Skocz do zawartości
IGNORED

LG jako pierwsza firma Oled prezentuje model 8K. Czyli nadchodzi 8K nowa era w pełnej rozciągłości.


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tymczasem w prawdziwym świecie: w europie otwierają się pierwsze kina 4K HDR (na laserowych projektorach) :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Słaby prognostyk dla 8k na najbliższą dekadę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maju tradycyjnie wypowiada się autorytatywnym tonem w sprawach o których coś tam przeczytał, niczego nie zrozumiał, ale to wystarcza aby pisać o "strzale w kolano" czym wyraża jedynie zoologiczną niechęć do mojej osoby. Kilka częściowych prawd w sprawie lotnictwa wymaga jednak sprostowania i wyjaśnienia.

 

Czy ekonomiczniejsze są mniejsze samoloty? I tak i nie. Całkowity koszt rejsu na danym odcinku rośnie wraz z wielkością (dokładnie: maksymalnym ciężarem do startu) samolotu. Ale koszt przewiezienia jednego pasażera na tymże odcinku jest tym mniejszy im większy jest samolot. Zakładając oczywiście że obydwa lecą całkowicie wypełnione.

 

To było przesłanką dla stworzenia bardzo wielkich maszyn typu B747/A380. Tak prawdą jest że linie lotnicze nie są nimi zainteresowane i nie zamówiono ani jednej sztuki. Ich problemem jest to, że są za duże w stosunku do istniejących potrzeb. Realia rynku lotniczego i wymagania pasażerów sprawiają, że na trasach międzykontynentalnych (a wymieniony sprzęt do takich właśnie jest przeznaczony) powinno się latać codziennie. Najlepiej kilka razy dziennie. A w skali świata jest znikoma ilość tras, gdzie tak duży samolot byłby uzasadniony. Optimum to około 300, dokładnie 250 - 370. Powie ktoś, że zamiast kierować na daną trasę dwa samoloty 250-miejscowe można dać jeden 500-miejscowy, będzie to samo. Będzie tylko matematycznie. W realiach rynku lotniczego nie. Dając dwa mniejsze o różnych porach odlotu lepiej dostosowujemy się do oczekiwań rynku. Pasażer nie chce czekać na daną godzinę przy jednym rejsie, poleci konkurencją, nawet z przesiadką. Dlatego dając (A) dwa 250 miejsc czy (B) jeden 500 miejsc - przy (B) tracimy 24% rynku. W scenariuszu (A) linia lotnicza zarabia więcej.

 

I w takim tylko sensie mniejsze samoloty są bardziej ekonomiczne. Bo w sensie dosłownym (powtarzam) im większy samolot tym koszt w przeliczeniu na jeden fotel pasażerski jest mniejszy.

 

Przepraszam za offtopa, pewne nieporozumienia wymagały wyjaśnień. Zainteresowanych tą tematyką odsyłam do podręcznika ICAO "Manual on Air Traffic Forecasting" (vol. 1 i 2) gdzie jest to szczegółowo i w przystępny sposób wyłożone.

 

Wiesz jednak, że jest bardzo duży procent lotnisk, na których nigdy nie wyląduje żaden Jumbo Jet, czy A380?

 

Wiem. Na przykład aeroklubowe. O czym to świadczy? Ano dokładnie o niczym.

 

8k w fullwypasie wymaga pasma szerszego, jak obecne transpondery

 

Japończycy zapewne nie czytają naszego Forum i o tym nie wiedzą. Dlatego nad tamtą częścią świata już wisi satelita, który za niespełna 3 tygodnie rozpoczyna nadawanie programu 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japończycy zapewne nie czytają naszego Forum i o tym nie wiedzą. Dlatego nad tamtą częścią świata już wisi satelita, który za niespełna 3 tygodnie rozpoczyna nadawanie programu 8K.

 

Chyba, że satelita ma typowe transpondery, a transmitowane nim programy 8k będą wykastrowane ze wszystkiego co możliwe, by zmieściły się w wąskim gardle transpondera.

 

Który satelita będzie nadawał 8K?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turksat testy robi pewnie nie wiedza ze to na nic ;)

 

Tureckie produkcje telewizyjne, kolejna lokomotywa światowej rozrywki :)

Wy nie rozumiecie jaki dystans i ile lat dzieli testy, od rzeczywistego, komercyjnego kanału czy - tylko udajecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który satelita będzie nadawał 8K?

 

Są dwa:

 

satelita: JCSAT 2B

pozycja: 154.0 E

częstotliwość: 12403

polaryzacja: H

transponder: 6

pasmo: Ku

FTA

 

satelita: N-Sat 110

pozycja: 110.0 E

częstotliwość: 12711

polaryzacja: L

transponder: 23

pasmo: Ku

FTA

 

Powyższa informacja stanowi kolejną kompromitację @Maju, który tradycyjnym tonem absolutnego autorytetu pisał, że:

 

(1) Program 8K nie zmieści się na transponderze - jak się okazuje zmieści się, zresztą nie wiemy jakie to są transpondery.

 

(2) Pasmo Ku jest do niczego nieprzydatne z uwagi na przeogromne problemy techniczne odbioru na tych częstotliwościach - jak się okazuje problemy ma wyłącznie autor tych wypowiedzi.

 

(3) Programy 8K jeśli nawet się pojawią będą wysokopłatne i tak drogie, że chętnych nie będzie - jak się okazuje obydwa satelity nadają FTA.

 

@Maju czekamy na kolejne rewelacje od Ciebie.

 

Turksat testy robi pewnie nie wiedza ze to na nic ;)

 

Faktycznie. I to na dwóch satelitach: Turksat 4B (50.0 E) oraz Turksat 3A (42.0 E). Obydwa na paśmie Ku i obydwa FTA.

 

Kolejni desperaci, którzy nie czytają naszego Forum i dlatego nie wiedzą w jaki bezsens się pchają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że czekasz.

Problem w tym że zanim można z Tobą zacząć rozmowę musi się tradycyjnie odkłamać to co napisałeś.

Zacznę od końca. (tekst edytowany)

 

Dziwisz się że nadawca z Turcji nadaje testy w FTA....dziwię się że można się dziwić (bo to śmieszne) że testy są w FTA...przy tym zalewie dekoderów 8K na rynku należałoby rzeczywiście kodować. :)))))

 

3.Masz możliwość odbierać program 8K z Japonii?

Co ci z tego że tamten nadawca państwowy nadaje w 8K za darmo, patrz swego, chyba że zamierzasz emigrować.

 

 

2.Podawałem cytaty świadczące o tym że pasmo Ka (a nie Ku) sprawia problemy, jest mocno chimeryczne w czasie deszczów, nie pisałem że się nie nadaje.

 

1. Kolejne kłamstwo.....nie pisałem że się nie zmieści, pisałem że może zająć CAŁY transponder, podać szereg przykładów gdzie tak pisałem, czy za te kłamstwa kiedykolwiek przeprosisz? O ile celowo tego nie robisz....

 

 

A może nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę? Skup na przyszłość uwagę bo mieszasz pojęcia i wkładasz mi w usta toi czego nie mówiłem. :(

 

 

 

 

 

 

Doskonale Bobcat że ciągniesz wątek porównania do samolotów. Lubię jak się pogrążasz.

Uczepiłeś się ekonomii i na niej kolejny raz poległeś. A analogii do 8K namnożyłeś przy tym..... :)

 

Na te wielkie samoloty stać tylko najbogatsze linie i tylko te które potrafią zapełnić je, czyli tylko na nielicznych trasach loty mogą być ekonomiczne.....analogicznie sprawa się ma z nadawcami, tylko najbogatszych stać będzie na zabawę w to o ile potrafią zebrać dużo odbiorców.

 

Po drugie, dopiero przy odpowiednio zagęszczonej konfiguracji siedzeń to samoloty z najniższym kosztem jednostkowym i tylko na połączeniach dalekiego zasięgu....tak jak przy 8K, należy spełnić multum trudnych warunków by z tego w pełni skorzystać.

 

"Dla ogromnej większości przewoźników przyszłością są efektywniejsze, mniejsze samoloty dwusilnikowe, takie jak B787, B777X, A350 czy A330neo, bo je łatwiej zapełnić, mogą latać z zyskiem na znacznie większej liczbie tras, a do tego są tańsze pod każdym względem ".....to co cytuję potwierdzają zamówienia....analogicznie do 8K wielka ponad miarę, niepotrzebna ilość pikseli nie musi gwarantować sukcesu....

 

Podsumowując, zaistnieć i działać na pewno to 8K będzie, ale czy ten przerost formy nad treścią ma szansę na szybką ekspansję to dyskusyjne.

 

 

 

wypowiada się autorytatywnym tonem w sprawach o których coś tam przeczytał, niczego nie zrozumiał,

 

Po pierwsze unikam podawania nieprawdy i możesz być pewny że za każde przeinaczenie faktów na pewno przeproszę....co Tobie się raczej nie zdarza.

Po drugie, nie Tobie oceniać czy czytałem coś wartościowego i czy coś z tego zrozumiałem.....nie osobie która z 20 m rozróżnia rozdzielczości. :))

Po trzecie nie widziałem 8K na żywo tak jak ty nie widziałeś Marszu Niepodległości na żywo, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie zabraniam mieć nikomu swojego zdania o tym, tylko dlatego że ktoś się czegoś naczytał czy naoglądał. :(

 

 

wyraża jedynie zoologiczną niechęć do mojej osoby

 

I kłamstwo kłamstw....., ile razy mam powtarzać - nie ty mi wrogiem jesteś, ale te nieprawdziwe informacje które o sprawie i o mnie ciągle tu piszesz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Bobcat że ciągniesz wątek porównania do samolotów. Lubię jak się pogrążasz.

Uczepiłeś się ekonomii i na niej kolejny raz poległeś.

 

Trzeba mieć maksimum złej woli aby napisać powyższe, a potem w dalszym tekście potwierdzać wszystko co napisałem.

 

Na te wielkie samoloty stać tylko najbogatsze linie i tylko te które potrafią zapełnić je, czyli tylko na nielicznych trasach loty mogą być ekonomiczne..

 

Czyż nie napisałem, że nie ma wystarczającej ilości tras na których można je zapełnić? Że lepiej latać częściej mniejszym sprzętem?

 

dopiero przy odpowiednio zagęszczonej konfiguracji siedzeń to samoloty z najniższym kosztem jednostkowym

 

Konfiguracja siedzeń jest u wszystkich przewoźników zbliżona, różnice jeśli są to bardzo niewielkie. Przykład B777-300ER japońskiej linii All Nippon Airways (odstęp między rzędami - szerokość fotela, w calach):

 

Business: Pitch 62, Width 21.0

Economy: Pitch 34, Width 16.5

First: Pitch 76, Width 33.0

Premium Economy: Pitch 38, Width 19.3

 

"Dla ogromnej większości przewoźników przyszłością są efektywniejsze, mniejsze samoloty dwusilnikowe, takie jak B787, B777X, A350 czy A330neo, bo je łatwiej zapełnić, mogą latać z zyskiem na znacznie większej liczbie tras, a do tego są tańsze pod każdym względem ".....to co cytuję potwierdzają zamówienia.

 

Czy napisałem coś innego? Podałem optymalną wielkość 250 - 370 miejsc, a to są właśnie przedstawiciele tej klasy sprzętu. Na nich linie lotnicze zarabiają najwięcej. Nie zauważyłeś tych moich słów?

 

Nie masz zielonego pojęcia o branży lotniczej, znasz się na niej jak przysłowiowa kura na pieprzu, ale coś tam przeczytałeś, od razu widać że niewiele z tego zrozumiałeś, ale w Twoim mniemaniu czyni to z Ciebie wybitnego znawcę również w tej dziedzinie i upoważnia do autorytatywnego zabierania głosu. Powodowany tradycyjną, patologiczną niechęcią do mojej osoby wchodzisz w polemikę dla polemiki próbując dezawuować to co napisałem i przy okazji mnie, a jako dowody na słuszność swoich słów podajesz potwierdzenia moich wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się twój styl bobcat. Najpierw piszesz że:

 

Powodowany tradycyjną, patologiczną niechęcią do mojej osoby wchodzisz w polemikę dla polemiki próbując dezawuować to co napisałem i przy okazji mnie, a jako dowody na słuszność swoich słów podajesz potwierdzenia moich wpisów.

 

Wydawać by się wiec mogło, że się ze sobą zgadzacie. Tymczasem okazuje się, że wg ciebie:

 

Nie masz zielonego pojęcia o branży lotniczej

 

xD

 

Czyli podsumowując. Największe samoloty są ekonomiczny tylko w skrajnych przypadkach, na większości tras bardziej opłacalne są mniejsze samoloty. Rozumiesz zatem dlaczego nie będzie boeinga w każdym domu za 4 lata czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat robi wykłady o lotnictwie, ani słowem nie odniósł się do wskazanych analogii....typowe, zawsze ucieka od tematu, każdy pretekst do tego jest dobry.

Wmawianie że usiłuję cokolwiek co napisał o samolotach dezawuować, gdy ja piszę powyższe tylko po to by raz jeszcze podobieństwa do 8K pokazać, nawet pisanie o szerokości fotela wciska by mataczyć i nic na temat nie napisać.

A wypadałoby się odnieść do nieprawd od których w tym poście się roi.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowa ucieczka w bok dla ratowania twarzy. Zarzuca się komuś że się "pogrąża" a jako dowód tego "pogrążania" podaje się słowa, które potwierdzają słuszność tego co napisałem.

 

Szkoda czasu na rozmowę z nikczemnikami.

 

Wskazać owych "nieprawd" również nie jest w stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat załóż temat o samolotach na Bocznicy jak chcesz to rozwijać, tu o innych sprawach piszemy. Ten wątek wprowadziłeś ty a ja kontynuowałem tylko po to by analogie pokazać.....matacz dalej, też to dobrze robisz by od sedna sprawy uciec.

 

Wskazać owych "nieprawd" również nie jest w stanie.

 

Chodziło mi o post dzisiejszy z godz. 00:04....

O 8:45 w moim poście to jest wyartykułowane, do tego się nie odniosłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A może nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę?

 

Dokładnie na tym wyliczanie kłamstw się kończy.....zaczyna znowu po samolotowych analogiach. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już jaki film będzie nadany pierwszego wieczoru w 8K :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... i szacunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“2001: A Space Odyssey”, which will be upscaled to 8K"?

 

Ooooo, nie było żadnego filmu 8K do pokazania, jaka szkoda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już jaki film będzie nadany pierwszego wieczoru w 8K :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Artykuł zadaje kłam szerzonym tu tezom jakoby NHK nie miało co pokazywać w 8K. Już mają, będą mieli coraz więcej. I twierdzenie, które mówi wszystko:

 

"8K UHD video delivers a resolution of 7680 × 4320, or 33.2 megapixels, providing much greater visual clarity than today’s 4K TVs."

 

Czytając informacje o kolejnych krokach na drodze do 8K i jednocześnie wpisy sceptyków w tym wątku przypomina się arabskie przysłowie:

 

Psy szczekają - karawana idzie dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“2001: A Space Odyssey”, which will be upscaled to 8K"?

 

Ooooo, nie było żadnego filmu 8K do pokazania, jaka szkoda :)

 

To tylko potwierdza, że można w 8k digitalizować filmy robione na kliszy- te sprzed dekad, natomiast nowsze, nagrywane elektronicznie, są dla 8k stracone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza, że można w 8k digitalizować filmy robione na kliszy- te sprzed dekad, natomiast nowsze, nagrywane elektronicznie, są dla 8k stracone.

 

Te sprzed lat są w znacznej części klasykami, które na zawsze weszły do kanonu kinematografii światowej. Natomiast w przypadku nowszych może to co napisałeś być pozytywne, gdyż będzie stymulatorem tworzenia zupełnie nowych produkcji, a nie wypuszczenia odgrzewanych kotletów, których "nowość" polega wyłącznie na większej rozdzielczości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, nawet trzeba ratować przez dygitalizację do największych możliwych rozdzielczości to co zapisano na taśmach 35 i 70 mm.

 

2001: A Space Odyssey jest tego przykładem.

Tylko dlatego że został nagrany (jako nieliczny) w formacie Super Panavision 70 możliwa była jego dygitalizacja do 8 i 4K. Warner Bros., który jest właścicielem filmu, skanował oryginalne negatywy filmowe, naprawiając zadrapania i przywracając kolory, aby przekonwertować go na 8K.

 

Jednakże nie na emisji tego filmu w stacji NHK oczekuje ta firma zwrotu kosztów tych zabiegów a ze sprzedaży (już od tego miesiąca) płyt 4K .

Dysk 4K Blu-ray będzie wyposażony w Dolby Vision, HDR, który radykalnie rozszerzy paletę kolorów i zakres kontrastu oraz użyje dynamicznych metadanych, aby automatycznie zoptymalizować obraz dla każdego ekranu, klatka po klatce. Ciekawe że osoby które porównywały do starej wersji twierdzą że drobne szczegóły są tam znacznie mocniejsze i bardziej wyrazistsze niż wcześniej. :)

 

Wyprzedzając teksty o tym że jest co pokazywać.....w marcu przyszłego roku w NHK zostanie nadany ponadczasowy klasyk "My Fair Lady".

 

Ale ta "jedna jaskółka wiosny nie uczyni". :)))

 

"Tymczasem na kanale BS4K od grudnia do stycznia zostaną pokazane filmy gigantów kina japońskiego, w tym Akira Kurosawa, Yasujiro Ozu i Kenji Mizoguchi. Szeroki wybór filmów, w tym "Rashomon", "Ukigusa (Floating Weed)" i "Ugetsu Monogatari (Tales of Ugetsu)", które są produkcjami 35 mm, zostały zremasterowane w 4K. Proszę cieszyć się tymi klasycznymi filmami od tych mistrzów."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na emisji tego filmu w stacji NHK oczekuje ta firma zwrotu kosztów tych zabiegów a ze sprzedaży (już od tego miesiąca) płyt 4K .

Dysk 4K Blu-ray będzie wyposażony w Dolby Vision, HDR, który radykalnie rozszerzy paletę kolorów i zakres kontrastu oraz użyje dynamicznych metadanych, aby automatycznie zoptymalizować obraz dla każdego ekranu, klatka po klatce. Ciekawe że osoby które porównywały do starej wersji twierdzą że drobne szczegóły są tam znacznie mocniejsze i bardziej wyrazistsze niż wcześniej. :)

 

Proszę o źródło tych informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...będzie stymulatorem tworzenia zupełnie nowych produkcji, a nie wypuszczenia odgrzewanych kotletów, których "nowość" polega wyłącznie na większej rozdzielczości.

 

Uważasz, że "2001 odysea..." w 8k jest NOWĄ PRODUKCJĄ?

 

Przecież to to samo, co pokolorowanie "Samych swoich", tylko w 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że "2001 odysea..." w 8k jest NOWĄ PRODUKCJĄ?

 

Przecież to to samo, co pokolorowanie "Samych swoich", tylko w 8K.

 

Nie uważam. Klasyki na taśmach analogowych będzie można przerabiać na 8K. Ale fakt że z bardziej współczesną produkcją cyfrową już tak łatwo nie pójdzie może być stymulatorem tworzenia całkiem nowych produkcji. Albowiem ogranicza pokusę ogrzewania starych kotletów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być stymulatorem tworzenia całkiem nowych produkcji. Albowiem ogranicza pokusę ogrzewania starych kotletów.

 

Której części: filmy robi się do kina - nie rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o źródło tych informacji.

 

To co napisałem i cytujesz zawiera informacje z kilku źródeł.

Dotarłem do tych linków (to ci się nie spodoba) przez Wikipedię. :)

Na tym komputerze nie mam w zakładkach.

Myślisz że zmyślam? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ogrzewania starych kotletów...

 

Dokładnie tym jest digitalizacja starych filmów- a może się mylę?

 

Klasyki na taśmach analogowych będzie można przerabiać na 8K. Ale fakt że z bardziej współczesną produkcją cyfrową już tak łatwo nie pójdzie może być stymulatorem tworzenia całkiem nowych produkcji.

 

Wiele filmów z "nowej produkcji" ma duże szanse za x lat stać się również klasykami i technika nagrania w "niskiej" rozdzielczości im tej szansy nie odbierze, bo nie to zrobi z nich klasyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy filmów poddanch renowacji z tymi kolorowanymi....a i te ostatnie też bywają niezłej jakości.

Z taśm 35 mm 8K też nikt nie zrobi. Na telewizorze HD można oglądać programy SD ale jakości nie poprawiają.

 

- z taśm 35mm można śmiało 4K uzyskać

- z 70mm 8K.....ale tego tyle co kot napłakał :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym komputerze nie mam w zakładkach.

Myślisz że zmyślam? :)

 

Oczywiście że tak właśnie myślę. Podobnie jak Ty o mnie każdorazowo w analogicznej sytuacji.

 

Z taśm 35 mm 8K też nikt nie zrobi.

 

@Maju zakazał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maju zakazał.

 

tego, że rozdzielczość taśmy analogowej jest skończona też nie rozumiesz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym to dziwniejsze że było o tym nieraz.....co zmyśliłem Bobcat?

Napisz. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym to dziwniejsze że było o tym nieraz.....co zmyśliłem Bobcat?

Napisz. :)

 

Każdy przypadek gdy podam jakąś informację a nie mogę natychmiast wesprzeć jej wymaganym przez Ciebie linkiem lub wskazaniem źródła - skutkuje Twoją reakcję w postaci insynuacji że zmyślam, konfabuluję, mijam z prawdą. Czasem wręcz piszesz że kłamię. Jako dowód swojej racji podajesz brak podania przeze mnie linku.

 

Teraz Ty nie jesteś w stanie wskazać. Per analogiam do Twojej reakcji uważam tak samo jak Ty w identycznej sytuacji. Że zmyślasz.

 

Istnieje co prawda alternatywne rozwiązanie: minimum zaufania wzajemnego. Jeśli ktoś coś pisze - to znaczy (nawet gdy nie może podać linku), że naprawdę to czytał, widział czy doświadczył. A nie wyssał sobie z palca. Ale doświadczenie rozmów z Tobą mówi mi, że taki scenariusz w Twoim konkretnym przypadku nie wchodzi w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fakt" zaobserwowania różnić pomiędzy 4k i 8k z wielu metrów sprawia, że w Twoim przypadku minimum zaufania traci rację bytu :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.