Skocz do zawartości
IGNORED

Profesjonalna Kalibracja Kina Domowego...


Bipo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, JVC 4K napisał:

Jestem starym wyjadaczem, starą gwardią od 2006r. czyli już 18 lat prawie.

Jak stary wyjadacz to... Przemek to Ty ? Jakże podobny "temperament" w dyskusjach 🙂 Chłopaki, zwłaszcza Stary200   czyżby nikt nie poznał  subfan vel  Sf_svs 

🙂

 

Moim zdaniem, kompletne nie zrozumienie tematu. Tu wcale nie chodzi o to, że ktoś już ma, kupił czy chce sam kupić swój sprzęt. 

Bardzo niewiele osób w naszym kraju, projektuje pierwszy dom, mieszkanie od razu z celem posiadania indywidualnego  pokoju kinowego czy też pokoju audio. 

Zazwyczaj jak projektuje to od razu ma kontakt z firmą która się w tym specjalizuje i ta firma, potem kalibruje całość.

Inna para kaloszy to rynek wtórny / adaptacja, który jak czytam to forum to zapewne, 99% poruszanych tematów tego działu. 

Z kalibracją audio, pokoju kinowego jest ten problem, że zazwyczaj taka firma przyjeżdża do klienta i ; 

1 - sprzęt jest zazwyczaj już rozstawiony, okablowany bez możliwości zmiany położenia,

2 - brak projektu systemu wraz z zabudową akustyczną,

3 - im bardziej rozwinięty system ponad 5.1 tym więcej do pogodzenia sprzecznych oczekiwań. 

 

Dlatego wcale się nie dziwię, że wspomniana wyżej firma, nie chce kalibrować systemu, w którym, bez wykonanego i obliczonego  projektu, szanse, że miejsce odsłuchowe jest w optymalnym miejscu danego pomieszczenia są raczej bliskie zeru.

W pokoju, w którym trzeba walczyć z modami pomieszczenia. W skrajnych przypadkach "Ściąć górki i wyciągnąć dołki" niskie rejestry, które "buczą". Każde wycięcie to utrata części pasma, sygnału.

Bez projektu, bez pasywnej zabudowy akustycznej lub alternatywnej opcji DSP. To walka z wiatrakami.

To tak jakbyś zatrudnił ekipę do budowy domu i pokazał kierownikowi własnoręcznie wykonany rysunek domu pokoju i powiedział. Tak chciałbym aby to wyglądało. To tak jak w tym filmie,

 

Ja się wcale nie dziwię, że kumaci ludzie nie chcą robić takiej partyzantki.

Bez projektu, najtańszą i dającą najlepsze efekty, opcją jest wykonanie prawidłowo kalibracji z posiadanego AV. Ewentualnie, na początek, zakup mikrofonu pomiarowego i zdobycie wiedzy jak tego używać i jak wnioski zinterpretować.

Innej drogi nie widzę.

Kolejną kwestią są pieniążki.

Rozmawiałem, kilka lat temu z przedstawicielem firmy z tej branży i wspominał mimochodem, że w jego statystykach. Ma często sytuację, że jak klient słyszy cenę rzędu 2 000 zł. Za przyjazd, pomiary i ustawienie kilku wersji, wariantów to już rezygnuje.  Jednym słowem rabunek w biały dzień. Bo i za co tyle pieniążków jeśli najtańszy amplituner AV robi to samo za free 😉

Jeśli ktoś jest zainteresowany kalibracją audio. To ja bym wysłał najpierw efekty pomiarów po realizacji ww. lub zapytał o ofertę projektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak stary wyjadacz to... Przemek to Ty ? Jakże podobny "temperament" w dyskusjach Chłopaki, zwłaszcza Stary200   czyżby nikt nie poznał  subfan vel  Sf_svs 

 
Moim zdaniem, kompletne nie zrozumienie tematu. Tu wcale nie chodzi o to, że ktoś już ma, kupił czy chce sam kupić swój sprzęt. 
Bardzo niewiele osób w naszym kraju, projektuje pierwszy dom, mieszkanie od razu z celem posiadania indywidualnego  pokoju kinowego czy też pokoju audio. 
Zazwyczaj jak projektuje to od razu ma kontakt z firmą która się w tym specjalizuje i ta firma, potem kalibruje całość.
Inna para kaloszy to rynek wtórny / adaptacja, który jak czytam to forum to zapewne, 99% poruszanych tematów tego działu. 
Z kalibracją audio, pokoju kinowego jest ten problem, że zazwyczaj taka firma przyjeżdża do klienta i ; 
1 - sprzęt jest zazwyczaj już rozstawiony, okablowany bez możliwości zmiany położenia,
2 - brak projektu systemu wraz z zabudową akustyczną,
3 - im bardziej rozwinięty system ponad 5.1 tym więcej do pogodzenia sprzecznych oczekiwań. 
 
Dlatego wcale się nie dziwię, że wspomniana wyżej firma, nie chce kalibrować systemu, w którym, bez wykonanego i obliczonego  projektu, szanse, że miejsce odsłuchowe jest w optymalnym miejscu danego pomieszczenia są raczej bliskie zeru.
W pokoju, w którym trzeba walczyć z modami pomieszczenia. W skrajnych przypadkach "Ściąć górki i wyciągnąć dołki" niskie rejestry, które "buczą". Każde wycięcie to utrata części pasma, sygnału.
Bez projektu, bez pasywnej zabudowy akustycznej lub alternatywnej opcji DSP. To walka z wiatrakami.
To tak jakbyś zatrudnił ekipę do budowy domu i pokazał kierownikowi własnoręcznie wykonany rysunek domu pokoju i powiedział. Tak chciałbym aby to wyglądało. To tak jak w tym filmie,
 
Ja się wcale nie dziwię, że kumaci ludzie nie chcą robić takiej partyzantki.
Bez projektu, najtańszą i dającą najlepsze efekty, opcją jest wykonanie prawidłowo kalibracji z posiadanego AV. Ewentualnie, na początek, zakup mikrofonu pomiarowego i zdobycie wiedzy jak tego używać i jak wnioski zinterpretować.
Innej drogi nie widzę.
Kolejną kwestią są pieniążki.
Rozmawiałem, kilka lat temu z przedstawicielem firmy z tej branży i wspominał mimochodem, że w jego statystykach. Ma często sytuację, że jak klient słyszy cenę rzędu 2 000 zł. Za przyjazd, pomiary i ustawienie kilku wersji, wariantów to już rezygnuje.  Jednym słowem rabunek w biały dzień. Bo i za co tyle pieniążków jeśli najtańszy amplituner AV robi to samo za free
Jeśli ktoś jest zainteresowany kalibracją audio. To ja bym wysłał najpierw efekty pomiarów po realizacji ww. lub zapytał o ofertę projektu.
Dokładnie o nim myślałem o Subfan i on miał svs SB 4000, właśnie.
Tylko pokój był jasny ale to było przed projektorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RAF77 napisał:

Dokładnie o nim myślałem o Subfan i on miał svs SB 4000, właśnie.
Tylko pokój był jasny ale to było przed projektorem.

Prawda ? To jest nas już dwóch 🙂

Przemek nie daj się prosić.

Zrób coming out ! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, Jager said:

Dlatego wcale się nie dziwię, że wspomniana wyżej firma, nie chce kalibrować systemu, w którym, bez wykonanego i obliczonego  projektu, szanse, że miejsce odsłuchowe jest w optymalnym miejscu danego pomieszczenia są raczej bliskie zeru.

Tu chodzi o to, ze sprzęt av nie był zakupiony u konkretnego sprzedawcy, a to duza różnica.

Czyli wygląda to tak, ze jak kupuję np projektor JVC w firmie X, to firma X mi go skalibruje. Kupując ten sam projektor w firmie Y, to firma X juz się go nie dotyka bo to zły projektor 🤣

Kupiłem uzywany projektor, czyli juz nie znajdę firmy która mi ten projektor skalibruje... bo kupiłem od osoby prywatnej, a nie od jakiegos szanowanego instalatora systemów av 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jager napisał:

Prawda ? To jest nas już dwóch 🙂

Przemek nie daj się prosić.

Zrób coming out ! 

Nie jestem żaden Przemek, a ty nie będziesz mi mówił co mam robić, wiem że zazdrościsz NZ7-ki a to super laserowy projo.

No jak tam lampa do x7900 made in china czy thailand, bo w kuzynowym NX7 jest made in Japan.

Także wiesz jeszcze nie jesteś prawdziwym filmowcem.

Sam zrób coming out.

14 minut temu, brewka87 napisał:

Tu chodzi o to, ze sprzęt av nie był zakupiony u konkretnego sprzedawcy, a to duza różnica.

Czyli wygląda to tak, ze jak kupuję np projektor JVC w firmie X, to firma X mi go skalibruje. Kupując ten sam projektor w firmie Y, to firma X juz się go nie dotyka bo to zły projektor 🤣

Kupiłem uzywany projektor, czyli juz nie znajdę firmy która mi ten projektor skalibruje... bo kupiłem od osoby prywatnej, a nie od jakiegos szanowanego instalatora systemów av 😉

Tak jest kolego,

Kuzyn zadowolony lampa super jeszcze raz w jego imieniu Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, brewka87 napisał:

Tu chodzi o to, ze sprzęt av nie był zakupiony u konkretnego sprzedawcy, a to duza różnica.

Czyli wygląda to tak, ze jak kupuję np projektor JVC w firmie X, to firma X mi go skalibruje. Kupując ten sam projektor w firmie Y, to firma X juz się go nie dotyka bo to zły projektor 🤣

Około dwa lata temu, znajomy, dostał dokładnie taką odpowiedź. Ja widzę, że mamy salon i kilka setów do ustawienia wraz z drugą strefą. Ale nic o opisanej reszcie i dlatego kalibrator nie chce ruszać do pracy. Takie jest moje zdanie.

Może kolega doda co z jego salonem jest ? Tak dla jasności. Czy miał pomiary salonu przed montażem sprzętu RTV ? Co z zabudową akustyczną ?

 

Porównujmy jabłka do jabłek.

Projektor to inna bajka.

Niezależenie od warunków, Pan Koper, nie musi nic zmieniać w lokalizacji projektora w pomieszczeniu itd. Kalibruje tak jak jest w zastanych warunkach. Czy pokój jest biały jak mleko czy czarny jak futro kreta.

Kalibrator systemu audio całkiem inaczej. Od tego właśnie zacznie.

7 minut temu, JVC 4K napisał:

Nie jestem żaden Przemek, a ty nie będziesz mi mówił co mam robić, wiem że zazdrościsz NZ7-ki a to super laserowy projo.

No jak tam lampa do x7900 made in china czy thailand, bo w kuzynowym NX7 jest made in Japan.

Także wiesz jeszcze nie jesteś prawdziwym filmowcem.

Sam zrób coming out.

Tak jest kolego,

Kuzyn zadowolony lampa super jeszcze raz w jego imieniu Dzięki.

To w takim razie Cię serdecznie przepraszam za takie insynuacje. Oczywiście nie miałem na myśli narzucania Ci swej woli. Wyraziłem jedynie zainteresowanie Twoją wypowiedzią, a co za tym idzie, jak mniemam, skoro kolejny nick to i bujną przeszłością na forum. Gdybyś chciał się określić jakie pseudonimy używałeś w przeszłości na forum. To wiedz, że mimo wszystko przyjmiemy to ze zrozumieniem 😉 

Dziękuję jednocześnie za troskę. Jeszcze obecna działa. Na dziś ma 1696 h. 

Zazdrość to grzech. A bardzo staram się nie grzeszyć na forum 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minutes ago, Jager said:

Może kolega doda co z jego salonem jest ? Tak dla jasności. Czy miał pomiary salonu przed montażem sprzętu RTV ? Co z zabudową akustyczną ?

Ja w tej chwili piszę tylko w odniesieniu do kalibracji projektora, a nie nagłosnienia 😉

Tym bardziej, ze pan Maciej nie odpisał jeszcze na moje zapytanie, a przeciez odpowiedz odmowna to tez jakas odpowiedz ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, brewka87 said:

Czyli wygląda to tak, ze jak kupuję np projektor JVC w firmie X, to firma X mi go skalibruje.

Miałem sytuację, kiedy oficjalny dystrybutor nie chciał mi sprzedać części do głośników argumentując, że nie kupiłem ich od niego. Zażądałem managera, który jedyne co zrobił, to zdanie podwładnego potwierdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Seth_A_Rider said:

Miałem sytuację, kiedy oficjalny dystrybutor nie chciał mi sprzedać części do głośników argumentując, że nie kupiłem ich od niego. Zażądałem managera, który jedyne co zrobił, to zdanie podwładnego potwierdził.

Dziwne podejscie i tyle 🙂 pracowałem kilkanascie lat temu w sklepie sprzedającym sprzęt radiokomunikacyjny, a takze serwisowałem ten sprzęt. Odmowa wykonania usługi naprawy tylko przez wzgląd na zakup w innym sklepie wydaje mi się absurdalna. Proszę to przełozyc na swiat motoryzacji... serwis odmawia wymiany/sprzedazy klocków hamulcowych, bo... auto kupione u innego dealera 😂 to z całym szacunkiem - patologiczne podejscie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij normalnie formularz, że chcesz taki sprzęt skalibrować i pod opcje jakie tam chcesz. Wyślij i czekaj. Oni nie siedzą i nie czekają przy kompie tylko na jakikolwiek formularz. Mają w pip zajęć. Ale na pewno się odezwą.
Druga sprawa. Pierwsze słyszę, żeby Cinema Pro kalibrował systemy tylko u nich zakupione.
Korzystałem z jednej i z drugiej firmy już parokrotnie. Nigdy nie było z niczym problemu. I na pewno jeśli będą istnieć dalej jeszcze skorzystam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, STELVIO said:

Wypełnij normalnie formularz, że chcesz taki sprzęt skalibrować i

Ale ja własnie wypełniłem formularz. Wpisałem model projektora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, STELVIO said:

Druga sprawa. Pierwsze słyszę, żeby Cinema Pro kalibrował systemy tylko u nich zakupione.

To chyba nie chodziło o Cinema Pro tylko jakąś inną firmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, STELVIO said:

Chodziło. Cofnij się troszkę do tyłu. Ten Mx2 chyba pytał właśnie o tą firmę.

Faktycznie, masz rację. Chodziło o Cinema Pro.

Tak wczoraj z ciekawości wszedłem na stronę tej firmy. Wszystko pięknie opisane ale google w wyszukiwarce wyswietlają jako siedzibę firmy mieszkanie w bloku. Trochę dziwne, ze profesjonalna firma działająca na rynku od 10 lat nie ma nawet jakiejś salki demonstracyjnej. Wygląda mi to raczej jak JDG 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę na siłę żadnej firmy chwalić czy usprawiedliwiać. Lub odwrotnie. Bo nic mi do tego. Ale nie za bardzo wiem po co ta salka miała by być. Każda kalibracja odnosi się do innego pomieszczenia. Jeśli po usłudze nie odpowiada komuś wynik i rezultat to po prostu nie płaci za usługę. Kalibracja zostaje usunięta i do widzenia. Z resztą wątpię, że chciałoby mi się jechać tego słuchać nie w moim budynku. Co innego sprawdzenie sprzętu. Ale to i tak lepiej u siebie. Więc mniejsza z tym. Mechanik w nie za ciekawym warsztacie potrafi zrobić o niebo lepiej niż w ASO. A i w zwykłej knajpie można zjeść dużo smaczniej niż w knajpie np Gesslerowej. Takich przykładów pewnie można podać więcej. Więc jeśli ktoś potrzebuje zajebistej otoczki to już jego indywidualna sprawa. Ja i wielu tu na forum była zadowolona z takiej, a nie innej usługi. I w normalnych wydaje mi się pieniążkach. Dobrze, że mamy wybór. Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... skoro kalibrują tylko sprzęt zakupiony u nich, to przeciez muszą miec mozliwosc zademonstrowania tego sprzętu swoim klientom. Ktos kto decyduje się np na zakup całego systemu AV ma go kupic w ciemno, bez odsłuchu chociazby w salce pokazowej sprzedającego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej. Pierwsze słyszę. Ktoś tam coś napisał i to wszystko. Gościu wpadł i wypadł. Ale zawsze można się upewnić. Przecież to biznes. Można wziąć kogoś innego. Ja bym tak zrobił. Ciekawe co zrobił ten kolega co to napisał.
W sumie chyba i tak za dużo piszemy na ten temat. Jeszcze darmową reklamę robimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co  wy teraz piszecie, adres firmy jest adresem pana którego jest ta firma. Adres prowadzenia działalności moze być inny.

A działalność prowadzi w wynajętym pewnie pomieszczeniu - i myślę że nie podaje tego adresu publicznie żeby mu się nie zleciała grupka świerzaków coby im pomógł ustawić nowo nabytego w MediaMarkt Denona S660 + zestaw Audio Prism 5.1 wraz z projektorem całość za siedem tysi.  Woli spokojnie umawiać się z poważnymi klientami na których jako świetni fachowcy odpowiednio zarobią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, donsalieri said:

adres firmy jest adresem pana którego jest ta firma.

Pewnie tak ale zazwyczaj publicznie podaje się własnie adres miejsca w ktorym prowadzona jest działalność.

Dobra panowie, nie mam zamiaru tutaj nikogo dyskredytowac i umniejszac jego fachowości w kalibracji systemów audio.

Napisałem tylko swoje przemyslenia. Tyle i az tyle 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, JVC 4K said:

Także wiesz jeszcze nie jesteś prawdziwym filmowcem.

 

Proponuję na początek abyś nie używał słów których znaczenia nie rozumiesz. 😘

2 hours ago, brewka87 said:

skoro kalibrują tylko sprzęt zakupiony u nich, to przeciez muszą miec mozliwosc zademonstrowania tego sprzętu swoim klientom. Ktos kto decyduje się np na zakup całego systemu AV ma go kupic w ciemno, bez odsłuchu chociazby w salce pokazowej sprzedającego?

Wyobraź sobie, że jak ktoś ma bardzo dużo kasy to po prostu ją wydaje. Na przykład zamawia Royce'a bez jazdy próbnej. Szok, nie? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Chloru said:

Wyobraź sobie, że jak ktoś ma bardzo dużo kasy to po prostu ją wydaje. Na przykład zamawia Royce'a bez jazdy próbnej. Szok, nie? 😉

Tak postępują jedynie osoby, ktore kupują dla szpanu, a nie dla własnej satysfakcji 😎

Np meloman ktory wydaje na sprzęt kilkaset tysięcy zł raczej nie kupuje bez dłuzszych odsłuchów, porównań itp

Inna sprawa, ze raczej trudno o szeroki asortyment u jednego sprzedawcy, ktory zadowolilby kompleksowo wymagającego konsumenta. Mam na mysli kolumny, końcowki mocy, zródła itd.. 

Zdanie się na jednego sprzedawcę tylko dlatego, ze inaczej nie wykona kalibracji jest bardzo duzym ograniczeniem dla kupującego i o to mi głownie chodzilo 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, brewka87 said:

Tak postępują jedynie osoby, ktore kupują dla szpanu, a nie dla własnej satysfakcji 😎

 

Zauważyłem, że na tym forum są tylko najmądrzejsi ludzie. Wcale nie generalizują i przyjmują zawsze wiele punktów widzenia.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Chloru said:

Zauważyłem, że na tym forum są tylko najmądrzejsi ludzie. Wcale nie generalizują i przyjmują zawsze wiele punktów widzenia.... 

A ja zauwazyłem, ze są i tacy, ktorzy muszą skomentować kazdą wypowiedz przedmówcy na przykład sugerując mu brak wyobraźni.. 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Just now, brewka87 said:

A ja zauwazyłem, ze są i tacy, ktorzy muszą skomentować kazdą wypowiedz przedmówcy na przykład sugerując mu brak wyobraźni.. 😎

Tylko kiedy bredzą albo kłamią. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Chloru said:

Tylko kiedy bredzą albo kłamią. 

Wybacz ale nie jestes w moich oczach osobą kompetentną do oceniania, czy bredzę, a tym bardziej kłamię.

Pomijam juz kwestię, ze taki ton dyskusji jest mało elegancki.

Ja nikomu nie zabraniam mieć własnego zdania w jakimś temacie ale jednoczesnie wolałbym abyś nie stawiał się w roli arbitra, ktory roztrzyga co jest kłamstwem, a co prawdą 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, brewka87 said:

Wybacz ale nie jestes w moich oczach osobą kompetentną do oceniania, czy bredzę, a tym bardziej kłamię.

Ależ proszę bardzo. 

 

16 minutes ago, brewka87 said:

Tak postępują jedynie osoby, ktore kupują dla szpanu, a nie dla własnej satysfakcji 😎

 

To teraz wyobraź sobie, że ludzie bogaci i bardzo bogaci się ze sobą spotykają. I jeden jest zachwycony jak gra kino/stereo cokolwiek u drugiego. I dostaje namiar na specjalistę który to skonfigurował i skalibrowal. Specjalista działa z polecenia. Wydanie dla kogoś 50/100/200 tysięcy na instalację nie stanowi problemu. Nie robi tego dla szpanu, tylko dla własnej satysfakcji bo podobało mu się kino grające u znajomego. Już widzisz gdzie brakło Ci wyobraźni czy podkreślić? 

 

11 minutes ago, brewka87 said:

A ja zauwazyłem, ze są i tacy, ktorzy muszą skomentować kazdą wypowiedz przedmówcy na przykład sugerując mu brak wyobraźni.. 😎

Tutaj skłamałeś, też podkreślić? 

 

7 minutes ago, brewka87 said:

Pomijam juz kwestię, ze taki ton dyskusji jest mało elegancki.

 

7 minutes ago, brewka87 said:

Ja nikomu nie zabraniam mieć własnego zdania w jakimś temacie ale jednoczesnie wolałbym abyś nie stawiał się w roli arbitra, ktory roztrzyga co jest kłamstwem, a co prawdą 🙂

Bardzo elegancko tylko wewnętrznie sprzeczne. Często się ze sobą kłócisz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Chloru said:

Ależ proszę bardzo. 

 

To teraz wyobraź sobie, że ludzie bogaci i bardzo bogaci się ze sobą spotykają. I jeden jest zachwycony jak gra kino/stereo cokolwiek u drugiego. I dostaje namiar na specjalistę który to skonfigurował i skalibrowal. Specjalista działa z polecenia. Wydanie dla kogoś 50/100/200 tysięcy na instalację nie stanowi problemu. Nie robi tego dla szpanu, tylko dla własnej satysfakcji bo podobało mu się kino grające u znajomego. Już widzisz gdzie brakło Ci wyobraźni czy podkreślić? 

 

Tutaj skłamałeś, też podkreślić? 

 

Bardzo elegancko tylko wewnętrznie sprzeczne. Często się ze sobą kłócisz? 

Nie widzę podstaw abym miał powody komentowac Twoje wywody. Twoje prowokacyjne wypowiedzi pozostawię więc bez odpowiedzi 🙂

Widzę ze nastawiłes się bojowo do dyskusji, a ja po prostu nie mam ochoty się z Tobą sprzeczac 🙂

Miłego wieczoru 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.