Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 10 tys zł


wybitnygracz

Rekomendowane odpowiedzi

Studio 16 Hertz Canto Grand Signature.

Będziesz mieć rozmach wsparcie producenta i zero problemów. Lepiej się kupić nie da cennikowo się mieścisz spokojnie a i na pewno się dogadasz. Z Panem Grzegorzem Rogalą

Na dodatek często pożycza producent wzmacniacze na testy. I jak będziesz chciał kiedyś sprzedać sprzedaż w 5 min

 

Tylko adresu i nr tel zabrakło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskich manufaktur mogę polecić z czystym sumieniem dwie firmy:

Właśnie Studio 16Hz ( zreszta Grzegorza znam właściwie od chwili kiedy firma raczkowała , a pierwsze konstrukcje były odsłuchiwane w zacnym gronie forumowiczów u mnie w domu , i powiem jedno ten człowiek ma wiedzę i dar konstrukcyjny )

RLS ( tez jedna z pierwszych takich manufaktur w PL ) - jeszcze nie słyszałem złej kolumny tego producenta

 

 

BMN , Pylon czy YB musza jeszcze na taka pozycje i renomę popracować ( choć pewnie oni tez maja jakies udane kolumny )

 

PS: rafal375r napiszesz coś w końcu o tych kolumnach , które miałeś czy pochłonęła Cię walka z akustyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamairu wywoływać kolejnej gównoburzy, której będziesz wturował. Miałem duzo elektroniki, kolumn mniej, bo mi warunki nie pozwalaja. Ale sporo słuchalem u kumpli, również na swojej elektornice, bo zawsze biorę coś swojego i swoje zdanie mam. Do 10tys spokojnie kupimy dwu drożne kolumny, które grają na klasowym poziomie. (nie są to S16Hz, bo ich produkty mocno zdrożały i stosunek ceny do kompnnetów nie jest już tak korzystny jak kiedyś, ale całe sczęście wyrastają nowe manufaktury).

 

Przykładowo na dziś dzien w granicach 10tys na pewno zainteresował bym się kolumnami forumowego kolegi, a nie jakimis starymi JBL czy innymi dziadkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

rafal375r

 

To miałeś chociaż 5 par kolumn czy poniosła Cię fantazja ?

O wzmacniaczach sadzac z wpisu w innym wątku tez masz ogromna wiedzę - miałeś przecież jakieś budżetowe Marantze i Denony ( to są właśnie mainstreamowe firmy , które opierają się na marketingu , przyzwoicie grają tylko najwyższe modele a tania chińska lampa pokazuje im miejsce w szyku .

Ale w sumie do kogo ja mówię ....

Miałeś kiedys wzmacniacz ( albo chociaż pre ) lampowy , wiesz co to Push-Pull albo Single Ended. Słuchałeś kiedys dobrych kolumn aktywnych ?

Miałeś pare słabych tranzystorów , kolumny wyrzeźbione w garażu na "topowych preteornikach", powiesiłeś na ścianach pare dywanów i masz się za znawcę akustyki

 

Jeśli się kiedys spotkamy to proponuje mały test

1) zagram Ci Twój ulubiony kawałek na dwóch gitarach , jedna będzie nienastrojona , Ty powiesz która

2) Później ja nastroisz. Chyba potrafisz? Przecież jesteś znawca akustyki

3) Na koniec wybierzesz jakiś kawałek i zobaczymy kto szybciej zrobi go ze słuchu

 

Ale na razie czekam , na te 5 par kolumn które miałeś , ale coś mi mówi ze się nie doczekam

Miałem fajne Pre-lampowe np marki Kora o ile wiesz co to jest i co z tego? Nigdzie nie napisałem że jestem jakims znawcą akustyki, nie wmawiaj mi rzeczy których nie pisałem i nie pisz co mam czy miałem, bo nie masz o tym pojęcia. Nie ja każe ludziom kupować używane kolumny, które były kiedyś najdroższe i wpychanie ich byle gdzie, "bo tak będzie lepiej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach to nasze audio, wywoluje u nas tyle emocji heh. Powiem Wam, ze troszke tych krajowych monitorow u mnie bylo i wywolane do tablicy wysokiej klasy komponenty (np. duzo drozsze glosniki) stosowane w niektorych z nich kompletnie niczego nie gwarantowaly, gdy chodzi o to co na kocu z nich slyszalem. Podniecanie sie samymi glosniczkami za 500-700zl. od sztuki w krajowych kolumnach w cenie np.4-7tys. zl. jest glupie, skoro kolumny drugiego krajowego producenta z glosniczkami za ok. 150zl. od sztuki graja wyraznie ciekawiej zeby nie napisac - lepiej. Stosunek cena kolumn/cena uzytych glosniczkow wsrod krajowych producentow niczego jeszcze nie gwarantuje, takie sa moje doswiadczenia. Trzeba sie cieszyc, ze mamy obecnie tak duzy wybor krajowych kolumn, ktore bardzo ladnie brzmia, kazdy znajdzie cos dla siebie. A teraz czas na rowerek bo piekne lato za oknem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( wpis obraźliwy ) Miałem duzo elektroniki, kolumn mniej, bo mi warunki nie pozwalaja. Ale sporo słuchalem u kumpli, również na swojej elektornice, bo zawsze biorę coś swojego i swoje zdanie mam. Do 10tys spokojnie kupimy dwu drożne kolumny, które grają na klasowym poziomie. (nie są to S16Hz, bo ich produkty mocno zdrożały i stosunek ceny do kompnnetów nie jest już tak korzystny jak kiedyś, ale całe sczęście wyrastają nowe manufaktury).

 

Przykładowo na dziś dzien w granicach 10tys na pewno zainteresował bym się kolumnami forumowego kolegi, a nie jakimis starymi JBL czy innymi dziadkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

(wpis obraźliwy ) Miałem fajne Pre-lampowe np marki Kora o ile wiesz co to jest i co z tego? Nigdzie nie napisałem że jestem jakims znawcą akustyki, nie wmawiaj mi rzeczy których nie pisałem i nie pisz co mam czy miałem, bo nie masz o tym pojęcia. Nie ja każe ludziom kupować używane kolumny, które były kiedyś najdroższe i wpychanie ich byle gdzie, "bo tak będzie lepiej".

 

Kora to dobra firma , ale chyba nie podłączyłeś tego pre do tych gownianych marantzy czy Denonow ( to jest dopiero marketing )

Te używane "dziadki" zagrają na pewno lepiej od tych BMN

Boisz się napisać z czym je porownywales przed zakupem : Tonsil, Diora , Creative ?

Skoro są takie super to podaj chociaż 3 pary kolumn od których zagrały lepiej

( po co piszesz ze miałeś więcej sprzętu ode mnie jak 5 par kolumn nawet nie miałeś - tyle to ja miałem samego JBL, a w sumie nie zliczę ale ze 30 i nie wypożyczonych )

 

Skoro nie porownywales tych BMN z niczym porządnym to przestań wciskać je ludziom w każdym wątku jakby to był ósmy cud świata i hi- end w niskiej cenie ( producent BMN dał ci zniżkę za forumowa promocje czy co ?? )

Takie zachwalanie bez porównania jest nic nie warte

Ludzie tylko niepotrzebnie umocza kaske

 

Ale miałem racje nie doczekam się na choćby na 3 pary kolumn , które porownywales z BMN, jak pada pytanie o konkrety to odpowiedzi brak

Wiec albo odpowiedz na proste pytanie, albo odpuść sobie zachwalanie BMN

 

Z tym ze pewnie znowu będzie zero konkretów i wycofanie się rakiem + jakieś farmazony o akustyce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( .. ) Gdzie i co komu wciskam? Czasem proponuję odsłuch jeżeli ktoś szuka kolumn w podobnym przedziale cenowym, bo to dobra opcja. Ale zawsze znajdzie się manipulator który wszystko przekabaci żeby tylko zrobić szambo. Znowu manipulujesz moją osobą i wpisami. Nie mam zamiaru wydawać się z tobą w jaką kolwiek dyskusje na takim poziomie. Ty natomiast wyciskasz ludziom zapyziale JBLe, nawet nie zapytasz w jakich metrach to ma pracować i z czym. Handlujesz tym pruchnem? Wychodzi na to ze tak juz 30 tych paździezy miałeś. Jesteś ciekaw co miałem i co słuchałem przed BMN to sobie poszukaj. Poza tym to nie wątek o BMN, masz jakiś problem z tą marką, dupa boli? Bo nie kumam?

Kończę tą denna dyskusje, nie dam się wciągnąć w twoje kolejne smarkate manipulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odpuście, pogoda piękna na dworze. Może grill piwko i muzyka z radiobudzika :-)

Ja tam mogę i z radiobudzika jak muzyka ciekawa i wartościowa. Nie widzę problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć, że najlepiej posłuchać w swoim miejscu odsłuchowym i wówczas wyciągać wnioski. Miałem ten sam dylemat co kolega "wybitnygracz". To nie jest takie proste. O ile można pokusić się na bycie troszkę upierdliwym i odsłuchy u kogoś w domu, o tyle bardzo rzadko ktoś idzie na układ pożyczenia kolumn do odsłuchu.

 

Przecież zakup przez internet na paragon upoważnia Cię do zwrotu do 14 dni bez podania przyczyny.

Poza tym część producentów jak wspomniany Impuls Audio mają główny sposób dystrybucji oparty o wcześniejsze wypożyczenie do testów u klienta.

Skąd u Ciebie takie doświadczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach to nasze audio, wywoluje u nas tyle emocji heh. Powiem Wam, ze troszke tych krajowych monitorow u mnie bylo i wywolane do tablicy wysokiej klasy komponenty (np. duzo drozsze glosniki) stosowane w niektorych z nich kompletnie niczego nie gwarantowaly, gdy chodzi o to co na kocu z nich slyszalem. Podniecanie sie samymi glosniczkami za 500-700zl. od sztuki w krajowych kolumnach w cenie np.4-7tys. zl. jest glupie, skoro kolumny drugiego krajowego producenta z glosniczkami za ok. 150zl. od sztuki graja wyraznie ciekawiej zeby nie napisac - lepiej. Stosunek cena kolumn/cena uzytych glosniczkow wsrod krajowych producentow niczego jeszcze nie gwarantuje, takie sa moje doswiadczenia. Trzeba sie cieszyc, ze mamy obecnie tak duzy wybor krajowych kolumn, ktore bardzo ladnie brzmia, kazdy znajdzie cos dla siebie. A teraz czas na rowerek bo piekne lato za oknem.

 

Ale lepiej mieć kolumnę dobrze zestrojoną na najlepszych przetwornikach/zwrotnicach niż odwrotnie.

 

Wiadomo, że jak ktoś lubi brzmienie pełne i barwne to nie kupi monitorów studyjnych nawet tych za 50 000zł tylko coś z S16 hertz.

Dla niego Canto Grandy będą grały lepiej niż te kolumny za 50 000zł. No i masz do tego kwestię zestawienia z czym to gra.

 

Ja jednak będę bronił porzadnych podzespołów bo tu nie ma żadnej filozofii ani magii. Porządne podzespoly zestrojone tak ja lubisz to klucz do sukcesu. Trzeba mieć świadomość jak działa marketing i jak firmy lubią zarabiać kasiurke :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwne brzmienie to specyficzne pojęcie i ten co lubi "surowe" barwy powie, że monitory studyjne są właśnie barwne, mniejsza z tym.

U mnie liczy się efekt końcowy czyli BRZMIENIE a tu użyte w kolumnie głośniczki za 500 zł. od sztuki wcale nie muszą wypaść gorzej od tych za 150 zł. a wręcz może być całkiem odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwne brzmienie to specyficzne pojęcie i ten co lubi "surowe" barwy powie, że monitory studyjne są właśnie barwne, mniejsza z tym.

U mnie liczy się efekt końcowy czyli BRZMIENIE a tu użyte w kolumnie głośniczki za 500 zł. od sztuki wcale nie muszą wypaść gorzej od tych za 150 zł. a wręcz może być całkiem odwrotnie.

 

 

Ale to jest proste, weźmy znowu S16 Hertz, słuchałem CG i grały fajnie, potem słuchałem ariesy na iluminatorze i nie było co zbierać z CG. Olbrzymia różnica, taka odczuwalna po 3 sekundach. To nie jest zmiana wzmaka i lekka poprawa niskich tonów czy czegoś tam, tutaj to był kosmos. Oczywiście wszystko w tej samej manierze wybrzmień i pięknej barwy, firmowego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic - nie "doczytałeś dokładnie" mojego pierwszego wpisu ale to już wyjaśnię Ci telefonicznie. W sumie to już dawno nie rozmawialiśmy co tam się u nas pozmieniało w klamotach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonic - nie "doczytałeś dokładnie" mojego pierwszego wpisu ale to już wyjaśnię Ci telefonicznie. W sumie to już dawno nie rozmawialiśmy co tam się u nas pozmieniało w klamotach.

 

Dobrze :)

 

Żeby nie było off topa to polecam sprawdzić kolumny YB audio. Sam się wybieram do nich posłuchać. To firma bez dystrybucji czyli w praktyce kupujemy produkt z 50% taniej na starcie. Jeżeli brzmnienie podpasuje to może to być dobra droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jednak będę bronił porzadnych podzespołów bo tu nie ma żadnej filozofii ani magii. Porządne podzespoly zestrojone tak ja lubisz to klucz do sukcesu. Trzeba mieć świadomość jak działa marketing i jak firmy lubią zarabiać kasiurke :)

Wiesz, dla producentów to w to mi graj. Wsadzić głośniki po 150zl, kolumne wycenić na 7, 10, 15tys i gitara. Owszem można z tanich głośników coś wyciągnąć ale dobry przetwornik to podstawa. Nie wiem jakim beztalenciem trzeba być żeby to zepsuć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten marketing, jak brzmienie odstaje od konkurencji w tej samej cenie to głośmy na forum, że mamy włożone przetworniki za 500 zł. a nie 150 zł. i po kłopocie. A brzmienie - to jest akurat najmniej ważne... Ważne, że mamy dwa razy droższy przetwornik, ludzie to kupią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem już zdecydowany na Audio Physic 15 lub Elac 247 teraz tylko zastanawiam się między tymi dwoma modelami.

 

Jeszcze dla porównania posłuchałem wczoraj innych kolumn jednego z forumowiczów na głośnikach scan speak u mnie w mieszkaniu też fajnie grały jednak zostanę przy swoim wyborze.

Osoba której kolumn słuchaliśmy stwierdziła że mam kiepską akustykę, przez to że są gołe ściany i brak umeblowania. Rzeczywiście coś w tym jest, bo w pokojach odsłuchowych słucha mi się nieporównywalnie lepiej.

Czy umieszczenie mat jak na rysunku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) od podłogi do wysokości 1m (wysokość kolumny), dosuniecie kolumn możliwie blisko mat (oba modele mają bas ref-lex dolny a nie tylni) to dobry pomysł i znacząco to poprawi akustykę? Wsumię myślałem, żeby dać 4m2 na tylną ścianę i 2m2 na ścianę boczną. Czy, aby uzyskać znaczącą poprawę akustyki trzeba myśleć jednak o pokryciu połowy ścian w pomieszczeniu? Czy maty tego typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) spełnią zadanie? Widzę, że takie maty są bardzo tanie na allegro, nie wiem jak to zadziała.

 

Na pewno warto zająć się akustyką pomieszczenia bo jakich byś kolumny nie wstawił (bym bardziej w tak sporym budżecie) nie wykorzystasz ich potencjału. Piszesz , że masz pusto w pomieszczeniu więc pewnie masz echo jak cholera. Czas pogłosu będzie długi. Nie będę Ci podawał konkretnych rozwiązaniach bo sam jestem na etapie rozgryzania tematu akustyki. W skrócie do pochłaniania masz panele w wełny czy pianki akustycznej. Trzeba też z uważać żeby za bardzo nie wytłumić pomieszczenia. Do rozpraszania masz dyfuzory schroedera. Poczytaj sobie. Na forum w dziale akustyka jest sporo tematów.

 

Jeśli chodzi o kolumny to za bardzo nie pomogę bo nie słyszałem tych konkretnych modeli. Z Elaca 2 razy słuchałem podstawek BS 403 , a z AP tylko modelu bodajże Tempo Plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zakup przez internet na paragon upoważnia Cię do zwrotu do 14 dni bez podania przyczyny.

Poza tym część producentów jak wspomniany Impuls Audio mają główny sposób dystrybucji oparty o wcześniejsze wypożyczenie do testów u klienta.

Skąd u Ciebie takie doświadczenia?

 

Chodziło mi o używany sprzęt. W przypadku kupna nowych kolumn trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że jeśli nie są wygrzane to i brzmienie nie będzie na początku wiarygodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten marketing, jak brzmienie odstaje od konkurencji w tej samej cenie to głośmy na forum, że mamy włożone przetworniki za 500 zł. a nie 150 zł. i po kłopocie. A brzmienie - to jest akurat najmniej ważne... Ważne, że mamy dwa razy droższy przetwornik, ludzie to kupią.

Co jest marketingiem? Sprzedaż kolumn za 10tys z podzespolami wartymi 20% i dorabianie do nich ideologii czy sprzedaż kolumn gdzie same podzespoły przekraczają 70%? Bez przesady. Widzę że zaczyna się obrona Częstochowy. Tylko po co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w zasadzie nie ma reguły

WLM na przyklad pakuje do swoich kolumn estradowe głośniki eminence, marketingu w tym sporo i cena grubo przekracza cenę kompotentowc( z tym ze skrzynki ładne )

Ale efekt finalny jest całkiem , całkiem

Xavian z kolei robi kolumny na wysokich modelach scan- speaka, cena tez wysoka

 

Jakbym szukał kolumn do lampy wybiorę WLM, które pomimo tańszych komponentow w takim zestawieniu zagrają lepiej

 

Użyte przetworniki to tylko polowa sukcesu, równie ważna jest ich aplikacja,pomysł na brzmienie, zwrotnica, jakość obudowy i jej strojenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie są wygrzane to i brzmienie nie będzie na początku wiarygodne.

 

zgadza się, tym tropem na polu bitwy zostaje Impuls Audio, który wypożycza kolumny wygrzane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użyte przetworniki to tylko polowa sukcesu, równie ważna jest ich aplikacja,pomysł na brzmienie, zwrotnica, jakość obudowy i jej strojenie

 

Oczywiście. Połowa to i tak dużo. Osobiście wolę PEWNĄ połowę, niż marketingowe chwyty i zachwyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM na przyklad pakuje do swoich kolumn estradowe głośniki eminence

 

Patrzyć należy, czy to co się pakuje jest odpowiednie do zastosowania - np. współpracy z aktywną zwrotnicą.

To najnowsza ich elektronika. Ciekawe kiedy jakaś polska manufaktura zrobi coś takiego.

Także nie porównujemy nieporównywalnego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do 10 000 zł bym spojrzał na produkty firmy QBA. Polska firma, nie dba o rozgłos a robi swoje. I to dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zaprojektowan i złożona kolumna na dobrych głośnikach zagra lepiej niż taka sama na słabszych

Ale nawet używając bardzo dobrych przetworników można spier....c sprawę

Słyszałem kilka konstrukcji DIY na scan-speakach, seasach, Accuttonach , wstęgach fountek i były wśród nich zarówno bardzo udane jak i takie które grały jak budżetówka z Media Markt

Tu nie ma reguły - liczy się efekt finalny

Trzeba po prostu słuchać

 

Z tym ze faktycznie nawet jak pomysł dobry to na słabych głośnikach pewnego poziomu się nie przeskoczy

Tez wole kolumny na dobrych przetwornikach bo prostu można osiągnąć więcej

Ale wbrew pozorom budowa dobrych kolumn to nie taka prosta sprawa, trzeba mieć wiedze i doświadczenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze WLM stosuje tanie estradowe eminence wcale nie jest zarzutem, bo do efektu który chcieli osiągnąć ( dynamika, wysoka skuteczność , brzmienie live ) właśnie takie przetworniki były najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To najnowsza ich elektronika. Ciekawe kiedy jakaś polska manufaktura zrobi coś takiego.

Także nie porównujemy nieporównywalnego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Pewnie zadna. Polska jest jeszcze na to nie gotowa. Może i to gra wybitnie ale obudowa że sklejki, pokretla i ekran z aliexpres nie robią na mnie wrażenia. Pewnie kosztuje też swoje? Zawsze wychodziłem z założenia że polskie = tańsze i zazwyczaj lepsze. O to w tym chodzi, żeby być konkurencyjnym ceną. Jak nie jesteśmy nie pozostaje nam nic. Dziś rządzi dizajn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych by posłuchał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe czy tak naprawdę grają jak są chwalone ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.