Skocz do zawartości
IGNORED

Komputerowe pytaneczko.


dulon184
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W specyfikacji komputera jest napisane PCI Express x16. Nie jest napisane, która to jest wersja, więc obstawiam 1.0. Czy karta z PCI Express 2.0 będzie działać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ASUS ATI5450 1GB z pasywnym chłodzeniem i HDMI. Będziemy bawić się dalej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Szybkie pytanko- jaki laptop do zdalnego nauczania? Coś wygodnego, bezproblemowego, w cenie nieprzekraczalnej 2 tysiące złociszy. 

Ktoś doradzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy Dell, na jakiego Cię stać: w zamian za nieco gorsze parametry niż u tańszych marek, dostaniecz lepsze rzeczy niemierzalne typu klawiatura, touchpad, itd, itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ostatnio poradziłem dla dzieciaka znajomej kupno używanego Dell-a - dzieciak jest bardzo zadowolony. Taki model (Latitude E7440, procesor i7 i matryca Full HD) jak w linku:

https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e7440-14-i7-8gb-256gb-ssd-dost-24h-9922816939

Sprzedawcy nie znam. Dell jako firma jest o tyle dobry, że oprócz dobrej jakości sprzętu (jest to model dla firm) w razie czego jest pełno części zamiennych za grosze.

Masz 14 dni na zwrot w razie jak się nie spodoba.

Z nowych do 2.000 PLN to np. Asus z 4GB pamięci (do nauki starczy).

https://www.x-kom.pl/p/592497-notebook-laptop-141-asus-e410ma-ek316-n5030-4gb-128.html

Czy Lenovo (ma większy dysk).

https://www.x-kom.pl/p/583026-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-slim-1-14-a6-4gb-256.html

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jar1 napisał:

A nie wystarrczy używany, z jakiegoś serwisu?

NieeEEeEeeeEEEeeeEEEe!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każdy dobry ? , miałem lenovo jakieś za 1500 chyba z pięć lat coś koło tego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  , nie oszczędzałem podróżował sporo w plecaku nic w nim nie odpadło dopiero jak zaliczył konkretną glębę wymieniłem na inny , aha sprawdź ceny w tesco hipermarket , auchan  w sklepie ''dla idiotów'' można nieźle przepłacić za modele do 2000 zł 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o ważnej kwestii- lapek musi mieć napęd. Żona często żągluje płytami z programami i pomocami dydaktycznymi, a powiedziała, że absolutnie chce przepinać kolejnych przewodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz cokolwiek z kamerą, głośnikami, mikrofonem i jako taką klawiaturą (wskazana z podświetleniem). Oczywiście DVD (CD) w obudowie, czyli normalnowymiarowy. Z moich o podobnych wymiarach jeden ma wewnętrzny DVD a drugi dołączany na kablu.

Kupuje się popularne marki typu DELL, Lenovo, ... Moi serwisanci w firmie twierdzą, że chodzi o sterowniki i czasami w jakichś wymyślnych konfiguracjach z innymi są problemy. 

Lepiej kupić coś z niższej pułki a solidne. 4 MB wystarczają do szkolnictwa choć celowałbym w 8 MB. Wiem to z doświadczenia. Dysk oczywiście SSD, choćby najmniejszy, większy TB czy wielo TB jako zewnętrzny.

Ekran jak najbardziej lichy aby nie windował ceny laptopa. Za to na pewno matowy. Zawsze w domu podłączamy lapka do dużego monitora. A wideokonferencje nie wymagają tu wodotrysków.

Zwrócić uwagę na głośność wiatraka. Mój Dell hałasuje a Sony jest cichutki. 

Z ciekawostek to mój składany Soniak ma zarządzanie energią  a ładowanie można ustawić na max 80% (wydłuża żywotność aku). Wówczas pracując na sieci nie doładowywuje akumulatora. Sprawdza się. Od około 7 lat nie ma problemu z akumulatorem. Oczywiście jak z nim wychodzę to doładowywuję  do 100%.

Dell jest solidny. Sony delikatny. Oba mają i5 i pracują bez problemów z Win10. Dell ma zainstalowanych wiele również licencjonowanych programów do pracy zdalnej i telekonferencji (Zoom, Microsoft Teams, Skype, Webex,...)... O dziwo radzi sobie z tym dobrze. Programy typu CAD słabo (tylko 8 GB i  i5). CAD`y działają lepiej na Sony (16 GB).

Oba są stosunkowo stare. Zakładam, że jest postęp i lepsze kupisz do 2 tys zł. Moje kosztowały kiedyś więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko MacBook.

Używkę kupisz w tym budżecie i będzie o niebo lepsza od nowego dziadowstwa w tej kwocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem będziesz motał się rozmaitymi przejściówkami. Bo to gówno do niedawna nawet USB nie maiło. O normalnym wyjściu na monitor też zapomnij... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

4 MB wystarczają do szkolnictwa choć celowałbym w 8 MB.

To akurat nie problem zmienić, więc lepiej kupić coś, co spełnia wymaganie w niezmienialnych aspektach. Warto zwrócić uwage na klawiaturę i touchpad. W jednym moim hp jak używam klawiatury, to nadgarstkiem klikam w touchpad.

Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Dysk oczywiście SSD, choćby najmniejszy...

Tu bym uważał, bo na SSD256GB zainstalujsz W10, Office i... dysk zapchany.

Godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Ekran jak najbardziej lichy aby nie windował ceny laptopa.

Jak nie będzie używany w trudnych oświetleniowo warunkach to w zasadzie tak. 

1 godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Za to na pewno matowy.

TAK!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dell ma dobry support. Ale tez maja problemy. Mój na poczatku miał problem ze stacja dvd/cd ale przyjechał serwisant do mieszkania i od reki wymienił. Żony Inspiron musi iść przez switcha, bo po lanie przytyka mu się internet. .

Mój wytrzymał ładnych parę lat ale ostatnio tak mnie wkurzyła obsługa naszego AS, że mu przywaliłem pieścią po klawiaturze i od paru dni kombinuję jak przywrócić windowsy do życia. ?

Teraz, szymon1977 napisał:

Tu bym uważał, bo na SSD256GB zainstalujsz W10, Office i... dysk zapchany.

E tam. Bez jaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, przemak napisał:

Trudno, to będzie 4x droższy albo dużo gorszy ?

No, fakt. Właśnie zaczynam przeglądać, co by siebie kupić i wcale nie jest tak superowo, jesli chodzi o ceny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak jak ja - laptopa chyba z miesiąc nie włączałem ? Albo duży komputer do pracy albo komórka. Nawet spotkania na teamsie jakoś sprawniej na komórce (wykłady już nie, udostępnianie ekranu i takie tam). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.