie zmieszać kogoś z głównem. Celowo rzadko gdzie polecałem produkty BMN żeby uniknąć takiej gowno burzy ale jak widać zawsze kogoś sraka zaboli. Przez takie akcje nawet nie chce się tu pisać.

 

 

Uderz w stół... Już zleciała się klakiernia Pana G. Nie chciał bys żebym zaczął pić do S16. Wpisy szybciej by zniknęły jak się pojawiły. Założcie kolejny klub odsłuchow u Zenka. Może klienta się powiększy. Dwóch klakierów na raz, dostaliście już PW od Pana gdzie atakować? Aż strach pomyśleć co będzie jak ktoś coś napisze pozytywnego o BMN. Krew d dupy morowana na każdym poziomie życia. Szkoda czasu na pisanie tutaj. Na prawdę.

 

Jesteś żałosny.

Dla mnie obojętne czy zagra u kogoś lepiej BMN, AA, YB Audio, S16Hz, RLS itd. Jeśli odsłuchiwał porównywał i opisał które mają co dobre a co złe.

Ale Twoje częste wpisy złośliwe wymagają zwrócenia uwagi.

Taką polityką to zaszkodzisz promowanej przez siebie marce BMN a nie pomożesz...

Ps. Kultury człowieku trochę tak. To nie piaskownica. Nie znasz mnie, nie obrażaj innych określeniami typu Klakier.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał i Silver , jesteście ma AS już bardzo długo i niewątpliwie jesteście bardzo cennymi forumowiczami że aż szkoda aby przez pierdołę Was tu nie było.

 

Rozluźnijcie majty i spuście z tonu chłopaki , proszę !

 

Luk ja się nie spinam. Zazwyczaj ignoruje takie zaczepki, ale jak ktoś już przegina, obraża to czasem dam się sprowokować :) Zresztą sam miałeś kolumny Grześka więc wiesz jak to jest.

 

p.s. odkąd jestem na forum jeszcze nigdy nie zgłosiłem nikogo albo postu do moderacji .

W tych warunkach samograjek jak np. Naim Muso za ok 4tys. by się sprawdził i zagrał o niebo lepiej ale nie jest oczywiście lepszy :-)

 

To jest nie głupia rada. Warunki są trudne (ale do ogarnięcia) i wstawienie nawet dobrych kolumn nie zagwarantuje sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że tutaj zaczyna się kreowanie sprzętu "przyzwoity głośnik popularnej marki np scan seas = dobra kolumna" a to nieprawda.

 

Podstawą jest jakość aplikacji. A w domu nie zaaplikujesz dobrze głośnika chyba że jesteś obeznany w akustyce i masz narzędzia pomiarowe warsztat sprzęt i słuch.

 

Problem gotowych zestawów jest taki że większość jest robiona dla zysku szczególnie teraz a więc cięcie kosztów na wszystkim. Dlatego ja uważam że najlepsze wyjście żeby kupić jak najtaniej a jak najlepiej to starsze sprawdzone dobre konstrukcje z wysokiej półki gdzie celem była jakość dźwięku a do lat 2000 było trochę tego bo inne podejście do jakości było wtedy albo sprawdzony diy na dobrych przetwornikach bezkompromisowy (ale to nie takie proste sam szukałem i nie znalazłem więc wybrałem opcję 1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa

Od takich kolumn na "topowych przetwornikach" producenta No Name , wolałbym kupić za te same pieniądze starsze , ale uznane , takie które później można sprzedać bez straty ( gdyby przyszła nam ochota na zmianę , a to w "audiofilskiej chorobie" prędzej czy później nieuniknione.)

Gdybym miał 10 tys na AP, to kupiłbym to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tylko te 15m, to może być faktycznie za mało , ale nowych Classic bym nie kupił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko załóżmy że kupisz kolumny z 2004 r, spali Ci sie jeden głośnik i co wtedy ? Gdzie szukać takiego głośnika, a wydałeś 8 tys na kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Problem gotowych zestawów jest taki że większość jest robiona dla zysku szczególnie teraz a więc cięcie kosztów na wszystkim. Dlatego ja uważam że najlepsze wyjście żeby kupić jak najtaniej a jak najlepiej to starsze sprawdzone dobre konstrukcje z wysokiej półki gdzie celem była jakość dźwięku a do lat 2000 było trochę tego bo inne podejście do jakości było wtedy albo sprawdzony diy na dobrych przetwornikach bezkompromisowy

 

Wiele racji masz. Przy ograniczonym budżecie na zakup kolumn głośnikowych, musi się rozważyć wiele za i przeciw. Jeśli najważniejszym jest jakość dźwięku, a nie dwuletnia gwarancja to faktycznie wzrok powinno sie skierować na konstrukcje używane, które soniczni mogą być (i będą), lepszym rozwiązaniem, a i w jakości wykonania, doboru komponentów, a nawet prestiżem przewyższą konstrukcje nowe, powiedzmy budżetowe.

Skoro autor wątku poszukuje kolumn do spokojnej muzyki i jazzu. To naprawdę tutaj Sonus Faber Liuto spisze się bardzo dobrze.

 

tylko załóżmy że kupisz kolumny z 2004 r, spali Ci sie jeden głośnik i co wtedy ? Gdzie szukać takiego głośnika, a wydałeś 8 tys na kolumny.

 

A czemu ma się spalić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteś żałosny.

Dla mnie obojętne czy zagra u kogoś lepiej BMN, AA, YB Audio, S16Hz, RLS itd. Jeśli odsłuchiwał porównywał i opisał które mają co dobre a co złe.

Ale Twoje częste wpisy złośliwe wymagają zwrócenia uwagi.

Taką polityką to zaszkodzisz promowanej przez siebie marce BMN a nie pomożesz...

Ps. Kultury człowieku trochę tak. To nie piaskownica. Nie znasz mnie, nie obrażaj innych określeniami typu Klakier.

Cofnij się ze dwie strony i poczytaj kto zaczął paplac że droższe głośniki grają gorzej od tańszych i kto do kogo zaczął pić pierwszy. Ale nie mam żalu wy poprostu tak macie. Wszędzie na pieńku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

tylko załóżmy że kupisz kolumny z 2004 r, spali Ci sie jeden głośnik i co wtedy ? Gdzie szukać takiego głośnika, a wydałeś 8 tys na kolumny.

 

Powiedz mi, jakim trzeba być...powiem jak młodzież...lamerem, żeby spalić głośnik w kolumnie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądre słowa

Od takich kolumn na "topowych przetwornikach" producenta No Name , wolałbym kupić za te same pieniądze starsze , ale uznane , takie które później można sprzedać bez straty ( gdyby przyszła nam ochota na zmianę , a to w "audiofilskiej chorobie" prędzej czy później nieuniknione.)

Gdybym miał 10 tys na AP, to kupiłbym to

 

Tylko jest jeden podstawowy problem. Jak to zagra w naszym pokóju z naszą elektronika. To jest loteria i niech takie kolumny kosztowały nawet i milion. Potem jest tak że znowu wystawiasz je na allegro i chcesz sprzedać dalej. 10tys zamrożone, kolumny stoją i nie chca grać i tak do śmierci. Przerabialem temat nie raz. Do tego dochodzi "chrzanienie" się z tymi pudłami. I zazwyczaj plecy przy sprzedaży. Bo niestety nie jest tak różowo jak to każdy mówi - sprzedaż sobie dalej bez straty i problemu bo to super sprzęt. Guzik prawda, żyjemy w takim kraju że to nie bułki a 10 to duża kwota. Za dużo tego miałem żeby nie wiedzieć. Chyba że ktoś mega okazyjnie kupi coś np za granicą. Dlatego jeśli chodzi o kolumny to wolę wypożyczyć te które mają najlepszy stosunek do jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.